Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 76

Θέμα: ποιο απο τα δυο abus??

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    τα αντικλεπτικα αυτου του τυπου ειναι πανακριβα συγκριτικα με την ασφαλεια που προσφερουν
    αν ειχα σταθερο σημειο εκει που παρκαρω με τα ιδια λεφτα θα επαιρνα απο τα ναυτικα μια γαιδουρα αλυσιδα και ενα ψαγμενο λουκετο και θα ειχα το κεφαλι μου ησυχο (οσο γινεται)
    τα υποτιθεμενα εξειδικευμενα μοτοσυκλετιστικα αντικλεπτικα λουκετα-κλειδαριες σταματανε μονο 16χρονο μαθητευομενο κλεφτη

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/04/2014
    Μηνύματα
    35
    θα παω για το
    http://www.xmoto.gr/gr/ProductView.a...d=7339&cat=881

    και ο,τι βρέξει ας κατεβάσει. Μια φορά θα τα δώσω έτσι κ αλλιώς για να έχω πιο ήσυχο το κεφάλι μου..το συναγερμό τελικά περισσότερη σκοτούρα προβλέπεται να φέρνει παρά ηρεμία. Διάβασα και από άλλα παιδια που τους βραχυκύκλωσε στη βροχή και άλλα τέτοια όμορφα πράματα...
    Τελευταία τροποποίηση από sleeping_junkie; 08/07/2014 στις 00:42.

  3. #18
    http://www.motoraid.eu/main-maintena...m-abus-detecto
    κοιτα αυτο.το εχω και ειναι σουπερ.
    πετρος

  4. #19
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    οποιο και αν παρεις μην περιμενεις οτι θα σε σωσει. ευχομαι να μην χρειαστει να μαθουμε ποτε!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  5. #20
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    οποιο και αν παρεις μην περιμενεις οτι θα σε σωσει. ευχομαι να μην χρειαστει να μαθουμε ποτε!
    Πάνω απ'όλα αυτό το από πάνω.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από petros1972 Προβολή μηνύματος
    http://www.motoraid.eu/main-maintena...m-abus-detecto
    κοιτα αυτο.το εχω και ειναι σουπερ.

    Ναι μεν...
    Είναι πάρα πολύ καλό, έχει protection level 22, έχει δυνατό ίου ίου που δε χαλάει άμα το κατουρήσουνε.....


    Αλλά...
    1. Έχει καταργηθεί οπότε αν το βρει θα το βρει σε κάποιον που του έχει ξεμείνει (βλ. 5), αλλιώς θα πάρει τον αντικαταστάτη του που δεν είναι τόσο καλός.
    2. Έχει τα διπλάσια λεφτά από αυτά που συζητάει να δώσει.
    3. Είναι θεόβαρο! (ζυγίζει 1,5 κιλό. Πέφτει και σου σπάει το πόδι. Επί του πρακτέου, τουλάχιστον μέχρι να το συνηθήσεις, δύσκολο έως αδύνατο να το τοποθετήσεις με το ένα χέρι.)
    4. Είναι τεράστιο (πιάνει πάρα πολύ χώρο κάτω από τη σέλα)
    5. Σημαντικότερο! Δεν ταιριάζει σε όλα τα μηχανάκια. Πολλά παράπονα από κόσμο που το πήρε και βλαστήμαγε γιατί δε χωρούσε να μπει πλαγιαστά και να κλειδώσει στη δισκόπλακά του. Οπότε πρέπει απαραιτήτως να το δοκιμάσει πριν το πάρει για να σιγουρευτεί ότι χωράει. Πράγμα που σημαίνει ότι δεν το παραγγέλνει, αλλά βρίσκει και πηγαίνει σε μαγαζί που το έχει, και δεν έχει πρόβλημα αυτός να το ανοίξει για να το δοκιμάσουν κλπ.


    Αν μπορεί να ξεπεράσει αυτά τα 5, ας το πάρει με κλειστά μάτια.
    Αλλά δεν ξεπερνιούνται εύκολα.


    ΥΓ. Α, κι οπωσδήποτε ένα σπιράλ να το δένει στη μανέτα μην τυχόν και ξεχαστεί και στραβώσει καμιά δισκόπλακα και φάει και τα μούτρα της, γιατί αυτό δεν πρόκειται να πάθει και τίποτα.

  6. #21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Πάνω απ'όλα αυτό το από πάνω.





    Ναι μεν...
    Είναι πάρα πολύ καλό, έχει protection level 22, έχει δυνατό ίου ίου που δε χαλάει άμα το κατουρήσουνε.....


    Αλλά...
    1. Έχει καταργηθεί οπότε αν το βρει θα το βρει σε κάποιον που του έχει ξεμείνει (βλ. 5), αλλιώς θα πάρει τον αντικαταστάτη του που δεν είναι τόσο καλός.
    2. Έχει τα διπλάσια λεφτά από αυτά που συζητάει να δώσει.
    3. Είναι θεόβαρο! (ζυγίζει 1,5 κιλό. Πέφτει και σου σπάει το πόδι. Επί του πρακτέου, τουλάχιστον μέχρι να το συνηθήσεις, δύσκολο έως αδύνατο να το τοποθετήσεις με το ένα χέρι.)
    4. Είναι τεράστιο (πιάνει πάρα πολύ χώρο κάτω από τη σέλα)
    5. Σημαντικότερο! Δεν ταιριάζει σε όλα τα μηχανάκια. Πολλά παράπονα από κόσμο που το πήρε και βλαστήμαγε γιατί δε χωρούσε να μπει πλαγιαστά και να κλειδώσει στη δισκόπλακά του. Οπότε πρέπει απαραιτήτως να το δοκιμάσει πριν το πάρει για να σιγουρευτεί ότι χωράει. Πράγμα που σημαίνει ότι δεν το παραγγέλνει, αλλά βρίσκει και πηγαίνει σε μαγαζί που το έχει, και δεν έχει πρόβλημα αυτός να το ανοίξει για να το δοκιμάσουν κλπ.


    Αν μπορεί να ξεπεράσει αυτά τα 5, ας το πάρει με κλειστά μάτια.
    Αλλά δεν ξεπερνιούνται εύκολα.


    ΥΓ. Α, κι οπωσδήποτε ένα σπιράλ να το δένει στη μανέτα μην τυχόν και ξεχαστεί και στραβώσει καμιά δισκόπλακα και φάει και τα μούτρα της, γιατί αυτό δεν πρόκειται να πάθει και τίποτα.
    σε ολα οσα ειπες συμφωνω.
    πετρος

  7. #22
    Μέλος Το avatar του/της chris4204
    Εγγραφή
    14/05/2013
    Μηνύματα
    75
    Εγώ έχω πάρει αυτό και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος
    https://www.moto-accessories.gr/prod...unagermo_120db
    Πάω αργά γιατί βιάζομαι ....

  8. #23
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/04/2014
    Μηνύματα
    35
    παρηγγειλα σημερα το πρωι το abus χωρις συναγερμο...ελπιζω οντως να μη μαθω ποτε και να πανε χαμενα τα λεφτα!!!!! ! ! ! ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις θα σας στειλω να σας πω γνωμη οταν το χω στα χερια μου!!

  9. #24
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sleeping_junkie Προβολή μηνύματος
    παρηγγειλα σημερα το πρωι το abus χωρις συναγερμο...ελπιζω οντως να μη μαθω ποτε και να πανε χαμενα τα λεφτα!!!!! ! ! ! ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις θα σας στειλω να σας πω γνωμη οταν το χω στα χερια μου!!
    Αχρειαστο να'ναι

  10. #25
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.329
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sleeping_junkie Προβολή μηνύματος
    παρηγγειλα σημερα το πρωι το abus χωρις συναγερμο...ελπιζω οντως να μη μαθω ποτε και να πανε χαμενα τα λεφτα!!!!! ! ! ! ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις θα σας στειλω να σας πω γνωμη οταν το χω στα χερια μου!!
    ωραια!! αφου λοιπον θα μπεις στον κοπο να μας κανεις review του λουκετου, θα σε παρακαλουσα να το συνοδευσεις με φωτο σου που το κρατας στα χερια, κατα προτιμηση ολοσωμη..


    (συγχωρα με κοπελια, δεν ειμαι κανα λιγουρι! απλα προσπαθω να επαναφερω τις παλιες καλες εποχες του φορουμ
    που εμπαινε κοπελα εδω μεσα και σκαγαν μυτη απ'το πουθενα δυο ντουζινες γαμπροι....
    ...και φυσικα επεφτε τρελο γελιο.. )

  11. #26
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Είναι καλοκαίρι
    Και υπάρχει ψωμί.
    Το χειμώνα πέφτουν πείνες...

  12. #27
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/04/2014
    Μηνύματα
    35
    χαχα...σε συγχωρώ φίλε μου..! ρε παιδια το πήρα αλλά ή δεν κάνει ή είμαι παντελώς χαζή. Ίσες πιθανότητες και στα δυο... πήρα αυτό
    http://www.xmoto.gr/gr/ProductView.a...d=7339&cat=881
    και οι τρύπες στο δισκόφρενο είναι πολύ μικρότερες από την εξοχή στο δισκόφρενο.
    δεν μπαίνει το ρημάδι....!!!!!παίζει να κάνω μ*****α στην τοποθέτηση????

  13. #28
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Μόνο μικρές τρυπουλες έχει ο δίσκος σου?
    Δεν έχει "σχισμές" ;

  14. #29
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/04/2014
    Μηνύματα
    35
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Μόνο μικρές τρυπουλες έχει ο δίσκος σου?
    Δεν έχει "σχισμές" ;
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	__________.jpg 
Προβολές:	77 
Μέγεθος:	67,2 KB 
ID:	319955

    στις σχισμες που βλέπεις δε χωράει... και η μλκ είναι ότι ρώτησα τον πωλητή αν κάνει δυο τρεις φορές και μου είπε ναι!!! γ αυτο λεω μηπως κανω κατι λαθος.

  15. #30
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sleeping_junkie Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	__________.jpg 
Προβολές:	77 
Μέγεθος:	67,2 KB 
ID:	319955

    στις σχισμες που βλέπεις δε χωράει... και η μλκ είναι ότι ρώτησα τον πωλητή αν κάνει δυο τρεις φορές και μου είπε ναι!!! γ αυτο λεω μηπως κανω κατι λαθος.
    Παλι καλα που δεν πηρες το αλλο το πανακριβο το θεοβαρο με το συναγερμο που λεγαμε.
    Ουτε στη ζαντα σου δε χωραει.

    Αφου τον ρωτησες και σου ειπε οτι "κανει" παρτον ενα τηλεφωνο και ρωτα τον που και πώς κανει να το κανεις.
    Κι αμα σου πει "κανει γενικως" στειλ'τον γενικως στο διαολο*.

    *Το οποιο σημαινει αναλογα με την πολιτικη του καθε καταστηματος, ζητα refund, ή να ψωνισεις κατι αλλο και λοιπα.

    Παντως αν δε με γελαει η φωτο γιατι απο κινητο τη βλεπω δε νομιζω να μπορεσεις να βαλεις λουκετο δισκοπλακας με πειρο μεγαλυτερο απο τσουτσουνι αρσενικης πεταλουδας.

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ποιο απο τα δυο?? (arai rx7 gp ή shoei x-spirit ll)
    από tai στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 56
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2010, 08:52
  2. ΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ???
    από peskandritsos στο forum BMW
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2008, 18:18
  3. ΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ???? ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!
    από Alexz@nder στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2007, 12:12
  4. τι από τα δύο να πάρω?
    από 675 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2006, 21:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF