Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 76

Θέμα: ποιο απο τα δυο abus??

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/04/2014
    Μηνύματα
    35

    Question ποιο απο τα δυο abus??

    Καλησπέρα,
    ειμαι νέα κάτοχος ενος cbf250 και θελω να αγορασω μια κλειδαρια για δισκόφρενο.... ειμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο αλλα δεν ξερω αν πρεπει να δωσω βαρος σε αυτο με το μεγαλυτερο δεικτη ασφαλειας ή σε αυτο με το συναγερμό?? Δε νομιζω να βαλω κανονικό συναγερμό γιατι εχω δει αρκετες βλαβες απο συναγερμους που μπλόκαραν. Οπότε έλεγα μήπως μια τυπική σειρήνα στο δισκόφρενο...βοηθήσει..δε θα με σώσει αν τη βάλουν στο μάτι αλλα λέμε τώρα!!!!!!
    http://www.xmoto.gr/gr/ProductView.a...d=7336&cat=881

    http://www.xmoto.gr/gr/ProductView.a...d=7324&cat=881

    τι λέτε?

  2. #2
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sleeping_junkie Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα,
    ειμαι νέα κάτοχος ενος cbf250 και θελω να αγορασω μια κλειδαρια για δισκόφρενο.... ειμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο αλλα δεν ξερω αν πρεπει να δωσω βαρος σε αυτο με το μεγαλυτερο δεικτη ασφαλειας ή σε αυτο με το συναγερμό?? Δε νομιζω να βαλω κανονικό συναγερμό γιατι εχω δει αρκετες βλαβες απο συναγερμους που μπλόκαραν. Οπότε έλεγα μήπως μια τυπική σειρήνα στο δισκόφρενο...βοηθήσει..δε θα με σώσει αν τη βάλουν στο μάτι αλλα λέμε τώρα!!!!!!
    http://www.xmoto.gr/gr/ProductView.a...d=7336&cat=881

    http://www.xmoto.gr/gr/ProductView.a...d=7324&cat=881

    τι λέτε?
    Απο τη στιγμή που δε θα έχεις συναγερμό στη μηχανή σου καλύτερα να πάρεις το δεύτερο
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  3. #3
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sleeping_junkie Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα,
    ειμαι νέα κάτοχος ενος cbf250 και θελω να αγορασω μια κλειδαρια για δισκόφρενο.... ειμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο αλλα δεν ξερω αν πρεπει να δωσω βαρος σε αυτο με το μεγαλυτερο δεικτη ασφαλειας ή σε αυτο με το συναγερμό?? Δε νομιζω να βαλω κανονικό συναγερμό γιατι εχω δει αρκετες βλαβες απο συναγερμους που μπλόκαραν. Οπότε έλεγα μήπως μια τυπική σειρήνα στο δισκόφρενο...βοηθήσει..δε θα με σώσει αν τη βάλουν στο μάτι αλλα λέμε τώρα!!!!!!
    http://www.xmoto.gr/gr/ProductView.a...d=7336&cat=881

    http://www.xmoto.gr/gr/ProductView.a...d=7324&cat=881

    τι λέτε?
    Το μόνο που πρόσεξα είναι ότι είναι στα ίδια λεφτά.
    Λεπτομέρειες, αν το ένα είναι από καλύτερο υλικό πχ, δεν είδα.

    Κοίτα, γνωστά είναι αυτά μην τα ξαναλέμε. Άμα θέλουν να την πάρουν θα την πάρουν και τα πολλά λόγια είναι κουβέντα να γίνεται.

    Ό,τι βάλεις καλό είναι.
    Εγώ στη θέση σου θα έβαζα αυτή με το συναγερμό.

    Αλλά αν είδα καλά έχει λέει ledάκι και κάτι μαλακίες. Κρύφ'το.
    Αφού το μόνο που έχει είναι μια σειρήνα της φούτσας και δεν προσφέρει αυτά που προσφέρει ένας κανονικός συναγερμός, καλύτερα να μην ξέρουν ότι αν πάνε να το κουνήσουν θα φωνάξει παρά να το ξέρουν και να λάβουν τα μέτρα τους.
    Ένα κατούρημα να του ρίξουνε μπορεί να βραχυκυκλωσει και να χαλάσει

    Κρύψε κάπως το ledάκι, κι έχε κατά νου ότι θα σηκωθείς αρκετές φορές τρομαγμένος από κανά σκυλί/γατί που πήγε να τα αμολήσει στη ρόδα σου και κούνησε λιγάκι το λουκέτο

  4. #4
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Το μόνο που πρόσεξα είναι ότι είναι στα ίδια λεφτά.
    Λεπτομέρειες, αν το ένα είναι από καλύτερο υλικό πχ, δεν είδα.

    Κοίτα, γνωστά είναι αυτά μην τα ξαναλέμε. Άμα θέλουν να την πάρουν θα την πάρουν και τα πολλά λόγια είναι κουβέντα να γίνεται.

    Ό,τι βάλεις καλό είναι.
    Εγώ στη θέση σου θα έβαζα αυτή με το συναγερμό.

    Αλλά αν είδα καλά έχει λέει ledάκι και κάτι μαλακίες. Κρύφ'το.
    Αφού το μόνο που έχει είναι μια σειρήνα της φούτσας και δεν προσφέρει αυτά που προσφέρει ένας κανονικός συναγερμός, καλύτερα να μην ξέρουν ότι αν πάνε να το κουνήσουν θα φωνάξει παρά να το ξέρουν και να λάβουν τα μέτρα τους.
    Ένα κατούρημα να του ρίξουνε μπορεί να βραχυκυκλωσει και να χαλάσει

    Κρύψε κάπως το ledάκι, κι έχε κατά νου ότι θα σηκωθείς αρκετές φορές τρομαγμένος από κανά σκυλί/γατί που πήγε να τα αμολήσει στη ρόδα σου και κούνησε λιγάκι το λουκέτο
    Πάνο υπάρχει διαφορά το ένα έχει level protection 11 και το άλλο 18. Σίγουρα η σβούρα ειναι πολύ πιο στιβαρή και απο πιο μασίφ
    σίδερο η οτι άλλο υλικό μπορεί να είναι αλλα το άλλο έχει ενα συναγερμό που δν ειναι και άσχημο για τα λευτα σου.
    Αλλα γενικά μη φοβάσαι το cbf δν ειναι στις επιλογές των !@#@!#
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  5. #5
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Billymuse Προβολή μηνύματος
    Πάνο υπάρχει διαφορά το ένα έχει level protection 11 και το άλλο 18. Σίγουρα η σβούρα ειναι πολύ πιο στιβαρή και απο πιο μασίφ
    σίδερο η οτι άλλο υλικό μπορεί να είναι αλλα το άλλο έχει ενα συναγερμό που δν ειναι και άσχημο για τα λευτα σου.
    Αλλα γενικά μη φοβάσαι το cbf δν ειναι στις επιλογές των !@#@!#
    Ε με λίγα λόγια, από πλευράς υλικού το ένα είναι για γέλια και το άλλο για ξεκαρδίσματα

    Το λέω με την έννοια ότι, αφού να δει καμιά τρελή προκοπή απο πλευράς ασφάλειας λόγω υλικού δεν πρόκειται, ας προτιμήσει αυτό με το συναγερμό (για ένα λουκέτο δισκόπλακας των 85€ μιλάμε, στο φινάλε το παίρνουν και σηκωτό. Να μιλάγαμε για καμιά αλυσίδα που κάνει ένα σκασμό λεφτά και έχει να το δένει σε σταθερό σημείο κλπ το βλέπαμε.)

  6. #6
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.327
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sleeping_junkie Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα,
    ειμαι νέα κάτοχος ενος cbf250.....
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    ....έχε κατά νου ότι θα σηκωθείς αρκετές φορές τρομαγμένος
    ψιτ μοντερατορα δεν ειμαστε ολοι αντρηδες εδώ μεσα...


    λοιπον όπως ειπε και ο καπνιζων πιπα, αμα θενε να στηνε παρουν θα στη παρουν... ο περισσοτερο ασφαλης τροπος για μην τη σηκωσουν είναι να τη δενεις με αλυσιδα σε σταθερο σημειο! το λουκετο χρησιμευει μονο εάν βρεθεις εκτως της βασης σου αλλα μονο αυτό σε περιπτωση που η μηχανη διανυκτερευσει σε εξωτερικο χωρο δεν συνισταται!

  7. #7

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/04/2014
    Μηνύματα
    35
    κατ'αρχην ευχαριστω για τις απαντησεις..εχω ηδη παρει και αλυσιδα ετσι κ αλλιως ...οποτε αν ειναι επειδη απ'οτι λετε της πλακας ειναι και τα δυο θα παρω φθηνοτερο μοντελο με συναγερμο (http://www.xmoto.gr/gr/ProductView.a...d=7319&cat=881 ) και η παναγια μαζι μας!!!!

  9. #9
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Έχω το πρώτο μαζί με την αντίστοιχη αλυσίδα... Προσπάθησαν να το σπάσουν-παραβιάσουν και απέτυχαν πριν 3-4μήνες...είναι στοιβαρό και αντέχει...όλα παραβιάζονται αλλά όχι από όλους...μόνο αυτό αλλάζει και δεν είναι λίγο...Το προτείνω σίγουρα σε σχέση με το δεύτερο.
    αξίζει τα λεφτά του και είναι μια μορφή επένδυσης...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/04/2014
    Μηνύματα
    35
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LOUKILOUK Προβολή μηνύματος
    Έχω το πρώτο μαζί με την αντίστοιχη αλυσίδα... Προσπάθησαν να το σπάσουν-παραβιάσουν και απέτυχαν πριν 3-4μήνες...είναι στοιβαρό και αντέχει...όλα παραβιάζονται αλλά όχι από όλους...μόνο αυτό αλλάζει και δεν είναι λίγο...Το προτείνω σίγουρα σε σχέση με το δεύτερο.
    αξίζει τα λεφτά του και είναι μια μορφή επένδυσης...
    ειχες και το δευτερο με το συναγερμο και δεν ηταν καλο και το απορριπτεις??

  11. #11
    το δευτερο.
    πετρος

  12. #12
    βρούμμμμμμμμμμμμμ Το avatar του/της GYROSCOP FENOM
    Εγγραφή
    28/01/2010
    Μηνύματα
    105
    Το δεύτερο ψηφίζω και εγώ☺
    Κάλλιο γαϊδουρόδενε παρά γαϊδουρογύρευε

    www.lockitnow.gr

  13. #13
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sleeping_junkie Προβολή μηνύματος
    ειχες και το δευτερο με το συναγερμο και δεν ηταν καλο και το απορριπτεις??
    Δεν απορρίπτω τίποτε...προτείνω το πρώτο έναντι του δεύτερου...
    Όπως ήδη έχει γραφτεί παραπάνω, από άλλον και σωστά, έχουν σημαντική διαφορά στο επίπεδο ασφάλειας, 18 έναντι 11, και όπως έγραψα ήδη το πρώτο μπορεί να χρησημοποιηθεί και σε συνδυασμό με πολύ ισχυρή αλυσίδα της ίδιας εταιρίας ή και άλλης...
    Στην Σκωτία που μένω οι ασφάλεια είναι φτηνότερη αν κατέχεις αντικλεπτικό σύστημα τέτοιου επίπεδου ενώ με το δεύτερο δεν έχεις καμία έκπτωση, σημειοτέον ότι οι ασφάλιες εδώ είναι και κατά κλοπής πάντα...
    Εσύ τι προτείνεις?
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    18 ή 11 ολα σπανε
    αυτο με τη σειρηνα ειδοποιει και σε περιπτωση τρανταγματος σπρωξιματος ριξιματος κλπ............

  15. #15
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    18 ή 11 ολα σπανε
    αυτο με τη σειρηνα ειδοποιει και σε περιπτωση τρανταγματος σπρωξιματος ριξιματος κλπ............
    Όλα σπάνε...άρα ποιος ο λόγος υπαρξής τους λοιπόν...φαντάζομαι δεν χρησιμοποιείς κάποιο αντικλεπτικό αφού όλα είναι μάταιο στον κόσμο τούτο...



    Σοβαρά τώρα...δεν σπάνε όλα το ίδιο εύκολα...το δικό μου άντεξε με φανερά τα σημάδια προσπάθειας παραβίασης και έτσι έχω ακόμα το φειζεράκι...
    Δεν είναι όλοι οι κλέφτες του ίδιου επιπέδου και δεν τα καταφέρνουν όλοι με όλα...
    Όσο για την σειρήνα από εμπειρία φίλου που είχε τέτοιου είδους αντικλεπτικό δεν μας έπεισε...με ένα μπουφανάκι το φιμώνεις πανεύκολα...η μπαταρία ξελιγώνετε αμέσως, αν είναι ευαίσθητο βαράει με το παραμικρό και σε τρέχει χωρίς λόγο, στο τέλος μάλλον καταλήγεις όπως το παραμύθι με το βοσκό και τον λύκο...
    Anyway ο καθένας έχει την άποψή του περί του θέματος...έχω και γνωστό που όντος δεν κλειδώνει το μηχανάκι του γιατί το θεωρεί μάταιο...και δεν τον έχω πείσει για το, κατά την γνώμη μου, λάθος.Εγώ πάλι θα τους παιδέψω όσο ποιο πολύ μπορώ...θα ιδρώσουν τουλάχιστον...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ποιο απο τα δυο?? (arai rx7 gp ή shoei x-spirit ll)
    από tai στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 56
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2010, 08:52
  2. ΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ???
    από peskandritsos στο forum BMW
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2008, 18:18
  3. ΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ???? ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!
    από Alexz@nder στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2007, 12:12
  4. τι από τα δύο να πάρω?
    από 675 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2006, 21:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF