Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 37 από 37

Θέμα: Προβληματισμοί για επιλογή σωστής μηχανής

  1. #31
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motolover@@ Προβολή μηνύματος
    Αποκτήστε τη νέα σας Tiger 800 ABS στην εκπληκτική τιμή των 8.990€ (από 9.690€), μαζί με δωρεάν πακέτο αξεσουάρ αξίας 710€ (κεντρική βαλίτσα 36L, σχάρα κεντρικής βαλίτσας, θερμαινόμενα γκρίπς).
    Γελαν και τα τσιμέντα

    Αν μπορείς και θες γιατι δε κοιτάς ενα μεταχειρό με ελάχιστα χιλιόμετρα?

  2. #32
    Μέλος Το avatar του/της motolover@@
    Εγγραφή
    15/07/2014
    Μηνύματα
    41
    Πήγα σήμερα στις εκθέσεις να καβαλήσω σε στάση την Τραιουμφ και τη Σουζουκι και μου άρεσαν κι οι δυο αν και εξακολουθω να μαι κολλημενος με την πρώτη. Μετά κανόνισα να κάνω κανα δίωρο με έναν εκπαιδευτή σχολής οδηγών για να συνηθίσω λίγο το συμπλέκτη και τις βαριές μηχανές. Τέλος πήγα στο μάστορα που μου φτιάχνει το Καζε να του ζητήσω γνώμη και με απέτρεψε με έντονο τρόπο από την Τράιουμφ...Μα τόσο κακή είναι?
    Επίσης μου την έσπασε που ο της Τράιουμφ μου επεσήμανε την προσφορά που έχουν και ότι λήγει σύντομα και αν δώσω μετρητά μετά τη λήξη της προσφοράς δεν παιζει κανένα δώρο. Επίσης θέλει 160 για ταξινόμηση ενώ ο της Σουζούκι μου τα χαρίζει (120 είπε) συν διάφορα δώρα αντί για έκπτωση χωρίς να βάζει ημερομηνία λήξης..

  3. #33
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Ειδες ο μαστορας;;; Καλα το 90% απο τα μαστορια ειναι Γιαπωνεζοι μεχρι το κοκκαλο. Ειδικα οι απο 40 και πανω.
    Παντως δεν ειναι και τοσο σαβουρια πιστευω.
    Στο πωλητη στη Τriumph που σου το παιζει και δυσκολος πανε του κανα χαρτι με τις ταξινομησεις των τελευταιων μηνων, που αμα παιζει καμια triumph χαιρετα με, και πεσ'του να κανει καμια καλη εκπτωση και να αφησει τις μ@λακιες γιατι εκει θα το 'χει να το βλεπει το tiger. Οτι εχουμε κριση δεν το πηρε χαμπαρι;;; Ας παει Ντουμπαϊ να πουλαει "κασερι" χωρις εκπτωση. Παντως και σε 1 χρονο να πας η εκπτωση θα παιζει. Μη μασας. Καν'του παζαρια και πες του οτι και το V-strom δε σε χαλαει καθολου. (ασχετα που κολλησες με το ταϊγκερ)..
    MADE IN JAPAN 日本製

  4. #34
    Μέλος Το avatar του/της motolover@@
    Εγγραφή
    15/07/2014
    Μηνύματα
    41
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Ειδες ο μαστορας;;; Καλα το 90% απο τα μαστορια ειναι Γιαπωνεζοι μεχρι το κοκκαλο. Ειδικα οι απο 40 και πανω.
    Παντως δεν ειναι και τοσο σαβουρια πιστευω.
    Στο πωλητη στη Τriumph που σου το παιζει και δυσκολος πανε του κανα χαρτι με τις ταξινομησεις των τελευταιων μηνων, που αμα παιζει καμια triumph χαιρετα με, και πεσ'του να κανει καμια καλη εκπτωση και να αφησει τις μ@λακιες γιατι εκει θα το 'χει να το βλεπει το tiger. Οτι εχουμε κριση δεν το πηρε χαμπαρι;;; Ας παει Ντουμπαϊ να πουλαει "κασερι" χωρις εκπτωση. Παντως και σε 1 χρονο να πας η εκπτωση θα παιζει. Μη μασας. Καν'του παζαρια και πες του οτι και το V-strom δε σε χαλαει καθολου. (ασχετα που κολλησες με το ταϊγκερ)..
    Όντως είναι κάργα Γιαπωνέζος και δη Χοντάκιας, πάνω από 40 και με μουστάκι μερακλίδικο... ούτε φωτο να τον έβλεπες! Για του λόγου το αληθές να οι ταξινομήσεις μέχρι τώρα:
    http://www.seaa.gr/sites/seaa/files/files/2014-6-f.pdf

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motolover@@ Προβολή μηνύματος
    Πήγα σήμερα στις εκθέσεις να καβαλήσω σε στάση την Τραιουμφ και τη Σουζουκι και μου άρεσαν κι οι δυο αν και εξακολουθω να μαι κολλημενος με την πρώτη. Μετά κανόνισα να κάνω κανα δίωρο με έναν εκπαιδευτή σχολής οδηγών για να συνηθίσω λίγο το συμπλέκτη και τις βαριές μηχανές. Τέλος πήγα στο μάστορα που μου φτιάχνει το Καζε να του ζητήσω γνώμη και με απέτρεψε με έντονο τρόπο από την Τράιουμφ...Μα τόσο κακή είναι?
    Επίσης μου την έσπασε που ο της Τράιουμφ μου επεσήμανε την προσφορά που έχουν και ότι λήγει σύντομα και αν δώσω μετρητά μετά τη λήξη της προσφοράς δεν παιζει κανένα δώρο. Επίσης θέλει 160 για ταξινόμηση ενώ ο της Σουζούκι μου τα χαρίζει (120 είπε) συν διάφορα δώρα αντί για έκπτωση χωρίς να βάζει ημερομηνία λήξης..


    Αρχηγε λαθος το πας..
    Μην παιρνεις ευρωπαικο,δεν κανει για σενα.
    Παρε ενα στρωμα μεταχειρω με λιγα χλμ μιας και ειναι η πρωτη σου μηχανη και δεν το κατεχεις,ετσι ωστε ΟΤΑΝ πεσει,γιατι θα πεσει,
    να σε νοιαζει λιγοτερο απ'οτι θα σε ποναγε η καινουργια.
    Και τα υπολοιπα καντα βενζινες και βολτεεεεεεεεεεες



  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    με τόσα λεφτά θα προτιμούσα εγώ προσωπικά σαν συμβουλή να πάρεις κάποιο μεταχειρισμένο και τα υπόλοιπα να κάτσουν στην άκρη να πας τσάκ μπάμ το πρώτο σου ευρωπαικό ταξίδι.

    Προτείνω V-STROM ,ναι υπάρχουν τόσα πολλά που χάνεσε,αλλά ... για να πουλήθηκαν τόσα πολλά σημαίνει οτι βγήκαν και καλά Αλλίως θα είχε πέσει η φήμη κτλ.

    Μακριά απο το Triumph φίλος το έδωσε όσο και όσο γιατί έβγαζε συνέχεια μικρό-θεμάτακια,πήγε και πήρε Varadero αν και παλιό και ησύχασε.

    Απο εκεί και πέρα όπως σου είπαν και τα παιδιά πάνε κάτσε δοκίμασε και διάλεξε

    Προσωπίκα επίσης ξανά θα σου έλεγα : http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5101960/

    έτοιμο με βαλίτσες και λίγο ψαλίδι να κόψεις σε χρήματα ήδη έχεις αρκετά στην άκρη

  7. #37
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motolover@@ Προβολή μηνύματος
    Όντως είναι κάργα Γιαπωνέζος και δη Χοντάκιας, πάνω από 40 και με μουστάκι μερακλίδικο... ούτε φωτο να τον έβλεπες! Για του λόγου το αληθές να οι ταξινομήσεις μέχρι τώρα:
    http://www.seaa.gr/sites/seaa/files/files/2014-6-f.pdf
    Δωσαν 78! (μπορεις να με χαιρετησεις! ) Αλλα εδω πουληθηκαν 13 MV Agusta
    Ασχετο, για τα πολλα sym (που ειναι πρωτη) παιζουν ρολο και τα ενοικιαζομενα που απ'οτι βλεπω αγοραζουν καργα sym.
    MADE IN JAPAN 日本製

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. βοήθεια για επιλογή πρώτης μηχανής!
    από virelai στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2014, 22:15
  2. Βοήθεια για επιλογή μηχανής
    από LAntwnis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2010, 09:58
  3. Βοήθεια για επιλογή μηχανής.
    από Batman007 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 29/06/2009, 09:51
  4. Βοήθεια για επιλογη καινούργιας μηχανής.
    από AchilleasDucati στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 75
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2009, 15:25
  5. Βοηθεια παιδες,για επιλογη πρωτης μηχανης
    από gatoupardos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2008, 21:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF