Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 50

Θέμα: Αγορά Fazer 600 s2 σε αρχάριο για 1η μηχανή ή όχι;

  1. #16
    Τότε ας πάρει Fireblade το παιδί και ας το φιμώσει στα 30 άλογα! Το πάμε και σε δυναμόμετρο κύρ αστυφύλαξ να το δεις.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Fr Justin Belitz.jpg 
Προβολές:	89 
Μέγεθος:	43,5 KB 
ID:	320145

  2. #17
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nickald Προβολή μηνύματος
    Για να μην παρεξηγηθω παντως, το ολο θεμα με το Α2 ειναι απο διαφημιση του Μερεμετσακη στο car. Αυτος το αναφερει εκει οτι γινεται....

    Περιγραφή
    Νταξ αυτο το 1000ρικο για να το επαναφέρουν, μονο σε μενανε φαινεται υπερβολικο?!?!

  3. #18
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vice Προβολή μηνύματος
    Τότε ας πάρει Fireblade το παιδί και ας το φιμώσει στα 30 άλογα! Το πάμε και σε δυναμόμετρο κύρ αστυφύλαξ να το δεις.
    πανεξυπνο!

    το ενα εχει χαρτια για να χρησιμοποιειται απο κατοχους Α2 ενω το αλλο οχι.

    νεξτ.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  4. #19
    ελα μωρε που κολλάς τώρα. Έχεις δεί αδεια κυκλοφορίας πως ειναι πλεον; ενα χαρτί Α4 ασπρόμαυρο. Στο κανω στο WORD σε 10 λεπτάκια...πες μου τι θελεις να γράφει πάνω...πες μου....πες μου τι εισαι;;;

  5. #20
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vice Προβολή μηνύματος
    ελα μωρε που κολλάς τώρα. Έχεις δεί αδεια κυκλοφορίας πως ειναι πλεον; ενα χαρτί Α4 ασπρόμαυρο. Στο κανω στο WORD σε 10 λεπτάκια...πες μου τι θελεις να γράφει πάνω...πες μου....πες μου τι εισαι;;;
    δεν το κανεις πουθενα. εχει πανω στρογγυλη.
    ε αν τωρα σου ειναι ευκολο το να πλαστογραφεις δεν το κανεις λιγο πιο σωστα? τυπωσε κανα 2 παλετες απο τα μωβ.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  6. #21
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vice Προβολή μηνύματος
    ελα μωρε που κολλάς τώρα. Έχεις δεί αδεια κυκλοφορίας πως ειναι πλεον; ενα χαρτί Α4 ασπρόμαυρο. Στο κανω στο WORD σε 10 λεπτάκια...πες μου τι θελεις να γράφει πάνω...πες μου....πες μου τι εισαι;;;
    To thread το άνοιξε κάποιος που ζητάει πληροφορίες για το τι να πάρει, οχι εξυπνάδες για να περναει η ώρα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  7. #22
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nickald Προβολή μηνύματος
    Για να μην παρεξηγηθω παντως, το ολο θεμα με το Α2 ειναι απο διαφημιση του Μερεμετσακη στο car. Αυτος το αναφερει εκει οτι γινεται....

    Περιγραφή


    Α τον κλεφτη....
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  8. #23
    απο την στιγμή που ξεκινάμε να μιλάμε για μόντες του μερεμετζάκη και πλάγιες τακτικες νομίζω είμαι υπερβολικός μεν, εντός κλίματος δε. Και λιγο πλακίτσα εκεί με τον Τρούπερ να περάσει η ωρα

  9. #24
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vice Προβολή μηνύματος
    απο την στιγμή που ξεκινάμε να μιλάμε για μόντες του μερεμετζάκη και πλάγιες τακτικες νομίζω είμαι υπερβολικός μεν, εντός κλίματος δε. Και λιγο πλακίτσα εκεί με τον Τρούπερ να περάσει η ωρα
    Δεν είναι πατεντα του Μερεμετσάκη ούτε πλάγια τακτική.

    'Free 35KW Restrictor Kit for new MT-07’s
    Yamaha are therefore pleased to confirm the availability of an A2 35KW Restrictor Kit for the new MT-07 and MT-07 ABS models which complies with the 3rd Directive for Category A2 motorcycles.

    The 35KW Restrictor Kit can be provided and fitted free of charge as part of the normal PDI on all new MT-07’s, at the time of purchase by the supplying Yamaha dealer. The new owner receives a 35KW Certificate to confirm that the kit has been fitted and the new machine complies with the current A2 licence legislation.'

    Από εδω:
    http://www.yamaha-motor.eu/uk/news/index.aspx?id=570935
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  10. #25
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Νταξ αυτο το 1000ρικο για να το επαναφέρουν, μονο σε μενανε φαινεται υπερβολικο?!?!
    Σαν πολλά είναι δε λέω.

    Αλλά αν βάλεις κάτω ότι κάποιος μπορεί να έχει τόοοοσο μυαλό στο κεφάλι του και τόοοοση εγκράτεια και να ξέρει τί θέλει, παίρνει ένα μηχανάκι μόλις βγάλει το Α2, το οποίο γίνεται ΑΛΛΟ μηχανάκι μόλις βγάλει το απεριορίστων με αυτό το 1000ρικο αντί να πάρει καινούρια μηχανή, και βγάζει άνετα μπόλικα χρονάκια ακόμα.

    Τώρα άμα δώσει το 1000ρικο και ναι μεν δυναμώσει η μηχανή αλλά τη βαρεθεί στο εξάμηνο γιατί την έχει ήδη 3-4 χρόνια και θέλει κάτι άλλο (κυρίως γιατί ξέρει πλέον ότι μπορεί να πάρει τα πάντα), ναι τότε είναι μαλακία.

  11. #26
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Σαν πολλά είναι δε λέω.

    Αλλά αν βάλεις κάτω ότι κάποιος μπορεί να έχει τόοοοσο μυαλό στο κεφάλι του και τόοοοση εγκράτεια και να ξέρει τί θέλει, παίρνει ένα μηχανάκι μόλις βγάλει το Α2, το οποίο γίνεται ΑΛΛΟ μηχανάκι μόλις βγάλει το απεριορίστων με αυτό το 1000ρικο αντί να πάρει καινούρια μηχανή, και βγάζει άνετα μπόλικα χρονάκια ακόμα.

    Τώρα άμα δώσει το 1000ρικο και ναι μεν δυναμώσει η μηχανή αλλά τη βαρεθεί στο εξάμηνο γιατί την έχει ήδη 3-4 χρόνια και θέλει κάτι άλλο (κυρίως γιατί ξέρει πλέον ότι μπορεί να πάρει τα πάντα), ναι τότε είναι μαλακία.
    Αφου συμφωνα με το λινκ του Σαπιλα, το κιτ κοστιζει 150 ευρω
    Και η 'μοντα' του μερεμεμεμεμετσακη θα ειναι το πολυ ενα εξαρτημα στο φιλτροκουτι κι ενα φλασαρισμα...
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  12. #27
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Σαν πολλά είναι δε λέω.

    Αλλά αν βάλεις κάτω ότι κάποιος μπορεί να έχει τόοοοσο μυαλό στο κεφάλι του και τόοοοση εγκράτεια και να ξέρει τί θέλει, παίρνει ένα μηχανάκι μόλις βγάλει το Α2, το οποίο γίνεται ΑΛΛΟ μηχανάκι μόλις βγάλει το απεριορίστων με αυτό το 1000ρικο αντί να πάρει καινούρια μηχανή, και βγάζει άνετα μπόλικα χρονάκια ακόμα.

    Τώρα άμα δώσει το 1000ρικο και ναι μεν δυναμώσει η μηχανή αλλά τη βαρεθεί στο εξάμηνο γιατί την έχει ήδη 3-4 χρόνια και θέλει κάτι άλλο (κυρίως γιατί ξέρει πλέον ότι μπορεί να πάρει τα πάντα), ναι τότε είναι μαλακία.
    Αν καταλαβα καλα το χιλιαρικο το σκας με την τοποθετηση,και μετα οταν θελεις να αφαιρεσεις το κιτ δεν θα υπαρχει επιβαρυνση.
    Σωστα;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  13. #28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι πατεντα του Μερεμετσάκη ούτε πλάγια τακτική.

    'Free 35KW Restrictor Kit for new MT-07’s
    Yamaha are therefore pleased to confirm the availability of an A2 35KW Restrictor Kit for the new MT-07 and MT-07 ABS models which complies with the 3rd Directive for Category A2 motorcycles.

    The 35KW Restrictor Kit can be provided and fitted free of charge as part of the normal PDI on all new MT-07’s, at the time of purchase by the supplying Yamaha dealer. The new owner receives a 35KW Certificate to confirm that the kit has been fitted and the new machine complies with the current A2 licence legislation.'

    Από εδω:
    http://www.yamaha-motor.eu/uk/news/index.aspx?id=570935
    Εστω και έτσι να ειναι, Η άδεια κυκλοφορίας τι θα γράφει; 35kw ή 55kw? Θα γράφει 55kw και θα δειχνεις στην τροχαία και το "σερτιφικέιτ" και καθάρισες ή θα πρέπει να αλλάξεις και την αδεια ΟΤΑΝ το βγάλεις;

    Με το ίδιο σκεπτικό μπορεί ΟΝΤΩΣ να πάρει κάποιος το Fireblade και ενα Κιτ του Ebay με certificate του "HONDA Paparikos Tuning parts" οτι το κάνει μισό ίππο και τελειωσε.

    Γιατι ως γνωστόν εδώ ειμαστε Ελλάδα και ακολουθούμε τον νόμο και όχι οτι συμφέρει την κάθε Yamaha και Honda κτλ.

    Εδώ ρε σεις γράψανε γνωστό μου με hilux επειδή η άδεια του οχηματος γράφει φορτηγό και αυτός είχε διπλωμα κατηγορίας Β. τι με λέτε τώρα;

    Γιαυτό καλυτερα μην προτείνετε τέτοια πειραματικά πράγματα στο παιδί και καεί τζάμπα.

  14. #29
    δηλαδή , ο κάτοχος Α2 θα πληρώσει στο τελος 1150 ευρω παραπάνω για την ίδια μηχανή?
    Τελευταία τροποποίηση από ggs; 16/07/2014 στις 13:26.

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    εγω καταλαβα οτι οποιος αγοραζει τη μηχανη καινουρια μπορει να ζητησει να ειναι τοποθετημενο το κιτ free of charge δηλαδη τσαμπα
    αν καποιος την αγορασει μεταχειρισμενη <<ανοικτη>> μπορει να την <<κλεισει>> με 125 λιρες
    στην πρωτη περιπτωση το κιτ ειναι βασικος εξοπλισμος στη δευτερη εξτρα
    αυτα στη αγγλια.............

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γνωμες για Fazer 600 s2 2009
    από puppy στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2009, 00:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF