Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: YAMAHA FAZER 600 S 2005

  1. #1
    ninja 636 !!!!!!!!!!!!!!
    Εγγραφή
    01/11/2008
    Μηνύματα
    202

    YAMAHA FAZER 600 S 2005

    ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΝΑ ΛΕΝΕ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ...ΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ

    ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΥ ΑΠΟΔΙΔΕΙ 92 ΑΛΟΓΑ ΣΤΑ 600 ΚΥΒΙΚΑ.

    ΖΥΓΙΖΕΙ 187 ΚΙΛΑ ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΜΕΣΟ ΟΡΟ 4.5 L - 6 L ΑΝΑ 100 ΚΜ . ( ΑΝΑΛΟΓΑ ΚΑΙ ΤΙ ΧΕΡΙ ΕΧΕΙΣ )

    ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΥ ΣΥΝΔΙΑΖΕΙ SPOR ΟΔΗΓΗΣΗ , ΑΝΕΣΗ , ΚΑΛΗ ΕΡΓΟΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΠΑΣ ΟΠΟΥ ΘΕΣ ...

    TOYR ΑΦΟΥ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΚΑΙ FERING.

    Ο ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ TOY EINAΙ ΓΡΑΜΙΚΟΣ. ΕΙΝΑΙ ΟΜΑΛΟΣ ΣΤΙΣ ΧΑΜΗΛΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΚΑΙ ΚΟΡΥΦΟΝΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΨΗΛΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ.

    ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΙΚΑ ΤΟ FAZER ΦΟΑΡΑΕΙ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΠΑΛΙΟΤΕΡΟΥ ΜΟΝΤΕΛΟΥ R6 . ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ FAZER ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΑΙΜΑ ΤΟΥ ΚΑΤΙ ΑΠΟ

    ΤΗΝ ΓΕΝΝΙΑ R .

    ΤΑ ΑΜΟΡΤΗΣΕΡ ΚΑΙ ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΚΑ ΟΥΤΕ ΤΕΛΕΙΑ. ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΔΩΣΟΥΝ ΠΟΤΕ (ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ

    ΚΥΝΗΓΑΣ ΧΡΟΝΟΥΣ ROSSI )....ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΛΕΣ ....ΟΚ ...ΔΕΝ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ ..ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΡΕΛΕΝΕΙ !!!!!!!!!!!!


    ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΝ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΜΕ 30.000 ΚΜ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΤΗΝ ΕΔΩΣΑ ΜΕ 48.000 ΚΜ .

    ΕΚΑΝΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΗΣΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΚΟΥΡΑΣΗ, ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΑΝΕΤΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΣΤΕΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟ

    ΔΡΟΜΟΥΣ ΜΕ ΜΙΚΡΗ ΚΙΝΗΣΗ,ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΕ ΝΗΣΙ ΑΝΕΤΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΟΠΟΤΕ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΚΑΙ ΝΑ

    ΞΕΚ@Υ@@ΣΩ...

    ΕΧΕΙ ΦΤΗΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΚΑΙ SERVICE . ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ, ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΛΑ.





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Yamaha FZ6 Fazer 04  1.jpg 
Προβολές:	178 
Μέγεθος:	85,3 KB 
ID:	320503

  2. #2
    Prisoner Of The Road Το avatar του/της rider
    Εγγραφή
    27/08/2012
    Μηνύματα
    442
    http://www.moto.gr/forums/forumdisplay.php?f=27

    εχει δικο της section στο forum!
    Never ride faster than your guardian angel can fly...

  3. #3
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Ε οχι και ολα!! Χωμα παει;;
    MADE IN JAPAN 日本製

  4. #4
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Ε οχι και ολα!! Χωμα παει;;
    παει παει....
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  5. #5
    Motorradfahrer Το avatar του/της Mits-fz6
    Εγγραφή
    03/05/2012
    Μηνύματα
    201
    Είμαι κάτοχος του ίδιου μοντέλου και έχω να πω πως στα περισσότερα που αναφέρεις ισχύουν. Τα σημεία που έχω λίγες ενστάσεις είναι τα εξής:
    1. Δεν έχεις γραμμική επιτάχυνση. Αν ανοίξεις το γκάζι του θα δεις να ανεβάζει στροφές φυσιολογικά μέχρι που φτάσει στις 7000 με 7500 στροφές όπου θα κολλήσει η βελόνα (λες και μπούκωσε η μηχανή) και μόλις περάσει την λεγόμενη τρύπα θα εκραγεί η βελόνα σαν supersport μέχρι να πιάσει κόφτη.
    2. 4,8 κατανάλωση δεν έχω δει ποτέ. Δεν έχω νευρικό χέρι, φυσιολογικό θα το χαρακτήριζα. Πηγαίνοντας καθημερινά δουλειά σε οδήγηση πόλης έβλεπα καταναλώσεις 7-8 λίτρα στα 100 ενώ σε ταξίδια έβλεπα 5,5 με 6. Άρα εγώ θα του έβαζα μέσο όρο 6μισή λίτρα.
    3. Δεν θεωρό πως έχει φθηνά ανταλλακτικά. Στα 1000€ μου πήγε να φτιάξω τα μούτρα του fazer από στατική πτώση, ενώ πριν λίγους μήνες που άλλαξα αλυσιδογράναζα η Yamaha μου ζήτησε 190€.

    Παρόλα αυτά κρίνω πως είναι από τις καλύτερες μοτοσικλέτες για "value for money" και αξιόπιστο όσο λίγα.

  6. #6
    ninja 636 !!!!!!!!!!!!!!
    Εγγραφή
    01/11/2008
    Μηνύματα
    202
    στο 1 συμφωνω...μετα τις 8.000 στροφες εχει γλεντια !!!

    στο 2 ετσι και ετσι... αν πηγαινα χαλαρα ξεκιναγα με 10 € βενζινη απο Αθηνα για Χαλκιδα .... και μου αναβε ρεζερζα στην επιστροφη...μολις εβγαινα απο χαλκιδα..

    στο 3 εχεις απολυτο δικιο...ηθελα να πω οτι βρισκεις ευκολα ανταλλακτικα και αν χρειαστει μεταχειρισμενα (οικονομικα)....πχ το κοντερ του καινουριο κοστιζει περιπου 600 € .. το εχω βρει μεταχειρισμενο 170 €

    αλλα οκ....ειναι ενα καλο και αξιολογο μηχανακι

Παρόμοια θέματα

  1. fazer 600 fz6 2005 titanio?h aplh?
    από ALSFA 30 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2005, 03:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF