Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 97

Θέμα: καινούριος

  1. #46
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsalkas Προβολή μηνύματος
    Ναι φίλε μου αλλά δεν πάω επάνω χωρίς πράγματα. Γι'αυτό είπα στην αρχή το 1000 που παίρνει και μπαγαζιερες. Αλλά είδα και το 600 παίρνει οπότε μάλλον για εκεί το κόβω.
    Και διαλεξες το Kawa το 1000αρι για να του βαλεις μπαγκαζιερες ??
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  2. #47
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    456
    http://moto.caradisiac.com/Givi-equipe-la-300-Ninja-654.

    Και το 300 παίρνει μπαγκάζια!!!

  3. #48
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2014
    Μηνύματα
    22
    euxaristw. twra tis vlepw aftes tis foto.

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsalkas Προβολή μηνύματος
    Ναι φίλε μου αλλά δεν πάω επάνω χωρίς πράγματα. Γι'αυτό είπα στην αρχή το 1000 που παίρνει και μπαγαζιερες. Αλλά είδα και το 600 παίρνει οπότε μάλλον για εκεί το κόβω.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	131LUU0004_178_123_0_3_378_264.JPG 
Προβολές:	93 
Μέγεθος:	5,3 KB 
ID:	320812

    ER 6 f φιλικο μηχανακι , καλο σχολειο και ειναι και κουκλι ...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	5.jpg 
Προβολές:	96 
Μέγεθος:	31,1 KB 
ID:	320813

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	10111.1394898644.ER6f_2014_Grey_006.jpg 
Προβολές:	98 
Μέγεθος:	100,5 KB 
ID:	320814

  5. #50

  6. #51
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Μ' αρέσει που όλοι θέλουν και 1000+ για πρώτη μηχανή. Καλά για κάτω από 600 δε το συζητάμε, αυτά απλά δεν υπάρχουν. Άσε που δεν πέρνουν και μπαγκαζιέρες, ξέρεις τι πρόβλημα είναι αυτό?

    Θα τρέχω λέει όπου με παίρνει. Ναι εντάξει, έλα να σου πω εγώ τώρα που σε παίρνει να γελάσουμε!

    Δεν θα το ανοίγω λέει μέσα στην πόλη. Ναι γιατί όσοι σκοτώθηκαν, σκοτώθηκαν επειδή το "άνοιξαν" μέσα στην πόλη! Αυτό από μόνο του είναι αρκετό για να καταλάβουμε ότι έχεις άγνοια του τι είναι αυτό που συζητάμε. Όταν θα βρεθείς με +20χλμ (δε λέω παραπάνω) σε σχέση με τις δυνατότητες και τις γνώσεις σου, πίσω από καμιά στροφή η κανένα αυτοκίνητο ή κανένα φανάρι και είσαι τυχερός τότε το ξανασυζητάμε γιατί σκοτώνονται αυτοί που σκοτώνονται. Και αν νομίζεις πως είναι χέρι σου να μη γίνει αυτό λυπάμαι αλλά θα σε απογοητεύσω.

    Έχω δίπλωμα λέει αλλά το μικρό. Δλδ ΔΕΝ έχεις δίπλωμα!

    Έχω μυαλό λέει και ωριμότητα. Ναι εντάξει και εγώ έλεγα ότι είχα μη φοβάσαι. Και σε σχέση με αυτά που λες, δε μπορείς να με πείσεις ότι έχεις το κάτι εξαιρετικό σε σχέση με μένα ή κάποιον άλλο όταν είμαστε στην ηλικία σου. Εσύ παίρνεις σαν παράδειγμα τους άμυαλους και ανώριμους που τους βλέπεις να οδηγούν δίχως αυριο και λες ότι είσαι ώριμος. Ναι σε σχέση με αυτούς είσαι. Σε σχέση με τα χρόνια σου είσαι τόσο όσο σου επιτρέπεπουν αυτά να είσαι. Και η ηλικία σου και οι γνώσεις σου δεν σου επιτρέπουν να πάρεις 1000 χωρίς να διατρέξεις σοβαρό κίνδυνο.

    Επίσης στους δρόμους που θα κυκλοφορείς εσύ με τη 1000αρα σου χωρίς δίπλωμα θα κυκλοφορεί και ο γιός μου με το ποδηλατάκι του. Και αν τον σκοτώσεις επειδή έχασες τον έλεγχο θα σου πάρω το κεφάλι. (μέσω της ασφαλιστικής λέω τώρα για να είμαι politically correct αλλά δε το πολυ πιστευω).
    Sent from me using a computer.

  7. #52
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2014
    Μηνύματα
    22
    epeidh akousa poli edw mesa peri diplwmatos, molis parw to megalo etsi gia na min ksana akousw giauto tha sas to pw. etsi kai alliws den tha argisw. les kai an kapoios exei diploma megalis sumainei oti kserei kai na odigaei. an nomizete auto eiste polu gelasmenoi. episeis ston dromo file m den tha mou pei kanenas na prosexw kai tha to kanw. tha prosexw apo monos m kai den prokeite apo merous m na kanw makakia i to otidipote giati kukloforei kati pio simantiko apo to paidi opoioudipote.( o 5xronos aderfos m me to diko tou podilataki) . exw dei megaliterous m na kanoun malakies opote nai apo ekeinous eimai polu pio sunetos kai prosgiomenos. den milousa egw gia atoma pou sevonte auto pou odigane kai einai normal. gt akoma kai mia gkazia pou vlepw merikous pou kanoun otan pernane apo opou dipote etsi sto ksekarfoto einai malakia. an eixan egkefalo den tha tis kanan.

  8. #53
    ξεκίνα με κάτι τέτοιο και βλέπουμε...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	kawasaki_ninja.jpg 
Προβολές:	81 
Μέγεθος:	34,5 KB 
ID:	320815

  9. #54
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2014
    Μηνύματα
    22
    to diko m exei kai diskofreno auto einai pou mikro

  10. #55
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsalkas Προβολή μηνύματος
    epeidh akousa poli edw mesa peri diplwmatos, molis parw to megalo etsi gia na min ksana akousw giauto tha sas to pw. etsi kai alliws den tha argisw. les kai an kapoios exei diploma megalis sumainei oti kserei kai na odigaei. an nomizete auto eiste polu gelasmenoi. episeis ston dromo file m den tha mou pei kanenas na prosexw kai tha to kanw. tha prosexw apo monos m kai den prokeite apo merous m na kanw makakia i to otidipote giati kukloforei kati pio simantiko apo to paidi opoioudipote.( o 5xronos aderfos m me to diko tou podilataki) . exw dei megaliterous m na kanoun malakies opote nai apo ekeinous eimai polu pio sunetos kai prosgiomenos. den milousa egw gia atoma pou sevonte auto pou odigane kai einai normal. gt akoma kai mia gkazia pou vlepw merikous pou kanoun otan pernane apo opou dipote etsi sto ksekarfoto einai malakia. an eixan egkefalo den tha tis kanan.
    Πριν πάρεις το δίπλωμα ο εξεταστής πρέπει να σου κάνει μια ερώτηση. Πως στρίβει η μηχανή? Προς τα που πρέπει να στρίψεις το τιμόνι για να πας δεξιά? Νομίζεις ότι ξέρεις?

    To δίπλωμα δε σε μαθαίνει να οδηγείς, ούτε αποδεικνύει ότι ξέρεις, αλλά μόνο έτσι σε καλύπτει η ασφάλεια και δεν είσαι στο έλεος του καθενός, φταίς δε φταις. Τι δεν καταλαβαίνεις? Νομίζεις ότι αν σκοτώσεις ένα πιτσιρίκι χωρις δίπλωμα το μόνο πρόβλημα θα είναι οι επιπτώσεις του νόμου? Ή μήπως εμένα θα με παρηγορήσει το ότι είσαι στη φυλακή?

    Φίλε μου υπάρχουν 50αριδες που έχουν λιγότερο μυαλό από 15χρονα. Τι μας απασχολεί εμάς? Με βάση τη βλακεία των άλλων θα πορευτούμε στη ζωή μας? Αν είχες παραπάνω ωριμότητα απ' την ηλικία σου αντί να βρίσκεις δικαιολογίες για να πάρεις 1000αρα μηχανή ενώ είσαι άσχετος θα έψαχνες λόγους για να μη την πάρεις.
    Ξέρεις τι εστί άσχετος με 1000cc κάτω απ' τα πόδια του? Εν δυνάμει δολοφόνος, πρώτα του εαυτού του και μετά των υπολοίπων.
    Αν ήθελες μηχανή για ταξίδια θα είχες βρει και τις φωτογραφίες με το 600αρι που παίρνει μπαγκαζιέρες, θα είχες διαβάσει και δυο άρθρα για το er6n.
    Γενίκαμε και Αμέρικα βλέπεις και τα 1000cc επιβάλλονται για τις αποστάσεις που διανύουμε καθημερινά ή μια φορά στο τόσο.

    Όταν τόσοι φτασμένοι μοτοσυκλετιστές εδώ μέσα σου λένε μέσες άκρες ότι αν είχαν 1000αρα στην ηλικία σου και με τη εμπειρία σου τώρα θα ζούσαν μόνο από καθαρή τύχη τι είναι αυτό επιπλέον που πρέπει να συζητήσουμε? Το ότι εσύ έχεις μυαλό και είσαι ώριμος και δε θα τρέχεις και τη θελεις τη 1000αρα για να τη βγάζεις εγνατία και να ταξιδεύεις άνετα με τα μπαγκάζια σου?
    Δικαιολογίες που δεν οφείλονται σε ανωριμότητα αλλά σε άγνοια.
    Επίσης δε βλέπω να σε προβληματίσαμε καθόλου ε! Φαντάζομαι ότι διάβασες τα σχόλια και έκρινες με την ωριμότητα της ηλικίας σου και τις γνώσεις που έχεις αποκτήσει με το χτ του φίλου σου.

    Το γεγονός ότι με 1000cc δε θα μάθεις ποτέ αυτά που θα μάθει καποιος άλλος, ούτε αυτό σε προβλημάτισε καθόλου! Λεπτομέρειες, δε χρειάζεται να μάθεις γιατί εσύ δε θα τρέχεις.


    Και αυτό το δε θα τρέχω, ξέχνα το. Ξέχνα το λέμε, βγάλτο απ' το μυαλό σου. Είναι κάτι που δεν εξαρτάται από εσένα.
    Έτσι κι αλλιώς αυτό το "τρέχω" δεν σημαίνει ότι πάω με 300 αλλά με ελάχιστα πάνω απ' τις γνώσεις και δυνατότητές μου.





    Και όλα αυτά δε στα λένε ούτε οι "α-σφαλτοι" ούτε αυτοί που δεν έχουν κάνει ποτέ μαλακία στη ζωή τους. Έτσι για να γνωριζόμαστε και καλύτερα.
    Και το ότι τα λέμε περιληπτικά και σταράτα δε οφείλεται στο γενονός ότι θέλουμε να το παίξουμε εξηπνάκιδες και γ@μάτοι και ότι κάνουμε το κάτι εξαιρετικό. (Οι περισσότεροι μάλιστα είμαστε τόσο γνώστες όσο χρειάζεται να να ξέρουμε οτι είμαστε άσχετοι). Το κάνουμε επειδή θα βρεις πολλά θρεντάκια του στιλ "έχω οδηγήσει μηχανάκι στο λουνα παρκ της γειτονιάς μου και θέλω χαγιαμπούσα όχι για να τρέχω αλλά επειδή μ' αρέσει."
    Sent from me using a computer.

  11. #56
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2014
    Μηνύματα
    22
    nai file m giauto kai rwtisa prwta edw anti na paw na kanw tou kefaliou m. an imoun feugatos tha tin eperna xwris na rwtisw kanenan. eimai edw omws kai rwtaw. apo esas pou kserete kai exete empiria sto thema mixani. diavazw oti grafete. kai pistepseme den ta grafw. an ta egrafa den tha kathomoun akoma edw na stelnw. twra i gnwmi sou gia to ER-6f pia einai? me autin tha mporesw na ksekinisw i oxi?

  12. #57
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Εγώ πάντως το μετάνιωσα που δεν πήρα κατευθείαν χιλιαρι και ξαναμπήκα σε έξοδα νωρίς για να καλύψω τη χαζομάρα μου. Ο δρόμος είναι σφαγείο και δεν κοιτάζει ηλικίες. Πάρε ότι σου κάνει κέφι αλλά ΠΡΟΣΕΧΕ και ΣΕΒΑΣΟΥ το.

  13. #58
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsalkas Προβολή μηνύματος
    nai file m giauto kai rwtisa prwta edw anti na paw na kanw tou kefaliou m. an imoun feugatos tha tin eperna xwris na rwtisw kanenan. eimai edw omws kai rwtaw. apo esas pou kserete kai exete empiria sto thema mixani. diavazw oti grafete. kai pistepseme den ta grafw. an ta egrafa den tha kathomoun akoma edw na stelnw. twra i gnwmi sou gia to ER-6f pia einai? me autin tha mporesw na ksekinisw i oxi?
    ναι
    με το er-6f θα κανεις οτι θες
    θα πηγαινεις ανετα στον προορισμο σου,θα βαζεις μπαγκαζια τσιμπραγκαλα κλπ
    αλλα και αυτο θελει την προσοχη του και τον σεβασμο του

  14. #59
    er6-f, xj6 diversion, cbf 600, bandit. Τα προαναφερθέντα είναι καλά σχολεία και έχουν αρκετή δύναμη χωρίς να φοβίζουν. Αν έχεις σύνεση είναι πολύ καλά μηχανάκια, κάνουν άνετα ταξίδια και είναι και αρκετά αξιόπιστα. Ολα μπορούν να πάρουν τριβάλιτσο πίσω μια που το θες. Πίστεψε με θα σου φανούν ότι είναι πολύ γρήγορα όλα τώρα που δεν έχεις εμπειρία. Αφού αποκτήσεις εμπειρία με ένα τέτοιο μηχανάκι μετά θα μπορείς να μεταναστέψεις σε κάτι πιο μεγάλο.

    Πίστεψε με όλοι εδώ που σε ψιλοκράξαμε (και εγώ μέσα) δεν το κάναμε για να το παίξουμε έξυπνοι και να σε μειώσουμε αλλά γιατί έχουμε δει πολλά παιδιά να καταλήγουν <<άσχημα>> καταλαβαίνεις νομίζω. Παιδιά που είχαν εμπειρία την έχουν πατήσει, χωρίς εμπειρία και γνώσεις όπως εσύ, σε συνδιασμό με 1000 κυβικά καταλαβαίνεις πόσο αυξάνονται οι πιθανότητες και ο κίνδυνος για να έχεις άσχημα ξεμπερδέματα. Φονικός συνδιασμός είναι. Εύχομαι να το κατανοήσεις και να κοιτάξεις πρώτα την ασφάλεια σου. Δεν μας περισσεύει κανένας.

    Ελπίζω να κάνεις μια λογική επιλογή και να ποστάρεις φώτο εδω μέσα να σου πουμε τα καλορίζικα. Πάντα φιλικά

    ΥΓ. Γράφε αν μπορείς με ελληνικά και όχι greeklish μην μας βγαίνουν τα μάτια κάθε φορά.

  15. #60
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Το αυτό του από πάνω...

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Παλιός στην παρέα καινούριος στο Fazer!!!
    από panoskaragounis στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2008, 21:57
  2. Lost...καινουριος κυκλος επεισοδιων
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2008, 18:39
  3. Κι άλλος καινούριος στην παρέα!
    από Morpheus_X στο forum Υamaha R6 & R1
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2006, 09:03
  4. Καινούριος στο παιχνίδι...
    από VStrom1000K3 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2006, 09:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF