Σελίδα 6 από 14 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 197

Θέμα: Περί ΔΝΤ, τρόικες, εφορίες ΚΛΠ...

  1. #76
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    εμ...θεωρουσες και νομιζες και κολοκυθια στο πατερο



    διαφωνω εξ ολοκληρου μαζι σου. συμφωνω εξ ολοκληρου με αυτο που εγραψε πιο πριν ο ggs.

    αν τη ''βουβαμαρα'' οπως τη λες την καταλαβαινεις απαραιτητα και ως ''απαθεια'' ειναι δικο σου θεμα. εγω εγραψα ''Η ΣΥΝΕΙΔΗΤΗ αποχη απο την εκλογικη διαδικασια ειναι πολιτικη πραξη''. και αν ειναι συνειδητη επιλογη να εισαι σιγουρος οτι ουτε απαθες ειναι το ατομο που κανει μια τετοια επιλογη ουτε αμετοχο.
    Συνειδητή ή μη δεν είναι η καλύτερη επιλογή. Το θέμα είναι δικό σου που έκανες εξαρχής τον διαχωρισμό με αυτούς που ψηφίζουν. Μάλλον εκεί είναι το πρόβλημα γιατί ο καθένας θα πρέπει κοιτάει τον εαυτό του. Κάνεις λάθος να λες ότι όσοι ψηφίζουν παραδίδουν τα δικαιώματά τους και δεν συμμετέχουν την επομένη.
    Είπα ότι είναι αυτόκαταστροφική πολιτική πράξη κάτι σαν ακαριάιος πολιτικός θάνατος.Αυτό που ακολουθεί όλοι γνωρίζουμε τι είναι. Το χάος. Δεν διαφωνούμε για το αποτέλεσμα που αργά ή γρήγορα θα έρθει. Προσωπικά δεν είμαι έτοιμος ακόμα να γίνομυε Ουκρανία όσο και κι αν αυτό ευχαριστέι την χουντάρα του παγκόσμιου τραπεζικού συστήματος . Και βέβαια είναι συνειδητοποιημένη πολτική αυτοκτονία η αποχή και οδηγεί πιο γρήγορα στην υπερχουντάρα και στο χάος

  2. #77
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    Συνειδητή ή μη δεν είναι η καλύτερη επιλογή. Το θέμα είναι δικό σου που έκανες εξαρχής τον διαχωρισμό με αυτούς που ψηφίζουν. Μάλλον εκεί είναι το πρόβλημα γιατί ο καθένας θα πρέπει κοιτάει τον εαυτό του. Κάνεις λάθος να λες ότι όσοι ψηφίζουν παραδίδουν τα δικαιώματά τους και δεν συμμετέχουν την επομένη.
    Είπα ότι είναι αυτόκαταστροφική πολιτική πράξη κάτι σαν ακαριάιος πολιτικός θάνατος.Αυτό που ακολουθεί όλοι γνωρίζουμε τι είναι. Το χάος. Δεν διαφωνούμε για το αποτέλεσμα που αργά ή γρήγορα θα έρθει. Προσωπικά δεν είμαι έτοιμος ακόμα να γίνομυε Ουκρανία όσο και κι αν αυτό ευχαριστέι την χουντάρα του παγκόσμιου τραπεζικού συστήματος . Και βέβαια είναι συνειδητοποιημένη πολτική αυτοκτονία η αποχή και οδηγεί πιο γρήγορα στην υπερχουντάρα και στο χάος
    εγω δεν εκανα κανενα διαχωρισμο!

    εγω ειπα οτι καποιος που ψηφιζει και περιμενει απο αυτο και μονο να δει το φως το αληθινο ειναι πολυ χειροτερος απο καποιον που συνειδητα απεχει.

    τωρα τι καταλαβαινει ο καθενας...
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  3. #78
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    εγω ειπα οτι καποιος που ψηφιζει και περιμενει απο αυτο και μονο να δει το φως το αληθινο ειναι πολυ χειροτερος απο καποιον που συνειδητα απεχει.

    τωρα τι καταλαβαινει ο καθενας...[/QUOTE]
    οχι βέβαια εσύ δεν έκανες κανέναν διαχωρισμό! Ποιος τα λέει αυτά;;

  4. #79
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    οχι βέβαια εσύ δεν έκανες κανέναν διαχωρισμό! Ποιος τα λέει αυτά;;
    εσυ. και τα λες και λαθος, και για να σε πεισω στο ποστ #31 γραφω επ' ακριβως:

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    καταλαβετε οτι η ΣΥΝΕΙΔΗΤΗ αποχη (με την οποια συμφωνω ασχετα αν για λογους τακτικης προσωπικα πραττω διαφορετικα) ΕΙΝΑΙ πολιτικη πραξη!
    τωρα μπορεις να πειστεις οτι δεν διαχωρισα κατι.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  5. #80
    χαλαραααα .....

  6. #81
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Εγω νομιζω πως πολλοι χρησιμοποιουν την αποχη για αλλοθι....
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  7. #82
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Εγώ κατάλαβα ότι πρέπει να είμαστε από το ίδιο χωριό
    ναι, τωρα το καταλαβες εσυ αυτο!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  8. #83
    καποια ποστ σβηστήκαν.
    Αμα συνεχιστεί να γίνεται ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ αντιπαράθεση με ειρωνείες , καντήλια κ.λ.π , το θεματακι θα κλειδωθεί και θα πάμε όλοι ήσυχοι για BANακι….
    Τελευταία τροποποίηση από ggs; 31/07/2014 στις 14:44.

  9. #84
    Τα (κακομαθημενα) 3χρονα που πεφτουνε και χτυπιουνται στα πατωματα και κλαινε γιατι δεν μπορουν να εχουν ολα τα παιχνιδια του μαγαζιου, εχουν καλυτερα επιχειρηματα για να δικαιολογισουν τις πραξεις-"αποψεις" τους.

  10. #85
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Kαι ποιοι ειστε εσεις που θα με κατακρινετε που δεν ψηφιζω?
    Μηπως ειστε οι ιδιοι που θα με κατακρινετε αν παω και ψηφισω καποια απο τα δημοκρατικα κομματα της βουλης,τα οποια δεν σας αρεσουν?Αν παω και ψηφισω το δημοκρατικο (αφου ειναι στη βουλη) κομμα της χ.α. ειμαστε ενταξει?

    Και ποιος σας ειπε οτι επειδη δεν γουσταρω να ψηφισω τον καθε κλεφτη και λωποδυτη, δεν ειμαι Δημοκρατης?Και στο φιναλε αν σας χαλαω τη συνταγη της δημοκρατιας χεστ@@@κα.Αυτη ειναι η δημοκρατια που καποιοι απο εσας φτιαξανε γλυφοντας και ερποντας και σημερα κανουνε την παπια.

    Ας κανουνε την αυτοκριτικη τους πρωτα ολοι αυτοι,ας ζητησουνε συγνωμη απο εμενα και τα παιδια μου και μετα θα παω να ψηφιζω με χερια και με ποδια καθε Κυριακη.

    Δεν θελω ρε να ψηφισω αυτους που βρισκονται εκει επειδη καποιοι κρινανε οτι ψηφιζοντας τους θα εξυπηρετηθουνε τα συμφεροντα τους καλυτερα.

    Δεν ψηφιζω ,αυτη την περιοδο,και το κανω συνειδητα.Σεβαστειτε το και σταματηστε να με κρινετε (εμενα και ολους τους ομοιδεατες μου).Σταματηστε να μου λετε οτι η αποχη μου ευννοει τον εναν η τον αλλον,δεκαρα δεν δινω.

  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Μου μαθατε και τη δημοκρατια τωρα και βγαζετε και λογο για το αν ειναι σωστο η οχι να απεχουμε απο την καλπη..
    Αντε,οι περισσοτεροι βολεμενοι χρονια,και τωρα που σας εβαλαν χερι στα ευρα σας κακαριζετε..
    Να παει να πνιγει η δημοκρατια σας.-

  12. #87
    Αν ο κοσμος αυτος δεν φτιαχτικε για εσας, (που λεει και ενα ασμα) και δεν θελετε να συμμετεχετε, τωτε τουλαχιστον μετα να μην γκρινιαζετε για τα αποτελεσματα.
    ΚΑΜΙΑ δικαιολογια δεν γινετε δεκτη εφοσον την κρισιμη ωρα προτιμαμε να κρατατε την αποψη-σκεψη σας για παρτη σας.

    Και αυτο το λεει ανθρωπος που ψυφιζει κομματα που συνηθως δεν πιανουν ουτε 1% στις εκλογες.



    υ.γ. ειδικα για τους τυπους που δεν πανε να ψηφισουν γιατι "δεν εχουν λεφτα για το ταξιδι" ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΝΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ και να πανε να ψηφισουν ή να μεταφερουν τα δικαιώματα πιο κοντα.

  13. #88
    Είδα φως και μπήκα! Το avatar του/της nick_VFR
    Εγγραφή
    10/10/2013
    Μηνύματα
    129
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Kαι ποιοι ειστε εσεις που θα με κατακρινετε που δεν ψηφιζω?
    Μηπως ειστε οι ιδιοι που θα με κατακρινετε αν παω και ψηφισω καποια απο τα δημοκρατικα κομματα της βουλης,τα οποια δεν σας αρεσουν?Αν παω και ψηφισω το δημοκρατικο (αφου ειναι στη βουλη) κομμα της χ.α. ειμαστε ενταξει?

    Και ποιος σας ειπε οτι επειδη δεν γουσταρω να ψηφισω τον καθε κλεφτη και λωποδυτη, δεν ειμαι Δημοκρατης?Και στο φιναλε αν σας χαλαω τη συνταγη της δημοκρατιας χεστ@@@κα.Αυτη ειναι η δημοκρατια που καποιοι απο εσας φτιαξανε γλυφοντας και ερποντας και σημερα κανουνε την παπια.

    Ας κανουνε την αυτοκριτικη τους πρωτα ολοι αυτοι,ας ζητησουνε συγνωμη απο εμενα και τα παιδια μου και μετα θα παω να ψηφιζω με χερια και με ποδια καθε Κυριακη.

    Δεν θελω ρε να ψηφισω αυτους που βρισκονται εκει επειδη καποιοι κρινανε οτι ψηφιζοντας τους θα εξυπηρετηθουνε τα συμφεροντα τους καλυτερα.

    Δεν ψηφιζω ,αυτη την περιοδο,και το κανω συνειδητα.Σεβαστειτε το και σταματηστε να με κρινετε (εμενα και ολους τους ομοιδεατες μου).Σταματηστε να μου λετε οτι η αποχη μου ευννοει τον εναν η τον αλλον,δεκαρα δεν δινω.
    Μόνο στις τελευταίες ευρωεκλογές κατέβηκαν κάπου 40 συνδυασμοί!

    40 επιλογές είχαμε! Τις εξετάσαμε όλες (έστω, αρκετές από αυτές) και καταλήξαμε ότι ΚΑΜΜΙΑ δεν μας κάνει; Ότι με όλες διαφωνούμε σε τέτοιο βαθμό που δεν αξίζει να στηρίξουμε καμμία και προτιμήσαμε την αποχή;

  14. #89
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sonic22 Προβολή μηνύματος
    Αν ο κοσμος αυτος δεν φτιαχτικε για εσας, (που λεει και ενα ασμα) και δεν θελετε να συμμετεχετε, τωτε τουλαχιστον μετα να μην γκρινιαζετε για τα αποτελεσματα.
    Εγω δεν συμμετεχω στο πανηγυρακι αυτο και δεν κρυβομαι πισω απο την ψευδαισθηση.
    Αντιθετως καποιος που συμμετεχει, επιβαλλεται να μην γκρινιαζει μετα, γιατι το υσστηματακι ειναι πλειοψηφικο και το στηριζει.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sonic22 Προβολή μηνύματος
    ΚΑΜΙΑ δικαιολογια δεν γινετε δεκτη εφοσον την κρισιμη ωρα προτιμαμε να κρατατε την αποψη-σκεψη σας για παρτη σας.
    Δεν επιθυμω να δεχτει καποιος, ο οποιος ειναι μεσα στον κουβα με τα σαπια, κατι για μενα η εμενα.
    Αν δε, δεν αντιλαμβανεται οτι η αποχη ειναι αποψη και εμπρακτη αποδειξη αυτης, να χεσω την δημοκρατια.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sonic22 Προβολή μηνύματος
    Και αυτο το λεει ανθρωπος που ψυφιζει κομματα που συνηθως δεν πιανουν ουτε 1% στις εκλογες.
    Και απο'αυτο περασα.
    Κι αυτο ομως με εκανε να αισθανομαι 'βρωμικος'.
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  15. #90
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    και δηλαδη πριν απο 10 χρονια ειμασταν ολοι κομπλε;
    γιατι εγω δεν ημουν ποτε κομπλε...
    σε 10 χρονια θα ξαναειμαστε κομπλε;αν ναι,τι θα ξαναβγαζουμε κυβερνηση;
    λεω εγω τωρα...
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

Σελίδα 6 από 14 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2019, 10:30
  2. περι τιμονιων,τιμονοπλακων,μπροστινων συστηματων κλπ
    από 2stroker στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 18/06/2010, 05:15
  3. Περι Γαμου
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 18:46
  4. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 01:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF