Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 114

Θέμα: Best Buy μεταχειρισμενα

  1. #31
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Tι καλό μπορεί να έχει ενα XT550 που έχει λαθος χρώμα, μοτέρ, πηρούνι, εμπρός φαναρι, πισω φτερό, φλας κι ενα σωρό άλλα πράγματα?
    Και βαζω στοίχημα οτι αν παρεις τηλ να μαθεις τιμή μπορεί και να μην σε ξαναδούμε στο φόρουμ λογω ανακοπής.

    Best buy λεει ο τίτλος. Οχι οτι ναναι buy για να πεταξετε τα λεφτα σας.
    Eλα ρε, ομορφο ειναι και ας μην ειναι οριτζιναλ. Δεν θα το αγοραζα αλλα μου αρεσε το στυλ του. Αλλωστε το βαλα εδω τυχαια απλα για να το δειτε. εψαχνα οπως ειπα κανα εντουρο καλο και φθηνο για να ποσταρω.
    MADE IN JAPAN 日本製

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.334
    ZZR 1200

    Εξαιρετικό για γρήγορο ταξίδι, φοβερό φερινγκ, γκάζια, φωταρες, καλο κράτημα, και έχει λυμένα όλα τα προβλήματα του 11.

    Το 1200 δεν καίει σταγόνα λάδι, δεν σπάει το μπροστινο φτερό, έχει νικασιλ και αλλά πολλά.

    Είχα βρει ένα με 3000 σα καινούργιο .

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    HONDA CB1

    τα βρισκεις στο χιλιαρικο και κανουν κυριολεκτικα τα παντα...
    παλια μεν, φουλ αξιοπιστα δε...
    παλιος καλος honda κινητηρας με κινηση εκκεντροφορων με γραναζι...στροφαρει στον Θεο και δεν σπαει ποτε...
    monoshock που ανταπεξερχεται μια χαρα στο στροφιλικι...
    καλα φρενα με αρνητικο την σπογγωδη αισθηση αλλα αν τα συνηθισεις δεν σε προβληματιζουν ακομα και να το κυνηγας...
    ρετρο χαρακτηρας που δεν προδιδει σε τιποτα αυτο που κρυβει απο κατω...
    αν το δουλευεις εκει που αποδιδει, γινεται λυκος με κουστουμι προβατου...

    στα αρνητικα οτι ειναι παλιο και κανιβαλισμενο φουλ απο προηγουμενους ιδιοκτητες...
    αν βρεθει εστω και ενα λιγο καθαρο, με ενα καλο σερβις εχεις ξεμπερδεψει για ολη σου την ζωη...

    περισσοτερες πληροφοριες εδω



    HONDA XR650R

    αλλος ενας παλιος ασπαστος κινητηρας honda που θελει ομως φροντιδα καθ'οτι μονοκυλινδρο και πολυστροφο...
    τι να λεμε...το μηχανακι κανει τα παντα...
    με motard ζαντολαστιχα θα σε διασκεδασει στην ασφαλτο (θελει δουλιτσα στο στησιμο), με χωματινα θα κινεισαι στις φλαταδουρες και θα κανεις εκδρομικο εντουρο ανετα...
    καλα περιφερειακα...
    φοβερο μοτερ...
    πολυ καλο πλαισιο...

    αρνητικα η υψηλη τιμη που πωλειται...

  4. #34
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος

    αρνητικα η υψηλη τιμη που πωλειται...
    Mας εχει φαει αυτο το αρνητικο!
    MADE IN JAPAN 日本製

  5. #35
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    + πολλά για το xr

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Παντως μεχρι τωρα δεν βλεπω και πολλα ευρωπαικα....
    BMW F 650 To γνωστο funduro.Μοντελα του 2000 (99 αν θυμαμαι καλα ητανε το τελευταιο) σε παρα πολυ κατασταση τα βρισκεις απο 1200-1300 ευρα.Φθηνη συντηρηση και με οχι ιδιαιτερα σοβαρα προβληματα.

  7. #37
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.449
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    ZZR 1200

    Εξαιρετικό για γρήγορο ταξίδι, φοβερό φερινγκ, γκάζια, φωταρες, καλο κράτημα, και έχει λυμένα όλα τα προβλήματα του 11.

    Το 1200 δεν καίει σταγόνα λάδι, δεν σπάει το μπροστινο φτερό, έχει νικασιλ και αλλά πολλά.

    Είχα βρει ένα με 3000 σα καινούργιο .
    +1 οπως και για το VFR800 που αναφερθηκε επισης

    Ντεβιλ το XR650R δεν πληρει ιδιαιτερα τα κριτηρια του πρωτου ποστ λογο υψηλης τιμης και σχετικα συχνων σερβις,στα μειον θα πρόσθετα το αδυναμο μπροστινο φρενο του εντουρο(για ασφαλτινη χρηση).
    Κατα τ'αλλα ειναι ενα πολυ καλο παιχνιδι για ασφαλτο και χωμα
    RIDE MORE TALK LESS

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Ντεβιλ το XR650R δεν πληρει ιδιαιτερα τα κριτηρια του πρωτου ποστ λογο υψηλης τιμης και σχετικα συχνων σερβις,στα μειον θα πρόσθετα το αδυναμο μπροστινο φρενο του εντουρο(για ασφαλτινη χρηση).
    Κατα τ'αλλα ειναι ενα πολυ καλο παιχνιδι για ασφαλτο και χωμα
    τα κριτηρια του πρωτου ποστ ηταν αξιοπιστια, τιμη και συχνοτητα σερβις...
    την αξιοπιστια την εχει...
    την τιμη δεν την εχει, αλλα πανω κατω τοσο παιζουν τα μεγαλα μονοκυλινδρα...
    οσο για την συχνοτητα των σερβις, αν συνυπολογισεις οτι οταν το πουλαγε ο Σ το εδινε με 3 μηνες εγγυηση μονο (ενω ολα τ'αλλα ειχαν 2 χρονια), + οτι δεν εχει κλειδαρια (αρα μιλαμε για ενα τυπου αγωνιστικο μηχανακι με φλας και φωτα), η συντηρηση του μια χαρα φυσιολογικη ειναι...λαδια καθε 1-1,5χιλ, βαλβιδες καθε 4-5χιλ, κατεβασμα μοτερ ποτε...

  9. #39
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Honda SLR ή Honda Vigor

    650 μοτερ χοντα ασπαστο και σε τιμές πολύ φιλικές, μιας και αν δε κάνω λάθος δεν εισήχθει επίσημα

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_1.jpg 
Προβολές:	341 
Μέγεθος:	101,2 KB 
ID:	320919

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_3.jpg 
Προβολές:	342 
Μέγεθος:	69,3 KB 
ID:	320920

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_2.jpg 
Προβολές:	341 
Μέγεθος:	104,1 KB 
ID:	320921

  10. #40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    η συντηρηση του μια χαρα φυσιολογικη ειναι...λαδια καθε 1-1,5χιλ, βαλβιδες καθε 4-5χιλ, κατεβασμα μοτερ ποτε...
    Σταύρο, λάδια κάθε 1000-1500 ΔΕΝ είναι φυσιολογική συντήρηση, αλλά αγωνιστική. Ουσιαστικά αν θέλει κάποιος να πάει ένα 2μερο Σέρρες, πρέπει να έχει προγραμματίσει και μια αλλαγή λαδιών ανάμεσα.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  11. #41
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Σταύρο, λάδια κάθε 1000-1500 ΔΕΝ είναι φυσιολογική συντήρηση, αλλά αγωνιστική. Ουσιαστικά αν θέλει κάποιος να πάει ένα 2μερο Σέρρες, πρέπει να έχει προγραμματίσει και μια αλλαγή λαδιών ανάμεσα.
    Αν θελει να παει σερρας με το xr θα πρεπει να προγραμματισει και μια κολονοσκοπηση ενδιαμεσα
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  12. #42
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Κοίτα, εγώ aprilia έχω (δύο) και όσο μπορώ τα υπερασπίζομαι μπροστά στην άγνοια που υπάρχει προς οτι ιταλικό. Αυτό θα το κάνω για κάποια μοντέλα όμως, και το Shiver & Dorsoduro δεν είναι απ΄αυτά.
    Μπορεί να είναι για κάποιους ομορφα μηχανάκια με το γκαζάκι τους κλπ, αλλά best value for money δεν το λες. Όσο για την ποιότητα κατασκευής, άστο. Όσο στοιχίζει στην Piaggio το μοτέρ του Shiver/Dorso παίζει να στοίχιζε στην aprilia η κατεργασία του στροφάλου στο Tuono/Mille Gen1.
    Ούτε εγώ επιθυμώ να γίνω δικηγόρος της aprilia για το shiver, απλά να καταλαβαίνουμε για τι μιλάμε... Προβλήματα στο μοτέρ ΔΕΝ έχουν παρουσιαστεί. Μόνο ηλεκτρικά χαζά. 3-3,5 χιλιάδες ευρώ για μηχανάκι 4ετίας είναι λίγα λεφτά, και όποιος το παίρνει αντιμετωπίζει και τα όποια ρίσκα.... Από κει και πέρα ταμπέλες και χαρακτηρισμοί που αποδίδονται, προσβάλλουν πρωτίστως τους ίδιους που τους χρησιμοποιούν...
    Και ξαναλέω λαμβάνω υπόψη μου και την πρόταση του drbig που τελείωνε ως εξής: "που δεν ειναι αποκλειστικα και μονο εργαλεια (βγαζουν και λιγη καυλιτσα παναπει)".

    Να συμπληρώσω επίσης και το Vstrom 650 που μέχρι τώρα κανείς δεν το ανέφερε.....

    Οικονομικό σε συντήρηση και κατανάλωση όσο δεν πάει, άνεση στο μαξ, χώροι για φόρτωμα φουλ, και τιμή αγοράς αλλά και μεταπώλησης ικανοποιητική. Θεωρητικά ένα καλοσυντηρημένο vstrom μπορεί να είναι μία πιστή ισόβια σύζυγος, με μόνες ανάγκες ενδεχομένως τα πηνία και καθαρισμό φίλτρου βενζίνης ως έκτακτα έξοδα, αλλά αυτά σπάνια και σε πολλά χιλιόμετρα...

  13. #43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    Ούτε εγώ επιθυμώ να γίνω δικηγόρος της aprilia για το shiver, απλά να καταλαβαίνουμε για τι μιλάμε... Προβλήματα στο μοτέρ ΔΕΝ έχουν παρουσιαστεί. Μόνο ηλεκτρικά χαζά. 3-3,5 χιλιάδες ευρώ για μηχανάκι 4ετίας είναι λίγα λεφτά, και όποιος το παίρνει αντιμετωπίζει και τα όποια ρίσκα.... Από κει και πέρα ταμπέλες και χαρακτηρισμοί που αποδίδονται, προσβάλλουν πρωτίστως τους ίδιους που τους χρησιμοποιούν...
    Και ξαναλέω λαμβάνω υπόψη μου και την πρόταση του drbig που τελείωνε ως εξής: "που δεν ειναι αποκλειστικα και μονο εργαλεια (βγαζουν και λιγη καυλιτσα παναπει)".

    Να συμπληρώσω επίσης και το Vstrom 650 που μέχρι τώρα κανείς δεν το ανέφερε.....

    Οικονομικό σε συντήρηση και κατανάλωση όσο δεν πάει, άνεση στο μαξ, χώροι για φόρτωμα φουλ, και τιμή αγοράς αλλά και μεταπώλησης ικανοποιητική. Θεωρητικά ένα καλοσυντηρημένο vstrom μπορεί να είναι μία πιστή ισόβια σύζυγος, με μόνες ανάγκες ενδεχομένως τα πηνία και καθαρισμό φίλτρου βενζίνης ως έκτακτα έξοδα, αλλά αυτά σπάνια και σε πολλά χιλιόμετρα...
    Tα V-strom δεν είναι το best buy για λόγους αγοράς. Κρατάνε τιμή ακόμα και μεταχειρισμένα, ενώ τυχόν ευκαιρίες είναι με πολλά χλμ πάνω τους.
    Εγώ το θέμα του Dr Big το κατάλαβα ως θέμα που γράφουμε για μηχανάκια που για χ-ψ λόγους η μεταπώληση τους είναι δύσκολη και η αξία τους πολύ χαμηλή σε σχέση με όσα προσφέρουν και την αρχική τιμή αγοράς.

    Για τα Shiver/Dorso κάνεις λάθος οτι δεν είχαν μηχανικά προβλήματα ιδίως τα πρώτα μοντέλα και διάφορες μικρομαλακίες που επιμένουν να χαλάνε και να στη σπάνε γενικά. Η αλήθεια είναι οτι τα τελευταία μοντέλα βελτιώθηκαν στην ποιότητα κατασκευής τους αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να βρεί κάποιος 2011-12 μοντέλο στα 3.000€
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  14. #44
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    Απόλυτο best value for money είναι και το fzs600!
    Στις αγγελίες είναι από 1400-2200, αλλά πιστεύω ότι και το ακριβότερο το παίρνεις με λιγότερα από 1650 λόγο τραγικής μεταπώλησης (εξαιτίας του fz6 φυσικά).
    Είναι 600cc 4κ, με 95 άλογα, άψογη/άνετη θέση οδήγησης,
    δε σπάει - δε χαλάει, μόνο λάδια του αλλάζεις,
    με κίνηση στην ΑΟ στα 120χλμ/ωρα μου έκαιγε περίπου 5,4λ/100 ! , και όσο και αν το κυνήγησα, δεν έκαψε ποτέ πάνω από 6,5λ/100!!
    Αυτονομία (21λίτρα) περίπου 300-330 χιλιόμετρα -χωρίς τη ρεζέρβα.
    Φοβερό καθημερινό μηχανάκι για τη δουλειά (δε δούλευα κέντρο Αθήνας, αλλά και εκεί δε θα σε δυσκόλευε)
    ή για το γύρο του κόσμου.
    Στα 1500 ευρώ (αυτή πιστεύω είναι η πραγματική μέση τιμή) είναι απίστευτα "πολύ" μηχανή.

    υγ. γμω την οικονομία μου μέσα, ακόμα σπάω το κεφάλι μου που αναγκάστηκα να το δώσω, ήμουν σίγουρος πως θα το έπαιρνε ο γιος μου σε 15-20 χρόνια
    Ξέρω από βέσπα!

  15. #45
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.449
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kachius Προβολή μηνύματος
    Απόλυτο best value for money είναι και το fzs600!
    Στις αγγελίες είναι από 1400-2200, αλλά πιστεύω ότι και το ακριβότερο το παίρνεις με λιγότερα από 1650 λόγο τραγικής μεταπώλησης (εξαιτίας του fz6 φυσικά).
    Είναι 600cc 4κ, με 95 άλογα, άψογη/άνετη θέση οδήγησης,
    δε σπάει - δε χαλάει, μόνο λάδια του αλλάζεις,
    με κίνηση στην ΑΟ στα 120χλμ/ωρα μου έκαιγε περίπου 5,4λ/100 ! , και όσο και αν το κυνήγησα, δεν έκαψε ποτέ πάνω από 6,5λ/100!!
    Αυτονομία (21λίτρα) περίπου 300-330 χιλιόμετρα -χωρίς τη ρεζέρβα.
    Φοβερό καθημερινό μηχανάκι για τη δουλειά (δε δούλευα κέντρο Αθήνας, αλλά και εκεί δε θα σε δυσκόλευε)
    ή για το γύρο του κόσμου.
    Στα 1500 ευρώ (αυτή πιστεύω είναι η πραγματική μέση τιμή) είναι απίστευτα "πολύ" μηχανή.

    υγ. γμω την οικονομία μου μέσα, ακόμα σπάω το κεφάλι μου που αναγκάστηκα να το δώσω, ήμουν σίγουρος πως θα το έπαιρνε ο γιος μου σε 15-20 χρόνια
    Πραγματικο all around στρητ μηχανακι!Ειχα φαει μεγαλο κολλημα οταν πρωτοβγηκε η πρωτη γενια με τους μικρους προβολεις και το μικροτερο ντεποζιτο.Αν θυμαμαι καλα ετρεχε και σε ενιαιο cup στην Ελλαδα(σιγουρα στην Γαλλια).
    RIDE MORE TALK LESS

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Thesis Is The Best
    από tifoso4ever στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 02/08/2004, 15:57
  2. Best Joke
    από yamaha στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2004, 19:13
  3. Best Moto 2004
    από kalgeorge στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2004, 20:52
  4. Περοφεριακ Yamaha (μεταχειρισμενα ή μαιμουδενια)
    από pk στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 14:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF