Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 114

Θέμα: Best Buy μεταχειρισμενα

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Πραγματικο all around στρητ μηχανακι!Ειχα φαει μεγαλο κολλημα οταν πρωτοβγηκε η πρωτη γενια με τους μικρους προβολεις και το μικροτερο ντεποζιτο.Αν θυμαμαι καλα ετρεχε και σε ενιαιο cup στην Ελλαδα(σιγουρα στην Γαλλια).
    Καλημερα ! Και εγω ειχα φαει κολλημα με αυτο

  2. #47
    Μεταξύ δύο και τριών χιλιάδων παίζει και το Fazer 1000 το "παλιό", το οποίο και οικονομικό είναι και ταχύτατο και φορτώνεται και δικάβαλο και κέντρο αθήνας χαλαρότατο και τα πάντα και τα κοάλα...
    Και όπως έλεγε και ο Χάρι Κλυν (όπως και να γράφεται τέλος πάντων), αν ποτέ τ' άλλαζα, πάλι το ίδιο θα 'παιρνα να 'ουμ.

  3. #48
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Σταύρο, λάδια κάθε 1000-1500 ΔΕΝ είναι φυσιολογική συντήρηση, αλλά αγωνιστική. Ουσιαστικά αν θέλει κάποιος να πάει ένα 2μερο Σέρρες, πρέπει να έχει προγραμματίσει και μια αλλαγή λαδιών ανάμεσα.
    Ναι αλλα αλλαζουν πανευκολα και χρειαζεται να κουβαλας ελαχιστο μαζι σου. Ουτε 2 λιτρα. Στην τσεπη σου το βαζεις που λεει ο λογος.

    Αν θελει να παει σερρας με το xr θα πρεπει να προγραμματισει και μια κολονοσκοπηση ενδιαμεσα
    Φιλος εχει κατεβει απο Βεροια Αθηνα με σταση για το γυρο της Ευβοιας με το XR με τα χωματινα μαμισια λαστιχα. Δεν χρειαστηκε κολονοσκοπηση. Ξεκουραστος ηταν! (ενταξει το παραεχεσα ) Παντως δεν μαρτυρησε. Εφτασε στο νησι που ημουν, του κανε το απαραιτητο σερβισακι και ετοιμο το xrακι!!!
    MADE IN JAPAN 日本製

  4. #49
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Μεταξύ δύο και τριών χιλιάδων παίζει και το Fazer 1000 το "παλιό", το οποίο και οικονομικό είναι και ταχύτατο και φορτώνεται και δικάβαλο και κέντρο αθήνας χαλαρότατο και τα πάντα και τα κοάλα...
    Και όπως έλεγε και ο Χάρι Κλυν (όπως και να γράφεται τέλος πάντων), αν ποτέ τ' άλλαζα, πάλι το ίδιο θα 'παιρνα να 'ουμ.
    Και οταν αρχίσει και καίει κάμποσα λάδια το πετάμε? Η το φτιάχνουμε? Το κόστος επισκευής είναι δυσανάλογο με το κόστος αγοράς.
    Δεν το λέω για το δικό σου, ολα αυτα τα μηχανάκια με κάποια χλμ στο κοντέρ (οχι τοσα πολλά οσο εσυ) εχουν το ίδιο θέμα.
    Υπάρχουν όμως και άλλες μοτό που και στις 100.000 χλμ δεν καίνε σταγόνα, και αυτα τα μοντέλα νομίζω οτι είναι προτιμότερα για best buy.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  5. #50
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Πραγματικο all around στρητ μηχανακι!Ειχα φαει μεγαλο κολλημα οταν πρωτοβγηκε η πρωτη γενια με τους μικρους προβολεις και το μικροτερο ντεποζιτο.Αν θυμαμαι καλα ετρεχε και σε ενιαιο cup στην Ελλαδα(σιγουρα στην Γαλλια).
    Όπως τα λες...ενιαίο κύπελλο έτρεχαν. Με τιμές λίγο πάνω από χιλιάρικο είναι πολύ καλή αγορά. Το αγόρασα στη Σκωτία που ζω τώρα και μετά από 6κ μίλια (24κ συνολικά...) νομίζω ότι είναι όντως πολύ μηχανή για λίγα χρήματα.200 μίλια αυτονομία(μέχρι ρεζερβα) έχω δει, αλλά νορμάλ είμαι στα 170-180 μίλια. Ζημιές δεν έχω, εκτός από αυτές που μου κάνουν οι επίδοξοι κλέφτες. Άρα κόστος αγοράς, συντήρησης, κίνησης χαμηλά όλα... για το καυλωτικό της υπόθεσης θα πω ότι είναι στο δεξί χέρι του καθενός... Φωτιά δεν βάζει αλλά μπορεί να κινηθεί σβέλτα αν το πάς πάνω από τις 8κ στ/λεπτό... Η αλήθεια είναι ότι τώρα που του έχω πιει το αίμα θα γούσταρα κάτι άλλο ποιο δυνατό...είδωμεν...
    υ.γ. Βελτίωση στην ανάρτηση θέλει και τα φώτα...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  6. #51
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Και οταν αρχίσει και καίει κάμποσα λάδια το πετάμε? Η το φτιάχνουμε? Το κόστος επισκευής είναι δυσανάλογο με το κόστος αγοράς.
    Δεν το λέω για το δικό σου, ολα αυτα τα μηχανάκια με κάποια χλμ στο κοντέρ (οχι τοσα πολλά οσο εσυ) εχουν το ίδιο θέμα.
    Υπάρχουν όμως και άλλες μοτό που και στις 100.000 χλμ δεν καίνε σταγόνα, και αυτα τα μοντέλα νομίζω οτι είναι προτιμότερα για best buy.
    Μωρέ και για το δικό μου να τα λες, είναι αλήθεια (αν και πιστεύω ότι το δικό μου έχει πολλά περισσότερα από όσα γράφει, θεώρηση βασισμένη σε εμπειρίες από ξένα φόρα με περισσότερα χιλιόμετρα). Και είναι και ο δικός μου προβληματισμός αυτός, το τι θα κάνω όταν φτάσει το μοτέρ στο αμήν. Θα κλείσει τα 100,000 σε τέσσερα χρόνια στα χέρια μου, το να πω ότι δεν άξιζε τα λεφτά του θα είναι ψέμα.

    Για κάποιον που θα πάρει ένα με 60-70 χιλιάδες και θα κάνει δέκα χρόνια να φτάσει τα 150 χιλιάδες χιλιόμετρα, αξίζει.

  7. #52
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Μωρέ και για το δικό μου να τα λες, είναι αλήθεια (αν και πιστεύω ότι το δικό μου έχει πολλά περισσότερα από όσα γράφει, θεώρηση βασισμένη σε εμπειρίες από ξένα φόρα με περισσότερα χιλιόμετρα). Και είναι και ο δικός μου προβληματισμός αυτός, το τι θα κάνω όταν φτάσει το μοτέρ στο αμήν. Θα κλείσει τα 100,000 σε τέσσερα χρόνια στα χέρια μου, το να πω ότι δεν άξιζε τα λεφτά του θα είναι ψέμα.

    Για κάποιον που θα πάρει ένα με 60-70 χιλιάδες και θα κάνει δέκα χρόνια να φτάσει τα 150 χιλιάδες χιλιόμετρα, αξίζει.

    Με αυτό το σκεπτικό ναι, αλλά αν ειναι καποιος να κανει πολλά χλμ τότε μαλλον δεν αξίζει.
    Εχω υπ όψιν αλλο παράδειγμα συμφορουμίτη που εχει περάσει κι αυτός τις 100.000 χλμ και δεν συμφέρει να το φτιάξει.
    Βασικά το έχει αράξει πλέον και κυκλοφορεί με CBR125R!
    Τελευταία τροποποίηση από sapila racing; 31/07/2014 στις 15:04.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  8. #53
    Μεταξύ σοβαρού και σοβαρού, το μόνο μηχανάκι που ξέρω ότι έχει γράψει άπειρα χιλιόμετρα χωρίς πρόβλημα (περί τις 260,000 αν δεν απατώμαι έχει τώρα) είναι το CB1000 του θεόφιλου888.

    Το δικό μου έχει 144 ή 145 δεν θυμάμαι ακριβώς και δεν το βλέπω ότι θα 200αρίσει όπως ήλπιζα.

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Κλασικό μηχανάκι θα έλεγα, που εγώ μπορεί να τα παίρνω για άλλους λόγους αλλά κάποιος μπορεί να το πάρει να κάνει την δουλειά του , να γουστάρει και αν το βαρεθεί και θέλει να το δώσει να μη φάει τρελλή απαξίωση.
    Φτάνει να αγοράσει μελετημένα και εύστοχα ,προτάσεις αρκετές...

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    + για το kle 500
    το αγοραζεις με κατω απο χιλιαρικο
    οτι και να χρειαστει καπιος εχει ενα κοματι ξεχασμενο στην αποθηκη του ή αλιως το αγοραζεις μεταχ. τσαμπα ή αν πιανουν λιγο τα χερια σου δινεις 500ευρω και εχεις καινουργιο μοτερ με γνησια ανταλακτικα.
    περνεις και ακομα ενα με 300 ευρο για διαφορα ανταλακτικα και με συνολο 1800 ευρο εχεις μοτοσυκλετα για παντα. ( απλα μην περιμενεις τρελες επιδωσεις) θα σε παει με τον τροπο του αλλα θα σε παει ΠΑΝΤΟΥ!
    προσοπικα δεν ξανα ανεβενω σε παπακι οποτε τα KLE ειναι τα παπια μου.

  11. #56
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    +και απο μενα για το kle...

    Πιστευω οτι ειναι απο τα λιγα adventure bikes ακομα και rtw κατασταση....

    Θελω ενα πορτοκαλι μαυρο...

  12. #57
    Ωραίο threadάκι δόκτορα... να καταθέσω κι εγώ την πρότασή μου έστω και καθυστερημένα...

    Για μένα το best-buy μεταχειρισμένο έχει την έννοια ότι παίρνεις πολυυυύ μηχανή για τα χρήματα που δίνεις και αυτό συνήθως συνεπάγεται σε μη εμπορικά - "παρεξηγημένα" μηχανάκια, καθώς αυτά είναι που έχουν χαμηλότερη τιμή. Επίσης αυτό σημαίνει ότι μετά ουσιαστικά το παντρεύεσαι... ουδέν πρόβλημα αν ξέρεις τι θέλεις... Υπό αυτό το πρίσμα λοιπόν ένα τέτοιο μηχανάκι είναι το.... Cagiva Raptor 650...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	raptor_3.jpg 
Προβολές:	293 
Μέγεθος:	13,2 KB 
ID:	321649

    Κατά τη γνώμη μου, είναι ένα διαχρονικής σχεδίασης "γυμνό" από το πενάκι του Miguel Galluzzi (ναι αυτού που σχεδίασε και το Monster) με τον άθραυστο V2 της Suzuki (SV - Vstrom). Ιταλική φινέτσα με ιαπωνική αξιοπιστία... οτι καλύτερο! Σίγουρα θα ρωτήσει κάποιος γιατί όχι το Monster, μα γιατί το Raptor είναι σίγουρα διαφορετικό από οτι κυκλοφορεί και βρίσκεις μηχανάκια με ελάχιστα χλμ, σχεδόν αβάδιστα, που παίρνεις με λίγο παζάρι στα 2000 το πολύ 2500 €! Γι' αυτό!!!
    Αυτά από εμένα...

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Το 1000, γιατί όχι ?

  14. #59
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Hayabusa gen1 Κοστος:

    -Προτεινομενες και φτηνες αναβαθμισεις:
    -Αμορτισερ απο μπουσα gen2 (100eu) για αναβατες πανω απο 85-90 κιλα και τα αναλογα ελατηρια μπροστα με 10ρι λαδι
    -42ρι γραναζι πισω (απο 40ρι) για να μικρυνει λιγο το μεταξονιο. Στριβει πολυ πιο ομορφα χωρις να χασει σε ευσταθεια ακομα και στα 250+ Προφανως δεν εχει νοημα να γινει αυτο αν η χρηση ειναι αποκλειστικα ταξιδιωτικη. Τα αρνητικα της μετατροπης ειναι οτι γινεται πιο εμφανες το κλειδωμα που εχει στις τρεις πρωτες σχεσεις και η ελαφρως μεγαλυτερη καταναλωση στο ταξιδι.
    Πως ακριβως θα μικρυνεις το μεταξονιο αλλαζοντας πισω γραναζι;
    Μπορεις να το αναλυσεις για να γινει πιο κατανοητο;

  15. #60
    Θα ερθει πιο μπροστα ο αξονας του τροχου εξαιτιας της αλυσιδας που δεν φτανει λογω των +2 δοντιων.
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Thesis Is The Best
    από tifoso4ever στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 02/08/2004, 15:57
  2. Best Joke
    από yamaha στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2004, 19:13
  3. Best Moto 2004
    από kalgeorge στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2004, 20:52
  4. Περοφεριακ Yamaha (μεταχειρισμενα ή μαιμουδενια)
    από pk στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 14:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF