Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 345678
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 114 από 114

Θέμα: Best Buy μεταχειρισμενα

  1. #106
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterbmwrider Προβολή μηνύματος
    Ρε doctor το παραπανω σχολιο που επισυναψες γιατι δεν μου το εμφανιζει πουθενα?
    δεν ξερω ποιο το προβλημα, δοκιμασε το σαιτ

    gearingcommander com
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  2. #107
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    δεν ξερω ποιο το προβλημα, δοκιμασε το σαιτ

    gearingcommander com
    Οχι φιλε μου,αλλο εννοω,στο.προηγουμενο ποστ σου εκανες παρθεση ενα σχολιο που μιλαει για χιτλερ και γαπ ενος αλλου μελους.σωστα?εγω αυτο το βλεπω μονο σαν δικη σου παραθεση και οχι το κανονικο σχολιο που γραφτηκε!
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  3. #108
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GFawkes Προβολή μηνύματος
    OXI.....

    Το γραναζι δεν παιζει κανενα ρολο..

    επιμένεις και το μονο που καταφερνεις ειναι να εκτίθεσαι....βλεπεις οτι δεν σε προκαλω, ουτε σε εκθετω αν και θα μπορουσα ανετα με οσα εχεις γραψει...

    Εαν βαλεις γραναζι δλδ 148 δοντια με τον αποστατη αλυσιδας στο ΜΙΝ το μεταξονιο θα μικρυνει;......
    εαν βαλεις γραναζι δλδ 8 δοντια με τον αποστατη αλυσιδας στο ΜΙΝ το μεταξονιο θα μικρυνει ή θα μεγαλωσει;

    Αναμένω τις απαντησεις σας...
    To μεταξονιο μιας μοτοσυκλετας εχει συγκεκριμενα περιθωρια μεταβολης τα οποια περιοριζονται στον αποστατη της αλυσιδας +/- 2 με 3 cm (φωτο 1)

    Εσυ το γραφεις το παραπανω!σωστα? και μετα πας να κανεις το ασπρο μαυρο!γραφεις ετσι για να καταλαβουμε λιγα ελληνικα,το μεταξονιο μιας μοτοσυκλετας ΕΧΕΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ Μ-Ε-Τ-Α-Β-Ο-Λ-Η-Σ 2-3 ποντων!αρα οπως λες ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕΤΑΒΛΗΘΕΙ!
    εστω λιγο που ομως κανει την διαφορα!απο το μιν στο μαξ δεν εχουμε αλλαγη?
    Καταλαβες τωρα ποσο γελοιος εισαι που επιμενεις?
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  4. #109
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Παιδιά για αλυσίδες μιλάτε, χαλαρώστε και κάντε κάνα μπάνιο στη θάλασσα ΜΕ τα κατοικίδια σας να τη σπάσετε και στους παράξενους !

  5. #110
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Τα μεταξόνια πρεπει να τα βαζεις στην θεση τους..!!!
    (γιατί αλλιως, μετακινούνται..)

    (@Clopyright Σκαραβαίος..)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  6. #111
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    χαχαχχααχχαα

  7. #112
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.339
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LOUKILOUK Προβολή μηνύματος
    Δεν με διάβασες σωστά... "τα 12ετίας με αρχική 2500" γράφω...πιστεύω δεν πέφτω πολύ έξω αν και δεν το έχω ψάξει και ενδελεχώς το θέμα...άφρικα με χιλιάρικο ξερό και να μην θέλει άλλα 500 μαζέματα σε λάστιχα, τακάκια, αλυσιδογράναζα, λάδια, φίλτρα υγρά φρένων, μπαταρία κτλ και ένα καλό σέρβις όσο και να κοιτάξεις, νομίζω δύσκολα θα βρεις...εσύ, το πουλάς κάτω από χιλιάρικο?
    Ίσως να πέφτω έξω στις τιμές, αν κάνω λάθος να μπει, γιατί να μην μπει και το άφρικα...Όπως τότε ίσως και για τρανσάλπ και χτ μπορεί να κάνω το ίδιο λάθος...
    Γενικά πάντως νομίζω ότι η κατηγορία ον οφ είναι υπερεκτημημένη στα μεταχείρω...φέιζερ, μπαντιτ, σιμπιεφ, εσβε κτλ παιζουν πολύ φτηνά και καλά και προσεγμένα...

    υ.γ. Ο kordix παραπάνω από μένα που γράφει "2500-3000 ένα καλό..." πρέπει να έχει χλωμιάσει και αυτός αλλά φαντάζομαι ότι ως "αφρικανός" που προφανώς είναι μάλλον σου είναι δύσκολο να το αντιληφθείς...
    Kαλησπέρα, δεν μου αρέσει να με λένε "αφρικανό". Και εξηγούμαι...

    Είμαι της γνώμης ότι ο αναβάτης δίνει χαρακτήρα στην κάθε μοτοσυκλέτα. Το δικό μου αφρικανάκι το πήρα σαν λύση ανάγκης, όμως είναι τόσο πολυμορφικό και τόσο χρηστικό που μου ταίριαξε. Το έχω πάνω από 5 χρόνια και εχω κάνει μαζί του πολύ χώμα, ταξίδια στο εξωτερικό, το χρησιμοποιώ σαν παπί, σε σιδερόκολες βόλτες (γεια σου Σπυράκο) και γενικώς γρήγορες στριφτερές ασφάλτινες και ότι αλλο μπορεί να κάνει μια μοτό. Ομολογώ ότι με εχει κερδίσει και δυσκολεύομαι να βρω ενα αντικαταστάτη πιο σύγχρονο.

    Το αγόρασα 2200 και υπάρχουν στα 2000 πολλά και αξιόλογα μηχανάκια. Εγώ θα αγόραζα ενα με 3000 με την προύπόθεση να είναι σαν καινούργιο, μηχανικά και εμφανισιακά γιατί απλά ξέρω τι θέλω πια. Ομως με 2000-2200 υπάρχουν καλά άφρικα, σε καλή κατάσταση αλλά όχι τέλεια.

    Το άφρικα το θεωρώ value for money ΜΟΝΟ αν το ο αναβάτης το βάζει χώμα. Και όταν λέω χώμα εννοώ μεγάλες χωμάτινες βόλτες μονοήμερες ή πολυήμερες. Το μηχανάκι μπορεί να το κάνει και μάλιστα καλά, οι περισσότεροι κάτοχοι δεν το βάζουν γιατί το προτιμούν γυαλιστερό και αγρατζούνιστο.

    Αν δεν "παίζει" χώμα ένα μηχανάκι σαν το vstrom650 είναι σαφώς προτιμότερο για ασφάλτινο ταξίδι ή ακόμα καλύτερα ενα μεσαίο 600 στριτάκι που τα δίνουν και πιο φτηνά.

  8. #113
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Kαλησπέρα, δεν μου αρέσει να με λένε "αφρικανό". Και εξηγούμαι...

    Είμαι της γνώμης ότι ο αναβάτης δίνει χαρακτήρα στην κάθε μοτοσυκλέτα. Το δικό μου αφρικανάκι το πήρα σαν λύση ανάγκης, όμως είναι τόσο πολυμορφικό και τόσο χρηστικό που μου ταίριαξε. Το έχω πάνω από 5 χρόνια και εχω κάνει μαζί του πολύ χώμα, ταξίδια στο εξωτερικό, το χρησιμοποιώ σαν παπί, σε σιδερόκολες βόλτες (γεια σου Σπυράκο) και γενικώς γρήγορες στριφτερές ασφάλτινες και ότι αλλο μπορεί να κάνει μια μοτό. Ομολογώ ότι με εχει κερδίσει και δυσκολεύομαι να βρω ενα αντικαταστάτη πιο σύγχρονο.

    Το αγόρασα 2200 και υπάρχουν στα 2000 πολλά και αξιόλογα μηχανάκια. Εγώ θα αγόραζα ενα με 3000 με την προύπόθεση να είναι σαν καινούργιο, μηχανικά και εμφανισιακά γιατί απλά ξέρω τι θέλω πια. Ομως με 2000-2200 υπάρχουν καλά άφρικα, σε καλή κατάσταση αλλά όχι τέλεια.

    Το άφρικα το θεωρώ value for money ΜΟΝΟ αν το ο αναβάτης το βάζει χώμα. Και όταν λέω χώμα εννοώ μεγάλες χωμάτινες βόλτες μονοήμερες ή πολυήμερες. Το μηχανάκι μπορεί να το κάνει και μάλιστα καλά, οι περισσότεροι κάτοχοι δεν το βάζουν γιατί το προτιμούν γυαλιστερό και αγρατζούνιστο.

    Αν δεν "παίζει" χώμα ένα μηχανάκι σαν το vstrom650 είναι σαφώς προτιμότερο για ασφάλτινο ταξίδι ή ακόμα καλύτερα ενα μεσαίο 600 στριτάκι που τα δίνουν και πιο φτηνά.
    Φαντάζομαι ότι αντιλήφθηκες το λογοπαίγνειο "χλωμός" " αφρικανός"...πέραν τούτου σε καμιά περίπτωση δεν είχα σκοπό να βάλω ταμπέλα σε κανένα...
    Κατά τα άλλα συμφωνούμε απόλυτα...ακόμα και για τα φράγκα τα ίδια πάνω κάτω λέω...εκτός και αν συμφωνείς με άλλους κατόχους άφρικα ότι και με ένα χιλιάρικο αγοράζεις άφρικα "καβαλάω και φεύγω"...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  9. #114
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.339
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LOUKILOUK Προβολή μηνύματος
    Φαντάζομαι ότι αντιλήφθηκες το λογοπαίγνειο "χλωμός" " αφρικανός"...πέραν τούτου σε καμιά περίπτωση δεν είχα σκοπό να βάλω ταμπέλα σε κανένα...
    Κατά τα άλλα συμφωνούμε απόλυτα...ακόμα και για τα φράγκα τα ίδια πάνω κάτω λέω...εκτός και αν συμφωνείς με άλλους κατόχους άφρικα ότι και με ένα χιλιάρικο αγοράζεις άφρικα "καβαλάω και φεύγω"...
    Οχι απλά το αντιλήφθηκα, αλλά γέλασα. Επειδή με το πληκτρολόγιο γίνονται μπερδέματα, ήθελα να πω ότι γενικώς δεν μου αρέσει να με λένε αφρικάνο, ΚΤΜμα κτλ

    Καλές βόλτες να εχεις.


    (Αφρικα με ενα χιλιάρικο πολυυυ δύσκολο, μόνο από φίλο ή γνωστό, με 1500 κάτι γινεται, τουλάχιστον μηχανικά να ειναι οκ. )

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 345678

Παρόμοια θέματα

  1. Thesis Is The Best
    από tifoso4ever στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 02/08/2004, 15:57
  2. Best Joke
    από yamaha στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2004, 19:13
  3. Best Moto 2004
    από kalgeorge στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2004, 20:52
  4. Περοφεριακ Yamaha (μεταχειρισμενα ή μαιμουδενια)
    από pk στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 14:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF