Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 51 από 51

Θέμα: Καλοκαίριασε επικίνδυνα...

  1. #46
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2010
    Μηνύματα
    223
    Λοιπόν, με δεδομένο το ύψος σου, τα χρόνια σου και τη διάθεση για ταξίδι, θα σου πρότεινα street μηχανάκι με φέρινγκ. Αλλά όχι τώρα Αλλιώς πας στα 500ρια ή 400ρια που συζητάμε και την όποια οικονομία θα κάνεις στην αγορά, θα την φας σε κατανάλωση και συντήρηση.

    Όταν μεγαλώσεις και μαζέψεις χρήματα τα οποία θα μπορείς άνετα να ξοδέψεις σε μια μηχανή, θα πας σε κάτι καλό και affordable. Μην ζορίζεσαι για κάτι υλικό και επίφοβο.

    Υπάρχει και VTR με 2600 (ή 2900) στην Ηλιούπολη. Το κοιτούσα γιατί κι εμένα μου αρέσει. Κατά τη γνώμη μου μπορεί να σε βολέψει να κάνεις ταξίδια με μέση ωριαία τα 100 άνετα (εικάζω). Εδώ άλλοι πάνε με βέσπα το γύρο της υδρογείου. Αλλά πρώτα δες το και οδήγησε το. Και θα δώσεις και το παπί (οικονομία κι αυτό)

  2. #47
    αυτο με τα 2.900 κατι πρεπει να εχει φαει απο δεξια, δες φωτο, σα να βλεπω μια γουβιτσα στο τεποζιτο...
    Triumph Tiger 800!

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της OlKa
    Εγγραφή
    01/02/2013
    Μηνύματα
    152
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Specialized Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν, με δεδομένο το ύψος σου, τα χρόνια σου και τη διάθεση για ταξίδι, θα σου πρότεινα street μηχανάκι με φέρινγκ. Αλλά όχι τώρα Αλλιώς πας στα 500ρια ή 400ρια που συζητάμε και την όποια οικονομία θα κάνεις στην αγορά, θα την φας σε κατανάλωση και συντήρηση.

    Όταν μεγαλώσεις και μαζέψεις χρήματα τα οποία θα μπορείς άνετα να ξοδέψεις σε μια μηχανή, θα πας σε κάτι καλό και affordable. Μην ζορίζεσαι για κάτι υλικό και επίφοβο.

    Υπάρχει και VTR με 2600 (ή 2900) στην Ηλιούπολη. Το κοιτούσα γιατί κι εμένα μου αρέσει. Κατά τη γνώμη μου μπορεί να σε βολέψει να κάνεις ταξίδια με μέση ωριαία τα 100 άνετα (εικάζω). Εδώ άλλοι πάνε με βέσπα το γύρο της υδρογείου. Αλλά πρώτα δες το και οδήγησε το. Και θα δώσεις και το παπί (οικονομία κι αυτό)
    Αααα....Το παπί δεν το δίνω...Είναι ο πρώτος έρωτας...Και το έχω πάρει και καινούριο οπότε δυσκολεύομαι δις... Το έχω παντρευτεί... Σ' αυτά που λες δίκιο έχεις...Απλά μου αρέσουν τα πιο κλασικά...Ωραίο και το φέρινγκ...Δεν λέω... Το Fazer το 800 ας πούμε είναι σκέτος έρωτας... Από την άλλη...Το Vtr για κάποιο λόγο μου φαίνεται πολύ ακριβό... Τα 100 τα πάω και με το παπί...:P
    Κάπως θα το φτιάξω... Με κόβω να μην παίρνω τίποτα... Κάηκε και το er-5...50 ίππους, 37 kw... Καταπιέζεται η νεολαία σήμερα... Να το ξέρετε!
    Όλα είναι δρόμος...

  4. #49
    Tricolore member Το avatar του/της alexxxcbr
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    1.203
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OlKa Προβολή μηνύματος
    Αααα....Το παπί δεν το δίνω...Είναι ο πρώτος έρωτας...Και το έχω πάρει και καινούριο οπότε δυσκολεύομαι δις... Το έχω παντρευτεί... Σ' αυτά που λες δίκιο έχεις...Απλά μου αρέσουν τα πιο κλασικά...Ωραίο και το φέρινγκ...Δεν λέω... Το Fazer το 800 ας πούμε είναι σκέτος έρωτας... Από την άλλη...Το Vtr για κάποιο λόγο μου φαίνεται πολύ ακριβό... Τα 100 τα πάω και με το παπί...:P
    Κάπως θα το φτιάξω... Με κόβω να μην παίρνω τίποτα... Κάηκε και το er-5...50 ίππους, 37 kw... Καταπιέζεται η νεολαία σήμερα... Να το ξέρετε!
    Παρε κανα cbf,ybr 250 να κανεις τις βολτες και τα ταξιδακια οικονομικα.Θα το μαθεις καλα και θα ξερεις μετα την επομενη κινηση σου.
    Επισης το παλικαρι σου ειπε μεση ωριαια οχι τελικη ταχυτητα.Το παπι ειναι παπι.

  5. #50
    Μπα. Για να έχει διαφορά με το παπί, μην πάρεις 250άρι. Δες για CB500 είτε το νέο είτε το παλιό. Στριφτερά, αρκούντως σβέλτα και κάνουν και τα πάντα και τα κοάλα. Και από συντήρηση δεν θέλουν τίποτα ιδιαίτερο, αν είναι σε καλή κατάσταση δεν θα δώσεις τίποτα παραπάνω σε σχέση με ένα μικρότερο. Πάνω κάτω ίδια λεφτά και σε σέρβις και σε λάστιχα κλπ. Εκτός αν το ένα λίτρο λάδι παραπάνω που παίρνει θεωρείται "πανάκριβο".

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2010
    Μηνύματα
    223
    Συμφωνώ με τα 250ρια που σου λένε. Δεν κοιτάς και το Ninja 250? Τα 250ρια κάνουν τα πάντα και είναι σχολείο! Ωραία τα μεγάλα αλλά μάθε πρώτα στα μικρά! Αυτά που σκέφτεσαι θέλουν και κάποια εμπειρία και ικανότητες.

    Εγώ έχω αντί παπιού το CBF 250 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έκανα και ταξίδια (ο πωπός το ξέρει πως!) και δεν είχα ιδιαίτερα προβλήματα πέραν της χαμηλής μέσης ωριαίας. Μετά πήρα και μεγαλύτερη, σχεδόν αποκλειστικά για ταξίδια και βόλτες.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Επικίνδυνα χορταρικά
    από Tigas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2006, 06:54
  2. Επικίνδυνα σημεία*******φάκελος ΑΘΗΝΑ***μέρος Α΄΄
    από Gandalf dr685sm στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 07/07/2005, 13:02
  3. Εκανα πολύ επικίνδυνα πράγματα!
    από SF στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2005, 23:10
  4. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2005, 10:32
  5. Επικίνδυνα σημεία στο τραμ
    από adam_tsouk στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/08/2004, 09:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF