Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 90

Θέμα: KLE 500 γνωμες!!

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    19/06/2013
    Μηνύματα
    121
    μηχανακι που εχει μεινει ακινητο θελει δουλεια για να γινει ανθρωπινο

    σιδερενια ντεποζιτα γεματα σκουριες που αν δεν τα φροντισεις (πριν το βαλεις μπροστα), μετα θα βουλωσουν τα παντα

    Αντε μετα να λυνεις προφιλτρα (σιτες) στο ρακορ και να κανεις ενα σωστο καθαρισμα καρμυρατερ (μονο και μονο που εμειναν καιρο τα μπωλ με την ιδια βενζινη μεσα)

    ξεραμενα σωληνακια-κολλαρα εισαγωγης-τσιμουχες παντου-αλυσιδες-ντιζες

    φρενα χωρις αισθηση που σε καποια φαση ισως κολλησουν κιολας(εχω πεσει ετσι, το φρενο δεν επανεφερε και επεσα χωρις να παρω χαμπαρι πως και γιατι)

    θελει πολυ δουλεια απο μηχανικο με ορεξη

    Αν ακουσετε απο μηχανικο τη φραση "...δεν εχει αναγκη", τρεχτε μακρια

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.461
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikonian Προβολή μηνύματος
    Γιατί λένε ότι τα ΚΛΕ είναι σκυλιά;

    Αφού βγάζουν τόσα προβλήματα σε πηνία και βολάν που είναι και πανάκριβα στην επισκευή. Βγάζουν άραγε ΟΛΑ πρόβλημα εκεί, ή π.χ. το 20% των ΚΛΕ που κυκλοφορούν;

    Αφού βγάζουν τόσα προβλήματα στα καρμπυρατέρ, που σπάνια λειτουργούν Ο.Κ.

    Αφού η κάθε φούσκα στα καρμπυρατέρ κάνει 117 ευρώ και έχουν 4 φούσκες, δυο ακριβές και δυο φτηνότερες.

    Έτσι είν'τα σκυλιά;
    kle εχουν κυκλοφορησει ΠΑΡΑ πολλα. ισως ο MGAYVER να μας πει τον ακριβη αριθμο (τον εχω δει να ξερει κατι τετια.). προβλημα στα βολαν, πηνια η οπου αλου, εμενα που εχουν περασει απο τα χερια μου 3 kle δεν εβγαλε κανενα οποτε θα μπορουσα να πω οτι δεν βγαζουν προβληματα πουθενα 100% ελεγμενο . θες η σωστη συντηρηση? θες η κωλοφαρδία μου? επισεις φουσκες και λοιπα θεματα στα καρμπυρατερ δεν βγαζει κανενα μηχανακι πριν τα 250.000χλμ αν δεν το παρατησεις καιρο. κανεις το τακτικο καθαρισμα συμφονα με το manual και δεν εχεις κανενα προβλημα.(αντε ασ πουμε οτι ελλαδα και κολοβενζινες ας το κανουμε συχνοτερα και τι εγινε?)
    τωρα αμα θελουμε να κανουμε μια στατιστικη ερευνα για το ποσα kle εχουν βγαλει προβληματα μπορουμε να ξεκινισουμε απο φορουμ οπως το kawasaki bikers αν και οσο καιρο διαβαζα εκει δεν ειχαν ακουστει και πολλα προβληματα με τα καρμπ ή πηνια ή βολαν. θες η σωστη συντηρηση? θες η κωλοφαρδία τους?
    anyway για να ειμαστε εντος θεματος. οχι παρατημενα μηχανακια αν δεν εισαι διατεθημενος να τα σκασεις. καλύτερα οχηματα που κυκλοφορυν μεχρι σημερα.

  3. #18
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παντως αμα δεν μου καθοταν τοσο ασχημα στο ματι και ειχε λιγο καλυτερες αναρτησεις θα τσιμπαγα ενα. Τρελο value for money.
    Κυριως το αισθητικο με προβληματιζει σε αυτο το μηχανακι.
    MADE IN JAPAN 日本製

  4. #19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    kle εχουν κυκλοφορησει ΠΑΡΑ πολλα. ισως ο MGAYVER να μας πει τον ακριβη αριθμο (τον εχω δει να ξερει κατι τετια.). προβλημα στα βολαν, πηνια η οπου αλου, εμενα που εχουν περασει απο τα χερια μου 3 kle δεν εβγαλε κανενα οποτε θα μπορουσα να πω οτι δεν βγαζουν προβληματα πουθενα 100% ελεγμενο . θες η σωστη συντηρηση? θες η κωλοφαρδία μου? επισεις φουσκες και λοιπα θεματα στα καρμπυρατερ δεν βγαζει κανενα μηχανακι πριν τα 250.000χλμ αν δεν το παρατησεις καιρο. κανεις το τακτικο καθαρισμα συμφονα με το manual και δεν εχεις κανενα προβλημα.(αντε ασ πουμε οτι ελλαδα και κολοβενζινες ας το κανουμε συχνοτερα και τι εγινε?)
    τωρα αμα θελουμε να κανουμε μια στατιστικη ερευνα για το ποσα kle εχουν βγαλει προβληματα μπορουμε να ξεκινισουμε απο φορουμ οπως το kawasaki bikers αν και οσο καιρο διαβαζα εκει δεν ειχαν ακουστει και πολλα προβληματα με τα καρμπ ή πηνια ή βολαν. θες η σωστη συντηρηση? θες η κωλοφαρδία τους?
    anyway για να ειμαστε εντος θεματος. οχι παρατημενα μηχανακια αν δεν εισαι διατεθημενος να τα σκασεις. καλύτερα οχηματα που κυκλοφορυν μεχρι σημερα.
    Με τα όσα έχω διαβάσει, έχω καταλάβει ότι όλα τα ΚΛΕ βγάζουν πηνία και βολάν. Αν δεν βγάζουν όλα, αλλά μόνο ένα λογικό ποσοστό, τότε ΟΚ.
    Αγόρασα κι εγώ πριν από 3-4 μήνες ένα του 2002 με 19,500χλμ. Ακινησία χρόνια. Άλλαξα μια μεμβράνη μεταχειρ. με 60 ευρώ, έκανα κι ένα πλήρες σέρβις και πλήρωσα συνολικά: 1400+200+60=1660 ευρώ.
    Το μηχανάκι τώρα είναι μια χαρά στα 3.000χλμ που έχω κάνει και πιάνει και 175χαω πραγματικά.
    Τώρα που με καθησύχασες, θα το εμπιστεύομαι.

  5. #20
    Podarato melos!!!
    Εγγραφή
    23/01/2011
    Μηνύματα
    11
    Έλειψα λίγο λόγω δουλειάς και ωραρίων αλλά μπόρεσα να απαντήσω. Κατ αρχάς ευχαριστώ πολύ όλους που μπήκαν στον κόπο να απαντήσουν . Στο παρασύνθημα τώρα.. Δυστυχώς δεν θα γίνει η αγορά του KLE ούτε κανενός άλλου δικύκλου γιατί όσο δύσκολο ήταν να τα μαζέψω άλλο τόσο εύκολα εξαφανίστηκαν σε τρύπες και μελλοντικές υποχρεώσεις.. Πάλι αμήχανος.. Για κανα παπί με κόβω και αν. Δεν γαμείς γεροί να είμαστε. Πάντα όρθιοι και χαμογελαστοί

  6. #21
    SWOUAG κι ετς.... Το avatar του/της Dbnn
    Εγγραφή
    31/07/2013
    Μηνύματα
    1.008
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    kle εχουν κυκλοφορησει ΠΑΡΑ πολλα. ισως ο MGAYVER να μας πει τον ακριβη αριθμο (τον εχω δει να ξερει κατι τετια.). προβλημα στα βολαν, πηνια η οπου αλου, εμενα που εχουν περασει απο τα χερια μου 3 kle δεν εβγαλε κανενα οποτε θα μπορουσα να πω οτι δεν βγαζουν προβληματα πουθενα 100% ελεγμενο . θες η σωστη συντηρηση? θες η κωλοφαρδία μου? επισεις φουσκες και λοιπα θεματα στα καρμπυρατερ δεν βγαζει κανενα μηχανακι πριν τα 250.000χλμ αν δεν το παρατησεις καιρο. κανεις το τακτικο καθαρισμα συμφονα με το manual και δεν εχεις κανενα προβλημα.(αντε ασ πουμε οτι ελλαδα και κολοβενζινες ας το κανουμε συχνοτερα και τι εγινε?)
    τωρα αμα θελουμε να κανουμε μια στατιστικη ερευνα για το ποσα kle εχουν βγαλει προβληματα μπορουμε να ξεκινισουμε απο φορουμ οπως το kawasaki bikers αν και οσο καιρο διαβαζα εκει δεν ειχαν ακουστει και πολλα προβληματα με τα καρμπ ή πηνια ή βολαν. θες η σωστη συντηρηση? θες η κωλοφαρδία τους?
    anyway για να ειμαστε εντος θεματος. οχι παρατημενα μηχανακια αν δεν εισαι διατεθημενος να τα σκασεις. καλύτερα οχηματα που κυκλοφορυν μεχρι σημερα.
    Ξέρεις πόσα είναι παρατημένα και κυκλοφορούν μόλις μπούν αγγελία? Πάρα πολλά....

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2008
    Μηνύματα
    489
    καλησπέρα φίλοι μου,
    ετοιμάζομαι και εγώ σιγά σιγά, να πάω για Kle.Τα χρήματα που διαθέτω προς το παρόν είναι 1000 ευρώ αλλά θέλω να είναι σε άριστη κατάσταση και εν ανάγκη βλέπω και για λίγα παραπάνω....
    Βρήκα ένα του 2003 το οποίο θα πάει να το δει εξωτερικά (αρχικά) και να το κάενι βόλτα ένας φίλος γιατί είναι στο μαρούσι.
    Ζητάει 1000 ευρώ. Εξωτερικά απο τις φωτογραφίες φαίνεται καλό αλλά αυτά πάντα ξεγελάνε.Θα δούμε...
    Θέλω να με συμβουλέψετε και γενικός να συζητάμε μέχρι να βρω κάτι καλό....

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2008
    Μηνύματα
    489
    τελικα δεν ηταν ετσι οπως το περιμενα το μηχανακι....τοσο καθαρο που το ηθελα...τελος παντων θα κανω λιγο υπομονη να μαζεψω μερικα χρηματα παραπανω...

  9. #24
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    Θελει λιγο ψαξιμο αλλα θα βρεις. Υπαρχουν πολλα!!

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2008
    Μηνύματα
    489
    Θελω να βρω καλο ρε γαμωτο...για να δουμε

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2008
    Μηνύματα
    489
    παιδια καλησπέρα !
    εχω βρει αυτο εδώ : http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6677133/.
    Γραφει οτι ειναι μοντελο 2004 ,καποιος που ξερει καλα απο κλε....τα πλαστικα του δεν επρεπε να εχουν διχρωμια;
    επισης εχει αλλαξει μοτερ , εχει βαλει αλλο απο τρακαρισμενο μαζι με κοντερ το οποιο εχει τοσο οσο εγραφε το κοντερ.
    Το μοτερ εχει χαρτια κανονικα και θελει να το δηλωσει αν τυχει κατα την μεταβιβαση.Εγω θα του πω να το δηλωσει πρωτα....!
    το μοτερ αυτο εχει μαυρο καπακι απο οτι διακρινω, ποιας χρονολογιας να ητανε;
    μου λεει κατα τ αλλα δεν θελει τιποτα ουτε λαδι ,λαστιχα, αλυσιδογραναζα, κτλ ειναι ετοιμο.
    Του ειπα οτι εχω δει και αλλα....και μου λεγανε τετοια και ηταν οτι να ναι....πρεπει να το δω...οικογενειαρχης ειναι και αυτος...
    χωρις να εχει απολυτη σημασια.Μου ειπε να παω να το δω και να το βολταρω και παμε και σε οποιον μηχανικο θελω.Ενα θερμοστατη θελει του εχει πει ο μηχανικος του τον οποιο θα τον αλλαξει αυτος...
    πειτε μου οτι μπορειτε! thanx

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2008
    Μηνύματα
    489
    Οχι δεν καιγομαι...για κανενα μηχανακι υποπτο.Αρα μοτερ ειναι απο 06 και μετα; τα πλαστικα βαμενα...το πλαισιο εχει κανα χαρακτηριστικο για να ξεχωριζω γενεες κτλ?

  13. #28
    Έχω χάσει το προηγουμενο μηνυνμα μου, δεν είπα π ως το μοτέρ του είναι του 06 αλλά ότι τα μαύρο μμοτέρ έχει μόνο το μπλε μοντελο του 06 άρα και μαύρα καπάκια, τα πλαισια μέχρι το 04 ήταν όλα ασιμι και όχι αν το έχει βαψει δεν θα καταλάβεις του πότε ειναι
    The world is full of kings and queens who blind your eyes and steal your dreams...

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2008
    Μηνύματα
    489
    Εννοουσα απο τους αριθμους πλαισιου μηπως εχουν καποιο χαρακτηριστικο ...

  15. #30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από apsogos Προβολή μηνύματος
    παιδια καλησπέρα !
    εχω βρει αυτο εδώ : http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6677133/.
    Γραφει οτι ειναι μοντελο 2004 ,καποιος που ξερει καλα απο κλε....τα πλαστικα του δεν επρεπε να εχουν διχρωμια;
    επισης εχει αλλαξει μοτερ , εχει βαλει αλλο απο τρακαρισμενο μαζι με κοντερ το οποιο εχει τοσο οσο εγραφε το κοντερ.
    Το μοτερ εχει χαρτια κανονικα και θελει να το δηλωσει αν τυχει κατα την μεταβιβαση.Εγω θα του πω να το δηλωσει πρωτα....!
    το μοτερ αυτο εχει μαυρο καπακι απο οτι διακρινω, ποιας χρονολογιας να ητανε;
    μου λεει κατα τ αλλα δεν θελει τιποτα ουτε λαδι ,λαστιχα, αλυσιδογραναζα, κτλ ειναι ετοιμο.
    Του ειπα οτι εχω δει και αλλα....και μου λεγανε τετοια και ηταν οτι να ναι....πρεπει να το δω...οικογενειαρχης ειναι και αυτος...
    χωρις να εχει απολυτη σημασια.Μου ειπε να παω να το δω και να το βολταρω και παμε και σε οποιον μηχανικο θελω.Ενα θερμοστατη θελει του εχει πει ο μηχανικος του τον οποιο θα τον αλλαξει αυτος...
    πειτε μου οτι μπορειτε! thanx
    αυτό με το θερμοστάτη να το ψάξτε λίγο καλά , γιατί δεν τον έχει φτιάξει και να είναι ολα οκ πριν το βάλει αγγελία ; δεν λέω ότι έχει δόλο ο άνθρωπος , μπορεί να είναι καθαρό το μηχανάκι , απλά κοίτα το

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γνώμες για το Kawasaki Kle 500??
    από tsolias στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2023, 12:06
  2. Γνωμες για kle 500 2002
    από atopos στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2010, 04:41
  3. KLE 500 Ζελατίνα
    από THEOD στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2004, 13:21
  4. Kle 500 ή Klr 650
    από cityfly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 61
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2004, 17:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF