Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Αντε παλι ...

  1. #1

    Αντε παλι ...

    Τι να κανω ρε παιδια ???
    μετα από 15 μηνες απραξιας και ένα καρο δηλωσεις ότι εγω με τις μηχανες τελειωσα κλπ κλπ ,νομιζω ότι εφτασα σε ένα σημειο που δεν μπορω άλλο .
    ΘΕΛΩ ΜΗΧΑΝΗ ...!!!
    Τα σιγουρα είναι ότι η μηχανη αυτή θα είναι KTM και μαλιστα adventure .
    Το θεμα μου είναι πιο adventure ?
    Να παω για τριτη φορα για το μεγαλο ,(στο παρελθον ειχα το 990 και το 950) ή΄να δωσω μια ευκαιρια και στο μικρο ?
    Μεγαλα ταξίδια δεν εχω σκοπο να κανω ,με δυο παιδια και επαγγελματικες υποχρεώσεις δεν μενει και πολύ χρονος ,οποτε γυρο γυρο το κοβω ...

  2. #2
    Ο,τι αντεχει η τσεπη και σε κ@υλωνει πιο πολυ
    πουτσ@@@@@@@@@

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Το Ktm 1290 super adventure το ειδες;;

  4. #4
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.160
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Ο,τι αντεχει η τσεπη και σε κ@υλωνει πιο πολυ



    +1000000000000
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Με τέτοια στέρηση και το παπί για γύρο-΄γυρο καλό θα σου είναι

  6. #6
    αααα ξεχασα να αναφερω ότι η τιμη δεν θα ξεπερνά τις 4500 ευρω max !
    οποτε κοιταμε για 950 σιγουρα και το μικρο σιγουρα όχι από τα τελευταια

  7. #7
    Στα 4500 ,Θα σου έλεγα για το 950 , αλλά με τις παραμέτρους που βάζεις και το μικρό , μια χαρά θα ναι .

  8. #8
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Το μικρό 640adv μοντ 2001 το είχα από καινούριο μέχρι το 2009...κατσίκι, καλοστημένο, ροπάτο με καλό πλαίσιο, πλήρως ρυθμιζόμενες αναρτήσεις και αξιόλογα φρένα. Σκληρό με κραδασμούς κάργα, σέλα σανίδα ή "στρινγκ" (όπως χαρακτηριστικά την παρομοίασαν φίλοι...), αδυναμα φώτα και ακριβό για καινούριο τότε. Έκανα τα πάντα...εκτός από εντούρο αγώνες... Καλό στο επαρχιακό, θεικό στο χώμα, εχθρός με την εθνική...Αυτονομία στο θεό, με σχαρίτσα για φόρτωμα και αποδεκτή κατανάλωση(αν και τότε δεν ασχολούμουν όπως και κανείς άλλος άλλωστε...).
    Σήμερα τα καλά κομμάτια σπανίζουν μιας και δεν ήταν και πολύ δημοφιλές μοντέλο και λίγα κυκλοφορούν ακόμα...για βόλτες στο βουνό πάντως είναι ταμάμ αλλά και στο στροφιλίκι με τα σαχάρα ταπείνωνε κόσμο που μετά το κοιτούσε με άλλο μάτι...
    Μετά πήρα και εγώ το 990ADV και εκπολιτίστικα...
    Καλές αγορές
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/12/2011
    Μηνύματα
    751
    Α ρε Πάνο,θυμάσαι που ήταν να πάρω το 950 σου,λοιπόν μιας και συμπάσχουμε(ΑΜΗΧΑΝΟΣ και εγώ βλέπεις)θα πρότεινα 640 adv μιάς και είχες τα μεγάλα adv αλλα χαζεύοντας car δεν βλέπω 640 αξιόλογα οπότε προτείνω 950 δαγκωτό μιάς και σε πέρνει οικονομικά κτλ,το μικρό adv θα σου φανεί πατίνι,καλή αγορά φίλε ότι και αν αποφασίσεις

  10. #10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από milvas Προβολή μηνύματος
    Α ρε Πάνο,θυμάσαι που ήταν να πάρω το 950 σου,λοιπόν μιας και συμπάσχουμε(ΑΜΗΧΑΝΟΣ και εγώ βλέπεις)θα πρότεινα 640 adv μιάς και είχες τα μεγάλα adv αλλα χαζεύοντας car δεν βλέπω 640 αξιόλογα οπότε προτείνω 950 δαγκωτό μιάς και σε πέρνει οικονομικά κτλ,το μικρό adv θα σου φανεί πατίνι,καλή αγορά φίλε ότι και αν αποφασίσεις
    Ωχ παει το εργαλειο ;;
    Δεν ξερω πραγματικα τι να κανω ...
    Η λογικη λεει να παω στο μικρο αλλα εγω και η λογικη δεν τα παμε καλα οποτε θα δουμε ...χαχα
    Αυτη τη φορα παντως λεω να παω σε κατι και να το κρατησω

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/12/2011
    Μηνύματα
    751
    :rotflmao:Ναί ναί,εντάξει,βρέ ποιον μου θυμίζει ποιό μου θυμίζει,,βρέ δεν μπορούμε εμείς χωρίς γκάζι και συμπλέκτη στο χέρι,ανωτέρα βία αλλιώς δεν θα το έδινα το μανούλι.Επίσης δεν μπορούμε να κοιτάξουμε κάτι άλλο εκτός τα πορτοκαλιά,ας το παραδεχτούμε,αρρώστια

  12. #12
    Μια από τα ίδια και δω ... Παίρνω μηχανή και λέω πως δεν θα τη δόσω ποτε και πάλι αμήχανος είμαι .

    Τα λέγαμε και με το Μίλτο ... Ότι και να κοιτάξεις ....Πάλι ΚΤΜ θα πάρεις ή θα συμβιβαστείς ...Εμένα με χαλάνε και τα τιμόνια που έχουν κάποιες (δε μιλάω για τα υπόλοιπα )

    Μίλτο , το640 adv του βενζυνά νομίζω πως υπάρχει ακόμα και παίζει να έχει τα λιγότερα χλμ πανελλαδικώς .

    Πάνο , εσύ πάρε το 950 ....Ξέρεις εσύ .


    ...Άρρωστοι , έ άρρωστοι !!!

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/12/2011
    Μηνύματα
    751
    Δέν το δίνει ο βενζινάς,(ανάγκη δεν έχει,να φάνε και οι κότες εχει)αλλιώς θα το έκανα προξενιό στον Πάνο,φορά και acrapovic απο λαιμούς,τα χλμ λιγότερα απο 10.000

  14. #14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από milvas Προβολή μηνύματος
    Δέν το δίνει ο βενζινάς,(ανάγκη δεν έχει,να φάνε και οι κότες εχει)αλλιώς θα το έκανα προξενιό στον Πάνο,φορά και acrapovic απο λαιμούς,τα χλμ λιγότερα απο 10.000
    ολοι οι βεζιναδες ιδιοι είναι....γ@μω τα λεφτα τους

Παρόμοια θέματα

  1. Άντε πάλι τα Δευτεριάτικα...
    από McGyver στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 102
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2006, 09:34
  2. αντε παλι... η Eva στη TV
    από idi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2005, 22:49
  3. ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ
    από zeli στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2005, 11:18
  4. Αντε παλι με τους moderators
    από OldMan στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2005, 06:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF