Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 71 από 71

Θέμα: Ελαφρύ ον-οφάκι μέχρι 2000 γούργια

  1. #61
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από antsoar Προβολή μηνύματος
    Αυτό που τώρα βλέπω σαν πιθανή επιλογή είναι: αν μπορέσω να βρω φτηνά σύνχρονο, θα το πρωτιμήσω γιατί θα βάλω βενζίνη και θα φύγω.
    Απ' την άλλη τα χέρια μου πιάνουν και αρχίζω να βλέπω με συμπάθεια το να έστηνα ένα μηχανάκι από το 0. Αλλά που θα έβρισκα βοήθεια. Κάποιον άνθρωπο με γνώση και όρεξη για να με καθοδηγήσει; (και χωρίς να με γδάρει)
    Ρε συ δεν θα το παρεις σε κομματια το παλιο το μηχανακι. Αντε να θελει κανα σερβις στις αναρτησεις, καταληλα λαστιχα και κανα μικροσυμαζεμα στο μοτερ και αμα. Μετα οτι θες να φτιαξεις για το ταξιδι, που θα τα πληρωσεις και για το καινουργιο ουτως ή αλλως.
    Ενα καινουργιο σε πολυ χαμηλη τιμη ειναι πολυ πιθανο να θελει περισσοτερα συμμαζεματα μοτερικα και αναλωσιμων.
    MADE IN JAPAN 日本製

  2. #62
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    XR 250 είχα (το τελευταίο λευκό )
    Έτρεξα αγώνες, εντουραδες, πήγαινα Χαλκιδική, το είχα για την πόλη - Θεσσαλονίκη - τα κάνει ολα

    Ttr είχα σε εκπαίδευση τίμιο και ασπαστο
    Όπως και klx 250/300
    καλα μην το λες... το δικο μας το αλλαξα καδεν ατσιμουχακια βαλβιδων φλατζες κλπ και τωρα χτυπαει πιρος πιστονιου. με 30000. αφου πρωτα χαλασε κομπλερ μιζας (ολα χτυπανε εκει) κατα τ'αλλα σκυλι και καιει και 4λ/100χλμ

  3. #63
    Μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2012
    Μηνύματα
    112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomaniac Προβολή μηνύματος
    καλα μην το λες... το δικο μας το αλλαξα καδεν ατσιμουχακια βαλβιδων φλατζες κλπ και τωρα χτυπαει πιρος πιστονιου. με 30000. αφου πρωτα χαλασε κομπλερ μιζας (ολα χτυπανε εκει) κατα τ'αλλα σκυλι και καιει και 4λ/100χλμ
    XR ή TTR ;;;
    / B

  4. #64
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vassat Προβολή μηνύματος
    XR ή TTR ;;;
    / B
    TTR. δυστυχως καναμε το λαθος και δεν πηραμε Honda

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.278
    Ξεθάβω διότι τελευταία, εκεί που έκανα σκέψεις για DRz400 φλερτάρω έντονα για CRF L ή KLX - πάντα καινούριο ή έτους το πολύ. (άρα μιλάμε για 4χίλιαρο τάξη μεγέθους)

    Νομίζω πως το δυόμιση θα μου ταιριάξει καλύτερα στην τσέπη μου κ στη χρήση που θα του κάνω. (Υπεραστικές διαδρομές και κανα 2 ταξιδάκια το χρόνο σε νησί και χωριό).

    Συνοπτικά κ με όσο διάβασμα έχω ρίξει, το KLX είναι Japan και για αυτό λίγο ακριβότερο από το χόντα που είναι μαλαισιανό. Το χόντα λίγο πιο φλορέ αλλά πιο φιλικό, ενώ το KLX λίγο πιο σβέλτο.

    Για πείτε γνώμες μη πάρω κανα Xmax

    Έχουμε άποψη για αυτά τα δύο μηχανάκια.

    ps: Παίζει κ XR250 από γνωστό που θέλω να τον ψήσω να μου το δώσει, σε φορμόλη από το 1996 (σαν να βγήκε από το εργοστάσιο) αλλά αυτό είναι μάλλον να το βάλεις σε σαλόνι πλέον να το χαζεύεις.

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος

    ps: Παίζει κ XR250 από γνωστό που θέλω να τον ψήσω να μου το δώσει, σε φορμόλη από το 1996 (σαν να βγήκε από το εργοστάσιο) αλλά αυτό είναι μάλλον να το βάλεις σε σαλόνι πλέον να το χαζεύεις.

    Πάντα μου έκανε εντύπωση πως προκύπτουν κάτι τέτοιες περιπτώσεις Μηχανάκια 15-20 ετών με κάτι 5000χλμ με το κερί από το εργοστάσιο ακόμα επάνω!!!!
    Travel, Grow, Share

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Γιατί ο ιδιοκτήτης είναι ναυτικός και λείπει για μπάρκο 10 μήνες το χρόνο

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.454
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από antsoar Προβολή μηνύματος
    Πάντα μου έκανε εντύπωση πως προκύπτουν κάτι τέτοιες περιπτώσεις Μηχανάκια 15-20 ετών με κάτι 5000χλμ με το κερί από το εργοστάσιο ακόμα επάνω!!!!
    που;ποσο;ποτε;γιατι ;ποιος;δωσε πληροφοριες.

  9. #69
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    ... το KLX είναι Japan...[/SIZE]
    Για ελενξε καλυτερα. Μπορει να κανω και λαθος αλλα νομιζω οτι ειναι Ταυλανδης.
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.278
    Διαβάστε εκεί που λέει ''Η καλύτερη δεκαετία'' http://www.bikeit.gr/test-bikes/on-o...s-crf250l.html

    Ταϊλάνδη είναι το CRF. (όχι ότι με χαλάει).

  11. #71
    oldog Το avatar του/της bleach
    Εγγραφή
    23/01/2014
    Μηνύματα
    125
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από antsoar Προβολή μηνύματος
    Η σκέψη είναι "ο γύρος της Ελλάδας από χώμα" με απ' όλα , αλλά για την ώρα μελετάω τις λεπτομέρειες.

    Θα βάλω και άλλο ποστ, εξάλλου θα χρειαστώ και την βοήθεια σας και σε άλλα θέματα
    Θες παρέα;;
    Θα σου σπάσουν λίγο τα @@ οι ("συχνές") αλλαγές λαδιών αλλά είναι ωραίο concept!

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF