Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 27 από 27

Θέμα: KTM DUKE 390 ή HONDA CB500F για αρχάριο;

  1. #16
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    To 390 είναι σα ποδηλατάκι και σου λέει "σκίσε με κάθε μέρα".

  2. #17
    ninja 636 !!!!!!!!!!!!!!
    Εγγραφή
    01/11/2008
    Μηνύματα
    202
    KTM ή DUCATI η γνωμη μου

    το συγκεκριμενο μηχανακη της honda που αναφερεις (cbf 500) ειναι πραγματικα αδιαφορο....δεν ειναι για νεο....για συνταξιουχο ειναι

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.835
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannisfitros Προβολή μηνύματος
    KTM ή DUCATI η γνωμη μου

    το συγκεκριμενο μηχανακη της honda που αναφερεις (cbf 500) ειναι πραγματικα αδιαφορο....δεν ειναι για νεο....για συνταξιουχο ειναι
    Πράγματι το cbf500 είναι αρχαιολογία για κλάματα αλλά το cb500f που συζητάμε είναι μιά χαρά.
    Βέβαια τα γούστα οδηγάνε σε μηχανάκια που δεν χωράει συνεπιβάτης και ούτε τσαντούλα με πετσέτα για
    μπάνιο δεν χωράει καλά καλά, αλλά αυτό φαντάζομαι δεν μετράει.

  4. #19
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Με ένα μικρό σακίδιο πλάτης όλα γίνονται

  5. #20
    Μέλος Το avatar του/της BabisStinson
    Εγγραφή
    11/05/2013
    Μηνύματα
    444
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Billymuse Προβολή μηνύματος
    φίλος. Απο τα 2 που λες έχω οδηγήσει το μικρό δούκα που μονο μικρός δν είναι γιατι για τα κυβικά του
    ειναι πολύ δυνατό μηχανάκι με καταπληκτικά φρένα. Να ξέρεις οτι και τα 2 μηχανάκια που κοιτάς ειναι οι πρώτες τους εκδόσεις
    οπότε δε ξέρουμε αν θα βγει και κάποιο πρόβλημα στο μέλλον χαρακτηριστικό, επειδή δεν έχουν περάσει ακομα τις ''παιδικές ασθένειες''..
    μη σε ανυσηχεί αυτο ισως να ειναι και κομπλέ. Μονο σε 2 μοντέλα έγινε ανάκληση και δε ξέρω αμα επηρεάσε και αυτο που κοιτας http://www.moto.gr/forums/showthread...3%CE%B7+cb500f.
    Για το cb ειναι η παραδοσιακή σειρά της honda με τους αξιόπιστους κινητήρες που σαν δικύλινδρος θα ειναι καλύτερος σε σχέση με τον μονοκύλινδρο
    της ΚΤΜ που βγάζει όμως 40κάτι άλογα οπότε στα ταξίδια ο 2κιλυνδρος κινητήρας δουλεύει πιο αρμονικά ενω το KTM ειναι πούπουλο μεσα στη πόλη.
    Αλλα θα υπάρχει διαφορά στη κατανάλωση και το ΚΤΜ θα σου καίει παραπάνω στα ταξίδια..α και είδα οτι το ΚΤΜ έχει μικρό τεποζιτο 11 λίτρα χωράει...

    Μπορείς να δώσεις κανένα πιο ολοκληρωμένο review για το Duke 390??

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2014
    Μηνύματα
    4
    Σας ευχαριστώ όλους παιδιά για το χρόνο σας που καθίσατε και ασχοληθήκατε με το θέμα μου! Πραγματικά έμαθα κάποια πράγματα πολύ χρήσιμα για εμένα. Δεν περίμενα να πέσουν τόσα άτομα πάνω και να μου λύσουν απορίες αλλά και να δώσουν τόσες πολλές συμβουλές.

  7. #22
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Και αν ήσουν και κοπέλα
    Εκεί να δεις εξυπηρέτηση...

  8. #23
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.148
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Και αν ήσουν και κοπέλα
    Εκεί να δεις εξυπηρέτηση...

    Σαν τούτη εδώ, ας πούμε;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Το παλληκάρι προφανώς μιλάει για το cb500f που είναι μοντέλο που ξεκίνησε το 13. Καμιά σχέση δεν έχει με το παλιό ... Εγώ αυτό θα χτύπαγα πάντως, γιατί και καίει σαν παπί και έχει abs και είναι ελαφρύ και μπορείς να κάνεις και άνετα μικρά ταξίδια και είναι και πιο άνετο από τα άλλα που περιγράφεις. Οι περισσότεροι από τους προλαλήσαντες νομίζω πως έχουν στο μυαλό τους το cbf500 που είναι νομίζω μοντέλο από το 04 και μετά μέχρι το 06 ? με κινητήρα από το παλιό cb500 στο σκελετό του cbf600 ?

  10. #25
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Γιατί να κρυβόμαστε άλλωστε...

  11. #26
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skylaros Προβολή μηνύματος
    Το παλληκάρι προφανώς μιλάει για το cb500f που είναι μοντέλο που ξεκίνησε το 13. Καμιά σχέση δεν έχει με το παλιό ... Εγώ αυτό θα χτύπαγα πάντως, γιατί και καίει σαν παπί και έχει abs και είναι ελαφρύ και μπορείς να κάνεις και άνετα μικρά ταξίδια και είναι και πιο άνετο από τα άλλα που περιγράφεις. Οι περισσότεροι από τους προλαλήσαντες νομίζω πως έχουν στο μυαλό τους το cbf500 που είναι νομίζω μοντέλο από το 04 και μετά μέχρι το 06 ? με κινητήρα από το παλιό cb500 στο σκελετό του cbf600 ?
    Το καινουργιο ειχα στο μυαλο μου. Ειπα ομως να μην προτεινω Honda για ξεκαρφωμα!
    Εχω δει να κυκλοφορουν πολλα απο το καινουργιο. Θα γινει hitακι σιγουρα. Δεν το εχω οδηγησει οποτε δεν μπορω να εκφερω καποια συγκεκριμενη αποψη επι του θεματος αλλα θα ειναι καλο all rounder πιστευω. Οχι ομως σαν το Ducati σιγουρα.
    Και το ducati το παιρνει μεταχειρω αρκετα πιο φθηνα. Ειναι μεν καπως προβληματικο και ευαισθητο αλλα μπρος στα καλη τι ειν' ο πονος που λενε!
    Αν το θεμα ειναι η αξιοπιστια τοτε Honda με κλειστα ματια.
    MADE IN JAPAN 日本製

  12. #27
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/08/2012
    Μηνύματα
    89
    Σαν κάτοχος το CB500F / μοντ. 14 μπορώ να πώ οτι είναι πολύ καλό μοτόρι. Γκάζι αξιοπρεπες 500αρι ,λαστιχάρες, φρένα με ABS(μεγάλο προσόν στην μηχανή την σήμερον ημέρα), πολυ ευκολοδήγητο μέσα στην πόλη (σαν να οδηγει Astrea) και για ταξιδάκι πάς άνετα με 130-140 km σταθερή ταχύτητα χωρις να κουράζει . (Βέβαια έχω προσθέσει και τον ανεμοθώρακα που βγάζει η HONDA για το μοντέλο αυτο).

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. KTM Duke 390 2013
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 23/01/2013, 01:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF