Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 345678
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 115 από 115

Θέμα: Ψάχνω για αγροτικό διπλοκάμπινο

  1. #106
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    ΟΛΑ γινονται .
    Και φορτωνεις οσο λεει ο κατασκευαστης και μεταφερεις οικογενεια αριστερα δεξια
    και βαλιτσα βαζεις μεσα στην καμπινα(εγω εχω παιδικο καθισματακι)
    και γενικα δεν σε περιοριζει τοσο ,οσο το μιάμιση.

    Το πηρα γιατι δεν εβρισκα μιαμιση που ηθελα και δεν το μετανιωσα ουτε μια στιγμη .
    Ελαχιστες φορες μου ελειψαν τα παραπανω cm στη καροτσα ,ενω παρα πολλα που κανω τωρα , δεν θα τα εκανα .
    Ο καθενας ομως ειναι αλλη περιπτωση . Δες το παντως
    Απο καποια χρονολογια και μετα η καροτσα μεγαλωσε .Το δικο μου εχει μεγαλυτερη καροτσα απο τα πρωτα μοντελα τις γενιάς του ,
    αλλα ειναι του 15 με τα κάρα πίσω και το συστημα ευσταθειας που κουμπώνει 17αρα ζαντα το λιγότερο .(το μονο αρνητικο λογω τιμης ελαστικων)



    Συνημμένο 394021

    Συνημμένο 394022
    Μπραβο ρε φυλε.Ειμαι της ιδιας γνωμης με εσενα.Ενα οχημα για ολλες τις δουλιες.Οχι 2 το ενα για οικογενεια και το αλο για χωριο.Μπραβο
    καθε μερα ...νεα μερα.

  2. #107
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    582
    Ξερετε οτι βαση νομου απαγορευεται να μεταφερεται ατομα στα διπλοκαμπινα εκτος αν ειναι προσωπικο της επιχειρησης και αυτο με προυποθεσεις ή το εχετε σαν ιδιωτικης χρησης που σημαινει τελη για 2500 κυβικα.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  3. #108
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leftos Προβολή μηνύματος
    Ξερετε οτι βαση νομου απαγορευεται να μεταφερεται ατομα στα διπλοκαμπινα εκτος αν ειναι προσωπικο της επιχειρησης και αυτο με προυποθεσεις ή το εχετε σαν ιδιωτικης χρησης που σημαινει τελη για 2500 κυβικα.
    Ασε μας ρε φυλε με της παρανομοιες.Εδω ο αλλος εχει παιδικο καθησματακη πισω(και καλλα κανει).Αν τον σταματησουν τι θα πει?Οτι παει το παιδι του 2 χρονων να τον βοηθησει στις ελιες????
    καθε μερα ...νεα μερα.

  4. #109
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Ασε μας ρε φυλε με της παρανομοιες.Εδω ο αλλος εχει παιδικο καθησματακη πισω(και καλλα κανει).Αν τον σταματησουν τι θα πει?Οτι παει το παιδι του 2 χρονων να τον βοηθησει στις ελιες????
    Αν πέσεις σε προβλεπόμενο στρουμφάκι απλά τον ήπιες.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  5. #110
    Παλια ήταν ...Αλλο τα διπλοκαμπινα και αλλο τα 4πορτα. Τα 2καμπινα ηταν τα 1,5 καμπινα

    Σημερα στα 4πορτα μπορεις να κουβαλας οσους λεει η αδεια .

    Παλιοτερα στα 1,5 και ενω υπηρχαν πισω θεσεις , απαγορευοταν να κατσει κοσμος .Μονο 2 ατομα μπροστα .
    Υπηρχαν μοντελα στην αγορα που δεν ειχαν καν ζωνες και αλλα βλεπε νισαν που τα πισω καθισματακια ηταν στο πλάι.
    ...ο κακος χαμος..

    Μετα αλλαξαν τα πραγματα .
    " Από εκεί και πέρα κάθε μετακίνηση από και προς οπουδήποτε είναι ελεύθερη, αφού η απελευθέρωση της αγοράς των διπλοκάμπινων έγινε ουσιαστικά για να χρησιμοποιούνται και ως επαγγελματικά και ως επιβατικά, προκειμένου οι αγρότες-επαγγελματίες να μην αναγκάζονται να κατέχουν και δεύτερο αυτοκίνητο (επιβατικό) για να εξυπηρετούνται."


    http://www.4troxoi.gr/epikairotita/e...ysa-nomothesia

    Διαβαστε προσεκτικα εκει που λεει "κριτήρια καθορισμού διπλοκάμπινων"


    Αυτο που ΔΕΝ πρεπει να γινει σε καμια περιπτωση ειναι να βγεις σε δημοσιο δρομο με αγροτικο και να κουβαλας ψυγεια , ντουλαπες και καναπεδες .
    Εκει θα τον πιείς

  6. #111
    @Lioulios
    Το πηρες κουτα ρε μαν ή μεταχειρο?
    Γιατι απο οτι βλεπω, τα μεταχειρο δεν συμφερουν. Αν ειναι να δωσω 20κ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ, το περνω και καινουριο.
    Μεχρι 15 τα βλεπω οκ, αλλα απο κει και πανω πιστευω οτι δεν αξιζει να το ψαχνω.

  7. #112
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borbos Προβολή μηνύματος
    @Lioulios
    Το πηρες κουτα ρε μαν ή μεταχειρο?
    Γιατι απο οτι βλεπω, τα μεταχειρο δεν συμφερουν. Αν ειναι να δωσω 20κ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ, το περνω και καινουριο.
    Μεχρι 15 τα βλεπω οκ, αλλα απο κει και πανω πιστευω οτι δεν αξιζει να το ψαχνω.
    καινουριο να υπολογηζεις πανω απο 30.Μη σου πω 35+
    καθε μερα ...νεα μερα.

  8. #113
    Για δουλεια το θελω οχι να πηγαινω σε γαμους....

  9. #114
    Το δικο μου του 15 ειναι το τελευταιο μοντελο με τον 2ο λεβιε ...και δεν ξαναβγαινει . Τωρα καινουριο μονο .Απο το 16 και μετα αλλαξε το σκαρι .
    Πιο μακρυ , πιο φαρδι ,πιο χαμηλο και με πολλα ηλεκρονικα .
    Αν μπορεις να απαλλαγεις απο το φπα και να παρεις την απλη εκδοση ,τοτε συμφερει καινουριο , αλλιως μτχ
    Εγω το δικο μου το πηρα ετσι και γλυτωσα πολλα ....πληρώ βεβεια τις προυποθεσεις .
    Οπως καταλαβαινεις δεν πωλειται ... Ασε που δεν μπορω να το δοσω για 5 χρονια ...Αλλιως πρεπει να αποδοσω τον αναλογο φπα.

    Στα 15οοο δεν θα βρεις πουθενα Ελληνικο . Ξεκινανε απο 18.τα καλα απο 20.

    Την διαφορα που εχει απο τα αλλα το χαιλουξ , θα την καταλαβεις οταν ανοιξεις την πορτα και την κλησεις .οταν θα βγεις απο μεσα και θα μπεις σε ενα αλλο .
    Για αυτο κανει παραπανω.Γιατι τα κανει .
    Εχω μετρο συγκρησης . Δεν μιλαω μεροληπτικα . Ο αδελφος μου εχει 7-8χρονια το mitsu και το χω δει . Βεβαια εκεινο υπερτερει αλλου .

  10. #115
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/12/2008
    Μηνύματα
    287
    οι θεσεις των επιβατων εξαρταται καθαρα απο το τι λεει αδεια.Αν στο υπουργειο σου βγαλουν αδεια για 2 ατομα τοτε πισω μπορεις να κουβαλας μονο εργαλεια ή εργατες για το χωραφι σου που εχεις δηλωμενους.

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 345678

Παρόμοια θέματα

  1. HELP!!! Ψάχνω για service manual KLE 500 2002
    από panther78 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2019, 09:51
  2. ΨΑΧΝΩ για ΤΕΛΙΚΟ AKRAPOVIC SLIP-ON FULL TITANIUM ΓΙΑ R1 03
    από RapidShade στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2005, 16:31
  3. ψαχνω για καγκελα,βαλιτσες
    από psyhakias στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2005, 02:10
  4. ψαχνω για δουλεια!
    από wolfman13 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2004, 15:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF