Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 36 από 36

Θέμα: Με πόσα km/h ταξιδεύετε εκτός Ελλάδας;

  1. #31
    Μέλος Το avatar του/της Mikecrt
    Εγγραφή
    18/02/2013
    Μηνύματα
    47
    Οτι ειπε ο φίλος LOUKILOUK. Προσωπικά, κάνοντας 1370 χλμ σε μια μερα απο βόρεια Γερμανια σε Σπλιτ Κροατια, ταξίδευα παντα αρκετα πανω απο τα εκάστοτε όρια. Σεβασμός και αυτοσυγκράτηση απέναντι στους άλλους οδηγούς και δεν υπαρχει προβλημα, αν νομίσεις οτι εισαι η μετεμψύχωση του Ντανλοπ και οι υπόλοιποι ειναι Κινητα εμποδια που δεν εχουν δικαίωμα ύπαρξης, τον ήπιες. Δεν παίζουμε εκνευρισμένα τα φώτα για να φύγουν απο την μέση, δεν περνάμε απο εσωτερικές με 230 και δεν μπαίνουμε σε χωριά με 160 και χωρις χέρια στα τιμόνια.

    Ναι υπαρχει ενδεχόμενο παντα για κλήση, ναι μπορει να ειναι υψηλή, ναι το ταξιδι ειναι για τον καθένα αυτο που γουστάρει. Εγω ταξιδεύω για να χαρώ οδήγηση π.χ., και γι αυτο παντα ταξιδεύω Light, ενα μικρο bagster και ενα tailbag. Μέχρι στιγμής έχω καμμια 100 χιλιάδες χλμ στην Ευρώπη, κλήση ακομα δεν έχω. Απο αυτά τουλάχιστον τα μισά σε εθνικές, συνήθως ταξιδεύω 200 η και παραπάνω. Τι να πω...νομιζω οτι μεγαλο μέρος απο αυτά που γράφετε παιδιά ίσως ειναι και φόβοι απο διηγήσεις άλλων ταξιδιωτών η απο κάποια εντελώς στραβή που σας έκατσε. Γενικα ο καθένας ταξιδεύει με όσα γουστάρει, και οσο θα κατακρίνει κάποιος το touring με πολλα, ετσι θα γινει και το αντίθετο.

    ΥΓ. Ζω Κροατια, Σπλιτ, παω συχνά Ζαγκρεμπ απο εθνική για δουλειές. 150-160 με το καημένο το αμαξάκι, και με περνάνε αβέρτα, 220 με 240 στο dream-o-meter του μπουσα και δεν με περνάνε αβέρτα. Μιλώντας σε βενζινάδικο με μπάτσους που προσπέρασα με πολιτικό BMW, μου είπαν οτι τα αμαξια μέχρι 170 το θεωρούν λογικό, και δεν τα κυνηγάνε, ψάχνουν αμαξια που διακοσαριζουν και αυτά σταματάνε. Φυσικα με ρώτησαν αν το μπουσα τρακοσαριΖει ευκολα, φυσικα και απάντησα οτι τρέμω απο τον φόβο μου οτι κάποιος μπορει να παει 300 με μηχανή, και ετσι νοιώσαμε όλοι politically correct και ευτυχισμένοι.

  2. #32
    Εχω κανει πολλά χλμ (150-200) στην autostrada με πάνω από 200
    Εχω περάσει κατά λάθος κοκκινο στην Ζυρίχη
    Εχω περάσει διόδια στην Ιταλια βράδυ χωρίς να πληρώσω
    Εχω προσπεράσει στην Γερμανία βγαίνοντας στο αντίθετο σε μποτιλιαρισμα με αυτοκίνητα για κανα 5αρι χλμ συνεχόμενα

    Μετά απο 5 χρόνια δεν εχω δεχτεί καμιά κλήση.!

    Αυτο δεν σημαίνει οτι δεν θα σας έρθει, αλλά μαλλον οτι είμαι τυχερός.
    Απλά μπορεί να συμβει και σε σας!

    Εαν πάντως, κατά κύριο λόγο, θέλετε να πάτε απο πόλη σε πόλη γρήγορα, πάρτε αεροπλάνο!
    Απο τον αυτοκινητοδρομο θα πάτε αργότερα και κουρασμένοι.

    Εαν θέλετε να οδηγήσετε και να ΔΕΙΤΕ τα τοπία, τότε διαλέξτε έναν ωραίο επαρχιακό, οδηγήστε μέσα στα νόμιμα όρια, (80-90) και θα γυρνάτε όλη την μέρα χωρίς να κουραστείτε ποτέ.

  3. #33
    Νέο μέλος Το avatar του/της gino
    Εγγραφή
    11/03/2012
    Μηνύματα
    23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Για να βαλουμε το μυαλο να δουλεψει.. ...

    Θα κανω μαιμουδια με την πινακιδα στο εξωτερικο που σε γραφουν για 7 χλμ πανω απο το οριο και θα την βγαλεις φτηνα (καθ οιονδηποτε τροπο)

    Πως δεν το χα σκεφτει μεχρι τωρα ρπστμ.......
    Νορβηγια δεν παιζουν οποιεσδηποτε μαγκιες,εξυπναδες η καγκουριες τυπου Ελλαδισταν....εκει ειναι ξεκαθαροι εαν πηγαινεις +30 πανω απο το οριο
    (που κυμαινεται απο 50-90χλμ. αναλογα το σημειο)....εχει αφαιρεση διπλωματος για 6 μηνες(εαν προκειται για υπηκοο κατοικου ΕΕ στελνεται στην χωρα του και η ποινη συνεχιζεται στην χωρα του)
    κ χρηματικο προστιμο 1300ευρω....Η δε μηχανη κοψε τον κwλο σου πως θα την φερεις πισω....Μαγκιες εκει δεν περνανε....Γι αυτο οποιος παει προς τα εκει τα ματια του πενηντατεσσερα....
    κ οποιος περασε την χωρα απο νοτο προς βορρα χωρις να τηρει τα ορια κ δεν τον σταματησανε....Απλα ειχε μεγαλη κwλοφαρδια....Αυτα απο ενα παθοντα κ μαλιστα φρεσκο....

  4. #34
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    συγνώμην και με το μπαρδόνε δλδ και με το συμπάθειο αλλα σε λίγο δεν θα έχουμε φράγκα για εντός συνόρων και σας απασχολεί το εξωτερικό;
    Οποιος πειράχθηκε απο αυτό το ποστ ξερω γω,ξύδι.
    Τεσπα,στο οτομπαν με ένα golf gti όσο πήγαινε και δεν είχα θέμα.εκτος αν στειλουν καμια κλήση μετά απο 20 χρόνια.

  5. #35
    Ιταλία πάντως, από βορρά μέχρι κεντρική, οδηγούσα χειρότερα και από Ελλάδα. Με παρασέρνανε οι Ιταλοί βλέπεις!

    Παντού παιχνίδια και κοντρίτσες.
    Think faster than you ride

  6. #36
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    συγνώμην και με το μπαρδόνε δλδ και με το συμπάθειο αλλα σε λίγο δεν θα έχουμε φράγκα για εντός συνόρων και σας απασχολεί το εξωτερικό;
    για μεσα οσο μπορουμε,για εξω εχουμε φτιαξει κουμπαρα και βαζουμε οτι μας παιρνει...
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2012, 19:19
  2. Σούζα με 285 km/h
    από katath στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2010, 09:16
  3. Ερώτηση σχετικα με τα Km μηχανών στις Αγγελίες
    από jp79 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2009, 21:17
  4. Mε πλαινες βαλιτσες σε ss με ποσα ταξιδευεις;;
    από ktm640lc4 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2007, 06:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF