Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 57 από 57

Θέμα: Honda CB400 SF (FII) - Θεσσαλονίκη

  1. #46
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από YamahaPwrScoop Προβολή μηνύματος
    ποιος που ποτε και γιατι?? :shrugs:

    μαζι με τοποθετηση και βαλβιδες φθηνοτερα? μαλλον δεν εκανα καλη ερευνα αλλά τελος παντων. 5/2014 dot εχουν, σιγουρια 1000% δινουν, ειναι τριγωμα απο οσο εμαθα (σε αντιθεση με τα ροσο 2 που στις διαστασεις του cb ειναι μονογωμα).


    Αυτο ελεγα pipe smoker.

    Φιλε Petran καινουργιο ρουμπινετο κοπια του μαμα εχει 16 ευρώ απο ebay και συμφωνα με πολλα παιδια που το αγορασαν, δουλευει μια χαρα. Το δικο σου ρουμπινετο ειναι τελειως διαφορετικο.
    Δωσε παραγγελια και εισαι αρχοντας. click εδω
    Όντως οι λαιμοί είναι τελείως διαφορετικοί,από οτι μάθαμε φοράει όλοσωμη.

    Όσο για το ρουμπινέτο, πάνω στο ρουμπινέτο 2 σωληνάκια δεν πάνε ;

    Αν ναι,εκείνο το σωληνάκι που είναι στο "κώλο" του ντεπόζιτου δηλαδή κοντά στα @@ μας τι είναι;

    Όσο για τα λάστιχα όχι,πιο φθηνά απο τα rosso2 έτσι όπως τα βρήκα με κονέ δεν έχει 100 %.

    Θα βάλει την μαμά διάσταση για αρχή και μετά βλέπει.

    Δεν έχει δείκτη βενζίνης γιατί δεν έχει εσωτερικά δεν υποστήριζε ποτέ,κοντέρ θα αλλάξει γιατί είναι όλο σπασμένο.

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zentakiasSF
    Εγγραφή
    13/04/2013
    Μηνύματα
    230
    Ολοσωμη? μια χαρά!!
    Το δικο μου ρουμπινετο εχει ενα σωληνακι μικρο (της υποπιεσης) που παει στην κεφαλή του μοτέρ, και ενα μεγαλο που πηγαινει σε ταφ "Τ" και χωριζεται σε 2 που τροφοδοτουν τα καρμπυρατερ.

    Εισαι ως account saver στο go4it σωστα? νομιζω εχεις δει το θεμα που εφτιαξα για αγορα κοντερ. Τα δικα μου μεχρι στιγμης ειναι αψογα.
    Ουτε το δικο μου εχει δεικτη βενζινης, ειναι το μοντελο του '92.
    Δειτε τα σωληνακια των φρενων μπροστα αν ειναι τα μαμα, γραφουν μηνα και ετος κατασκευης της μοτο.

  3. #48
    Νέο μέλος Το avatar του/της Greenthing
    Εγγραφή
    20/12/2013
    Μηνύματα
    28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από YamahaPwrScoop Προβολή μηνύματος
    ποιος που ποτε και γιατι?? :shrugs:

    μαζι με τοποθετηση και βαλβιδες φθηνοτερα? μαλλον δεν εκανα καλη ερευνα αλλά τελος παντων. 5/2014 dot εχουν, σιγουρια 1000% δινουν, ειναι τριγωμα απο οσο εμαθα (σε αντιθεση με τα ροσο 2 που στις διαστασεις του cb ειναι μονογωμα).


    Αυτο ελεγα pipe smoker.

    Φιλε Petran καινουργιο ρουμπινετο κοπια του μαμα εχει 16 ευρώ απο ebay και συμφωνα με πολλα παιδια που το αγορασαν, δουλευει μια χαρα. Το δικο σου ρουμπινετο ειναι τελειως διαφορετικο.
    Δωσε παραγγελια και εισαι αρχοντας. click εδω
    οκ αμα ειναι με βαλβιδες παω πασο.... μηπως στα εβαλα εγω?

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από YamahaPwrScoop Προβολή μηνύματος
    Ολοσωμη? μια χαρά!!
    Το δικο μου ρουμπινετο εχει ενα σωληνακι μικρο (της υποπιεσης) που παει στην κεφαλή του μοτέρ, και ενα μεγαλο που πηγαινει σε ταφ "Τ" και χωριζεται σε 2 που τροφοδοτουν τα καρμπυρατερ.

    Εισαι ως account saver στο go4it σωστα? νομιζω εχεις δει το θεμα που εφτιαξα για αγορα κοντερ. Τα δικα μου μεχρι στιγμης ειναι αψογα.
    Ουτε το δικο μου εχει δεικτη βενζινης, ειναι το μοντελο του '92.
    Δειτε τα σωληνακια των φρενων μπροστα αν ειναι τα μαμα, γραφουν μηνα και ετος κατασκευης της μοτο.
    Ακριβώς το ίδιο,ναι το έχω δεί.

    Θα το προσέξουμε και θα δούμε,όσο για το ρουμπινέτο επειδή χάνει κιόλας μάλλον θα παραγγείλουμε αυτό με τα 16 ευρώ.

    Ωραία κλείσαμε απο εδώ,ξεχνάμε το ρουμπινέτο που έχει τα 2 σωληνάκια το χοντρό που πάει στο Τ και το ψιλό που είναι η υποπίεση.

    Τώρα θα μιλήσω για πάνω στην δεξαμενή στο πίσω μέρος της δηλαδή κοντά στην σέλα έχει ένα μικρο σωληνάκι σχετικά το οποίο ήταν και λίγο τσαλακωμένο. εκείνο τι είναι; για την τάπα της βενζίνης για να φεύγουν τα υγρά;

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zentakiasSF
    Εγγραφή
    13/04/2013
    Μηνύματα
    230
    Κοιτα να δεις Στράτο...
    Δεν το μετανιωσα καθολου

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	121312.jpg 
Προβολές:	96 
Μέγεθος:	84,5 KB 
ID:	327355

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zentakiasSF
    Εγγραφή
    13/04/2013
    Μηνύματα
    230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PetranGR Προβολή μηνύματος
    Ακριβώς το ίδιο,ναι το έχω δεί.

    Τώρα θα μιλήσω για πάνω στην δεξαμενή στο πίσω μέρος της δηλαδή κοντά στην σέλα έχει ένα μικρο σωληνάκι σχετικά το οποίο ήταν και λίγο τσαλακωμένο. εκείνο τι είναι; για την τάπα της βενζίνης για να φεύγουν τα υγρά;
    αναθυμιασεις νομιζω.

    Ρωτα και στο γκρουπακι ειτε στο facebook ειτε στο go4it.

  7. #52
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από YamahaPwrScoop Προβολή μηνύματος
    αναθυμιασεις νομιζω.

    Ρωτα και στο γκρουπακι ειτε στο facebook ειτε στο go4it.
    ποιο γκρουπάκι ; για στείλε.

    Στο go4it κανείς δεν απαντάει,πολύ νεκρο είναι.

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zentakiasSF
    Εγγραφή
    13/04/2013
    Μηνύματα
    230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PetranGR Προβολή μηνύματος
    ποιο γκρουπάκι ; για στείλε.

    Στο go4it κανείς δεν απαντάει,πολύ νεκρο είναι.
    εδώ -> https://www.facebook.com/groups/2109...35616/?fref=ts

  9. #54
    φριτέζα 600 Το avatar του/της akaposto
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    587
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PetranGR Προβολή μηνύματος
    Τώρα θα μιλήσω για πάνω στην δεξαμενή στο πίσω μέρος της δηλαδή κοντά στην σέλα έχει ένα μικρο σωληνάκι σχετικά το οποίο ήταν και λίγο τσαλακωμένο. εκείνο τι είναι; για την τάπα της βενζίνης για να φεύγουν τα υγρά;
    Αναθυμιάσεις είναι. Μην το βγάλεις. Απλά πότε πότε θέλει άδειασμα.

    Στον χώρο του φίλτρου αέρα, τα "λάδια" είναι αναθυμιάσεις σε συνδιασμό γλίτσας και υγρασίας. Και αυτό πότε πότε θέλει καθάρισμα.

    Επίσης, όλα τα λάδια μαύρα βγαίνουν. Δεν φαίνεται απο το χρώμα η κατάσταση τους.

    Εμπειρικά μιλώντας (είτε για αυτοκίνητο είτε μηχανή) σιγά σιγά μαθαίνεις την καταλάνωση που κάνεις. Η ένδειξη θερμοκρασίας είναι αναντικατάστατο όργανο.

    Δεν ξέρω τι service έχει γίνει, αλλά οπωσδήποτε να γίνει έλεγχος των μπουζί.
    Τελευταία τροποποίηση από akaposto; 22/11/2014 στις 08:10.
    και στο έχω πεί,αφού είσαι καλό παιδί ,γιατί λες μαλακίες;


  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zentakiasSF
    Εγγραφή
    13/04/2013
    Μηνύματα
    230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akaposto Προβολή μηνύματος

    Επίσης, όλα τα λάδια μαύρα βγαίνουν.
    αναλογα το ποσο δουλεψαν.

    Εμενα πχ η μηχανη φαινοταν στην τριχα αλλα η τιμη (800) με προϊδεαζε για "μεγαλες" στιγμες.
    Κι ομως ειχα θετικες εκπληξεις.
    Τα λαδια δεν ηταν μαυρα κατραμι αλλά προς το καφε που σημαινει οτι ειχαν μονο μερικες χιλιαδες χλμ δουλεμμενα.
    Τα παλια μπουζι ηταν αυτα που προτεινε ο κατασκευαστης (πολλοι τα θεωρουν ακριβα κ βαζουν αλλα που ειναι τελειως λάθος) και δεν ηταν ουτε μαυρα-ουτε καφετι οποτε το μειγμα ηταν σωστό και εκανε σωστη καυση.
    Η πλεξουδα μου δεν ειχε ουτε ενα κοψιματάκι-μόνωση!


  11. #56
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zentakiasSF Προβολή μηνύματος
    αναλογα το ποσο δουλεψαν.

    Εμενα πχ η μηχανη φαινοταν στην τριχα αλλα η τιμη (800) με προϊδεαζε για "μεγαλες" στιγμες.
    Κι ομως ειχα θετικες εκπληξεις.
    Τα λαδια δεν ηταν μαυρα κατραμι αλλά προς το καφε που σημαινει οτι ειχαν μονο μερικες χιλιαδες χλμ δουλεμμενα.
    Τα παλια μπουζι ηταν αυτα που προτεινε ο κατασκευαστης (πολλοι τα θεωρουν ακριβα κ βαζουν αλλα που ειναι τελειως λάθος) και δεν ηταν ουτε μαυρα-ουτε καφετι οποτε το μειγμα ηταν σωστό και εκανε σωστη καυση.
    Η πλεξουδα μου δεν ειχε ουτε ενα κοψιματάκι-μόνωση!

    Σου έκατσε τεφαρίκι, μην μιλάς καθόλου.

  12. #57
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zentakiasSF Προβολή μηνύματος
    αναλογα το ποσο δουλεψαν.

    Εμενα πχ η μηχανη φαινοταν στην τριχα αλλα η τιμη (800) με προϊδεαζε για "μεγαλες" στιγμες.
    Κι ομως ειχα θετικες εκπληξεις.
    Τα λαδια δεν ηταν μαυρα κατραμι αλλά προς το καφε που σημαινει οτι ειχαν μονο μερικες χιλιαδες χλμ δουλεμμενα.
    Τα παλια μπουζι ηταν αυτα που προτεινε ο κατασκευαστης (πολλοι τα θεωρουν ακριβα κ βαζουν αλλα που ειναι τελειως λάθος) και δεν ηταν ουτε μαυρα-ουτε καφετι οποτε το μειγμα ηταν σωστό και εκανε σωστη καυση.
    Η πλεξουδα μου δεν ειχε ουτε ενα κοψιματάκι-μόνωση!

    πουτσ@@@@@@@@@

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF