Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 64

Θέμα: Mπαταρια

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της Simon_says
    Εγγραφή
    16/12/2013
    Μηνύματα
    73

    Mπαταρια

    Καλημερα κυριες και κυριοι,την μπεμπα μου δεν την εβαζα πολυ μπροστα ,αναγνωριζω τις ευθυνες μου ,πριν 5 μερες λοιπον πηγα να την βαλω μπροστα, πηρε αλλα με δυσκολια οπως οταν ακους να μειωνετε σταδιακα η δυναμη της μιζας. πεφτει η μπαταρια δηλαδη,ε την αλλη παω ξεγνοιαστος λες σιγαα μην πεσει η μπαταρια ημουν σε αλλο παραληλο συμπαν ,πιεζω την μιζα τιποτα ουτε φωνη ουτε ακροαση,την βγαζω την φορτιζω 12 ωρες την ξαναματαβαζω παλι τιποτα!Ενταξει λογικα η μπαταρια ειναι για την θαλασσα,εκεινο που μου κανει εντυπωση ειναι που τα φωτα μικρη μεγαλη σκαλα ,και συναγερμος δουλευουν κανονικα, δηλαδη οταν μιζαρω τρεμοπαιζουν μονο οι ενδειξεις στο καντραν ,τα φωτα ειναι σταθερα κανονικα δεν ειναι περιεργο αυτο?
    Ο χρόνος δίνει όλες τις απαντήσεις χωρίς να χρειάζεται καν τις ερωτήσεις,Ευριπίδης, 480-406 π.Χ

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Simon_says Προβολή μηνύματος
    Καλημερα κυριες και κυριοι,την μπεμπα μου δεν την εβαζα πολυ μπροστα ,αναγνωριζω τις ευθυνες μου ,πριν 5 μερες λοιπον πηγα να την βαλω μπροστα, πηρε αλλα με δυσκολια οπως οταν ακους να μειωνετε σταδιακα η δυναμη της μιζας. πεφτει η μπαταρια δηλαδη,ε την αλλη παω ξεγνοιαστος λες σιγαα μην πεσει η μπαταρια ημουν σε αλλο παραληλο συμπαν ,πιεζω την μιζα τιποτα ουτε φωνη ουτε ακροαση,την βγαζω την φορτιζω 12 ωρες την ξαναματαβαζω παλι τιποτα!Ενταξει λογικα η μπαταρια ειναι για την θαλασσα,εκεινο που μου κανει εντυπωση ειναι που τα φωτα μικρη μεγαλη σκαλα ,και συναγερμος δουλευουν κανονικα, δηλαδη οταν μιζαρω τρεμοπαιζουν μονο οι ενδειξεις στο καντραν ,τα φωτα ειναι σταθερα κανονικα δεν ειναι περιεργο αυτο?
    Πριν 4 μέρες ακριβώς το ίδιο πράγμα σε LX150 Vespa του ξαδέρφου,εκεί που έπαιρνε ,στα ξαφνικά τίποτα, ενώ φώτα και σκάλες και φλάς λειτουργούσαν ΚΑΝΟΝΙΚΑ,προσπαθούσες να δώσεις μίζα,αλλά τίποτα νεκρό.

    Μπήκε καινούργια μπαταρία και όλα έστρωσαν

    Έχει σχέση με το κύκλωμα και την τάση του.

  3. #3
    Οι ενεργειακές ανάγκες της μίζας δεν έχουν καμία σχέση με φώτα, φλας και χριστουγεννιάτικα φωτάκια.
    Πρέπει να είναι σε πολύ καλή κατάσταση για να βγάλει αυτό το test.
    Φορτιστές δεν έχετε βρε παιδιά; Μια φορά την εβδομάδα αρκεί για να είναι πάντα νέα (η μπαταρία).

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Οι ενεργειακές ανάγκες της μίζας δεν έχουν καμία σχέση με φώτα, φλας και χριστουγεννιάτικα φωτάκια.
    Πρέπει να είναι σε πολύ καλή κατάσταση για να βγάλει αυτό το test.
    Φορτιστές δεν έχετε βρε παιδιά; Μια φορά την εβδομάδα αρκεί για να είναι πάντα νέα (η μπαταρία).
    δηλαδής;

  5. #5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PetranGR Προβολή μηνύματος
    δηλαδής;
    Αν εξαιρέσουμε την γερασμένη/τελειωμένη μπαταρία, όλες οι υπόλοιπες χρειάζονται φόρτιση.

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Αν εξαιρέσουμε την γερασμένη/τελειωμένη μπαταρία, όλες οι υπόλοιπες χρειάζονται φόρτιση.
    πριν 1 χρόνο πήρα μπαταρία Yuasa κιόλας,πως μπορώ να την κάνω συντήριση;δεν το γνώριζα αυτό.

  7. #7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PetranGR Προβολή μηνύματος
    πριν 1 χρόνο πήρα μπαταρία Yuasa κιόλας,πως μπορώ να την κάνω συντήριση;δεν το γνώριζα αυτό.
    Φορτίζοντάς την...

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Φορτίζοντάς την...
    με τι τρόπο ή μηχάνημα;

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    ρε πετρο δεν μας δουλευεις ε;

    εχει ειπωθει πολλες φορες εδω μεσα. για αρχη δες optimate- oxford και διαφορους αλλους.

    μερικα λινκ

    εδω

    εδω

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από virus Προβολή μηνύματος
    ρε πετρο δεν μας δουλευεις ε;

    εχει ειπωθει πολλες φορες εδω μεσα. για αρχη δες optimate- oxford και διαφορους αλλους.

    μερικα λινκ

    εδω

    εδω
    Όχι,αγορίνα δεν σας δουλεύω καθόλου μα καθόλου.Απλά δεν έχει τύχει να διαβάσω κανένα τέτοιο θέμα περί συντήρησης μπαταρίας.

    Τα είδα και τα 2.Προτέινεις κάποιο έτσι χαμηλό σε κόστος να το αγοράσω άμεσα;

  11. #11
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Ο χαμηλότερος σε κόστος ειναι να ΖΜπρωχνεις την μηχανη με τον διακόπτη ανοιχτό και 1η στο σασμαν για 30-40 χλμ καθε βδομάδα...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  12. #12
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Ο χαμηλότερος σε κόστος ειναι να ΖΜπρωχνεις την μηχανη με τον διακόπτη ανοιχτό και 1η στο σασμαν για 30-40 χλμ καθε βδομάδα...
    Τα λεφτα που θα γλιτωσεις με αυτο τον τροπο ομως πιθανοτατα θα τα φας σε γιατρο!
    MADE IN JAPAN 日本製

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Ο χαμηλότερος σε κόστος ειναι να ΖΜπρωχνεις την μηχανη με τον διακόπτη ανοιχτό και 1η στο σασμαν για 30-40 χλμ καθε βδομάδα...
    Θα κάνω και μπράτσα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Τα λεφτα που θα γλιτωσεις με αυτο τον τροπο ομως πιθανοτατα θα τα φας σε γιατρο!
    Χαχα γιατί ρε σύ ;

    Πες τότε ποια προτείνεις να ψάξω για τιμή στο eBay!

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Δες για Optimate 4 (εώς 50Ah), ή Optimate 6 (εώς 240Ah). Ο δεύτερος θα καλύψει οποιαδήποτε μπαταρία αλλά είναι πιό ακριβός.

    Εγώ έχω τον πρώτο και είμαι ευχαριστημένος.

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Δες για Optimate 4 (εώς 50Ah), ή Optimate 6 (εώς 240Ah). Ο δεύτερος θα καλύψει οποιαδήποτε μπαταρία αλλά είναι πιό ακριβός.

    Εγώ έχω τον πρώτο και είμαι ευχαριστημένος.
    ωραίος βρήκα με 60€ με αποστολή όλα μέσα ,μάλλον το βλέπω σύντομα παραγγελία.

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. MΠΑΤΑΡΙΑ Η ΑΝΟΡΘΩΤΗΣ
    από tassos7 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2011, 15:10
  2. Mπαταρία Yuasa
    από alexxxcbr στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2009, 06:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF