Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 36

Θέμα: ελαστικα για africa twin

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/05/2011
    Μηνύματα
    122
    εχεις δίκιο φιλε

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/05/2011
    Μηνύματα
    122
    μετα απο ψαξιμο κ την πολυτιμη βοηθεια σας εχω 2 τελευταίες αποριες κ θελω να μου πουν κ αλλοι τι γνωμη τους!
    για το πισω λάστιχο ποια ειναι η αποψη- γνωμη(αν το εχεις δοκιμασει) να βαλω 130/80/17? μου ειπαν για κινηση μεσα σε πολη ειναι πιο ευέλικτο,ζεστενετε πιο γρηγορα κ πιο οικονομικο σε καταναλωση το μηχανακι. αλλα αν κανω ταξιδια καλυτερα 140αρι εγω πιο πολυ πολη κοινουμε κ διακοπες κυριως το καλοκαιρι το περνω για ταξιδι. τι λετε ? τι αρνητικα θα εχω με το 130αρι?
    το προτιινεται ναι οχι κ για πιο λογο??
    κ δευτερον ειμαι αναμεσα σε metzeler turanze κ pirelli trail ποιο απο τα δυο μου προτείνετε εσεις κ γιατι??? τα εχω βρει κ τα δυο στην ιδιο τιμη(210το metzeler κ 215 pirelli)

  3. #18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sgi Προβολή μηνύματος
    μετα απο ψαξιμο κ την πολυτιμη βοηθεια σας εχω 2 τελευταίες αποριες κ θελω να μου πουν κ αλλοι τι γνωμη τους!
    για το πισω λάστιχο ποια ειναι η αποψη- γνωμη(αν το εχεις δοκιμασει) να βαλω 130/80/17? μου ειπαν για κινηση μεσα σε πολη ειναι πιο ευέλικτο,ζεστενετε πιο γρηγορα κ πιο οικονομικο σε καταναλωση το μηχανακι. αλλα αν κανω ταξιδια καλυτερα 140αρι εγω πιο πολυ πολη κοινουμε κ διακοπες κυριως το καλοκαιρι το περνω για ταξιδι. τι λετε ? τι αρνητικα θα εχω με το 130αρι?
    το προτιινεται ναι οχι κ για πιο λογο??
    κ δευτερον ειμαι αναμεσα σε metzeler turanze κ pirelli trail ποιο απο τα δυο μου προτείνετε εσεις κ γιατι??? τα εχω βρει κ τα δυο στην ιδιο τιμη(210το metzeler κ 215 pirelli)
    μειώνεις επιφάνεια τριβής με ότι αυτό συνεπάγεται...
    περί επιλογής τώρα... σου είπα τη δική μου γνώμη, ας μιλήσει και κανένας άλλος...

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/05/2011
    Μηνύματα
    122
    ναι οκ σε ευχαριστω, θα ηθελα να ακουσω κ τις γνωμες καποιον αλλων για να αποφασίσω τελικα!

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/05/2011
    Μηνύματα
    122
    stam2 για την τιμη 215 με τοποθετηση τι εχεις να πεις για τα Pirelli scorpion trail? ειναι καλη? εσυ ποσο τα εβαλες?

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Αλλαγή διάστασης κάνουμε μόνο αν ξέρουμε ακριβώς τι ζητάμε και τι αλλαγές θα επιφέρει στη μηχανή.

    Εφόσον δεν γνωρίζεις, αλλά ούτε έχεις ειδικές απαιτήσεις, ακολούθησε την σύσταση του κατασκευαστή.


    Τώρα, όσο αφορά το δίλλημα Metzeler - Pirelli, εγώ έχω εμπειρία (πολύ καλή) από τα Turance, αν και σε άλλη μηχανή (ΧΤ660R). Πολύ καλά λάστιχα γενικής χρήσης. Ισως δεν ζεσταίνονται "με το καλημέρα", αλλά το Africa είναι πιο βαρύ και θα τα ζεσταίνει ταχύτερα. Κρατάνε καλά, είναι ΠΟΛΥ ανθεκτικό σε κακομεταχείριση και φόρτωμα και βγάζουν αρκετά χιλιόμετρα.

    Για τα Pirelli δεν γνωρίζω.

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/05/2011
    Μηνύματα
    122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Αλλαγή διάστασης κάνουμε μόνο αν ξέρουμε ακριβώς τι ζητάμε και τι αλλαγές θα επιφέρει στη μηχανή.

    Εφόσον δεν γνωρίζεις, αλλά ούτε έχεις ειδικές απαιτήσεις, ακολούθησε την σύσταση του κατασκευαστή.


    Τώρα, όσο αφορά το δίλλημα Metzeler - Pirelli, εγώ έχω εμπειρία (πολύ καλή) από τα Turance, αν και σε άλλη μηχανή (ΧΤ660R). Πολύ καλά λάστιχα γενικής χρήσης. Ισως δεν ζεσταίνονται "με το καλημέρα", αλλά το Africa είναι πιο βαρύ και θα τα ζεσταίνει ταχύτερα. Κρατάνε καλά, είναι ΠΟΛΥ ανθεκτικό σε κακομεταχείριση και φόρτωμα και βγάζουν αρκετά χιλιόμετρα.

    Για τα Pirelli δεν γνωρίζω.
    σε βρεγμένο πως παει το metzeler?

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Μόλις ζεσταθούν λίγο κρατάνε παντού πολύ καλά. Και στο βρεγμένο.

    Σε βρεγμένο "καθρέφτη" βέβαια, τίποτα δεν κρατάει.



    (Εν τω μεταξύ τα λάστιχα γράφονται Tourance, όχι turanze, ούτε turance. Τα ξεσκίσαμε. )

  9. #24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sgi Προβολή μηνύματος
    stam2 για την τιμη 215 με τοποθετηση τι εχεις να πεις για τα Pirelli scorpion trail? ειναι καλη? εσυ ποσο τα εβαλες?
    240 τα ειχα βαλει... Για τα metzeler ισχυουν ακριβως οτι ειπε ο φιλος πανω...

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/05/2011
    Μηνύματα
    122
    για τα dunlop tr91 ποια ειναι η γνωμη σας? κ αν τα εχει δοκιμάσει κανεις συγκεκριμένα σε αφρικα?

  11. #26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sgi Προβολή μηνύματος
    για τα dunlop tr91 ποια ειναι η γνωμη σας? κ αν τα εχει δοκιμάσει κανεις συγκεκριμένα σε αφρικα?
    σε αφρικα όχι, σε vstrom όμως τα είχα δοκιμάσει και ήταν χάλια... αργούν πολύ να ζεσταθούν. αφού ζεσταθούν στη συνέχεια είναι απλά μέτρια. σαν κορώνα επίσης είναι μέτρια, και έτσι δεν βοηθάει πολύ στο πλάγιασμα

  12. #27
    ΤρελαΜέλος Το avatar του/της ThanosMr
    Εγγραφή
    11/08/2010
    Μηνύματα
    56
    Όσον αφορά τη διασταση μείνε σε αυτό που λεει ο κατασκευαστής, Δε υπάρχει λογος για πειραματα.
    Στο δικό μου αφρικανάκι έβαλα τα Heidenau K 60 scout με καλές κριτικές και φορεμένο σε πολλές μοτοσυκλέτες τουριστικού τύπου και προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο προβλημα ακόμα.
    Βέβαια δεν το έχω φορεμένο πάνω από 3000 χλμ και δεν μπορώ να σου δωσω ολοκληρωμένη γνώμη όσον αφορά την αντοχή.
    Η τιμή του 190€.
    ΟΣΟ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΠΕΤΑΣ, ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟΣ ΦΑΙΝΕΣΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΕΤΑΞΟΥΝ.

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/05/2011
    Μηνύματα
    122
    θα ηθελα κατι πιο ασφαλτινο μιας κ τα περισσότερα χιλιόμετρα που κανω είναι σε άσφαλτο,σε ευχαριστώ παντω για την πληροφορία

  14. #29
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    σε αφρικα όχι, σε vstrom όμως τα είχα δοκιμάσει και ήταν χάλια... αργούν πολύ να ζεσταθούν. αφού ζεσταθούν στη συνέχεια είναι απλά μέτρια. σαν κορώνα επίσης είναι μέτρια, και έτσι δεν βοηθάει πολύ στο πλάγιασμα
    Σε τα700 έχω εντελώς διαφορετική άποψη.
    Μήπως οι δείκτες ταχύτητας ήταν για ποίο μεγάλη Μοτο?
    Στο 700 έμπαινα τέζα και ζεσταινόταν σχετικά γρήγορα.
    Απλά έχουν γρήγορη φθορά

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/05/2011
    Μηνύματα
    122
    με έχετε καταμπερδεψει...

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF