Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 38

Θέμα: Σοβαρεύουν τα ΚΤΕΟ/ΚΤΕΔ ή έχω χάσει επεισόδια ;

  1. #16
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Περνάνε τα μηχανάκια ΚΤΕΟ???

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  2. #17
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Περνάνε τα μηχανάκια ΚΤΕΟ???

    Σωστά... που να ξέρεις από μηχανάκια εσυ΄; BMW έχεις......
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #18
    μελος Το avatar του/της mikepap
    Εγγραφή
    02/02/2013
    Μηνύματα
    154
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Περνάνε τα μηχανάκια ΚΤΕΟ???

    τα μηχανακια δεν ειναι απαραιτητο,οι αδειες περνανε........
    αν δειτε αντρα σε μπαλκονι,να ποτιζει γλαστρες,προφανως τα φυτα καπνιζονται.

  4. #19
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.678
    Τέλη Σεπτέμβρη το πέρασα και φωτό ΔΕΝ βγάλανε. Μισή ώρα + το ψειρίζανε όμως. Εκ των υστέρων έμαθα για άλλο ΚΤΕΟ που το περνάνε σε ούτε 5 λεπτά, αλλά δεν είχα φόβο μιας και το μηχανάκι ήταν παραπάνω από κομπλέ.

    Αυτό με τη φωτογραφία πάντως δε μου αρέσει καθόλου. Από που κι ως που θα μαζεύουνε τις φωτό και θα τις έχουν κιόλας συσχετισμένες με τον ιδιοκτήτη ;
    Εξυπηρετεί κανένα σκοπό ; Και γιατί δεν κάνουν το ίδιο και με τα αυτοκίνητα ;

    Ό,τι να 'ναι, όπως να 'ναι για άλλη μία φορά στο Ελλαδιστάν!

    Τι πιο απλό, από τη στιγμή που τα επικίνδυνα για την κυκλοφορία, τα ανασφάλιστα και τα ενοχλητικά οχήματα τα βλέπουμε να κυκλοφορούν και να περνάνε από δίπλα μας, να τα μαζεύουμε και να τα αποσύρουμε, εφόσον οι ιδιοκτήτες δεν συμμορφώνονται με την κείμενη νομοθεσία.
    Το ΚΤΕΟ μπορεί να δρα συμπληρωματικό για οχήματα που δεν κυκλοφορούν (στα φανερά τουλάχιστον) ή βρίσκονται σε περιοχές που δύσκολα θα τα δει κανείς. Πάντα όμως όλα να γίνονται με γνώμονα το κοινό καλό και όχι για να εισπράττουμε χρήμα. (Εδώ γελάμε βέβαια... και το γράφω απογοητευμένος σε μεγάλο μέρος από τους συνανθρώπους μου)
    Φύγαμε...

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.805
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από foogr01 Προβολή μηνύματος
    Αυτό με τη φωτογραφία πάντως δε μου αρέσει καθόλου. Από που κι ως που θα μαζεύουνε τις φωτό και θα τις έχουν κιόλας συσχετισμένες με τον ιδιοκτήτη ;
    Εξυπηρετεί κανένα σκοπό ; Και γιατί δεν κάνουν το ίδιο και με τα αυτοκίνητα ;
    Πιστοποιεί ότι το μηχανάκι ήταν νόμιμο όταν πέρασε ΚΤΕΟ για να μην εκτεθούν στην περίπτωση ελέγχου στο δρόμο.

  6. #21
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Σωστά... που να ξέρεις από μηχανάκια εσυ΄; BMW έχεις......
    Μια χαρά είναι τα BMW ρε μάστορα, δεν είναι Ιταλικά να σκορπίζουν λάδια δώθε κείθε να σκοτώνεται ο κόσμος. Τα BMW σκορπίζουν με αξιοπρέπεια και το σημαντικότερο όλως κρατάνε τα λάδια τους (αν έχουν) στα σωθικά τους!!!
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της andreaspetr
    Εγγραφή
    01/09/2014
    Μηνύματα
    470
    Μην λετε οτι ναναι ρε παιδια.
    ΟΛΑ τα οχηματα που περνανε ΚΤΕΟ βγαινουν φωτογραφιες οι οποιες πανε απευθειας στο υπουργειο.
    δεν ειναι κολπο του κτεο για να μας εχει φακελωμενους.
    ειναι για να μην περνανε οχηματα "απο το τηλεφωνο"

    http://www.zougla.gr/file.ashx?fp=~/...KTEO_photo.PDF

    http://www.zougla.gr/automoto/articl...er-ke-sta-kteo

    http://www.kteohellas.gr/category/11...%B9%CE%B1.html

  8. #23
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Μια χαρά είναι τα BMW ρε μάστορα, δεν είναι Ιταλικά να σκορπίζουν λάδια δώθε κείθε να σκοτώνεται ο κόσμος. Τα BMW σκορπίζουν με αξιοπρέπεια και το σημαντικότερο όλως κρατάνε τα λάδια τους (αν έχουν) στα σωθικά τους!!!

    Πάει ο καφές για πολλοστή φορά πρωί πρωί
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #24
    Πάω ΚΤΕΟ για να μια εκκρεμότητα με το αυτοκίνητο είμαι με το μηχανάκι (παρταλεοντας ολκής ένας καθρέφτης χωρίς πίσω φρένο ο συμπλέκτης δούλευε δεν δούλευε απο το αριστερό καπάκι ξερναγε λάδια η μπροστά ζάντα στραβη δεύτερα δεν είχε ) οποτε του λέω θα το βάλω για φτιαξιμο για να μην χάσω τις ημερομηνίες και τρέχω να καταθεσω πινακίδες περνάει? Του ρίχνει μια ματια, μου λέει αστο σε 20 λεπτα είχε περάσει.
    Το πράμα βέβαια τώρα είναι για φταίξιμο αλλά το ΚΤΕΟ στο ελλαδισταν είναι μονο να γυρνάνε μερικά φράγκα γύρω γύρω
    Ααα περιστατικό ν2
    Περνάει το κουτί μου λένε στο ΚΤΕΟ εχει υγραέριο πρεπει να περάσει και απο πιστοποιημένο ευκατάστατη υγραερίου, οκ ποσο , άλλα 15, οκ πάω σκάει ενα Τυπάκι αρχίζει να γράφει αριθμούς απο δεξαμενή πνεύμονα κτλ. Καποια στιγμη μου λέει δεν είναι το αφεντικό να υπογράψει έλα σε λιγο ετοιμος είσαι
    Απορία δικιά μου μπροστά δεν θα το βάλεις?
    Γιατί μου λέει θες να το βάλω και μπροστά? Ετοιμος είσαι
    Καλά ρε μάστορα τι κοιτάς
    Αν είναι πιστοποιημένα τα εξαρτηματα
    Μάλιστα άλλο ενα χαρτ για να γυρνάνε 20αρικα σκέφτομαι και φεύγω , αν όμως μου εσκαγε στα μούτρα πόσες μηνύσεις θα τρωγε δεν το σκέφτηκε
    Ελλαδισταν λεμε
    Sekundu s`agapune n`agapisi

  10. #25
    Ampari power Το avatar του/της Eversman
    Εγγραφή
    29/05/2014
    Μηνύματα
    1.536
    Πέρασα κτεο πρίν από 2 εβδομάδες. Είναι πλέον υποχρεωτική η φωτογράφιση, για το αρχείο τους, σε περίπτωση ελέγχου από το Υπουργείο.
    Επίσης κρατούν και αρχείο από τις κάμερες μέσα στο κτεο, για να διαπιστωθεί άν οι ενέργειες/κινήσεις. των υπαλλήλων, ήταν οι προβλεπόμενες. Όταν βλέπετε δηλαδή να σας ψυρίζουν οι ελεγκτές την μοτό ή το αυτοκίνητο για κάμποσο - ενώ ξέρετε ότι δεν έχει κάποιο θέμα - είναι για να φανεί ότι κάνουν σωστά την δουλειά τους.
    I'm the footprint on the sand ....

    Winterhater.

  11. #26
    φριτέζα 600 Το avatar του/της akaposto
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    587
    Μισή ώρα έκανε ο έλεγχος επειδή byte byte τα'στέλνανε, όχι επειδή το έψαχναν.
    Δεν σοβάρεψε τίποτα. Μόνο ότι φαίνεται στην φωτογραφία.
    Πινακίδα/καθρέπτες/φλας.

    Ατάκα:
    Μάστορα... πόσα db είναι η εξάτμιση;
    Απάντηση: 82, το άκουσα με τα ίδια μου τα αυτιά

    και στο έχω πεί,αφού είσαι καλό παιδί ,γιατί λες μαλακίες;


  12. #27
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    κάποια στιγμή θα στρώσει το θέμα που θα πάει, αυτή τη στιγμή το σημαντικότερο από όλα είναι ότι καταγράφονται τα χιλιόμετρα της μηχανής την ώρα του ελέγχου, (καταγράφονται έτσι δεν είναι οπότε ξέρεις ότι αν το βρεις μεταχειρισμένο από τουλάχιστον δεν θα μπορούν τα χιλιόμετρα να παραείνε χαμηλά. Και μακροχρόνια η μείωση θα μικραίνει.
    Η καινούργια ιστορία θα είναι, ήθελα καιρό να το πουλήσω και μετά το κτεδ δεν το κυκλοφορούσα πολύ

  13. #28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cityfly Προβολή μηνύματος
    κάποια στιγμή θα στρώσει το θέμα που θα πάει, αυτή τη στιγμή το σημαντικότερο από όλα είναι ότι καταγράφονται τα χιλιόμετρα της μηχανής την ώρα του ελέγχου, (καταγράφονται έτσι δεν είναι οπότε ξέρεις ότι αν το βρεις μεταχειρισμένο από τουλάχιστον δεν θα μπορούν τα χιλιόμετρα να παραείνε χαμηλά. Και μακροχρόνια η μείωση θα μικραίνει.
    Η καινούργια ιστορία θα είναι, ήθελα καιρό να το πουλήσω και μετά το κτεδ δεν το κυκλοφορούσα πολύ
    Η πιο απλα θα κατεβάζεις χλμ πριν το κτεο
    Sekundu s`agapune n`agapisi

  14. #29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faraway Προβολή μηνύματος
    Δεν σοβαρεύτηκε κανείς ρε παιδιά , απλά δεν έχουν οργανωθεί ακόμα .

    Βγάζουν φωτό πλέον , που στέλνονται on line σε κάποιο data base , οπότε δεν μπορούν να στο περάσουν
    και στη φωτό να φαίνεται με έναν καθρέπτη .

    Μπορεί να μην έχει φρένα , να βγάζει CO στο 95% , τα φώτα να φωτίζουν τα άστρα ...κτλ
    αλλά χωρίς καθρέπτη , κολοφάναρο ...κτλ δεν γίνεται .

    Σύντομα όμως θα οργανωθούν και όπως ειπώθηκε ήδη , θα έχουν στα συρτάρια spare
    καθρέπτες , φώτα, φλας ...κτλ

    Έτσι σύντομα θα έχουμε το Κτεο που μας αξίζει αλλά και από τι φαίνεται θέλουμε .
    πολύ ωραίο!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ασωτος Προβολή μηνύματος
    Για το τυπικό του θέματος :


    Κώδικας Οδικής Κυκλοφορίας
    http://www.astynomia...moi_2012Feb.pdf

    ΚΕΦΑΛΑΙΟ Η'
    ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΟΧΗΜΑΤΩΝ
    Άρθρο 81

    2. Τα αυτοκίνητα οχήματα, τα τρίτροχα οχήματα, αι μοτοσικλέτες και τα μοτοποδήλατα πρέπει να είναι εφοδιασμένα με έναν τουλάχιστον καθρέπτη, τοποθετημένο σε θέση η οποία να εξασφαλίζει την ορατότητα της οδού πίσω από το όχημα.
    καλή ψαριά...

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cityfly Προβολή μηνύματος
    κάποια στιγμή θα στρώσει το θέμα που θα πάει, αυτή τη στιγμή το σημαντικότερο από όλα είναι ότι καταγράφονται τα χιλιόμετρα της μηχανής την ώρα του ελέγχου, (καταγράφονται έτσι δεν είναι οπότε ξέρεις ότι αν το βρεις μεταχειρισμένο από τουλάχιστον δεν θα μπορούν τα χιλιόμετρα να παραείνε χαμηλά. Και μακροχρόνια η μείωση θα μικραίνει.
    Η καινούργια ιστορία θα είναι, ήθελα καιρό να το πουλήσω και μετά το κτεδ δεν το κυκλοφορούσα πολύ
    Και που ακριβως θα τα βρεις εσυ (ο αγοραστής) τα στοιχεια αυτά είπαμε;;;

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2010, 16:27
  2. Μια βοήθεια γιατί έχω χάσει την μπάλα
    από PARANOMMOS στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 11/06/2010, 10:22
  3. Μήπως έχω χάσει κάπια επισόδια?
    από spyro στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 97
    Τελευταίο μήνυμα: 13/09/2008, 13:58
  4. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2003, 16:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF