Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 64 από 64

Θέμα: Wannabe νέοπας στο PuroDuro team!!

  1. #61
    Φιλε δεινοσαυρε να σε ρωτησω....το χασκυ το 410 πως το βλεπεις??(σορυ που ρωταω εδω αλλα εισαι ο μονος που ξερω οτι εχει τετοιο μηχανακι).
    Θελω να πω απο αξιοπιστια και λειτουργεια πως τα εχει παει ως τωρα??
    Απ'οσο καταλαβα μιλας για TE410 Ε και με ενδοιαφερει αυτο το μηχανακι...καθως και το ποσο δυσκολο ηταν να το κανεις 600??
    Ελπιζω να μην με κραξετε που χαλαω το τοπικ ισως.....

  2. #62
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Να ζητήσω κι εγώ προκαταβολικά συγνώμη αν χαλάει το νήμα. Ίσως θάπρεπε να ανήξουμε ειδικό νήμα για τους φίλους των Χασκυ ΤΕ410Ε/610Ε/630.

    Σύντομη απάντηση: Προσωπικά το βρίσκω εξαιρετικό. Λίγο προσοχή θέλει μόνο στη καδένα του εκκεντροφόρου και είναι μια χαρά αξιόπιστο, για να μη πώ σκυλί. Δημοφιλή στη Καλιφόρνια, που τα πάνε στις ερήμους της Baja, Death Valley κλπ. Σπανίως έχω ακούσει (στο Thumpertalk) ξεκολλάει κανας μαγνήτης της γενήτριας, αλλά επισκευάζεται ευκολά (αν δεν κάνει ζημιά ). Αυτό όμως αφορούσε κυρίως της παλιές γεννήτριες που ήταν ξηρές. Του ΤΕ είναι μεσα σε λάδι και γενικά είναι εντάξει.

    Οδηγείται πολύ ευχάριστα και στο δρόμο είτε με 21/18αρες αλλά ιδίως με 17αρες, σημαντικό για εμένα, και κυβώτιο 6 ταχυτήτων περικαλώ! Εντελώς άνετο στα 130. Λάσπες, κροκάλες, κάποιες ανηφόρες σε πλαγιές: ΟΚ, πολύ ροπάτο, αλλά βαρύ όμως για εντούρο, σίγουρα δεν θες να σε πλακώσει.
    Η αλλαγή σε μοτέρ 610 πανεύκολη, αφού όλα είναι ίδια - αλλάξα μόνο μοτέρ και καρμπ. Κατα τα άλλα απ' τα καλύτερα ον-οφ (κατα τη γνώμη μου, δλδ πολύ καλό ον και πολυ καλό οφ), ο μόνος λόγος που δεν το συνιστώ είναι οτι δεν ξέρω πόσο εύκολα βρίσκεται εν Ελλάδι, εγώ είμαι εκτος.

    Μιλάω για το ΤΕ410Ε, υπάρχει και το παλιότερο ΤΕ410, μην τα μπερδεψεις, το «σκετο» ΤΕ, δεν έχει μίζα (μανιβέλα αριστερά), είναι κάπως πιο ελαφρύ, καλύτερη ανάρτηση νομίζω*; και φυσικά πιο αγωνιστικό. Δεν αναφέρομαι σε αυτό.

    * Κάποιος μούλεγε οτι έβαλε ανάρτηση από παλιό 410 στο 610Ε του και ήταν πολύ ευχαριστημένος.
    Τελευταία τροποποίηση από Δεινόσαυρος; 28/04/2015 στις 18:09. Αιτία: Διασαφήνιση για ρόδες

  3. #63
    Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες.
    Με καλυψες πληρως μπορω να πω!!!
    Ελλαδα βρησκεις σχετικα ευκολα 610 και πιο δυσκολα 410.

  4. #64
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Επίσης να προσθέσω οτι τα 410Ε ήταν "όμοια" με τα 610Ε μόνο μέχρι τα μοντέλα του 2004. Μετά υπήρξαν κάτι αλλάγες σε ρόδες/ψαλίδα, άξωνες 25χιλ αντί 20, και το cush drive πήρε πούλο. Επίσης, βέβαια, τα πιο πρόσφατα μοντέλα είναι ψεκαστά, οπότε αρκετές αλλαγές κι εκεί. Κατα τα άλλα όμως το μοτέρι/γεννήτρια παραμένει το ίδιο. Αυτά.

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. H Honda στο Dakar το 2013 με Team HRC
    από MG-KTiNoS στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 71
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2012, 21:08
  2. Παιδες ερωτηση για κάγκελα στο transalp
    από petridist στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2005, 09:20
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2003, 10:53
  4. 7 Χρονια Στο Θιβετ!!!
    από Adventure-R στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 10:26
  5. Χαμος στο wild thing!!!!!!!!!!!!!!!!!
    από BIKENEST στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2003, 13:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF