Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 18 από 18

Θέμα: Μεταβιβαση ή Δωρεα

  1. #16
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.149
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Τα ξέρω βρε παιδιά.
    Χρόνια πριν σταματούσα < ξένους > για έλεγχο με διπλώματα τύπου κάρτας .
    Και όταν αποφάσισαν να το εφαρμόσουν εδώ, δεν προνοησαν γι αυτό ( τι πρωτότυπο)
    Απόφαση στο πόδι, βγήκαν τα πρώτα ελληνικά τύπου κάρτας, ενώ παράλληλα εκδιδονταν από την τροχαία τα κλασικά βιβλιαρακια για τα 50αρια.
    Ξαφνικά αποφάσισαν να τα εναρμονισουν πλήρως και φτου απ την αρχή, φωτογραφίες ,παράβολο νταβατζιλίκι.
    Το οξύμωρο είναι πώς τα πρώτα ελληνικά τύπου κάρτας, δεν έχουν πλαίσιο για 50αρια ,οπότε αν θέλεις να αντικαταστήσεις το δίπλωμα για το 50αρι θα βγάλεις κάρτα - δίπλωμα εκ νέου.
    Όσο για τα επαγγελματικά το γνωρίζω για τις συχνές ανανεώσεις, και άρα αλλο παράβολο, φωτογραφίες και καινούριο δίπλωμα που να αναγράφει ημ λήξης, μέγα λαμογια .
    Δεν μπορούν η δεν θέλουν να βρούνε έναν τρόπο που θα ανανεώνεις το δίπλωμα, χωρίς να το αντικαταστήσεις, έχω ακούσει ότι θα εφαρμόσουν τεχνολογία με μικροτσίπ, όπου θα περνάνε εκεί τις οποίες μεταβολές, αλλά αυτό ίσως δεν υπάρχουμε ως τότε για να το δούμε, η και αν υπάρχουμε δεν θα οδηγαμε πλέον.
    Όσο για τον φίλο που λέει για την επαρχία, συμφωνώ, τα βλέπω και ακούω κάθε λογής δικαιολογίες - το έχω για το χωράφι - δεν βγαίνω απ το χωριό - και άλλα πολλά.


    Το αυτό.... έχουν βολέψει τον κρατικό κορβανά έτσι, γιατί να το αλλάξουν; μόνο όταν κάποιος από τους μεγαλόσχημους τα χρειαστεί, ΜΠΟΡΕΙ να γίνει κάτι....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  2. #17
    Μέλος
    Εγγραφή
    02/10/2014
    Μηνύματα
    61
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Τα ξέρω βρε παιδιά.
    Χρόνια πριν σταματούσα < ξένους > για έλεγχο με διπλώματα τύπου κάρτας .
    Και όταν αποφάσισαν να το εφαρμόσουν εδώ, δεν προνοησαν γι αυτό ( τι πρωτότυπο)
    Απόφαση στο πόδι, βγήκαν τα πρώτα ελληνικά τύπου κάρτας, ενώ παράλληλα εκδιδονταν από την τροχαία τα κλασικά βιβλιαρακια για τα 50αρια.
    Ξαφνικά αποφάσισαν να τα εναρμονισουν πλήρως και φτου απ την αρχή, φωτογραφίες ,παράβολο νταβατζιλίκι.
    Το οξύμωρο είναι πώς τα πρώτα ελληνικά τύπου κάρτας, δεν έχουν πλαίσιο για 50αρια ,οπότε αν θέλεις να αντικαταστήσεις το δίπλωμα για το 50αρι θα βγάλεις κάρτα - δίπλωμα εκ νέου.
    Όσο για τα επαγγελματικά το γνωρίζω για τις συχνές ανανεώσεις, και άρα αλλο παράβολο, φωτογραφίες και καινούριο δίπλωμα που να αναγράφει ημ λήξης, μέγα λαμογια .
    Δεν μπορούν η δεν θέλουν να βρούνε έναν τρόπο που θα ανανεώνεις το δίπλωμα, χωρίς να το αντικαταστήσεις, έχω ακούσει ότι θα εφαρμόσουν τεχνολογία με μικροτσίπ, όπου θα περνάνε εκεί τις οποίες μεταβολές, αλλά αυτό ίσως δεν υπάρχουμε ως τότε για να το δούμε, η και αν υπάρχουμε δεν θα οδηγαμε πλέον.
    Όσο για τον φίλο που λέει για την επαρχία, συμφωνώ, τα βλέπω και ακούω κάθε λογής δικαιολογίες - το έχω για το χωράφι - δεν βγαίνω απ το χωριό - και άλλα πολλά.
    Στα επαγελματικα δεν κανεις κατι ιδιαιτερο στην ανανεωση αν θυμαμαι καλα θα σας πω σε 25 μερες .....χαρτι απο γιατρο οτι εισαι καλα και 150 ευρω.. αυτο ειναι το πιο σημαντικο..... τα ευρω ....ξερεις ποσοι μπαρμπαδες δεν θα επρεπε να αδηγουν σε αυτοι τη χωρα...τωρα για τις δικαιολογιες αυτε ειναι του κωλου .... τι παει να πει βγαινω και μπαινω αν ηταν εξαρχης στην εφορια δεν θα υπηρχε προβλημα ...... αλλα νομιζω χωρις να ειμαι σιγουρος 100% οτι τα λεφτα που επαιρνε η τροχαια απο τα 50 αρια πηγαιναν καπου συγκεκριμενα....

  3. #18
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Δεν ξέρω,θα ρωτήσω όμως

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2010, 06:03
  2. Προβλημα στην μεταβιβαση της ΑΔΕΙΑΣ στο ονομα μου
    από Dimitris_gr στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2005, 12:09
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2005, 09:58
  4. μια δωρεά
    από asprogerakatos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/11/2004, 14:31
  5. Μεταβίβαση Μοτοσικλέτας
    από sourtaggias στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2004, 12:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF