Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 75

Θέμα: Αγορα μεταχ xt660x

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Καλοριζικη και καλα χιλιομετρα

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/01/2015
    Μηνύματα
    22
    σε ευχαριστω πολυ! απορια-σκορτσαρει πολυ στα χαμηλα,και το πισω φρενο οταν σταματαω σε λιγα χλμ (10-20) με πεταει μπρος πισω..τι παιζει?

  3. #18
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Όταν λες μπρος πίσω? Σαν να πιάνει μια και μια όχι?
    Στραβός δίσκος η κάποιο πρόβλημα στην τρόμπα που δυσλειτουργει και δεν έχει σωστή πίεση.
    Περισσότερη τηλεδιαγνωση δεν μπορώ,αν το είχα μπροστά μου...
    Για τα σκορτσαρισματα είναι κάτι σύνηθες.
    Πάνε μια βόλτα από εκεί πού σου είπα να το ρίξει μια μάτια.
    Πού σαι θέλουμε φώτο...

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της CustomBoy
    Εγγραφή
    28/07/2013
    Μηνύματα
    300
    καλορίζικο...κρέμασε και κανα σκορδάκι,και βγάλλε και καμια φωτό ετσι για το καλό! καλες βολτες

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/01/2015
    Μηνύματα
    22
    σας ευχαριστω πολυ παιδες! μητσο το παιδι απτο bike to day μου ειπε οταν το πηγα να το δει οτι θελει τακακι αλλα δεν ειναι σιγουρος,να το φερω αλλη φορα να το κοιταξει καλυτερα(μαζευω λευτα για ενα γενικο)..Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	xtx.jpg 
Προβολές:	129 
Μέγεθος:	88,6 KB 
ID:	329863 οριστε απο την ασχημη μερια της!

  6. #21
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Ωραίο ρε
    Καλορίζικο και καλοτάξιδο φιλαράκι.
    Τα σκορτσαρισματα άστα για την ώρα, το φρένο έπρεπε να το κοιτάξεις χτες κιόλας.
    Τακάκια ε!!!
    Χμμμμ αν πιάνουν τα χέρια σου και έχουν πάστα επάνω, τα βγάζεις αν έχουν ανομοιομορφή φθορά, τα φέρνεις στα ίσα, με ένα σπρέι καθαρισμού φρενών καθαρίζεις το εμβολο εσωτερικά, περνάς τα τακάκια και πιθανότερο να στρώσει, αν δεν έχουν πάστα τα τακάκια τότε είσαι για αλλαγή κατευθείαν.
    SOS οι βίδες στον μπροστινό άξονα χαμηλά στο νύχι κόβονται εύκολα, το νου σου

  7. #22
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Πολυ ομορφο! Το μπλε-ασπρο ηταν το πιο ομορφο 660. Καλοριζικο και καλοταξιδο!!
    MADE IN JAPAN 日本製

  8. #23
    Καλοριζικο ρε μαν .

    Για τα σκορτσαρίσματα .... Με αλλαγή στο μπροστινό γρανάζι με ένα δόντι μικρότερο , δεν λύνει το πρόβλημα ;

    Πάντως και εγώ όταν πρωτοοδήγησα ΧΤΧ , αυτό είχα παρατηρήσει

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Καλοριζικο
    Φιλική συμβουλή βάλε κάποια βάση πίσω κ στήριξε την πινακίδα κανονικα.Απ ότι διεκρινα στη φώτο πρέπει να την έχει μέσα στο πίσω φτερό. Θα είσαι η χαρά των διας όπου σε πετύχουν κ έχουν όρεξη.

    Τα σκορτσαρισματα χαμηλά (οσο οφείλονται στον κινητήρα κι όχι σε προβληματικό φρένο) θεωρείται φυσιολογικό. Σπαστικο αλλά φυσιολογικό...

  10. #25
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.191
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mikromegalos Προβολή μηνύματος
    σε ευχαριστω πολυ! απορια-σκορτσαρει πολυ στα χαμηλα,και το πισω φρενο οταν σταματαω σε λιγα χλμ (10-20) με πεταει μπρος πισω..τι παιζει?
    Τα σκορτσαρίσματα είναι το σήμα κατατεθέν των ΧΤΧ,συνήθισέ τα.
    Το σύμπτωμα με το πίσω φρένο έιναι 90% φαγωμένα τα σινε μπλοκ στη γραναζιέρα.Βάλε ένα σετ καινούργια και θα γίνει βιλούδο.

  11. #26
    Χτχ κολλητού χρειάστηκε σινεμποκ πίσω καιμ η Γιαμάχα τα δίνει σε τιμή χρυσού . Από ψάξιμο στο νετ του βρήκα την φθηνότερη δυνατή λύση σε καινούρια , από τον Πίσσαρη

    Ο Πίσσαρης είναι και μέλος του φόρουμ http://www.moto.gr/forums/showthread...light=pissaman . To αναφέρω γιατί η διαφορά στην τιμή ήταν μεγάλη για μερικά κομάμτια λάστιχο . Στην Κρήτη σε 2 μέρες τα είχαμε

  12. #27
    Για το οτι με μια παλια σαμπρελα μπορεις να "επισκευασεις" τα σινεμπλοκ, κουβεντα βλεπω, κουβαρνταδες... :P

  13. #28
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/01/2015
    Μηνύματα
    22
    Σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας! αποτι ειδα για τα τακακια,δεν εχει παστα το πισω ουτε για αστειο..το μπροστα καλα ειναι.Ποιες βιδες ακριβως λες μητσο? θα κοιταξω τον πισσαρη,αλλα τοση μεγαλη διαφορα υπαρχει? οσο για την βαση,εχει φυγει μια βιδα παρεα με ενα παξιμαδι και οταν την βαζω προς τα εξω,διπλωνει προς τα μεσα με τις λακουβες και φοβαμαι σε κανενα σκαμπανεβασμα μην φυγει καμια πινακιδα στον δρομο και ψαχνωμαι..αληθεια ειναι παραβαση να εχω διπλωμενη πινακιδα? φενεται απο πισω,(λιγο)
    ειναι παρεμβαση στην δουλεια των τροχωνομων δεν λεω,κακως το κανω και εγω και ας ειναι απο αναγκη,αλλα παιζει να φαω κανενα προστιμο?


    edit-lioul δεν σκαμπαζω μια ρε συ,εγω το οδηγω,το ψαχνω απο εδω και απο εκει το ακουω,περα απο αυτα δεν εχω και την καταλληλη εμπειρια με μοτο..παντως αν δουλευει αυτο με το γραναζι το μπροστινο να το δοκιμασω αν ειναι μεσα στα ρουβλια μου..αλλιως θα συνηθησω οπως λεει ο φιλος karellen(θα παρει μεν χρονο)

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Με 'γειά το εργαλείο. Καλούς δρόμους να έχεις.

    Το κλώτσημα που κάνει στο άνοιξε - κλείσε του γκαζιού, πρέπει να το συνηθίσεις. Δεν εξαλείφεται, απλά βελτιώνεται με καλής ποιότητας βενζίνη, ρυθμισμένο TPS και καλορυθμισμένη αλυσίδα.

    Προκειμένου για τα σινεμπλόκ, υπάρχει και η λύση του σφηνώματος κομματιών από σαμπρέλα μέσα στα υπάρχοντα φθαρμένα σινεμπλόκ. Δωρεάν.

  15. #30
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/01/2015
    Μηνύματα
    22
    Σε ευχαριστω πολυ φιλε!θα το κοιταξω,αλλα δεν μου ακουγεται και τοσο αξιοπιστο,καταλαβαινεις γιατι προτιμω να εχω αξιοπιστα φρενα,παρα λευτα στην τσεπη..

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά XT660X , συμβουλές
    από vagvem στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/01/2015, 21:36
  2. Κινείται η αγορά μεταχ/νου..;
    από dgritis στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2010, 07:23
  3. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2010, 13:14
  4. ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧ/ΝΟΥ
    από MOTO ZERO στο forum Yamaha TDM series
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2007, 21:18
  5. ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧ.hornet.ΓΝΩΜΕΣ?
    από ASTRAKITCAR στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2007, 06:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF