Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 75

Θέμα: Αγορα μεταχ xt660x

  1. #61
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/01/2015
    Μηνύματα
    22
    γενικα θελει καθαρισμα,αποφευγω τις λασπες σαν μανιακος,και δες πως εγινε..που να μην με ενοιαζε κιολας.το καθαρισα,τωρα θα παω να παρω καθαριστικο αλυσιδας-παραφινη,οδοντοβουρτσα,πετρελαιο και μετα λιπανση(αποτι ειδα σε αλλο τοπικ)και με τον τροπο που ειπες δεν φενεται να θελει αλλαγη ακομα..το manual το εχω,δεν δινει και πολυ πληροφορια για το σχετικο..μονο για τον τζογο λεει,το οποιο ειναι ΟΚ προς στιγμην.οσο προς το λιπαντικο,θελει κατι συγκεκριμενο,η οτι εχω απο λιπαντικο για μεταλλικα εξαρτηματα κανει την δουλεια? ευχαριστω!

    τι εννοεις? θα κοπει η αλυσιδα?
    και οσο για τα XT ρε παιδια,βλεπω παντου ολοι αλλαζουν το ενα,το αλλο,τιμονια,μεγαλυτερα/μικροτερα λαστιχα,φιλτρα,βαζουν λαδια εκτος προδιαγραφων(απο ημισυνθετικα σε full συνθετικα)..πλαστικα,φαναρια..τοσο πολυ customize αντεχουνε? δεν ειμαι και γνωστης,αλλα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι η εταιρια γνωριζει καλυτερα..και παλι ομως βλεπω παρδαλα XT να τα σκιζουνε στο δρομο..η ειναι καλη ποιοτητα,η ολοι ξερουν κατι που δεν ξερω εγω!

  2. #62
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος


    Edit.Μάγκες sorry που μερικές φορές γράφω τα ίδια με εσάς αλλά πολλές φορές ξεχνάω να ανανεώσω την σελίδα μου πριν γράψω.
    Εγω δε ξερω αν θα σου ξαναμιλησω...








    Sorry, ειναι Παρασκευη και εχω ορεξη....

  3. #63
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mikromegalos Προβολή μηνύματος
    γενικα θελει καθαρισμα,αποφευγω τις λασπες σαν μανιακος,και δες πως εγινε..που να μην με ενοιαζε κιολας.το καθαρισα,τωρα θα παω να παρω καθαριστικο αλυσιδας-παραφινη,οδοντοβουρτσα,πετρελαιο και μετα λιπανση(αποτι ειδα σε αλλο τοπικ)και με τον τροπο που ειπες δεν φενεται να θελει αλλαγη ακομα..το manual το εχω,δεν δινει και πολυ πληροφορια για το σχετικο..μονο για τον τζογο λεει,το οποιο ειναι ΟΚ προς στιγμην.οσο προς το λιπαντικο,θελει κατι συγκεκριμενο,η οτι εχω απο λιπαντικο για μεταλλικα εξαρτηματα κανει την δουλεια? ευχαριστω!

    τι εννοεις? θα κοπει η αλυσιδα?
    και οσο για τα XT ρε παιδια,βλεπω παντου ολοι αλλαζουν το ενα,το αλλο,τιμονια,μεγαλυτερα/μικροτερα λαστιχα,φιλτρα,βαζουν λαδια εκτος προδιαγραφων(απο ημισυνθετικα σε full συνθετικα)..πλαστικα,φαναρια..τοσο πολυ customize αντεχουνε? δεν ειμαι και γνωστης,αλλα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι η εταιρια γνωριζει καλυτερα..και παλι ομως βλεπω παρδαλα XT να τα σκιζουνε στο δρομο..η ειναι καλη ποιοτητα,η ολοι ξερουν κατι που δεν ξερω εγω!
    Κάποιος κοιτουσε τη μηχανή μου. Τον ήξερα και μου είχε πει πως του αρέσει. Επειδή τον έβλεπα ότι είχε αφοσιωθεί τον ρώτησα τι κοιτάει. Προσπαθώ να καταλάβω, μου λέει, τι πρέπει να της κάνεις για να δείξει ακόμα περισσότερο.

    Θέλει λιπαντικό για αλυσίδες με oring.

    Όχι δεν θα κοπεί η αλυσίδα σου.
    Όταν η αλυσίδα έχει κολλημένους πίρους χτυπάει γιατί αλλού είναι τεντωμένη και αλλού χαλαρή.
    Sent from me using a computer.

  4. #64
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Αν σκοντάψει κανένας κλέφτης επάνω σε αυτή την αλυσίδα θα κοπεί.


    Edit.Μάγκες sorry που μερικές φορές γράφω τα ίδια με εσάς αλλά πολλές φορές ξεχνάω να ανανεώσω την σελίδα μου πριν γράψω.

    Ελεος.


    Και εγώ το ίδιο έπαθα και γράφαμε όλοι παρόμοια πράγματα.

  5. #65
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/01/2015
    Μηνύματα
    22
    παιδες για ηλεκτρολογικα προβληματα στο φορουμ δεν βρισκω τιποτα..φαναρια κτλπ..

    μπροστινο headlight μυριζει,καιγεται καπιο πλαστικο..κυριως οταν βρεχει/υπαρχουν νερα
    Τελευταία τροποποίηση από Mikromegalos; 29/01/2015 στις 01:29.

  6. #66
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Ισως γίνω μονότονος, αλλά θα επαναλάβω ότι πρέπει να βάλεις το μπροστινό φτεράκι που σου λείπει.

    Ο τροχός, χωρίς αυτό, πετάει νερά προς τα επάνω και ίσως φτάνουν στην κάτω μεριά του φαναριού ή στην καλωδίωση / φύσες.
    Εγώ το είχα αφαιρέσει μία φορά (αναγκαστικά) και μου πετούσε λάσπες μέχρι και στο κράνος. Παρατήρησέ και δες που πάνε τα νερά.

    Τώρα για το πλαστικό που γράφεις, δεν νομίζω να καίγεται κάτι. Αν καιγόταν πλαστικό θα μύριζε περισσότερο με τη μηχανή στεγνή.

    (Σου έστειλα και ΠΜ).

  7. #67
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/01/2015
    Μηνύματα
    22
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	fanari.jpg 
Προβολές:	82 
Μέγεθος:	73,2 KB 
ID:	330392Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	fanari1.jpg 
Προβολές:	81 
Μέγεθος:	70,1 KB 
ID:	330394 οντως αυτο με το φτερο..θα ψαξω κανενα κοματι..

  8. #68
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Που είναι η κηλίδα; Δεν μπορώ να διακρίνω.

  9. #69
    Η μυρωδιά καμμένου συχνά είναι βρωμόνερα στους λαιμούς και στο μοτέρ...

  10. #70
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/01/2015
    Μηνύματα
    22
    το κοκκινωπο/καφε πραμα..ειχε αναψωκοκκινισει λες και το εβγαλα απτη φωτια χθες οταν ειμουν εξω με την βροχη..ειδα και αλλα φορουμς και λενε οτι κατι παιζει με τις original yamaha λαμπες?(λαμπες?)

  11. #71
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Τι είναι το "κοκκινωπο/καφε πραμα"; Δεν φαίνεται καλά.

    Αν είναι η λάμπα, να ξέρεις ότι δεν είναι η original της Yamaha. Ποιός ξέρει τι έιχε βάλει ο πρώην. Αλλαξέ τη και βάλε μία κανονική διάφανη λάμπα του εμπορίου. Θα φωτίζει και καλύτερα.

    Δεν έχω ξανακούσει πρόβλημα με λάμπες Yamaha. Ούτε με άλλες, εδώ που τα λέμε.

  12. #72
    Βρε αγορ' πριν βγαλς την φωτο σκουπισε λιγο μ'ενα πανακι. Και προσπαθησε να εστιασει η καμερα του κινητου σωστα, ολοι την ποντιακη σχολη φωτογραφιας βγαλατε;

    Το κοκκινωπο πραγμα... κατι εχει σταξει σκουρια εκει μεσα; εχει καμμια βιδα αποπανω; ειναι καμμια πορτοκαλι "ψειρα" για φωτα θεσης; δεν διακρινεται τιποτα...

  13. #73
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος

    Δεν έχω ξανακούσει πρόβλημα με λάμπες Yamaha. Ούτε με άλλες, εδώ που τα λέμε.
    Οι λάμπες yamaha είναι osram αλλά η συσκευασία τους κοστίζει ακριβότερα.
    Sent from me using a computer.

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Τι είναι το "κοκκινωπο/καφε πραμα"; Δεν φαίνεται καλά.
    Μαλλον εγινε μπερδεμα και μπηκε στο φαναρι η πορτοκαλι λαμπα απ το φλαsh

  15. #75
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Λες, η λάμπα του προβολέα να είναι σε κανένα φλας;;;




    Mikromegale, βάλε καμμιά φωτογραφία της προκοπής να δούμε τι γίνεται.

    Επίσης κάτι άλλο που βλέπω άσχετο, είναι τα βιδάκια της ζελατίνας. Μην τολμήσεις να τα σφίξεις ποτέ. Θα σου την σπάσουν για πλάκα.
    Υπάρχουν ειδικά βιδάκια (πλαστικά) γι' αυτή τη δουλειά.

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά XT660X , συμβουλές
    από vagvem στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/01/2015, 21:36
  2. Κινείται η αγορά μεταχ/νου..;
    από dgritis στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2010, 07:23
  3. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2010, 13:14
  4. ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧ/ΝΟΥ
    από MOTO ZERO στο forum Yamaha TDM series
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2007, 21:18
  5. ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧ.hornet.ΓΝΩΜΕΣ?
    από ASTRAKITCAR στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2007, 06:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF