Σελίδα 28 από 30 ΠρώτοΠρώτο ... 182324252627282930 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 406 έως 420 από 439

Θέμα: Σαρλί της π...ς

  1. #406
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Οι λιμενικοί και αστυνομικοί δεν μπορούν να ξέρουν στα σίγουρα ποιός είναι ποιός.
    Γιατί υπό τον φόβο των δουλεμπόρων ένας επιβάτης γίνεται οδηγός και ο οδηγός γίνεται επιβάτης.
    Αν δεν μιλήσει κανένας έτσι γίνεται.
    Και πως να μιλήσουν υπο τον φόβο αντιποίνων.

  2. #407
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Οι λιμενικοί και αστυνομικοί δεν μπορούν να ξέρουν στα σίγουρα ποιός είναι ποιός.
    Γιατί υπό τον φόβο των δουλεμπόρων ένας επιβάτης γίνεται οδηγός και ο οδηγός γίνεται επιβάτης.
    Αν δεν μιλήσει κανένας έτσι γίνεται.
    Και πως να μιλήσουν υπο τον φόβο αντιποίνων.
    Ρε φίλε ξέχασε τους λιμενικούς και τους αστυνομικούς....
    Αυτοί είναι εκεί μαζί με την Φρόντεξ και κάνουν ότι τους έχουν πει.
    ΑΛΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

    Δηλαδή στον πόλεμο...
    ΑΠό εκεί αρχίζουν ΟΛΑ
    ανανήψαντας

  3. #408
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cityfly Προβολή μηνύματος
    Και όπως μας δείχνει (περίπου) το βίντεο η συνέχειά μας είναι ντουγρού στον υπόνομο
    Συνημμένο 350379
    Σωστά!

  4. #409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Το οποίο μου θύμισε ότι διάβασα αυτό σε κάποιο άλλο μέσο και οι αιτίες δημιουργίας του φαινομένου μετανάστευσης και τρομοκρατίας πιθανόν να δικαιώνουν τους λέγοντες ότι ο λευκός άνθρωπος είναι η μεγαλύτερη πληγή του πλανήτη, ιστορικά.
    Αλήθεια δυστυχώς.

  5. #410
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    πάντως αυτή η θεωρεία (την είχε διατυπώσει και ο bigoulas παλιότερα για μια συζήτηση για τις φωτιές και το περιβάλλον, αλλά και όλοι εσείς οι αστρο-φυσικο-ανήσυχα φιλοσοφημένοι) αν και στην καρδιά της σωστή, με κυνηγάει εδώ και καιρό.

    Νομίζω ότι έχει θέμα πάντως γιατι αφήνει τα περιθώρια να δικαιολογούνται τα πάντα. Π.χ. ομαδική αυτοκτονία (λέω εγώ τώρα). Μαζική χρήση πυρινικών, πλήρης απραξία, ή δε ξέρω και εγώ τι άλλο, εις το όνομα του «εντάξει τώρα και τι έγινε 13,7 τρις χρόνια. Σηκώνομαι δηλαδή αυριο το πρωί σκοτώνω ότι υπάρχει γύρω μου και «οκ ντάξει, cool» έτσι και αλλιώς μια απειροελάχιστη τρίχα του σύμπαντος.

    Ακριβώς. Έχεις τα άντερα;

  6. #411
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Ακριβώς. Έχεις τα άντερα;
    Θα υπάρξει ανισορροπία στη δύναμη, έτσι δεν έλεγε ο Yoda?

  7. #412
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    πάντως αυτή η θεωρεία (την είχε διατυπώσει και ο bigoulas παλιότερα για μια συζήτηση για τις φωτιές και το περιβάλλον, αλλά και όλοι εσείς οι αστρο-φυσικο-ανήσυχα φιλοσοφημένοι) αν και στην καρδιά της σωστή, με κυνηγάει εδώ και καιρό.

    Νομίζω ότι έχει θέμα πάντως γιατι αφήνει τα περιθώρια να δικαιολογούνται τα πάντα. Π.χ. ομαδική αυτοκτονία (λέω εγώ τώρα). Μαζική χρήση πυρινικών, πλήρης απραξία, ή δε ξέρω και εγώ τι άλλο, εις το όνομα του «εντάξει τώρα και τι έγινε 13,7 τρις χρόνια. Σηκώνομαι δηλαδή αυριο το πρωί σκοτώνω ότι υπάρχει γύρω μου και «οκ ντάξει, cool» έτσι και αλλιώς μια απειροελάχιστη τρίχα του σύμπαντος.

    Παρ'όλο που δε βρίσκω ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα τη θεωρία "κοιτάχτε πόσο μικροί είμαστε σε σχέση με το όλο", πιστεύω πως δε γίνεται χρήση αυτής (τουλάχιστον στη συγκεκριμένη περίπτωση, κι από τα συγκεκριμένα άτομα, όπως ο νίκος_αμπελ) για να δικαιολογήσουν τέτοιες πράξεις.

    Το ότι εγώ αύριο αν καταγαμήσω με πυρηνικά τον πλανήτη ολάκερο, δε σημαίνει ότι επειδή ο πλανήτης θα ξαναέρθει στα γράδα του, εγώ πρέπει ή έχω το ελεύθερο να το κάνω.
    Το όποιο μέγεθος του κόσμου ή του ατόμου μας, είναι θεωρώ άσχετο με την όποια ηθική επιλέγουμε να ακολουθήσουμε.

    Από κει και πέρα, υπάρχει το τεράστιο θέμα της αντίληψης.
    Ως απειροελάχιστη τρίχα του σύμπαντος φαντάζει μια κλωτσιά στο καλάμι όταν την κοιτάς από 13,7 τρις χρόνια και 13,7 δις έτη φωτός μακριά.

    Όταν την κοιτάς (και την αισθάνεσαι) άμεσα από μηδενική απόσταση, μια χαρά πονάει και θες να βελάξεις

    Πόσο μάλλον αν θες να πετάξεις μια χειροβομβίδα ή μια πυρηνική βόμβα κλπ.

  8. #413
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Παρ'όλο που δε βρίσκω ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα τη θεωρία "κοιτάχτε πόσο μικροί είμαστε σε σχέση με το όλο", πιστεύω πως δε γίνεται χρήση αυτής (τουλάχιστον στη συγκεκριμένη περίπτωση, κι από τα συγκεκριμένα άτομα, όπως ο νίκος_αμπελ) για να δικαιολογήσουν τέτοιες πράξεις.

    Το ότι εγώ αύριο αν καταγαμήσω με πυρηνικά τον πλανήτη ολάκερο, δε σημαίνει ότι επειδή ο πλανήτης θα ξαναέρθει στα γράδα του, εγώ πρέπει ή έχω το ελεύθερο να το κάνω.
    Το όποιο μέγεθος του κόσμου ή του ατόμου μας, είναι θεωρώ άσχετο με την όποια ηθική επιλέγουμε να ακολουθήσουμε.

    Από κει και πέρα, υπάρχει το τεράστιο θέμα της αντίληψης.
    Ως απειροελάχιστη τρίχα του σύμπαντος φαντάζει μια κλωτσιά στο καλάμι όταν την κοιτάς από 13,7 τρις χρόνια και 13,7 δις έτη φωτός μακριά.

    Όταν την κοιτάς (και την αισθάνεσαι) άμεσα από μηδενική απόσταση, μια χαρά πονάει και θες να βελάξεις

    Πόσο μάλλον αν θες να πετάξεις μια χειροβομβίδα ή μια πυρηνική βόμβα κλπ.
    Γι'αυτό και ο θάνατος δεν είναι ότι χειρότερο μπορεί να σου τύχει, καμιά φορά μπορεί να είναι και λυτρωτικός (μάλλον πάντα είναι πολύ ή λίγο) ο πόνος και ακόμα χειρότερα η απόγνωση είναι ότι χειρότερο μπορούν να σου συμβούν.

    Στο θέμα μας τώρα. Αν βλέπαμε τα πράγματα σα σε φωτογραφίες θα μας ήταν πιο εύκολα αντιληπτό νομίζω στο πόσο για τον π@τσο κόσμο ζούμε, σχεδόν τα πάντα είναι ένα ψέμα, υποκρισία σε κάθε μας βήμα σε κάθε μας σκέψη και όνειρο. Είναι φορές που νιώθω σαν τσοπάνος που τινάζει την κάπα του και φεύγει από τους ώμους του σκόνη και κάθε φορά που το κάνω νιώθω ανακούφιση που πετάω όλα αυτά τα στερεότυπα από πάνω μου, όσο όμως και να τινάξεις την κάπα σου ή το πετσί σου, πάντα έστω και λίγη "σκόνη" θα τη βγάλεις. Δύσκολα σοκάρομαι πλέον, δε μου αρέσει ούτε και μου άρεσε ποτέ η αισθητική του συγκεκριμένου περιοδικού αλλά δε νομίζω πως θα πρέπει να έχει κάνεις αμφιβολίες για το τι θέλουν να πουν. Ακόμα και αν καμιά φορά προσπαθούν να δημιουργήσουν μια κατάσταση όχι για να συζητηθεί αλλά για να πουλήσουν κάνα φύλλο παραπάνω. Πόσο πιο ωραία θα ήταν η ίδια η τέχνη αν δεν έπρεπε να σκεφτείς και το κέρδος ε?

  9. #414
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skylaros Προβολή μηνύματος
    Πόσο πιο ωραία θα ήταν η ίδια η τέχνη αν δεν έπρεπε να σκεφτείς και το κέρδος ε?
    Ο κύριος σπούδασε μηχ. αεροσκαφών αλλά άλλαξε δουλειά και πήγε καλλών τεχνών... στο Ανατολικό μπλοκ πάντα.

    https://kikitriantafylli.wordpress.c...B%CE%BA%CE%B1/



    Ο Γ.Κουντέλκα απαθανάτισε τα σοβιετικά στρατεύματα να μπαίνουν στην Πράγα το 1968 (Φωτογραφία: Reuters )
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	498934F3879BCAB3CD7FE100B00076F1.jpg 
Προβολές:	356 
Μέγεθος:	34,6 KB 
ID:	350415
    ανανήψαντας

  10. #415
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    899
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xlitos Προβολή μηνύματος
    καλά το τρομοκρατικό χτύπημα στη Γαλλία φυσικα και ήταν στημένο έτσι...
    βλεπω δεν ειχα γραψει τιποτα περσυ...τεσπα βαριεμαι τωρα να τα ξαναψαχνω,τσιμπηστε αυτο σε 3 λεπτα λεει πολλά.Ευτυχως δεν ψαξανε πολύ εδω Ελλάδα τα σκηνικα 2007-2008(Φωτιες-Γρηγοροπουλος κτλ).Θα χαμε κι εκει πολλα burn out...αν και ο ιατροδικαστης του Γρηγοροπουλου(αυτος που βαλανε με το ζορι ενω δεν ειχε υπηρεσια εκεινο το βραδυ)έπαθε burn out στη θαλασσα το 2011(πνιγηκε)

    https://www.youtube.com/watch?v=pRzR6ssZvAQ

  11. #416
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xlitos Προβολή μηνύματος
    βλεπω δεν ειχα γραψει τιποτα περσυ...τεσπα βαριεμαι τωρα να τα ξαναψαχνω,τσιμπηστε αυτο σε 3 λεπτα λεει πολλά.Ευτυχως δεν ψαξανε πολύ εδω Ελλάδα τα σκηνικα 2007-2008(Φωτιες-Γρηγοροπουλος κτλ).Θα χαμε κι εκει πολλα burn out...αν και ο ιατροδικαστης του Γρηγοροπουλου(αυτος που βαλανε με το ζορι ενω δεν ειχε υπηρεσια εκεινο το βραδυ)έπαθε burn out στη θαλασσα το 2011(πνιγηκε)

    https://www.youtube.com/watch?v=pRzR6ssZvAQ
    Παρακαλάτε η πυρπόληση της Αθηνας το 2008 να μην είναι προβα...........για το μελλον.

  12. #417
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xlitos Προβολή μηνύματος
    βλεπω δεν ειχα γραψει τιποτα περσυ...τεσπα βαριεμαι τωρα να τα ξαναψαχνω,τσιμπηστε αυτο σε 3 λεπτα λεει πολλά.Ευτυχως δεν ψαξανε πολύ εδω Ελλάδα τα σκηνικα 2007-2008(Φωτιες-Γρηγοροπουλος κτλ).Θα χαμε κι εκει πολλα burn out...αν και ο ιατροδικαστης του Γρηγοροπουλου(αυτος που βαλανε με το ζορι ενω δεν ειχε υπηρεσια εκεινο το βραδυ)έπαθε burn out στη θαλασσα το 2011(πνιγηκε)

    https://www.youtube.com/watch?v=pRzR6ssZvAQ

    Φοβερή ευγλωττία πάντως ο τύπος...

  13. #418
    συνεχίστε να είστε Σαρλί....

    https://dimpenews.com/2016/03/29/%CE...1%CF%85%CE%BE/

    ενδεχομένως σε λίγο καιρό να είστε/είμαστε παντού, εδώ, εκεί, πιο πέρα...

  14. #419
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.095
    Σταματήστε να βλέπετε αυτό που δείχνουν και αρχίστε να βλέπετε αυτό που εννοούν. Είναι δύσκολο να ξεπεράσετε το αρχικό σοκ και να σκεφτείτε λίγο, αλλά προσπαθήστε.
    Life begins at 45°.

  15. #420
    είναι που δεν βλέπουμε το βαθύτερο νόημα λες ε...

    https://www.youtube.com/watch?v=RwFvpN-Eq3g

Παρόμοια θέματα

  1. Της φυλακής τα σίδερα.....
    από bikersonly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2008, 20:06
  2. Ένα ποίημα για χάρη της
    από Julius στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 17:37
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2003, 13:18
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 18:50
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 09:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF