Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 24 από 24

Θέμα: Τριλημμα αλλαγής μηχανής.

  1. #16
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    ποσο "φευγει" το μηχανακι σου και με ποσα θες να παρεις αλλο;;;
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της renos.xart
    Εγγραφή
    22/04/2014
    Μηνύματα
    106
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Billymuse Προβολή μηνύματος
    Απο μονος σου είπες οτι κοιτάς για άλλη μηχανή για την αλλαγή και χωρίς να υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Εσύ κοιτάς την άνεση να είναι λίγο
    καλύτερη σε σχέση με αυτο που έχεις απο κει και πέρα μετα όμως το βλέπεις και για τη καθημερινή χρήση και δε θες να είναι μαούνα,μάλλον
    πρέπει να πας σε άλλο τρίλλημα η να κρατήσεις αυτο που έχεις. Το μηχανάκι για τι χρήση το θες?Πας πολλά ταξίδια δικάβαλος?
    Μετά απο κουβέντα που είχα απόψε με το έτερον ήμισυ, μου είπε πως ταξιδάκια και διακοπές ξανά με μηχανή μόνο για 4 μέρες σε σειρά 20 ημερών άδειας. Οπότε η χρήση θα αποκλειστικά απο μένα στα πολλά χιλιόμετρα. Θα το ήθελα και λίγο πιο μανιτζεβελο μεσα στην πόλη, όπως το 990 δηλαδή.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    ποσο "φευγει" το μηχανακι σου και με ποσα θες να παρεις αλλο;;;
    Αν φύγει το μηχανάκι, το άλλο θα ειναι απο 5000€ τουλάχιστον εώς 6000€ μάξιμουμ. Έχεις κάτι να προτείνεις?
    Μια φορά χοντρός, μια ζωή "χοντρος" .

  3. #18
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από renos.xart Προβολή μηνύματος
    Αν φύγει το μηχανάκι, το άλλο θα ειναι απο 5000€ τουλάχιστον εώς 6000€ μάξιμουμ. Έχεις κάτι να προτείνεις?
    για το αν θα "πρεπει" να κανεις την αλλαγη...δεν μπορω να σου πω και πολλα..βασικα αφου σου εχει γυαλισει το στελβιο,καβαλα το,καντο μια βολτα να δεις αν του γουσταρεις και στην οδηγηση..
    παντως παιζει ενα στο καρ,εδω και πολυ καιρο,σε ακρως δελεαστικη τιμη....
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  4. #19
    Ήντα κάνετε? Το avatar του/της xarisiero
    Εγγραφή
    01/07/2014
    Μηνύματα
    340
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από renos.xart Προβολή μηνύματος
    Όμορφες μέρες, ηλιόλουστες

    Και έχω μπει στη διαδικασία να κοιτάω μηχανές και να σκέφτομαι την επόμενη που θα ήθελα να καβαλάω, να αξίζει να αλλάξω το ΚΤΜ και αν θέλω τελικά να το αποχωρηστω.
    Για αυτο σας ρωτάω και μου αρέσει να ακούω τις απόψεις σας.

    Ιδιοκτήτης μιας 990 adv μοντέλο του 06. Σκέφτομαι να το δώσω και να πάρω ενα Stelvio 1200. Χωρίς κάποιο ιδιαίτερο λογω, μόνο και μόνο για την αλλαγή,ίσως λίγο και την άνεση οδηγού και συνεπιβατη. Στο κόλπο όμως πρόσφατα μπήκε και μια προσφορά ενός ανθρώπου που είδε την αγγελία του ΚΤΜ και μου πρότεινε μια ανταλλαγή με Fjr '05.

    Τι να κάνω? εσείς τι θα κάνατε?

    Ευχαριστώ.
    Καλησπερα...επειδη εγω το ονειρειομαι και μαλιστα ψαχνω κιολας για 990 μηπως σε ενδιαφερει tdm με πολλα extra??

  5. #20
    Αfricaνος και Τζεντλεμαν Το avatar του/της montechristo
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    177
    Μιας και εχω αυτο που ψαχνεις (stelvio), οποτε θελεις στειλε ΠΜ να τα πουμε και να σου πω οτι θελεις. Αθηνα ειμαι...
    Benelli TRK 502 X 2020 - Honda SH 150 2009

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από renos.xart Προβολή μηνύματος
    Ιδιοκτήτης μιας 990 adv μοντέλο του 06. Σκέφτομαι να το δώσω και να πάρω ενα Stelvio 1200. Χωρίς κάποιο ιδιαίτερο λογω, μόνο και μόνο για την αλλαγή,ίσως λίγο και την άνεση οδηγού και συνεπιβατη. Στο κόλπο όμως πρόσφατα μπήκε και μια προσφορά ενός ανθρώπου που είδε την αγγελία του ΚΤΜ και μου πρότεινε μια ανταλλαγή με Fjr '05.
    Η ερωτηση σου ειναι το κλασικο διλημμα Europe vs Japan. Εφοσον εχεις εμπειρεια απο ευρωπαικο μηχανακι (990 adv) άρα ξερεις και τι παιζει (σπασαρχιδικες μαλακιουλες) με το stelvio (εφοσον το γουσταρεις κιολας ) θα εισαι στα "νερά" σου..

  7. #22
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Καλαμπάκα μένεις με το ΚΤΜ για να μπορείς να πας σε μέρη που τα άλλα δε πάνε.

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της renos.xart
    Εγγραφή
    22/04/2014
    Μηνύματα
    106
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Καλαμπάκα μένεις με το ΚΤΜ για να μπορείς να πας σε μέρη που τα άλλα δε πάνε.
    Σε αυτο εχεις δικιο, απλα υπαρχει τοσο μεγαλη γκαμα enduro μηχανων που μπορω να δανειστω οποιαδηποτε στιγμη και να κανω το γουστο μου στο χωμα, που δεν χρειαζεται απαραιτητα το 990. Μονο αν βρω και καβαλησω ενα στελβιο θα μπορεσω να αποφασισω ομως.
    Μια φορά χοντρός, μια ζωή "χοντρος" .

  9. #24
    Οχι στελβιο
    Οχι φουζουρου του πεντε (δυο γενιες πισω)

    Κατσε στ αυγα σου
    πουτσ@@@@@@@@@

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 21:01
  2. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2004, 03:13
  3. Της μηχανής οι ρόδες...
    από almalibera στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2004, 07:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF