Σελίδα 2 από 14 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 205

Θέμα: ψαχνω πληροφοριες για βαραδερο μκ3

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vardis
    Εγγραφή
    05/12/2009
    Μηνύματα
    138
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Ξέρεις πολλοί σήμερα θεωρούν την υπερβολική κατανάλωση μειονέκτημα.

    Εσύ στο ταξίδι την παρκάρεις με τη ρόδα στο πεζοδρόμιο?
    Αναστροφή κάνεις ή κάνεις το γύρο του τετραγώνου?
    Σε ταξίδι καίω 1λτ περισσότερο από gs 1200 σε κάθε γέμισμα, αν αυτό θεωρείται υπερβολικό, τότε πάσο.
    Για τα υπόλοιπα δεν έχεις άδικο μέχρι να τη συνηθίσεις, αλλά μετά είναι παιχνίδι, πίστεψέ με.
    vardis

  2. #17
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vardis Προβολή μηνύματος
    Σε ταξίδι καίω 1λτ περισσότερο από gs 1200 σε κάθε γέμισμα, αν αυτό θεωρείται υπερβολικό, τότε πάσο.
    Για τα υπόλοιπα δεν έχεις άδικο μέχρι να τη συνηθίσεις, αλλά μετά είναι παιχνίδι, πίστεψέ με.
    Έχεις δίκιο, αν σου αρέσει κάτι το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να συμβιβαστείς και να συνηθίσεις τα όποια ελαττώματα.

    Υπό συνθήκες μπορεί ακόμα και η κατανάλωση ενός xtz να έχει μικρή διαφορά με ενός 990. Παρόλα αυτά το χτζ είναι ένα οικονομικό μονοκύλινδρο ενώ το 990 κρίνεται βενζινοβόρο ακόμα και για τα κυβικά του (ίσως όχι αδικαιολόγητα, αλλά έτσι είναι).
    Sent from me using a computer.

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sergios1095 Προβολή μηνύματος
    καλησπερα σε ολους εχω μπει στην διαδικασια να ψαξω για μεγαλητερη μηχανη εχς ενα cb 400 sf version r και 8ελω να μαθω οσο περισσοτερα γινετε για την βαραδερο μκ3 για την ακριβεια θελω ταξιδιαρα μηχανη να πηγενει μεχρι μανη χωρις να σταματαω σε καθε βενζιναδικο !!! αξιζει ????
    Varadero δεν εχω οδηγησει, κατοχοι ομως μου χουν πει οτι κανει καταπληκτικο ταξιδι, εχει ουδετερη αισθηση στην οδηγηση (οπως και ολα τα πολιτικά honda εξάλλου) και ειναι αξιοπιστο.

    Λογω της οικονομικης καταστασης, θα το αγορασεις σχετικα φτηνα. Ακομα καλυτερα αν το αγορασεις χειμωνα (οταν η ζητηση ανεβαινει, ανεβαινουν και οι τιμες ).

    Αν σου αρεσει, θα προσπερασεις τα όποια μειονεκτηματα σου ειπαν τα παιδια παραπανω (βαρος, ζυγισμα κτλ) και θα το χαρεις. Κανενα μηχανακι εξάλλου δεν ειναι τέλειο .

    Αν αγορασεις μηχανακι που δεν σου κανει κλίκ, οσο καλο και να ναι, το ξενερωμα θα ειναι δεδομενο.


  4. #19
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gior-gos Προβολή μηνύματος

    Αν σου αρεσει, θα προσπερασεις τα όποια μειονεκτηματα σου ειπαν τα παιδια παραπανω (βαρος, ζυγισμα κτλ) και θα το χαρεις. Κανενα μηχανακι εξάλλου δεν ειναι τέλειο .
    Μερικές φορές τέτοια προβλήματα τα ξεπερνάς μόνο αγοράζοντας και δεύτερο μηχανάκι. Δεν γίνετε να συμβιβαστείς με κάτι όταν το μηχανάκι δεν ταιριάζει με το μεγαλύτερο ποσοστό των απαιτήσεων παύλα αναγκών σου!
    Sent from me using a computer.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vardis
    Εγγραφή
    05/12/2009
    Μηνύματα
    138
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gior-gos Προβολή μηνύματος
    Αν αγορασεις μηχανακι που δεν σου κανει κλίκ, οσο καλο και να ναι, το ξενερωμα θα ειναι δεδομενο.
    Σωστός. Από δω ξεκινάνε όλα και προχωράμε στα υπόλοιπα.
    vardis

  6. #21
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vardis Προβολή μηνύματος
    Σε ταξίδι καίω 1λτ περισσότερο από gs 1200 σε κάθε γέμισμα, αν αυτό θεωρείται υπερβολικό, τότε πάσο.
    Για τα υπόλοιπα δεν έχεις άδικο μέχρι να τη συνηθίσεις, αλλά μετά είναι παιχνίδι, πίστεψέ με.
    Ωπα φιλαράκι.... τι είναι αυτά που λες ;
    Έχω το ΜΚ3 και ο κουμπάρος μου το Gs 1200, Πάω και έρχομαι από Αθήνα Δελφούς (τον γύρο, Ιτέα, Πάτρα, Κάστρο )χωρίς γέμισμα.... το GS γεμίζει στην επιστροφή και είναι το Adventure 34l τεπόζιτο το δικό μου έχει 25l.... πως είναι δυνατόν να συμβαίνει αυτό που λες ;

  7. #22
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.042
    Πώς γκένεν αυτό???
    The mountain is you

  8. #23
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Manalishi Προβολή μηνύματος
    Πώς γκένεν αυτό???
    Όλα είναι μια ιδέα... τα εν λόγο μηχανάκια έχουν ακριβώς την ίδια κατανάλωση. Ο κουμπάρος μου κυκλοφορεί συνέχεια με ένα τετράγωνο μπαούλο που το ονομάζει μπακγαζιέρα....Γαμώ τις αεροδυναμικές, πάρε την κατανάλωση στο κεφάλι.

  9. #24
    Κατι αλλο φταιει, μπαγκαζιερα φορουσα κ εγω πολλα χρονια, τετοια διαφορα δεν.κανει, ανεπαισθητη μαλλον ειναι.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vardis
    Εγγραφή
    05/12/2009
    Μηνύματα
    138
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote Z750s Προβολή μηνύματος
    Ωπα φιλαράκι.... τι είναι αυτά που λες ;
    Έχω το ΜΚ3 και ο κουμπάρος μου το Gs 1200, Πάω και έρχομαι από Αθήνα Δελφούς (τον γύρο, Ιτέα, Πάτρα, Κάστρο )χωρίς γέμισμα.... το GS γεμίζει στην επιστροφή και είναι το Adventure 34l τεπόζιτο το δικό μου έχει 25l.... πως είναι δυνατόν να συμβαίνει αυτό που λες ;
    Εχω το ΜΚ2, του φίλου μου το gs δεν είναι adv και είναι του 07. Αυτό που έγραψα είναι προσωπική διαπίστωση γιαυτές τις δύο μηχανές μετά από πάααααρα πολλά χιλιόμετρα στο εξωτερικό, ίδια διαδρομή με ίδιες ταχύτητες, δικάβαλοι και οι δυό, φορτωμένοι.
    Τώρα όσον αφορά τις δικές σας μηχανές δεν ξέρω τι παίζει. Κι εγώ εκπλήσομαι μ' αυτό που γράφεις γιατί άν κατάλαβα καλά το adv καίει τ' άντερά του.
    Και για το φίλο που ψάχνεται και το πήγαμε αλλού το θέμα, μια χαρά θα κάνει τη βόλτα του μέχρι τη Μάνη με το v strom.
    Τελευταία τροποποίηση από vardis; 30/01/2015 στις 11:01.
    vardis

  11. #26
    ανέ-μελος Το avatar του/της KAGOURO
    Εγγραφή
    20/08/2010
    Μηνύματα
    243
    έχω τα τελευταία δεκαπέντε χρόνια Varadero .... ! Η κατανάλωση του σε μικτό κυκλο είναι 7λτρ/100χλμ αλλά έιναι πολύ υποκειμενικό να μιλάει κανείς για κατανάλωση . Κατά τ άλλα ταξιδεύει πιο ξεκούραστα απ το gs μετά τα 160 . Στην πόλη δεν είναι και το καλύτερο του αλλά είναι μια πολύ καλά ζυγισμένη μοτοσυκλέτα. έχω κάνει πάνω από 250000χλμ μαζί του 365 μέρες το χρόνο και πραγματικά ποτέ δεν με προβληματισε.
    Αν θα ξανάπαιρνα ον-οφ για θα κατέληγα στο "στρώμα 650 αβσ"......τα κάνει όλα .....και συμφέρει ! όπως έλεγαν παλιά για τα ΤΑ politically corect.....

  12. #27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KAGOURO Προβολή μηνύματος
    έχω τα τελευταία δεκαπέντε χρόνια Varadero .... ! Η κατανάλωση του σε μικτό κυκλο είναι 7λτρ/100χλμ αλλά έιναι πολύ υποκειμενικό να μιλάει κανείς για κατανάλωση . Κατά τ άλλα ταξιδεύει πιο ξεκούραστα απ το gs μετά τα 160 . Στην πόλη δεν είναι και το καλύτερο του αλλά είναι μια πολύ καλά ζυγισμένη μοτοσυκλέτα. έχω κάνει πάνω από 250000χλμ μαζί του 365 μέρες το χρόνο και πραγματικά ποτέ δεν με προβληματισε.
    Αν θα ξανάπαιρνα ον-οφ για θα κατέληγα στο "στρώμα 650 αβσ"......τα κάνει όλα .....και συμφέρει ! όπως έλεγαν παλιά για τα ΤΑ politically corect.....

    250.000Km;
    Το καλύτερο long term test θα μπορούσες να γράψεις να γουστάρουμε.

  13. #28
    ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΕΚΑΝΑ 25000 ΧΛΜ. ΧΩΡΙΣ........


    Το τελευταίο μηδενικό με 2 βαραντέρο ΜΚ-3 και έχω τις χειρότερες εντυπώσεις σε ότι αφορά ενεργητική ασφάλεια,όδική συμπεριφορά.
    Το μηχανάκι είναι επικίνδυνο,πολλά κιλά,τριγαρόχαρτο μπροστινό σε σχέση με τα 270 κιλά,κέντρο βάρους πολύ ψηλά.Συνδυασμός θανάτου...!!
    Πριν τα πάρω είχα μια απορία,τα έβλεπα συνέχεια ξάπλα στην πόλη και σκεφτόμουνα,ε θά είναι πολλά γιαυτό βλέπω συνέχεια βαραντέρο χύμα..!!
    Μόλις αγόρασα .....ΚΑΤΑΛΑΒΑ..!!Ταξιδεύει πολύ ωραία σε Εθνική οδό, ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ,αυτό ήταν..!!Θέλει μπράτσα και 1,80 το λιγότερο,
    διαφορετικά...?? ΓΟΒΑ ψηλοτάκουνη.Από το 99 το χαλβάδιαζα,το 2007 τα πήρα 2 στη σειρά και το 2008 τα έστειλα αφού έκανα 2000 χλμ. με το
    ένα και 23000χλμ. με το δεύτερο,ολοκαίνουργια και τα δύο ....!!!
    ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΒΕΣΤΡΟΜΑΚΙ ΡΕ ΛΕΒΕΝΤΗ ΜΟΥ, τι την θες την περιπέτεια σε τέτοιους δύσκολους καιρούς..!!
    Στρίβει ,φρενάρει,ταξιδεύει,είναι φτηνό στη συντήρηση ,στην ασφάλεια,στα τέλη........ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΠΑΝΤΟΥ,φορτωμένο σαν γαιδούρι με 150-160....!!!
    Τι τα θες τα παραπάνω ...?? Έχουμε γεμίσει κάμερες και μεταταγμένους που ψάχνουν αντικείμενο εργασίας..!!!
    ΚΑΙ ΦΤΗΝΟΟΟΟΟΟΟΟ.........

  14. #29
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Πεσ'τα ρε Τερενς!! Και 'γω Vstromας θα γινω! Το πηρα αποφαση!
    MADE IN JAPAN 日本製

  15. #30
    Το στρωμα ελαφρωμενο στα 185 κιλα και με σωστες αναρτησεις δεν ειν κακο...

Σελίδα 2 από 14 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ψάχνω δάσκαλο για μοτοσυκλέτα.
    από dog80 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2015, 09:12
  2. Ψάχνω πληροφορίες για Vf 1000 F Ii
    από palios_er500 στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2008, 16:30
  3. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2005, 13:02
  4. Πληροφορίες για διαδρομή
    από sas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2004, 08:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF