Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 30

Θέμα: ΖΗΤΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΗ BROS 650

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bros 650
    Εγγραφή
    11/07/2014
    Μηνύματα
    225

    ΖΗΤΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΗ BROS 650

    Λοιποόν παιδιά μετά απο πολύ σκέψη αποφάσισα να επισκευάσω το bros 650.Ο κυριότερος λόγος είναι συναισθηματικός,Το έχω και σαπίζει εδω και δεκα χρονια στην αυλη του πατρικου μου.Αν πάρω καινουργια μηχανη τοτε δεν θα αναστηθει ποτε και στο τελος θα το παρει κανενας παλιατζης και ειναι κριμα.Εγω λογω δουλειας πιανουν τα χερια μου αλλα δυστηχως οχι σε αυτον τον τομεα.Θα ηθελα πολυ να ασχοληθω προσωπικα με την ανακατασκευη αλλα χωρις βοηθεια απο καποιον που γνωριζει φοβαμαι οτι δεν θα τα καταφερω.Κατεβασα το μανιουαλ απο το ιντερνετ αλλα θα ηθελα και καποια βοηθεια απο καποιον που ξερει.Οταν κανεις μια ανακατασκευη λενε οτι χρειαζονται τα τρια Χ.Χρονος Χρημα Χωρος.Στα δυο πρωτα χ κατι γινεται αλλα στο τελευταιο υπαρχει προβλημα δεν εχω χωρο.Πριν λοιπον το παω σε καποιον μηχανικο.Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιος στην Θεσσαλονικη που εχει χρονο χωρο και ορεξη να βοηθησει για την ανακατασκευη.Εννοηται οτι οι μπυρες και τα τσιπουρα θα ειναι κερασμενα απο μενα κατα την διαρκεια των εργασιων.Θα βγαζουμε και φοτο απο την προοδο των εργασιων και θα τις ανεβαζουμε στο φορουμ.Ο λογος που ζητω αυτην την βοηθεια ειναι καθαρα για το οτι θα ηθελα θα μου αρεσε να ασχοληθω προσωπικα και να παρω αυτην την ικανοποιηση που καταλαβα οτι παιρνεις οταν ανασταινεις το παλιο μηχανακι σου, την χαρα που σου δινει οταν γυαλιζεις ενα κομματι αλουμινιο, οταν το βλεπεις να λαμπει σιγα σιγα.Δεν το κανω δηλαδη απο τσιγκουνια για να μου βγει πιο΄"φτηνα".Γιαυτο αν δεν βρεθει καποιος θα το παω σε καποιον μηχανικο.Προτασεις για καποιον που ξερετε οτι εναι καλος και τιμιος ευπροσδεκτες.
    Θα ηθελα να ρωτησω και κατι ακομη.Τις πινακιδες τις ειχα καταθεσει το 2011.Στο χαρτι που μου εδωσαν γραφει οτι μετα απο ενα ετος η πινακιδες κατστρεφονται.Αν παω τωρα με αυτο το χαρτι τι γινεται? θα βγαλω καινουργιες πινακιδες-αδεια κυκλοφοριας?.

  2. #2
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Ορθόν
    Καινούριο νούμερο και άδεια θα πάρεις

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros 650 Προβολή μηνύματος
    Λοιποόν παιδιά μετά απο πολύ σκέψη αποφάσισα να επισκευάσω το bros 650.Ο κυριότερος λόγος είναι συναισθηματικός,Το έχω και σαπίζει εδω και δεκα χρονια στην αυλη του πατρικου μου.Αν πάρω καινουργια μηχανη τοτε δεν θα αναστηθει ποτε και στο τελος θα το παρει κανενας παλιατζης και ειναι κριμα.Εγω λογω δουλειας πιανουν τα χερια μου αλλα δυστηχως οχι σε αυτον τον τομεα.Θα ηθελα πολυ να ασχοληθω προσωπικα με την ανακατασκευη αλλα χωρις βοηθεια απο καποιον που γνωριζει φοβαμαι οτι δεν θα τα καταφερω.Κατεβασα το μανιουαλ απο το ιντερνετ αλλα θα ηθελα και καποια βοηθεια απο καποιον που ξερει.Οταν κανεις μια ανακατασκευη λενε οτι χρειαζονται τα τρια Χ.Χρονος Χρημα Χωρος.Στα δυο πρωτα χ κατι γινεται αλλα στο τελευταιο υπαρχει προβλημα δεν εχω χωρο.Πριν λοιπον το παω σε καποιον μηχανικο.Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιος στην Θεσσαλονικη που εχει χρονο χωρο και ορεξη να βοηθησει για την ανακατασκευη.Εννοηται οτι οι μπυρες και τα τσιπουρα θα ειναι κερασμενα απο μενα κατα την διαρκεια των εργασιων.Θα βγαζουμε και φοτο απο την προοδο των εργασιων και θα τις ανεβαζουμε στο φορουμ.Ο λογος που ζητω αυτην την βοηθεια ειναι καθαρα για το οτι θα ηθελα θα μου αρεσε να ασχοληθω προσωπικα και να παρω αυτην την ικανοποιηση που καταλαβα οτι παιρνεις οταν ανασταινεις το παλιο μηχανακι σου, την χαρα που σου δινει οταν γυαλιζεις ενα κομματι αλουμινιο, οταν το βλεπεις να λαμπει σιγα σιγα.Δεν το κανω δηλαδη απο τσιγκουνια για να μου βγει πιο΄"φτηνα".Γιαυτο αν δεν βρεθει καποιος θα το παω σε καποιον μηχανικο.Προτασεις για καποιον που ξερετε οτι εναι καλος και τιμιος ευπροσδεκτες.
    Θα ηθελα να ρωτησω και κατι ακομη.Τις πινακιδες τις ειχα καταθεσει το 2011.Στο χαρτι που μου εδωσαν γραφει οτι μετα απο ενα ετος η πινακιδες κατστρεφονται.Αν παω τωρα με αυτο το χαρτι τι γινεται? θα βγαλω καινουργιες πινακιδες-αδεια κυκλοφοριας?.
    Καλημέρα φίλε ,άνευ παρεξηγήσεως αλλά νομίζω ότι πιο εύκολα σήμερα θα βρεις γκόμενα παρά αυτό που ζητάς.
    Καλή συνέχεια πάντως , bros 650 γουστάρω !

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bros 650
    Εγγραφή
    11/07/2014
    Μηνύματα
    225
    Λες???αντι για βοηθεια να ψαξω για γκομενα?Αν δεν βρεθει κανενας δεν πειραζει θα το παω σε μηχανικο και θα κανω την δουλεια μου απλα ηθελα να ασχοληθω

  5. #5
    Μάνος Το avatar του/της mankam
    Εγγραφή
    15/08/2009
    Μηνύματα
    1.347
    Βαλε μερικες φωτογραφιες να δουμε σε τι κατασταση βρισκεται, εφοσον πιανουν τα χερια σου και εχεις ορεξη ειμαι της γνωμης να το προσπαθησεις, κανεις δεν τα ηξερε ολα την πρωτη φορα!
    Οσο αφορα τον χωρο που δεν εχεις αν κοιταξεις στις ανακατασκευες και μετατροπες θα δεις αρκετους που το εκαναν στα ποιο απιθανα σημεια του σπιτιου.
    Εαν το πας σε συνεργειο θα χασεις την χαρα της συμμετοχης, σιγουρα δεν θα εχει το μερακι και την προσοχη στην λεπτομερεια που θα του εδινες εσυ!
    Οσο για βοηθεια και γνωμες εδω ειμαστε

  6. #6
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    σε μαστορα δεν συμφερει επ'ουδενι. βαλε μια ανακοινωση εδω μεσα και το πιο πιθανο ειναι να κανεις καινουριους φιλους. εχω φιλο Σαλονικη που ξερει 5 πραγματα κι εχει ορεξη. ειναι το μελος karolosrx. με το καλο να ρθεις και Βεροια για καφε να τα πουμε.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bros 650
    Εγγραφή
    11/07/2014
    Μηνύματα
    225
    Παιδες ευχαριστω για τις γνωμες σας.Ρωτησα μηχανικο ποσο θα μου κοστισει χονδρικα και με ειπε γυρω στα 1000-1350.Περιλαμβανει
    1.Ρυθμιση βαλβιδων-γενικο σερβις
    2.λαδια φιλτρο λαδιου αερος μπουζι κτλ
    3.Καθαρισμα καρπυρατερ-ρυθμιση και κατι μεβρανες με ειπε οτι μπορει να χρειαστουν καθαρισμα ρεζερβουαρ.
    4.Σερβις πηρουνι λαδια τσιμουχες
    5.Σερβις φρενων δαγκανα,τακακια,υγρα,τσιμουχες κτλπ
    6.Ελαστικα
    7.Αλλυσιδα-γραναζια.Θα τα δει μπορει να χρειαζεται μονο αλλυσιδα
    8.Γραναζια ελατηρια συμπλεκτη αν χρειαστουν
    9.μπαταρια
    Αυτα ειναι μια γενικη και χονδρικη λιστα ο ανθρωπος δεν το εχει δει ακομη το μηχανακι.Μπορει να χρειαστει και κατι ακομη.Μπορει και κατι να μην χρειαστει αυτο θα το δουμε στην πορεια.Τον ρωτησα αν ειναι δυνατον να συμετεχω στην διαδικασια της ανακατασκευης και με ειπε οτι δεν εχει προβλημα απλα θα πρεπει να μπορω εγω και να εχω χρονο οποτε ασχολειται με το δικο μου να μπορω να πηγαινω.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bros 650
    Εγγραφή
    11/07/2014
    Μηνύματα
    225
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomaniac Προβολή μηνύματος
    σε μαστορα δεν συμφερει επ'ουδενι. βαλε μια ανακοινωση εδω μεσα και το πιο πιθανο ειναι να κανεις καινουριους φιλους. εχω φιλο Σαλονικη που ξερει 5 πραγματα κι εχει ορεξη. ειναι το μελος karolosrx. με το καλο να ρθεις και Βεροια για καφε να τα πουμε.
    Τον karolosrx πως θα τον βρω?Θα πρεπει να τον πετυχω μεσα στο φορουμ?.μηπως απο τον πινακα ελχγου μπορω να κανω κατι?

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bros 650
    Εγγραφή
    11/07/2014
    Μηνύματα
    225
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomaniac Προβολή μηνύματος
    σε μαστορα δεν συμφερει επ'ουδενι. βαλε μια ανακοινωση εδω μεσα και το πιο πιθανο ειναι να κανεις καινουριους φιλους. εχω φιλο Σαλονικη που ξερει 5 πραγματα κι εχει ορεξη. ειναι το μελος karolosrx. με το καλο να ρθεις και Βεροια για καφε να τα πουμε.
    Τον karolosrx πως τον βρισκω?Μηπως απο τον πινακα ελεγχου κανω κατι?

  10. #10
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros 650 Προβολή μηνύματος
    Τον karolosrx πως τον βρισκω?Μηπως απο τον πινακα ελεγχου κανω κατι?
    απ τον πινακα ελεγχου ψαχνεις τους χρηστες
    τον βρισκεις και του στελεις πμ

  11. #11
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bros 650
    Εγγραφή
    11/07/2014
    Μηνύματα
    225
    [QUOTE=motomaniac;2552079]http://www.moto.gr/forums/member.php?u=40123 νατος!!![/QU

    Ευχαριστω του εστειλα και περιμενω απαντηση

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/10/2005
    Μηνύματα
    181
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros 650 Προβολή μηνύματος
    Παιδες ευχαριστω για τις γνωμες σας.Ρωτησα μηχανικο ποσο θα μου κοστισει χονδρικα και με ειπε γυρω στα 1000-1350.Περιλαμβανει
    1.Ρυθμιση βαλβιδων-γενικο σερβις
    2.λαδια φιλτρο λαδιου αερος μπουζι κτλ
    3.Καθαρισμα καρπυρατερ-ρυθμιση και κατι μεβρανες με ειπε οτι μπορει να χρειαστουν καθαρισμα ρεζερβουαρ.
    4.Σερβις πηρουνι λαδια τσιμουχες
    5.Σερβις φρενων δαγκανα,τακακια,υγρα,τσιμουχες κτλπ
    6.Ελαστικα
    7.Αλλυσιδα-γραναζια.Θα τα δει μπορει να χρειαζεται μονο αλλυσιδα
    8.Γραναζια ελατηρια συμπλεκτη αν χρειαστουν
    9.μπαταρια
    Αυτα ειναι μια γενικη και χονδρικη λιστα ο ανθρωπος δεν το εχει δει ακομη το μηχανακι.Μπορει να χρειαστει και κατι ακομη.Μπορει και κατι να μην χρειαστει αυτο θα το δουμε στην πορεια.Τον ρωτησα αν ειναι δυνατον να συμετεχω στην διαδικασια της ανακατασκευης και με ειπε οτι δεν εχει προβλημα απλα θα πρεπει να μπορω εγω και να εχω χρονο οποτε ασχολειται με το δικο μου να μπορω να πηγαινω.
    Δηλαδή αν θέλεις να κατεβάσεις τον κινητήρα, να βάψεις σκελετό, όλα τα μέρη της μηχανής, αν θέλεις κάποια γυαλίσματα, νικελ πόσα χρήματα θα σου ζητούσε?. Πιστεύω ότι σου ζήτησε πολλά λεφτά για τη λίστα που παραθέτεις παραπάνω.

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BMW R75 Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή αν θέλεις να κατεβάσεις τον κινητήρα, να βάψεις σκελετό, όλα τα μέρη της μηχανής, αν θέλεις κάποια γυαλίσματα, νικελ πόσα χρήματα θα σου ζητούσε?. Πιστεύω ότι σου ζήτησε πολλά λεφτά για τη λίστα που παραθέτεις παραπάνω.
    συμφωνώ,πολλά λεφτά.

  15. #15
    [FONT=Times New Roman][/FONT][FONT=Calibri]Υπερβολικά πολλά.[/FONT]
    [FONT=Times New Roman][/FONT]
    · Ο χαρακτήρας είμαι εγώ, η συμπεριφορά μου εξαρτάται από εσένα.
    www.agmalarm.gr https://www.facebook.com/giorgos.marazotis https://twitter.com/GMarazotis

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τακάκια για Honda Bros 650
    από georgio στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2010, 16:10
  2. ""Ζητώ βοήθεια για ένα τροχαίο...""
    από requiem στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2007, 17:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF