Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 71

Θέμα: περι παποριών......

  1. #31
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από κυριακος. Προβολή μηνύματος
    Tα μηδενιζεις ομως, και δε νομιζω οτι ειναι σωστο.Τελος παντων ειναι η αποψη σου!
    Στην πόλη θα προτιμούσα ένα μικρό και ευέλικτο σκούτερ από το να έχω παπί παρόλο που και πάλι το παπί κερδίζει στα σημεία.
    Αν τώρα το σκούτερ δε μου προσφέρει ούτε την ευελιξία να το χρησιμοποιώ στην πόλη, δεν έχει λόγο ύπαρξης.

    Τα μεγκα σκούτερ δεν κάνουν για πόλη και έχουν πάρα πολλά μειονεκτήματα σε σχέση με τις μηχανές στο ταξίδι ή στη βόλτα.
    Ειδικά η υπερβολή της υπερβολής (σκούτερ 250 κιλών) είναι μόνο για γέλια.
    Δεν γίνεται να συζητήσουμε σοβαρά βλέποντας το χάος που υπάρχει ανάμεσα σε αυτές τις δύο μηχανές που πόσταρε ο σπυράκος και συγκρίνοντας τα χαρακτηριστικά τους.
    Sent from me using a computer.

  2. #32
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από κυριακος. Προβολή μηνύματος
    Οπως και να τα γραψεις τα μειονεκτηματα τους ,αυτοι που εχουν σκουτερ πινουν νερο στο ονομα τους!
    Καλα κι αυτοι που εχουνε σμαρτακια νερο στο ονομα τους πινουνε.
    Κουβαδες παραμενουν ομως, οσο νερο και να καταναλωθει εις το ονομα αυτων απο τους κατοχους.

    Τα σκουτερ (τα νορμαλ, μεχρι 200-300cc) εχουν μια λογικη, ασχετως που οι περισσοτεροι διαφωνουμε με τη χρηση τους.
    Μπορεις να πας στο σουπερ μαρκετ, μπορεις να πας ατσαλακωτος στο κεντρο, μπορεις να αφηνεις κρανος γαντια μλκιες και να μην τα κουβαλας, να κινεισαι με μια σχετικη ανεση στην πολη. (Εγω και παλι θα προτιμουσα το τελευταιο πεταμενο στα σκουπιδια σαπιο παπι).
    Ειναι τελος παντων μια λυση για καποιον που θελει το βολεμα της μηχανης (ευκολο παρκινγκ, στα @@ του αμα εχει κινηση κλπ) αλλα δεν τον ενδιαφερουν οι πραγματικες συγκινησεις που μπορει να προσφερει μια μηχανη.

    Τα megascooter, ειναι ο ορισμος της μαλακιας με ροδες.
    Δε χωρας να κανεις διηθησεις ανετα, για να παρκαρεις θελεις χωρο σχεδον οσο ενα μικρο κουτι, καινε, κοινως για τη μετακινηση στην πολη και στο χαμο δεν κανουν.
    Αμα θες να κανεις διαδρομες και αποστασεις παιρνεις μηχανη.
    Αμα εχεις συνηθισει με το μικρο σκουτερ, και θες α) να αρχισεις να κανεις διαδρομες κι αποστασεις, β) να ανεβασεις το "στατους" σου, γ) να πατας καμια κουλομαρια στην ευθεια, και ΔΕΝ εισαι διατεθειμενος να ασχοληθεις να παρεις μηχανη, να αλλαξεις/μαθεις τροπο να οδηγας κλπ, πας και παιρνεις την μπανιερα.

    Απλο ειναι το πραγμα.

  3. #33
    Νέο μέλος Το avatar του/της K-Beast
    Εγγραφή
    10/06/2012
    Μηνύματα
    39
    Στο πρωτο σκελος της απαντησης σου συμφωνω!

    Στο δευτερο τωρα, εχω ενσταση εκει που λες οτι ειναι για" γελια". Ο καθενας αγοραζει αυτο που του αρεσει, και νομιζει οτι θα κανει τη δουλεια του οσο καλυτερα μπορει!

    Σαφεστατα δεν υπαρχει συγκριση αναμεσα στις δυο μηχανες.

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από κυριακος. Προβολή μηνύματος
    Σαφεστατα δεν υπαρχει συγκριση αναμεσα στις δυο μηχανες.
    εεεεε βασικά στη φωτό φαίνεται μια μηχανή και μια μπανιέρα...

  5. #35
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.632
    Κυριακο, δεν πιστεύεις ότι ένα μεγαλο κομμάτι των καταναλωτων αγοράζει ότι γυαλίζει;
    όχι μόνο στα μηχανακια φυσικά.

    καπως έτσι,νομίζω, φαίνονται και οι μαούνες για την πλειοψηφία των αγοραστών τους. γυαλιστερές...
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  6. #36
    Νέο μέλος Το avatar του/της K-Beast
    Εγγραφή
    10/06/2012
    Μηνύματα
    39
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gayros Προβολή μηνύματος
    Κυριακο, δεν πιστεύεις ότι ένα μεγαλο κομμάτι των καταναλωτων αγοράζει ότι γυαλίζει;
    όχι μόνο στα μηχανακια φυσικά.

    καπως έτσι,νομίζω, φαίνονται και οι μαούνες για την πλειοψηφία των αγοραστών τους. γυαλιστερές...
    Υπαρχει μεγαλο αγοραστικο κοινο που αγοραζει οτι λαμπει,κι ας μην ειναι χρυσος!
    Αλλα υπαρχει και κοινο που αγορασει συμφωνα με τις αναγκες του.Και απ οτι δειχνουν τωρα τελευταια οι πωλησεις, τα σκουτερ τα προτιμουν ολο και περισσοτεροι(για τους δικους τους λογους).
    Να διευκρινισω οτι οδηγουσα χρονια μηχανη,αποφασισα να μεταπηδησω στα σκουτερ,δε με καλυψαν,και ξαναγυρισα στη μηχανη!

  7. #37
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από κυριακος. Προβολή μηνύματος
    .....Να διευκρινισω οτι οδηγουσα χρονια μηχανη,αποφασισα να μεταπηδησω στα σκουτερ,δε με καλυψαν,και ξαναγυρισα στη μηχανη!
    άρα γράφεις για να γράφεις???
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  8. #38
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.632
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από κυριακος. Προβολή μηνύματος
    Υπαρχει μεγαλο αγοραστικο κοινο που αγοραζει οτι λαμπει,κι ας μην ειναι χρυσος!
    Αλλα υπαρχει και κοινο που αγορασει συμφωνα με τις αναγκες του.Και απ οτι δειχνουν τωρα τελευταια οι πωλησεις, τα σκουτερ τα προτιμουν ολο και περισσοτεροι(για τους δικους τους λογους).
    Να διευκρινισω οτι οδηγουσα χρονια μηχανη,αποφασισα να μεταπηδησω στα σκουτερ,δε με καλυψαν,και ξαναγυρισα στη μηχανη!
    κοίτα,κανείς δε θα κρεμάσει κανέναν επειδή πήγε και αγόρασε ότι του έκανε κέφι.
    απο την τσεπη σου τα έβγαλες,δικαιωμα σου είναι αν θες και να τα βαλεις φωτιά (μη το κάνεις είναι παράνομο ).
    Εδώ απλά σχολιάζουμε το μάταιον του πράγματος,στην κτήση μιας μαούνας για να κινείσαι στην πόλη.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  9. #39
    Νέο μέλος Το avatar του/της K-Beast
    Εγγραφή
    10/06/2012
    Μηνύματα
    39
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gixxerman Προβολή μηνύματος
    άρα γράφεις για να γράφεις???
    Γραφω γιατι εχω αποψη!!Αν εχεις κι εσυ,επειδη εχεις ΟΔΗΓΗΣΕΙ-ΣΥΜΒΙΩΣΕΙ,τοτε καλως!
    Αν παλι η γνωμη που εκφερεις ειναι του στυλ,ακουσα-μου ειπανε,κλπ,τοτε απλα δε ξερεις!

  10. #40
    Νέο μέλος Το avatar του/της K-Beast
    Εγγραφή
    10/06/2012
    Μηνύματα
    39
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gayros Προβολή μηνύματος
    κοίτα,κανείς δε θα κρεμάσει κανέναν επειδή πήγε και αγόρασε ότι του έκανε κέφι.
    απο την τσεπη σου τα έβγαλες,δικαιωμα σου είναι αν θες και να τα βαλεις φωτιά (μη το κάνεις είναι παράνομο ).
    Εδώ απλά σχολιάζουμε το μάταιον του πράγματος,στην κτήση μιας μαούνας για να κινείσαι στην πόλη.
    Μα εγω δε διαφωνω σ αυτο που λες-λετε!
    Διαφωνω, γιατι εχουμε μαθει να τα κανουμε ολα ισωμα!!

  11. #41
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από κυριακος. Προβολή μηνύματος
    Γραφω γιατι εχω αποψη!!Αν εχεις κι εσυ,επειδη εχεις ΟΔΗΓΗΣΕΙ-ΣΥΜΒΙΩΣΕΙ,τοτε καλως!
    Αν παλι η γνωμη που εκφερεις ειναι του στυλ,ακουσα-μου ειπανε,κλπ,τοτε απλα δε ξερεις!
    κοίτα η άποψη είναι σαν τις κ@#$5τρυπες..ο καθένας έχει κι από μια...
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  12. #42
    Νέο μέλος Το avatar του/της K-Beast
    Εγγραφή
    10/06/2012
    Μηνύματα
    39
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gixxerman Προβολή μηνύματος
    κοίτα η άποψη είναι σαν τις κ@#$5τρυπες..ο καθένας έχει κι από μια...
    Τα ειπες ολα!!Τελος!!

  13. #43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από κυριακος. Προβολή μηνύματος
    Τα ειπες ολα!!Τελος!!
    υπάρχουν όμως και δεδομένα...όπως ότι ο ήλιος βγαίνει απ'την ανατολή...ή ότι τα mega scooters είναι γτπκ σε σύγκριση με τις μοτοσυκλέτες...βέβαια ότι του καυλώσει του καθ'ενός....!!!!!
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  14. #44
    Νέο μέλος Το avatar του/της K-Beast
    Εγγραφή
    10/06/2012
    Μηνύματα
    39
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gixxerman Προβολή μηνύματος
    βέβαια ότι του καυλώσει του καθ'ενός....!!!!!
    +1255

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    yamaha jog
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	images.jpg 
Προβολές:	102 
Μέγεθος:	7,1 KB 
ID:	330550
    μεχρι τοσα επρεπε να ειναι τα σκουτερ για να ειναι χρηστικα
    δεν ειναι τυχαιο οτι το παπι μετα απο μισο αιωνα εξελιξης δεν εχει μεγαλωσει ποντο

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Περι Γαμου
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 18:46
  2. Περί Fazer600 o λόγος...
    από superfour στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 23:24
  3. Περί Αλυσίδας …
    από niko13g στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2003, 14:38
  4. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 01:48
  5. Περι γουρουνιων ο λογος!!!!
    από dela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 15:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF