Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΓΙΑ ΠΟΛΗ

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/09/2013
    Μηνύματα
    115

    ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΓΙΑ ΠΟΛΗ

    Γεια σε ολους, πριν 2 βδομαδες πουλησα την μηχανη μου και τωρα εχω ξεμεινει στη αθηνα χωρις μεταφορικο.
    Αυτες τις 2 βδομαδες λοιπον, εχω παιδευτει και μπερδευτει αρκετα με την αναζητηση καινουργιας μηχανης,
    για αυτο ειπα να απευθυνθω σε εσας μπας και ακουσω καποια συμβουλη ή οτιδηποτε.

    Καταρχας, τα λεφτα που μπορω να διαθεσω ειναι ταβανι τα 1500ε. Το μηχανακι θα εχει χρηση μονο για πολη(αθηνα).
    Θα ηθελα να ειναι οικονομικο, οχι μονο οσον αφορα την καταναλωση αλλα και οσον αφορα τα σερβις κτλπ. Επισης
    να μην πηγαινει με τελικη μεχρι τα 100 και αυτα να τα πιανει και να νιωθεις λες και θα ανατιναχθει, αλλα να μπορεις να
    πας με 120 ''ψιλοκομπλε''.(δεν ψαχνω μηχανακι να 200σαριζει).

    Αυτα σαν γενικοτερη εικονα. Το μηχανακι δεν με νοιαζει τι ειδους θα ειναι,ας ειναι παπια, σκουτερ, εντουρο οτιδηποτε
    πραγματικα, απλα να μπορω να κανω τη δουλεια μου. Απο σκουτερ που κοιταξα καποια βρηκα τα beverly τα 250 αλλα
    απο οτι ειδα αν χαλασει κατι σε αυτα το σερβις μπορει να κοστισει καμποσο.

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Αν ξεχάσεις το 120 ''ψιλοκομπλε'', παίρνεις ένα παπί 100-125cc και βρίσκεις την υγειά σου από ευκολία και οικονομία.
    Τελευταία τροποποίηση από lykourgi; 06/02/2015 στις 12:28.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/09/2013
    Μηνύματα
    115
    Απο οτι βλεπω και εγω τωρα, μαλλον αυτο θα γινει...θα ξεχασω το 120 χαχα θαπαρω μια παπια και θα ησυχασω.

  4. #4
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/02/2015
    Μηνύματα
    47
    Ninja250 βρισκεις με 1500...και τα κανει ολα!!

  5. #5
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Honda wave
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/03/2015
    Μηνύματα
    3
    Καλησπέρα παιδιά, νέος στο forum εδώ!

    Λέγομαι Γιώργος και είμαι στην αναζήτηση μιας πάπιας για καθαρά χρήση μέσα σε πόλη - κοντινές αποστάσεις, όχι μεγαλύτερες από 8-10km- το budget θα ήθελα να το κρατήσω όσο το δυνατόν πιο κάτω γίνεται, μπορείτε να μου προτείνετε κάποια λύση?

    Να συμπληρώσω πως τα χέρια μου πιάνουν αρκετά και έχω κάποιες Χ γνώσεις στα μηχανολογικά και μπορώ να "μαζέψω" μερικά τυχόν προβλήματα που ίσως μου βγουν στην πορεία..δεν ψάχνω τίποτα ιδιαίτερο, αρκεί να είναι οικονομικό, και να τραβάει ένα 2κάβαλο με αξιοπρέπεια..

    Υ.Γ. γλυκοκοιτάζω κάτι Daytona Sprinter 125cc..ίσως γιατί είναι τα πιο φθηνά value for money (για τα μάτια μου)..κάποιος να μου πει εντυπώσεις?

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    με 1100 ευρώ παίρνεις καινούριο daytona αλλά μπορείς να βρεις και καλομεταχειρισμένο τζαπάν μηχανάκι.
    παπί πχ crypton ή μοτοσυκλετάκι όπως ybr125 ή cbf125.

    προσωπικά προτίμησα και αγόρασα πρόσφατα μεταχείρω τζαπάν.

  8. #8
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    ΧΤ600
    DOMINATOR650

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.285
    Το είχα προτείνει κ στον σούτερ από πάνω αλλά μάλλον δεν του άρεσε: http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6254589/

    Σούπερ παπί 150cc, ΔΕΝ έχει τη δύναμη του crypton αλλά τουλ. δεν θα σου βγάλει τα θέματα του ΖΧ (τροφοδοσία) πχ ή δεν θα σου βγάλει το λάδι όπως τα σκούτερς της kymco (ευπαθή, τριζάτα πλαστικά κ όλο ψιλομλκιούλες, ανορθωτές, εξατμίσεις, κλπ όλο κ κάτι θα σου βγάζει στο μήνα - προσοχή αναφέρομαι στα μικρά σκούτερ της κιμκο των 150cc κ κάτω).

    Στο παπί (της kymco) τα πράγματα είναι διαφορετικά, και όλα αυτά με σχεδόν καινούριο μηχανάκι (4ετίας) κ πραγματικά γρήγορο κ ασφαλές.

    Δεύτερη εναλλακτική το crypton, τέλειο αλλά ακριβό (στο μπάτζετ των 1500€ θα είναι λογικά 7ετίας το μηχανάκι) τσέκαρε προσεκτικά σε συνεργείο πιθανές πτώσεις, τροφοδοσία, περιφερειακά.

    Τα λοιπά 125 άρια μοτοσυκλετάκια δεν ξέρω αν τα θες στο παιχνίδι μιας κ θα κινείσαι σε αστικό περιβάλλον κ αυτά έχουν συμπεριφορά μεν, έλλειψη επιδόσεων ένεκα βάρους κ κυβικών δε.

    Σκούτερς; Πολύ καλά αν έχεις πορτοφόΛι να πάρεις κάτι καλό κ σχετικά καινούριο τότε ναι.(κ κυρίως Ιαπωνικό)
    Αν το ζητούμενο είναι η πραγματική οικονομία, τότε από εμένα μακρυά. (έχω μακρόχρονη θητεία κ έχω πληρώσει ένα 2ο μηχανάκι σε ζημΝιές).

    Αυτά από εμένα.

Παρόμοια θέματα

  1. μηχανακι για αποσυρση?
    από gixxerpap στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2007, 16:36
  2. Το απολυτο μηχανακι για να φαινεστε το βραδυ!
    από AFTER στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2006, 08:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF