Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 75

Θέμα: αξιοπιστια ktm

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586

    αξιοπιστια ktm

    παιδια το ξερω οτι το θεμα θα γινει λιγο κολαση αλλα νομιζω πως πρεπει να ρωτησω και να μαζεψω μερικες αποψεις!
    θα ομολογησω λοιπον πως εχω κολλησει λιγο με το 1290 adventure και οταν με το καλο μπορεσω να το οδηγησω και δω αν μου ταιριαζει σκεφτομαι σοβαρα οτι μπορει να ειναι η επομενη μου μηχανη!
    τωρα κατα καιρους ακουω πολλα για την κτμ(καθε τεταρτη μαστορα)και θα ηθελα να μαθω απο ιδιοκτητες την εμπειρια τους!καλα οχι μονο απο ιδιοκτητες αλλα απο οποιον μπορει να εχει ξεκαθαρη αποψη,αλλα δεν μιλαω για κατσικια εντουρο και μξ αλλα για τις μεγαλες v2 της εταιρειας οι οποιες ειναι αριστα συντηρημενες.τι προβληματα ξερουμε?
    ναι οκ εχω την εικονα πως τα κτμ ειναι ζημιαρικα αλλα μιλαμε για ασυντηρητα καγουροσκισμενα μοταρντ και καθαρα η για ολα τα κτμ?
    το λεω γιατι και για την bmw ακουγονται πολλα κακα αλλα απο τις 3 που εχω αλλαξει ειχα σχεδον μηδαμινα προβληματα!αλλα ηταν ολες με τα σερβις τους στην αντιπροσωπεια και παντα στην ωρα τους,μηπως τελικα για την κακη φημη της κτμ ευθυνονται καποιοι ιδιοκτητες?
    ρωταω παιδια γιατι πραγματικα ειναι ενα πολυ σημαντικος παραγοντας η αξιοπιστια ειδικα οταν δινεις τοσα χρηματα και μονο σε θυμωνει να μενει η μηχανη σου στο συνεργειο και να εχεις συνεχειαμτο αγχος του τι μπορει να συμβει!
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  2. #2
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/02/2015
    Μηνύματα
    47
    Καλησπερα φιλε μου...το καθε τριτη μαστορα ειχε βγει δικιολογημενα για μηχανσκια εως και το 2005 περιπου...πια η κτμ βγαζει αξιοπιστα μηχανακια...για το συγκεκριμενο μηχανκι που ρωτας παντως δεν νομιζω να βρεις ευκολα πληροφοριες μιας και ειναι καινουριο

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    μα φιλε μου δεν ψαχνω κατι για το συγκεκριμενο μοντελο αλλα γενικα να καταλαβω την αξιοπιστια τον μεγαλων κτμ!ετσι και αλλιως φοραει το ιδιο μοτερ με τον μεγαλο δουκα.αυτο που λες θελω να αποσαφηνισω,απο που δηλαδη προεκυψε αυτη η κακη φημη της εταιρειας!
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  4. #4
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/02/2015
    Μηνύματα
    47
    η κακη φημη προεκυψε απο παλια supermoto που ηταν και αναξιοπιστα και συναμα τα επαιρναν οι καγκουρες δεν τους καναν ποτε service και τα λιωναν στις παντες....κυριως κατι lc4 κατι duke κτλπ....για τα καθαρα που ανεφερες ηταν και ειναι παντα σκυλια πλην καποιοων διχρονων που εβγαζε παλιοτερα!!γιατο τελευταιο μιλαω ως κατοχος

  5. #5
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Πάντως το 1190 (το οποίο είναι εκπληκτικό μηχανάκι) έχει βγάλει θέματα, μπες adv rider και κοίτα.
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    Πάντως το 1190 (το οποίο είναι εκπληκτικό μηχανάκι) έχει βγάλει θέματα, μπες adv rider και κοίτα.
    λες και αλλα περα απο φιλτρο-φιλτροκουτι?
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  7. #7
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterbmwrider Προβολή μηνύματος
    λες και αλλα περα απο φιλτρο-φιλτροκουτι?
    μπροστινή φλάτζα κάρτερ, διπλό σταντ, εγκέφαλος!, κάποια ηλεκτρονικά θέματα και ότι ακόμα θυμηθώ θα στο γράψω.
    Με 3 χρόνια εγγύηση όμως δεν θα έχεις θέμα. Για 3 χρόνια.
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    μπροστινή φλάτζα κάρτερ, διπλό σταντ, εγκέφαλος!, κάποια ηλεκτρονικά θέματα και ότι ακόμα θυμηθώ θα στο γράψω.
    Με 3 χρόνια εγγύηση όμως δεν θα έχεις θέμα. Για 3 χρόνια.
    πως δεν θα εχω θεμα,μονο που θα τρεχω στο μαστορα η θα με αφησει στη μεση σε καποιο ταξιδι φτανει!δηλαδη ειναι δυνατον να παρεις μηχανη ταξιδιου και να μην ξερεις αν θα φτασεις στον προορισμο σου??
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  9. #9
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterbmwrider Προβολή μηνύματος
    πως δεν θα εχω θεμα,μονο που θα τρεχω στο μαστορα η θα με αφησει στη μεση σε καποιο ταξιδι φτανει!δηλαδη ειναι δυνατον να παρεις μηχανη ταξιδιου και να μην ξερεις αν θα φτασεις στον προορισμο σου??
    Eνώ με τα υπόλοιπα (BMW, Honda, Kawasaki, κλπ) είσαι σίγουρος ότι θα φτάσεις;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #10
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterbmwrider Προβολή μηνύματος
    πως δεν θα εχω θεμα,μονο που θα τρεχω στο μαστορα η θα με αφησει στη μεση σε καποιο ταξιδι φτανει!δηλαδη ειναι δυνατον να παρεις μηχανη ταξιδιου και να μην ξερεις αν θα φτασεις στον προορισμο σου??
    Σχεδον δεν υπαρχει πρωτοεμφανιζομενο μοντελο παγκοσμιως που να μην εβγαλε βρεφικα προβληματα......

    Να ξερεις οτι οι καλλυτεροι δοκιμαστες ειναι οι πελατες του πρωτου χρονου σε ενα νεο μοντελο.....

    Ειναι συνηθες το διλημα .... Η πουλ μουρ πρωτοεμφανιζομενου η υπομονη κανα χρονο.....

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Eνώ με τα υπόλοιπα (BMW, Honda, Kawasaki, κλπ) είσαι σίγουρος ότι θα φτάσεις;

    sniper με το bmw μου οσο και αν σου φαινεται περιεργο ειμαι εντελως σιγουρος οτι θα παω απροβληματιστα!οπως και με το βαραντερο παλια δεν μου ειχε κανει κιχ!μιλαμε παντα για αριστα συντηρημενα μηχανακια!
    εσυ λες κατι που γενικα δεν ειναι λαθος,οτι ολα τα μηχανακια μπορει να εμφανισουν καποιο προβλημα,οκ λογικο.αλλα να δουμε αν ειναι γενικο το προβλημα σε καθε εταιρεια η υπαρχουν εξαιρεσεις!στην συγκεκριμενη περιπτωση για την κτμ!
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    Σχεδον δεν υπαρχει πρωτοεμφανιζομενο μοντελο παγκοσμιως που να μην εβγαλε βρεφικα προβληματα......

    Να ξερεις οτι οι καλλυτεροι δοκιμαστες ειναι οι πελατες του πρωτου χρονου σε ενα νεο μοντελο.....

    Ειναι συνηθες το διλημα .... Η πουλ μουρ πρωτοεμφανιζομενου η υπομονη κανα χρονο.....

    ναι οκ,αλλα το μοτερ δεν ειναι καινουργιο ομως,μπορουμε να εχουμε καποια εικονα απο τους δουκες αλλα και τα 1190!
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  13. #13
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterbmwrider Προβολή μηνύματος
    sniper με το bmw μου οσο και αν σου φαινεται περιεργο ειμαι εντελως σιγουρος οτι θα παω απροβληματιστα!οπως και με το βαραντερο παλια δεν μου ειχε κανει κιχ!μιλαμε παντα για αριστα συντηρημενα μηχανακια!
    εσυ λες κατι που γενικα δεν ειναι λαθος,οτι ολα τα μηχανακια μπορει να εμφανισουν καποιο προβλημα,οκ λογικο.αλλα να δουμε αν ειναι γενικο το προβλημα σε καθε εταιρεια η υπαρχουν εξαιρεσεις!στην συγκεκριμενη περιπτωση για την κτμ!
    Μιλάς με κάποιον που κάποτε άκουγε ΚΤΜ και γελούσες νευρικά...

    Αυτό που λέει ο STΟΥBI ισχύει.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    τωρα δηλαδη δεν γελας?αυτο ρωταω...εχει αλλαξει κατι στη εταιρεια η παπαρια?θεωρητικα ομως το 1290 ειναι η εξελιξη του 1190 και παλι λογικα εχουν λυσει πχ το προβλημα με το φιλτροκουτι,δεν μιλαμε για ενα ολοκαινουργιο μοντελο!
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  15. #15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterbmwrider Προβολή μηνύματος
    τωρα δηλαδη δεν γελας?αυτο ρωταω...εχει αλλαξει κατι στη εταιρεια η παπαρια?θεωρητικα ομως το 1290 ειναι η εξελιξη του 1190 και παλι λογικα εχουν λυσει πχ το προβλημα με το φιλτροκουτι,δεν μιλαμε για ενα ολοκαινουργιο μοντελο!
    Αφού μπήκε η αμφιβολία στο μυαλό σου, γιατί δεν κοιτάς για κάτι άλλο;

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Sas Paroysiazo To ..neo Motard Ths Ktm!!!
    από DUKASII στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2018, 16:56
  2. KTM και αξιοπιστία
    από sniper στο forum KTM
    Απαντήσεις: 172
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2014, 17:32
  3. Το SuperBike της KTM
    από DIT στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2003, 14:57
  4. apithano videaki...KTM
    από Todi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 18:31
  5. Ζητηση για KTM 525
    από ale στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 14:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF