Σελίδα 24 από 110 ΠρώτοΠρώτο ... 1419202122232425262728293474 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 346 έως 360 από 1637

Θέμα: Yamaha MT-09 Tracer

  1. #346
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dinos5559 Προβολή μηνύματος
    Δεν ξερω αν θα βγαλεις ευκολα ακρη αδερφε.....ο καθενας οπου κ να ρωτησεις λεεει τα δικα του....κ γω ψαχνομαι για το συγκεκριμενο μηχανακι αλλα ακομα δεν εχω καταληξει....
    το σιγουρο ειναι οτι δε θα με σταματησουν τα 500 ευρω πανω κατω και κατι αρνητικα του στυλ το περιμενα πιο δυνατο ή να ειχε καλυτερη καλυψη το φερινγκ κ τετοια...
    το θεμα του κοσκινισματος τωρα με απασχολει δε λεω αλλα πολυ φοβαμαι οτι εχει να κανει κ με τον οδηγο και τις απαιτησεις του...εχω ακουσει για κοσκινισμα και σε ss και σε naked μηχανακια που οφειλοταν καθαρα στον οδηγο και οχι στη μηχανη....παραμενω επιφυλακτικος ομως...
    ετσι ακριβως ο καθενας λεει την τρελα του γενικα...ετσι ειναι ο κοσμος αλλοι ειναι ψευτοαπαιτητικοι και σου βαζουν φρενο χωρις λογο..παντως απο καποιες απαντησεις και πως σου παραθετει καποιος τα επιχειρηματα του μπορεις να καταλαβεις αν ειναι φερεγγυος 100%..κανε και παρε αυτο που θες πραγματικα και σου αρεσει οπτικα. αν μπορεις και ενα τεστ να κανεις θα ηταν το καλυτερο

  2. #347
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    24 σελιδες ειναι πολλες κι εχω ταξιδι αυριο.... το μηχανακι ειναι ΓΚΑΥΛΑ.. το καβαλησα Σαλονικη κεντρο κι ακομα παραμιαλω.. δνε ξερω ποσα αλογα εχει.. αλλα εμενα μου εφτασε... μπαντιλικ μασιν...

  3. #348
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/08/2005
    Μηνύματα
    101
    Παλικαρια,για τιμη ρωτησα,τα αλλα λιγο η πολυ ειναι γνωστα.Σημερα πρωι μου ειπαν στην Καλαματα, 9900€ με πινακιδα και 1 χρονο επιπλεον εγγυηση.Ρωταω για να μαθω τι παιζει σε αλλες πολεις.

  4. #349
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    κοιτα να ειναι το 16'....

    9900 μου ειπαν το 15αρι πριν καναδυο βδομαδες και 10200 το 16' συν αδειες πινακιδες σουμουτου

  5. #350
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/08/2005
    Μηνύματα
    101
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nickald Προβολή μηνύματος
    κοιτα να ειναι το 16'....

    9900 μου ειπαν το 15αρι πριν καναδυο βδομαδες και 10200 το 16' συν αδειες πινακιδες σουμουτου
    Μοντελο 2016 μιλαμε παντα.Ειναι ευκολο να το δεις,η ταπα του καρτερ ειναι μπροστα και οχι κατω απο αυτο.
    Επισης μερικες παρτιδες ερχονται με Michelin απο οτι μου ειπε.

  6. #351
    καποιος ψιλοψαγμενος με γνωριμιες μου ειπε οτι ενας μαστορης εχει βρει το προβλημα του κοσκινισματος το οποιο δεν παρουσιαζεται σε ολα αλλα σε μεμονομενες παρτιδες μοτοσικλετων....ισχυριζεται οτι η μπροστινη ζαντα στο χειλος της εχει σε ενα σημειο ενα μικρο εξογκοματακι το οποιο μολις το βρεις το ξυριζεις και το προβλημα του κοσκινισματος λυνεται....ΛΕΕΙ οτι το εχει αναφερει στο μοτοδικτυο να το επισυμανουν αλλα δεν εχει παρει θετικη η΄αρνητικη απαντηση....Κοβει ομως το λαιμο του οτι αυτο ειναι το θεωρητικο προβλημα και οτι λυνεται ετσι απλα και η μοτοσικλετα δεν εχει ΚΑΝΕΝΑ προβλημα αεροδυναμικης η΄στυσηματος ή ελατωματικων ελαστικων...
    Θα ηθελα πολυ να τον πιστεψω...
    οταν βαρεθεις το γκαζι, μαθε να στριβεις....

  7. #352
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kemmotar
    Εγγραφή
    15/06/2015
    Μηνύματα
    168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dinos5559 Προβολή μηνύματος
    καποιος ψιλοψαγμενος με γνωριμιες μου ειπε οτι ενας μαστορης εχει βρει το προβλημα του κοσκινισματος το οποιο δεν παρουσιαζεται σε ολα αλλα σε μεμονομενες παρτιδες μοτοσικλετων....ισχυριζεται οτι η μπροστινη ζαντα στο χειλος της εχει σε ενα σημειο ενα μικρο εξογκοματακι το οποιο μολις το βρεις το ξυριζεις και το προβλημα του κοσκινισματος λυνεται....ΛΕΕΙ οτι το εχει αναφερει στο μοτοδικτυο να το επισυμανουν αλλα δεν εχει παρει θετικη η΄αρνητικη απαντηση....Κοβει ομως το λαιμο του οτι αυτο ειναι το θεωρητικο προβλημα και οτι λυνεται ετσι απλα και η μοτοσικλετα δεν εχει ΚΑΝΕΝΑ προβλημα αεροδυναμικης η΄στυσηματος ή ελατωματικων ελαστικων...
    Θα ηθελα πολυ να τον πιστεψω...
    αυτα τα λεει η γιαμ@χα πιπεριγγ@ς. ισχυει πως σε ενα σημειο η ζαντα εχει ενα εξογγωματακι. λαθος απο το χυτηριο. προσωπικα σε 2 μηχανακια που πηγαμε και "φτιαξαμε" τις ζαντες δεν ειδαμε σημαντικη διαφορα ωστε να λες οτι ειναι 100% αυτο. ολα εχουν να κανουν με συνδυασμο πραγματων.
    1. κοντο μετατροχιο. πλαισιο απο το γυμνο
    2. προσθεσε στο απω πανω μεγαλυτερο ρεζερβουαρ, περιεργα αεροδυναμικως πλαινα φτερα.
    3. μεγαλες μακριες χουφτες σε φαρδυ τιμονι.
    4. κενο κατω απο το μοτερ στροβιλιζει τον αερα.
    5. ελαφρυ μηχανακι 208 κιλα κομπλε ολα μεσα
    6. μετριοτατες αναρτησεις που χρηζουν ρυθμισης στον καθε αναβατη ξεχωριστα.
    7. σε καποια πρωτα ηταν ο λαιμος ρουλεμαν οχι σφιγγμενος στις σωστες ροπες συσφιξης (1.8 λεει το μανουαλ)

    ολα τα παραπανω λιγο ή πολυ συντελουν στο φαινομενο κοσκινισμα, το οποιο δεν εχουν ολοι οι κατοχοι. το μηχανακι ειναι πολυ καλο, τρομερο, καποια απο τα παραπανω αρνητικα εχουν καλο αντικτυπο στο handling και στην ευκολια μεσα στην πολη, τα επιτοπια κλπ. λυσεις πολλες και σχετικα ανεξοδες. απο κει και περα με αλλαγη αναρτησης το φαινομενο φευγει 99%

  8. #353
    καλά, το 6 δεν είναι "προνόμιο" του tracer. μερικά λίγο βαρυκόκκαλα αγόρια δεν βολευόμαστε σε καμμία στοκ ανάρτηση.

  9. #354
    δηλαδη εγω στα 100 κιλακια που ειμαι θα θελω αναρτηση?????
    Ο παραπανω εδωσε πολυ καλες πληροφοριες....φιλε πρεπει να το χεις ψαξει αρκετα το θεμα αν κρινω απο αυτα που γραφεις....δωσε μας τα φωτα σου....μου λειπουν ακομα λιγα ευρω για να το παρω....το χω καψουρευτει αποταν το ειδα κ δεν το εχω κανει καν βολτα...
    οταν βαρεθεις το γκαζι, μαθε να στριβεις....

  10. #355
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kemmotar
    Εγγραφή
    15/06/2015
    Μηνύματα
    168
    ειτε εισαι 60 ειτε 100 οι στοκ αναρτησεις στα συμβατικα μηχανακια ειναι μετριοτατες. καλως ή κακως στο τρεισερ αγοραζεις κινητηρα διαμαντι και λεντ φωτιστικα χαρτες τρακσιον. υπαρχει κλαμπ στο facebook, ελληνικο και διεθνες για πληροφοριες. επισης κανε τεστ ραιντ σε γιαμαχα.

  11. #356
    Η λέξη κλειδί φυσικά είναι το "συμβατικό" που γράφεις.

    Αν κάποιος θέλει "καλές" αναρτήσεις μπορεί να πληρώσει τα "ειδικά" μηχανάκια από ευρώπη ή να πάρει κάτι λιγότερο "συμβατικό" και σπορ από Ιαπωνία. Ειδικά για το tracer, στα 10000 που έχει μπορείς χαλαρά να προσθέσεις ένα καλής ποιότητας αμορτισέρ πίσω και cartridge μπροστά και να έχεις στημένο μηχανάκι με λιγότερα ευρώ από το ΚΤΜ1050 ας πούμε. Ή ίσως και από το Tiger1050 που τώρα έρχεται, το οποίο όμως έχει καλύτερο εξοπλισμό συνολικά.

    Το οποίο προϋποθέτει και οδηγό που να ξέρει και να μπορεί να πάρει αυτό το παραπάνω των αναρτήσεων για να του είναι "εκ των ων ουκ άνευ". Αν μιλάμε για καθημερινή μετακίνηση και ταξιδάκια, όλα αυτά είναι λίγο άκυρα, ειδικά στις μέρες μας που τα ευρώ δεν είναι σε αφθονία, ότι και αν λέει ο Κατρούγκαλος.
    Τελευταία τροποποίηση από amyroukai; 09/05/2016 στις 18:07. Αιτία: μιλ μερσί κάπτεν Σπύρε

  12. #357
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Η λέξη κλειδή φυσικά είναι το "συμβατικό" που γράφεις.
    Αλλο ενα καστρο επεσε
    πουτσ@@@@@@@@@

  13. #358
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Αλλο ενα καστρο επεσε
    Να γαμήσω... ΑΥΤΟ ΠΩΣ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ... edit.

  14. #359
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Να γαμήσω... ΑΥΤΟ ΠΩΣ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ... edit.
    Ουδεις ασφαλτος....

    Α ρε Λαιδη, ποσο μπροστα ρπστμ.....
    πουτσ@@@@@@@@@

  15. #360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Η λέξη κλειδί φυσικά είναι το "συμβατικό" που γράφεις.

    Αν κάποιος θέλει "καλές" αναρτήσεις μπορεί να πληρώσει τα "ειδικά" μηχανάκια από ευρώπη ή να πάρει κάτι λιγότερο "συμβατικό" και σπορ από Ιαπωνία. Ειδικά για το tracer, στα 10000 που έχει μπορείς χαλαρά να προσθέσεις ένα καλής ποιότητας αμορτισέρ πίσω και cartridge μπροστά και να έχεις στημένο μηχανάκι με λιγότερα ευρώ από το ΚΤΜ1050 ας πούμε. Ή ίσως και από το Tiger1050 που τώρα έρχεται, το οποίο όμως έχει καλύτερο εξοπλισμό συνολικά.

    Το οποίο προϋποθέτει και οδηγό που να ξέρει και να μπορεί να πάρει αυτό το παραπάνω των αναρτήσεων για να του είναι "εκ των ων ουκ άνευ". Αν μιλάμε για καθημερινή μετακίνηση και ταξιδάκια, όλα αυτά είναι λίγο άκυρα, ειδικά στις μέρες μας που τα ευρώ δεν είναι σε αφθονία, ότι και αν λέει ο Κατρούγκαλος.
    Συμφωνω...

    Ομως θεση αυτη, αυτοματως, κανει τελικα τα ευρωπαικα εξωτικα μοτοσακα “οχι ακριβα"...
    Ναι;
    πουτσ@@@@@@@@@

Παρόμοια θέματα

  1. Ανάκληση μοτοσικλετών Yamaha MT-09
    από McGyver στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2014, 13:22
  2. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2014, 07:46
  3. Yamaha MT-09 Adventure...?
    από Juohmaru! στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2014, 20:28
  4. Yamaha mt-03
    από Projector στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2006, 22:07
  5. Yamaha Mt - 02
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2006, 00:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF