Σελίδα 1 από 12 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 172

Θέμα: Αξιοπιστία

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818

    Αξιοπιστία

    Yπαρχει κανεις που πιστευει οτι ενα απο τα σοβαροτερα κριτηρια ,για την αγορα μηχανης ,ειναι η αξιοπιστια?

    Αν ναι,ας κοιταξει τους πινακες αξιοπιστιας,παραλληλα με τους πινακες των πωλησεων.

    Υ.Γ.Εχω βαλει μια "αναξιοπιστη" gs 1200 στο ματι.Κιτρινη με μπαγαζιερες,φουλ εξοπλισμο,βιβλιο service,θερμαινομενα κλπ,κλπ.Για το καλο μου ελπιζω να μου περασει συντομα.

    Αν οχι (και με το συμπαθειο) χεστηκα για την αξιοπιστια της.

  2. #2
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Εγω το διάβασα πάντως το thread που ποστάρατε πιο πάνω να ξέτε.
    Τζαπάν για εμένα = απροβλημάτιστα.
    Φίου φίου φι φι φίου

  3. #3
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Yπαρχει κανεις που πιστευει οτι ενα απο τα σοβαροτερα κριτηρια ,για την αγορα μηχανης ,ειναι η αξιοπιστια?

    Αν ναι,ας κοιταξει τους πινακες αξιοπιστιας,παραλληλα με τους πινακες των πωλησεων.

    Υ.Γ.Εχω βαλει μια "αναξιοπιστη" gs 1200 στο ματι.Κιτρινη με μπαγαζιερες,φουλ εξοπλισμο,βιβλιο service,θερμαινομενα κλπ,κλπ.Για το καλο μου ελπιζω να μου περασει συντομα.

    Αν οχι (και με το συμπαθειο) χεστηκα για την αξιοπιστια της.
    Και εσύ Βρούτε!!!!!!!
















    Εγω ΜΟΝΟ το F800GS θα έπαιρνα άμα μπορούσα, γιατί έχει αλυσίδα και τους άξονες τους φοβάμαι....

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Yπαρχει κανεις που πιστευει οτι ενα απο τα σοβαροτερα κριτηρια ,για την αγορα μηχανης ,ειναι η αξιοπιστια?

    Αν ναι,ας κοιταξει τους πινακες αξιοπιστιας,παραλληλα με τους πινακες των πωλησεων.

    Υ.Γ.Εχω βαλει μια "αναξιοπιστη" gs 1200 στο ματι.Κιτρινη με μπαγαζιερες,φουλ εξοπλισμο,βιβλιο service,θερμαινομενα κλπ,κλπ.Για το καλο μου ελπιζω να μου περασει συντομα.

    Αν οχι (και με το συμπαθειο) χεστηκα για την αξιοπιστια της.
    Εγω.
    Και δεν θα με ενδιεφερε η αξιοπιστια,αν τα περισσοτερα χλμ τα εκανα σε ακτινα 100 χλμ απο το σπιτι μου.
    Σε τετοια περιπτωση,και να με αφηνε το μηχανακι λιγο θα με ενδιεφερε.
    Οταν ομως το 80% των χιλιομετρων ειναι εκτος εδρας,ε με ενδιαφερει.
    Τωρα οσο για το 1200....Ο,τι γουσταρει ο καθεις και η τσεπη του..
    Αλλα....ΚΙΤΡΙΝΗ ΡΕ ΦΙΛΕ;;;;;;


  5. #5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Αλλα....ΚΙΤΡΙΝΗ ΡΕ ΦΙΛΕ;;;;;;
    forza ΑΕΚΑΡΑ εοεοε
    μπλα μπλα μπλα μπλα ρε ΔΙΚΕΦΑΛΕ
    πουτσ@@@@@@@@@

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    να το παρεις επειδη το γουσταρεις και να μη σε νοιαζει η αξιοπιστια ειναι μια αποψη σεβαστη
    αλλα να το παρεις υποστηριζοντας οτι ειναι το υπερτατο μηχανημα και οταν σκορπαει να κανεις το παγωνι...............

    καλοριζικο και καλοταξιδο

  7. #7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Yπαρχει κανεις που πιστευει οτι ενα απο τα σοβαροτερα κριτηρια ,για την αγορα μηχανης ,ειναι η αξιοπιστια?

    Αν ναι,ας κοιταξει τους πινακες αξιοπιστιας,παραλληλα με τους πινακες των πωλησεων.

    Υ.Γ.Εχω βαλει μια "αναξιοπιστη" gs 1200 στο ματι.Κιτρινη με μπαγαζιερες,φουλ εξοπλισμο,βιβλιο service,θερμαινομενα κλπ,κλπ.Για το καλο μου ελπιζω να μου περασει συντομα.

    Αν οχι (και με το συμπαθειο) χεστηκα για την αξιοπιστια της.


    ΔΙΠΛΟ ΤΟ ΛΑΘΟΣ.........ΔΙΟΤΙ


    Αυτοί που τα αγοράζουν κάνουν και μία ωραία εγγύηση και το τραβάνε 4-5 χρόνια,μετά έρχονται κάτι πονεμένες ψυχές
    πληρώνουν ένα κάρο λεφτά για το Γερμανικό πρεστίζ και αρχίζουν να χώνουν μέχρι αγανάχτησης..!!!
    Με όλη τη συμπάθεια που σου έχω,έχεις βολτάρει με αυτό το μηχανάκι..??Και τι σου άρεσε..??Γιατί εγώ μόλις κατέβηκα
    από μια μισάωρη βόλτα έκανα άλλο τόσο να ξεμουδιάσω από τους κραδασμούς..!!Το cbf είναι λιμουζίνα μπροστά σε αυτόν τον ............!!
    Με ένα μοτόρι διαμάντι,άντε κανένας ανορθωτής να βγεί.Χώνε τα λεφτάκια σου στις βόλτες που διαβάζουμε
    όλα τα άλλα είναι μέσα στο μυαλό..!!!Οι άνθρωποι είναι μαιτρ του μάρκετιγκ.Μη πατήσεις τη μπανανόφλουδα.
    Οι καιροί είναι δύσκολοι,σκέψου ορθολογιστικά,τράβα τις βολτούλες σου και τρώγε κοψίδια..!!!!

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Ενταξει ενταξει...ηταν μια δυσκολη στιγμη.

    Με την ψυχολογικη υποστηριξη που μου προσφερατε,το ξεπερασα εγκαιρα.

    Οχι λοιπον σε κιτρινο.





    ΥΓ.Ηταν πολυ καλη η τιμη,αλλα στο πισω μερος του μυαλου μου δεν....

    Αν καποια στιγμη ξαναπαρω μπε μπε αυτη θα ειναι η 800αρα,την οποια πηρε σχετικα προσφατα φιλος και ενω της εχει βγαλει την ψυχη αυτη δεν εχει κανει κιχ (ακομη).

  9. #9
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Ρε τι το ψαχνετε το θεμα εικοσι σελιδες για αξιοπιστια??
    Αν θες πληροφορηση για αξιοπιστια κοιτας τι αγοραζουν οι γυφτοι.Οι οποιοι παιρνουν ενα αυτοκινητο ,δεν του κανουν ποτε σερβις ,δεν του αλλαζουν ποτε λαδια αλλα συμληρωνουν ,βαζουν λαδια των -2- ευρω το λιτρο ,και τα κρατουν για 500000 χιλ χλμ τουλαχιστον.Και τι αμαξια εχουν????Μα γιαπωνεζικα φυσικα.
    Μετα τραβα να δεις τι αγοραζουν οι ντελιβερυ.Εχεις δει κανενα ευρωπαικο???????
    Μετα κοιτα κατι υπερηλικες αγροτες με κατι αγροτικα απ την 10ετια του 70 .Ειδες κανενα ευρωπαικο????
    Ο μονος που εχει κρατησει ευρωπαικο απο το 72 ειναι ενας θειος μου 92αρης που εχει ακομα μια ΜΕΡΣΕΝΤΕΣ 200ΑΡΑ στην επαρχιακη πολη που ζει.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  10. #10
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Στην ερωτηση σου για το αν καποιος αγοραζει με κριτηριο την αξιοπιστια, count me in...
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  11. #11
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Αν και το είπα στον Πανο, το κοτσαρω και εδώ.
    Ξέρω καμιά 30αρια F800GS,που δουλεύουν 18/20 ώρες καθημερινά, αλλάζοντας οδηγούς μόνο.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Ρε τι το ψαχνετε το θεμα εικοσι σελιδες για αξιοπιστια??
    Αν θες πληροφορηση για αξιοπιστια κοιτας τι αγοραζουν οι γυφτοι.Οι οποιοι παιρνουν ενα αυτοκινητο ,δεν του κανουν ποτε σερβις ,δεν του αλλαζουν ποτε λαδια αλλα συμληρωνουν ,βαζουν λαδια των -2- ευρω το λιτρο ,και τα κρατουν για 500000 χιλ χλμ τουλαχιστον.Και τι αμαξια εχουν????Μα γιαπωνεζικα φυσικα.
    Μετα τραβα να δεις τι αγοραζουν οι ντελιβερυ.Εχεις δει κανενα ευρωπαικο???????
    Μετα κοιτα κατι υπερηλικες αγροτες με κατι αγροτικα απ την 10ετια του 70 .Ειδες κανενα ευρωπαικο????
    Ο μονος που εχει κρατησει ευρωπαικο απο το 72 ειναι ενας θειος μου 92αρης που εχει ακομα μια ΜΕΡΣΕΝΤΕΣ 200ΑΡΑ στην επαρχιακη πολη που ζει.
    Ότι να'ναι.

    Γύφτοι και αγρότες έχουν αγροτικά. Ποιός ευρωπαίος βγάζει τέτοια;
    Οι ντελίβερυ έχουν παπάκια. Ποιός ευρωπαίος βγάζει παπάκι;

    Οι ευρωπαίοι βγάζουν φορτηγάκια. VW Transporter ή Mercedes Vito σκορπάνε;
    Μήπως θες να μιλήσουμε για πιο hardcore οχήματα; Μήπως να μιλήσουμε για φορτηγά; Man, Scania, Mercedes, Daf, Iveco μπλα μπλα μπλα

    Α θες να μιλήσουμε για αυτοκίνητα; Πόσα τζαπάν βλέπεις να έχουν αντέξει στο χρόνο όσο ο σκαραβαίος;

    OK τους καταλαβαίνω τους πενηντάρηδες.
    Έχουν ζήσει τις δεκαετίες του 80 και του 90 που τα ευρωπαϊκά μηχανάκια σκορπάγανε και μόνο τα bmw άξιζαν.

    Τα τελευταία 10 χρόνια έχουν ανατραπεί τα πράγματα κύριοι. Καλως ήρθατε στο παρόν.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Αν και το είπα στον Πανο, το κοτσαρω και εδώ.
    Ξέρω καμιά 30αρια F800GS,που δουλεύουν 18/20 ώρες καθημερινά, αλλάζοντας οδηγούς μόνο.
    Κι εγώ ξέρω ΔΙ.ΑΣ. F800GS και Dorsoduro που τρέχουν στα συνεργεία για ηλεκτρικά προβλήματα και οι οδηγοί ζηλεύουν τα Transalp και τα Versys

  14. #14
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Δεν μίλησα για τα dorso, και τα BMW είναι τα ανοικτά 800?Η το 800 που λέγεται 650 με τις χυτες ζάντες?
    Και για τα ΤΑ (700)άσε με ευλαβική συντήρηση και προσοχή ποίο πολύ από ι.χ από τα 40.000 άρχισε κάτι κουφά, μια το tps, μια το imobilizer, δείκτης βενζίνας, μπουζί και πίπες βραχυκυκλωμενα.
    Για το versys δεν ξέρω δεν είχαμε ακόμα πριν φύγω.

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Ότι να'ναι.

    .......

    OK τους καταλαβαίνω τους πενηντάρηδες.
    Έχουν ζήσει τις δεκαετίες του 80 και του 90 που τα ευρωπαϊκά μηχανάκια σκορπάγανε και μόνο τα bmw άξιζαν.

    Τα τελευταία 10 χρόνια έχουν ανατραπεί τα πράγματα κύριοι. Καλως ήρθατε στο παρόν.
    Σκ@τ@ καταλαβαινεις.

Σελίδα 1 από 12 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ Bmw
    από novo45 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2008, 11:11
  2. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 21/03/2007, 09:24
  3. Scooters ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ
    από kalant στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2006, 02:24
  4. Αξιοπιστια Τωn Gs
    από ARGY στο forum BMW
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2005, 09:06
  5. Ερώτηση σχετικά με αξιοπιστία αντιπροσωπείας.
    από Infini στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2004, 18:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF