Σελίδα 12 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 2789101112
Προβολή αποτελεσμάτων 166 έως 172 από 172

Θέμα: Αξιοπιστία

  1. #166
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της magi
    Εγγραφή
    03/05/2014
    Μηνύματα
    163
    Motorrad BMW test 40.000km1200 GS βγάζουν σοβαρό πρόβλημα στρόφαλο αν θυμάμαι έχουν ανακληθεί πολλά φίλος μου καινούριο με εγγύηση 10000 χλμ πρόβλημα ζήτησε να το αλλάξει στην μπεεμβρ δεν ήθελαν αλλά να το φτιάξουν. Τελικά η αλλαγή έγινε απευθείας από την επαφή με Γερμανούς. Δυστυχώς η εκπαίδευση των Ελλήνων τεχνικών στης νέες μοτο τεχνολογίες με μόνο δύο εβδομάδες η και μήνα ακόμα στο εξωτερικό για τις νέες μοτο, είναι ανεπαρκείς ώστε να έχουμε σωστούς τεχνίτες και αντιμετωπιζουμε μεγάλο πρόβλημα. Τον τίγρη μου τον δοκίμασα τον αγάπησα παλιό μοντέλο δύσκολα θα τον αλλάξω. Μου προσέφερε μηδέν πρόβλημα αξιόπιστο οικονομική πολύ καλή ταχύτητα ταξιδιού μεγάλη άνεση οδήγησης πολλά χλμετρα συνεπιβάτη τέλεια θέση κλπ κλπ Εντάξει πρέπει να οδηγήσουμε και λίγο να έχουμε αίσθηση ότι οδηγούμε μοτοσικλέτα και όχι να τα κάνει όλα η μοτοσικλέτα μόνη της. Δεν βλέπω λόγο αλλαγής γιατί κάτι θα μου προσφέρει τεχνολογία αλλά θα λείπει πχ η άνεση συνεπιβάτη βασικό μεγάλο ταξίδι. Ειδικά στα νέα δεν με εντυπωσίασε η θέση συνεπιβάτη και κάλυψη αέρα. Ταξιδεύω άνετα οικονομικά ασφάλεια με 150-200 με τον παλιό τίγρη.

  2. #167
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από magi Προβολή μηνύματος
    Motorrad BMW test 40.000km1200 GS βγάζουν σοβαρό πρόβλημα στρόφαλο αν θυμάμαι έχουν ανακληθεί πολλά φίλος μου καινούριο με εγγύηση 10000 χλμ πρόβλημα ζήτησε να το αλλάξει στην μπεεμβρ δεν ήθελαν αλλά να το φτιάξουν. Τελικά η αλλαγή έγινε απευθείας από την επαφή με Γερμανούς. Δυστυχώς η εκπαίδευση των Ελλήνων τεχνικών στης νέες μοτο τεχνολογίες με μόνο δύο εβδομάδες η και μήνα ακόμα στο εξωτερικό για τις νέες μοτο, είναι ανεπαρκείς ώστε να έχουμε σωστούς τεχνίτες και αντιμετωπιζουμε μεγάλο πρόβλημα. Τον τίγρη μου τον δοκίμασα τον αγάπησα παλιό μοντέλο δύσκολα θα τον αλλάξω. Μου προσέφερε μηδέν πρόβλημα αξιόπιστο οικονομική πολύ καλή ταχύτητα ταξιδιού μεγάλη άνεση οδήγησης πολλά χλμετρα συνεπιβάτη τέλεια θέση κλπ κλπ Εντάξει πρέπει να οδηγήσουμε και λίγο να έχουμε αίσθηση ότι οδηγούμε μοτοσικλέτα και όχι να τα κάνει όλα η μοτοσικλέτα μόνη της. Δεν βλέπω λόγο αλλαγής γιατί κάτι θα μου προσφέρει τεχνολογία αλλά θα λείπει πχ η άνεση συνεπιβάτη βασικό μεγάλο ταξίδι. Ειδικά στα νέα δεν με εντυπωσίασε η θέση συνεπιβάτη και κάλυψη αέρα. Ταξιδεύω άνετα οικονομικά ασφάλεια με 150-200 με τον παλιό τίγρη.
    Aν δεν υπηρχε ο πολύ σοβαρος επιχειρηματιας και συνεργειο Παναγιωτόπουλος στο γερακα τα πραγματα θα ηταν παρα πολύ χειροτερα για τις γερμανιδες....παρόλα αυτά το συγκεκριμενο ρημαδι πουλαει παρ'ολα την τσουχτερη τιμη της ..δειγμα της ελληνικης βλαχογκλαμουριας που βασιζει τα παντα στο δηθεν, τη μοστρα και το περιτύλιγμα..

  3. #168
    Τερενς μια διορθωση, τιγρης 1200 και κροστουρερ ειναι ιδια κιλα, με το dct της χονδα να ειναι πολλα παραπανω.

  4. #169
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Τερενς μια διορθωση, τιγρης 1200 και κροστουρερ ειναι ιδια κιλα, με το dct της χονδα να ειναι πολλα παραπανω.

    ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ..........





    Δεν είναι, καμμιά δεκαπέντε έχουν διαφορά 259 το Τράιομφ, 275 το Χόντα και 285 ,ΑΛΛΑ είναι όπως με το βαραντέρο,η αίσθηση και το κέντρο βάρους πιθανόν.
    Σαν μοτό εδώ θα διάλεγα με χίλια το explorer από το Χόντα έχοντας δοκιμάσει και τα δύο.Βασικά το Χόντα δεν έχει καμμία
    σχέση με αυτά που διαφημίζει,ενώ τό explorer το μόνο μείον που έχει είναι η αξιοπιστία της εταιρείας απέναντι στη Χόντα..!!

  5. #170
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ..........





    Δεν είναι, καμμιά δεκαπέντε έχουν διαφορά 259 το Τράιομφ, 275 το Χόντα και 285 ,ΑΛΛΑ είναι όπως με το βαραντέρο,η αίσθηση και το κέντρο βάρους πιθανόν.
    Σαν μοτό εδώ θα διάλεγα με χίλια το explorer από το Χόντα έχοντας δοκιμάσει και τα δύο.Βασικά το Χόντα δεν έχει καμμία
    σχέση με αυτά που διαφημίζει,ενώ τό explorer το μόνο μείον που έχει είναι η αξιοπιστία της εταιρείας απέναντι στη Χόντα..!!
    Το ΜΟΤΟ περιοδικό (ναι ξέρω δεν το πιστεύουν όλοι) ίδια τα μέτρησε. Το τι ανακοινώνει η κάθε εταιρία δεν το ξέρω...

    Για το θέμα αξιοπιστία... Τα 800 λίγα πράγματα έβγαλαν, πρακτικά αυτό με τη μίζα (κακή σχεδίαση) και αυτό με τα ρελαντί (μλκίες των σέρβις συνήθως). Σε σχέση με τα μπεμπέ800 σχεδόν τίποτα.

    Το tenere1200 ωραίο, θέση οδήγησης όνειρο κλπ, αλλά από μολύβι το φτιάξανε και δαύτο που να πάρει... Τουλάχιστον δεν σπα, δεν χαλά.

  6. #171
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    Aν δεν υπηρχε ο πολύ σοβαρος επιχειρηματιας και συνεργειο Παναγιωτόπουλος στο γερακα τα πραγματα θα ηταν παρα πολύ χειροτερα για τις γερμανιδες....παρόλα αυτά το συγκεκριμενο ρημαδι πουλαει παρ'ολα την τσουχτερη τιμη της ..δειγμα της ελληνικης βλαχογκλαμουριας που βασιζει τα παντα στο δηθεν, τη μοστρα και το περιτύλιγμα..
    Το 2014 οι Βαυαροί πούλησαν 123.000 δίτροχα, δείγμα ελληνικής βλαχογκλαμουριάς παγκοσμίως;

    Υπάρχουν και αλλού καλά μαστόρια για BMW εκτός Γέρακα, αλλά δεν έχουν το όνομα και τον Πασχάλη Τσαρούχα να κάνει το service του εκεί (χωρίς να έχω κάτι προσωπικό ούτε με τον Τσαρούχα ούτε με το Γέρακα και τον Παναγιωτόπουλο)...

  7. #172
    ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ............


    Ότι άλλο να πουλάς bmw στις ΗΠΑ,και Γερμανία για παράδειγμα ,και άλλο στην Ελλαδίτσα που βογγούσε το 2014..!!!
    Γράψε μας και τον μέσο μισθό του Γερμανού και πόσο πουλάνε στις ΗΠΑ που δεν έχουν και Φ.Π.Α.
    Η αναφορά φίλε ήταν στα 10 μύρρια Έλληνες και όχι στα 7 δίς του πλανήτη γή...!!!
    Άλλωστε είπαμε οι άνθρωποι είναι μάγοι στο να κάνουν το ΑΣΠΡΟ...ΜΑΥΡΟ.
    Και αυτή τη στιγμή είσαι μάλλον από τους λίγους που δεν αντιλήφθησαν ότι διεξάγουν τον ΤΡΙΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ
    αφού όλως τυχαίως είχαν ξεκινήσει τους δύο προηγούμενους αυτοί με 100 μύρρια νεκρούς..!!
    Ακόμα και οι ίδιοι προς τιμήν τους ετοιμάζονται να αναγνωρίσουν τη σφαγή στο ΔΙΣΤΟΜΟ ,πλέον ακούγονται
    φωνές μέσα στην βουλή τους...!!!!!
    Τώρα τι σχέση έχουν όλα αυτά μεταξύ τους..??
    Ε....ΑΥΤΟ ΔΕ ΘΑ ΣΤΟ ΕΓΩ, ΚΑΤΣΕ ΚΑΙ ΣΚΕΨΟΥ.

Σελίδα 12 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 2789101112

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ Bmw
    από novo45 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2008, 11:11
  2. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 21/03/2007, 09:24
  3. Scooters ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ
    από kalant στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2006, 02:24
  4. Αξιοπιστια Τωn Gs
    από ARGY στο forum BMW
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2005, 09:06
  5. Ερώτηση σχετικά με αξιοπιστία αντιπροσωπείας.
    από Infini στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2004, 18:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF