Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 30

Θέμα: Κρατάω ή πουλάω ??

  1. #16
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Kοιτα, αμα το κρατησεις καποια χρονια ακομα και ειναι σε αριστη κατασταση η αξια του θα ανεβει αντι να κατεβει. Κατι σαν τα glx.
    Δεν παραγονται πλεον Ζ και θα γινουν ιστορικα σε καποια φαση. Δεν λεω οτι θα βγαλεις εκατομυρια αλλα κατι θα κερδισεις.
    Αν εχεις γκαραζ, παροπλισε το και κρατα το για επενδυση.
    MADE IN JAPAN 日本製

  2. #17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από outlaw_revenge Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα σας !
    Βρίσκομαι σε ένα τεράστιο δίλημμα,έχω στην κατοχή μου ένα yamaha z125 το οποίο δεν χρησιμοποιώ πλέον γιατί ως γνωστών δεν είναι το μηχανάκι που θα πεις κάνω τη δουλειά μου,2χρονο,λάδια,βενζίνες,φασαρία κτλ.Παρ'όλα αυτά όμως στη σκέψη να το πουλήσω διστάζω γιατί ήταν όνειρο ζωής (για τα τότε δεδομένα μου :P) Θέλω μεν να το κρατήσω γιατί πραγματικά το αγαπώ,αλλά από την άλλη είμαι στην ουσία χωρίς όχημα...Ξέρετε καλά πως δένεσαι με ένα μηχανάκι και πόσο δύσκολος είναι ο αποχωρισμός ! Εσείς τι θα κάνατε ??
    Κάποτε, στα μέσα του 1990 είχα αγοράσει καινούριο ένα Honda NS 125 F, ήταν η πρώτη μου μοτοσυκλέτα μετά τα παπάκια και τα μηχανάκια των 50cc.
    Μετά από 12 χρόνια την πούλησα.
    Το 2013 μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα ένα ολόιδιο και το αγόρασα. Το μαράζι που πούλησα το πρώτο δεν μου πέρασε ποτέ. Το βγάζω βόλτα 3 φορές το χρόνο, γουστάρω όμως να το έχω στη κατοχή μου για συναισθηματικούς λόγους.
    Το πιθανότερο είναι να το πουλήσεις, το μόνο σίγουρο είναι πάντως πως κάποτε θα το ξαναγοράσεις, αυτό ή κάποιο παρόμοιο.
    ''Κατάρα του αισθηματία'' λέγεται η πάθηση...

  3. #18
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Ποσο παει περίπου αν επιτρέπεται;

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kerasaki
    Εγγραφή
    29/08/2004
    Μηνύματα
    312
    Βρέθηκα στη θέση σου πριν από περίπου ένα χρόνο. Είχα πάρει ένα Z125 το Γενάρη του 2002, από τα τελευταία κομμάτια που πουλήθηκαν στην Ελλάδα, 930.000 δρχ. από το 2006-7 περίπου ήταν στο γκαράζ για σχεδόν 7-8 χρόνια και καθόταν. Ήμουν σε σκέψεις να το δώσω η όχι. Από τη μία έλεγα τέτοιο παπί δεν ξαναβγαίνει, το έχω από καινούργιο, συναίσθημα κτλ από την άλλη από το 2012 ξεκίνησα χώμα με διάφορα χωμάτινα, κανένα από αυτά όμως δικό μου.
    Οπότε το έβαλα αγγελία, το τσίμπησε ένας ενθουσιώδης πιτσιρικάς και εγώ βρήκα κι αγόρασα ένα sx125 αφού συμπλήρωσα λίγα χρήματα ακόμα. Μπορώ να σου πω ότι δεν το έχω μετανιώσει ούτε στιγμή μιας και το ένα καθόταν και με το τωρινό ζω ένα όνειρο. Φυσικά αν είχα τα λεφτά θα το κράταγα αλλά βρισκόμαστε σε μια δύσκολη εποχή και δεν γίνεται να τα έχεις όλα.
    Θέλω να ζήσω στ’ αλήθεια
    Έστω μια φορά
    Να ταξιδέψω στ’ αλήθεια
    Έστω μια φορά να δω στα μάτια την τίγρη
    Που όλο με κοιτά
    Μεσ’ απ’ τα φώτα αυτής της πόλης
    Που σκοτώνει για λεφτά
    Που με σκοτώνει από αγάπη
    Όπως με σφίγγει όταν ξυπνά
    Κι ύστερα κλαίει μ’ αγκαλιάζει και μου λέει
    Πάρε με μαζί σου

  5. #20
    Ρε παιδιά , πόσο πάει αυτό το μηχανάκι στην αγορά σήμερα ???? Από εκεί ξεκινάμε . Αν το ποσό είναι αστείο , ασφαλώς και το κρατάει . Αν πιάνει κάτι τις , το δίνει και παίρνει μηχανάκι .

    ...Αν ότι πέρναγε από τα χέρια μας , το κρατούσαμε για πάντα ...Την είχαμε κάτσει τη βάρκα .

    Και το 675 και το 950 , όταν τα είχα πάρει έλεγα πως θα τα κρατούσα για πάντα . Τώρα αν με ρωτήσεις , θα σου πω πως και 675 θα ξαναπάρω και 950 ....Άβυσσος !!!

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slzr
    Εγγραφή
    10/03/2012
    Μηνύματα
    1.056
    Εγώ το είχα και το μετάνιωσα που το πούλησα... Αν και απέχω από παπιά πλέον, δεν νομίζω να υπάρχει ή να ξαναβγεί κάτι σαν το z! Το μηχανάκι είναι εμπειρία...

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/03/2015
    Μηνύματα
    14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος

    χαχαχαχαχαχαχχαχαχαχα βρε λες ??

  8. #23
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/03/2015
    Μηνύματα
    14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από slzr Προβολή μηνύματος
    Εγώ το είχα και το μετάνιωσα που το πούλησα... Αν και απέχω από παπιά πλέον, δεν νομίζω να υπάρχει ή να ξαναβγεί κάτι σαν το z! Το μηχανάκι είναι εμπειρία...
    και εγώ αυτό φοβάμαι ότι θα το μετανιώσω ! είναι παπί για έκθεση τέλος !

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/03/2015
    Μηνύματα
    14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδιά , πόσο πάει αυτό το μηχανάκι στην αγορά σήμερα ???? Από εκεί ξεκινάμε . Αν το ποσό είναι αστείο , ασφαλώς και το κρατάει . Αν πιάνει κάτι τις , το δίνει και παίρνει μηχανάκι .

    ...Αν ότι πέρναγε από τα χέρια μας , το κρατούσαμε για πάντα ...Την είχαμε κάτσει τη βάρκα .

    Και το 675 και το 950 , όταν τα είχα πάρει έλεγα πως θα τα κρατούσα για πάντα . Τώρα αν με ρωτήσεις , θα σου πω πως και 675 θα ξαναπάρω και 950 ....Άβυσσος !!!
    Εμμμμμ βλέπεις...Αν κάνεις έναν κόπο και ρίξεις μια ματιά στο car.gr ακόμα ακριβά είναι ! Στην περίπτωση μου που είναι και καλά συντηρημένο το μοσχοπουλάω...αλλάααααααα

  10. #25
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/03/2015
    Μηνύματα
    14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kerasaki Προβολή μηνύματος
    Βρέθηκα στη θέση σου πριν από περίπου ένα χρόνο. Είχα πάρει ένα Z125 το Γενάρη του 2002, από τα τελευταία κομμάτια που πουλήθηκαν στην Ελλάδα, 930.000 δρχ. από το 2006-7 περίπου ήταν στο γκαράζ για σχεδόν 7-8 χρόνια και καθόταν. Ήμουν σε σκέψεις να το δώσω η όχι. Από τη μία έλεγα τέτοιο παπί δεν ξαναβγαίνει, το έχω από καινούργιο, συναίσθημα κτλ από την άλλη από το 2012 ξεκίνησα χώμα με διάφορα χωμάτινα, κανένα από αυτά όμως δικό μου.
    Οπότε το έβαλα αγγελία, το τσίμπησε ένας ενθουσιώδης πιτσιρικάς και εγώ βρήκα κι αγόρασα ένα sx125 αφού συμπλήρωσα λίγα χρήματα ακόμα. Μπορώ να σου πω ότι δεν το έχω μετανιώσει ούτε στιγμή μιας και το ένα καθόταν και με το τωρινό ζω ένα όνειρο. Φυσικά αν είχα τα λεφτά θα το κράταγα αλλά βρισκόμαστε σε μια δύσκολη εποχή και δεν γίνεται να τα έχεις όλα.
    Αυτό είναι μια αλήθεια...εδώ οι άνθρωποι κάνουν τον κύκλο τους,δεν θα τον κάνουν τα μηχανάκια ?? :P

  11. #26
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/03/2015
    Μηνύματα
    14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Ποσο παει περίπου αν επιτρέπεται;
    ακόμα γύρω στα 1000 ευρώ το βρίσκεις,και πολύ παραπάνω αλλά χοντρικά υπολόγισε ένα 850άρι πωλείται άνετα !

  12. #27
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/03/2015
    Μηνύματα
    14
    [QUOTE=notakos600;2565046]Κάποτε, στα μέσα του 1990 είχα αγοράσει καινούριο ένα Honda NS 125 F, ήταν η πρώτη μου μοτοσυκλέτα μετά τα παπάκια και τα μηχανάκια των 50cc.
    Μετά από 12 χρόνια την πούλησα.
    Το 2013 μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα ένα ολόιδιο και το αγόρασα. Το μαράζι που πούλησα το πρώτο δεν μου πέρασε ποτέ. Το βγάζω βόλτα 3 φορές το χρόνο, γουστάρω όμως να το έχω στη κατοχή μου για συναισθηματικούς λόγους.
    Το πιθανότερο είναι να το πουλήσεις, το μόνο σίγουρο είναι πάντως πως κάποτε θα το ξαναγοράσεις, αυτό ή κάποιο παρόμοιο.
    ''Κατάρα του αισθηματία'' λέγεται η πάθηση...[/QUOTE


    Περιέγραψες την κατάσταση μου μέσα σε μια φράση ! χαχαχαχαχα

  13. #28
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/03/2015
    Μηνύματα
    14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Kοιτα, αμα το κρατησεις καποια χρονια ακομα και ειναι σε αριστη κατασταση η αξια του θα ανεβει αντι να κατεβει. Κατι σαν τα glx.
    Δεν παραγονται πλεον Ζ και θα γινουν ιστορικα σε καποια φαση. Δεν λεω οτι θα βγαλεις εκατομυρια αλλα κατι θα κερδισεις.
    Αν εχεις γκαραζ, παροπλισε το και κρατα το για επενδυση.
    Άμα γίνει και ιστορικό τότε είναι που δεν το δίνω το διαμάντι μου !

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Άμα είσαι τόσο δεμένος με το μηχανάκι σου δεν σου πάει η καρδιά να το πουλήσεις.

    Αλλά άμα δεν το χρησημοποιείς ποιό το νοήμα να το έχεις; Να το έχεις στο γκαράζ να μαραζώνει;

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    583
    Βγαζετο μια φορα το μηνα να μυριζεις λαδι ρε φιλε ποσο θα σου στοιχιζει το χρονο.
    Δεν βλεπεις τα nsr και τα kr και γουσταρεις ( εγω ετσι κανω ) σε 5 χρονακια αντε βια 10 ετσι θα ειναι και τα Ζ ασε που ειναι ο τελευταιος των μοικανων....
    Ακομα και τωρα βλεπω Ζ και λεω μπραβο που το εχει ο ανθρωπος.
    Ασε που δεν ξερω αν θα πουληθει κι'ολας ακομα και 850 που λεει απο πανω.
    Βαλε μια αγγελια να δεις θα σε παρει κανενας τηλ. Οι πιτσιρικαδες δεν ασχολουνται με μηχανακια πλεον εκτος αν εισαι επαρχια.
    LIVE FREEEEE!!!!!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. δυστιχως πουλαω ενα FZR 1000 EXUP 95
    από tdmakis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2006, 14:19
  2. Πουλαω Pc
    από monstermind στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2004, 16:39
  3. Πουλάω ...
    από dep στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2004, 12:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF