Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 109

Θέμα: Μηχανη με 1000 ευρω?

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    τα freewind τα χρησιμοποιουν ασφαλιστικες τυπου οδικη βοηθεια, καταγραφη ατυχηματος κλπ
    απειρα χλμ χωρις service και συνεχιζουν...........

  2. #32
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Το μπατζετ ειναι συγκεκριμενο.

    Τις αποψεις σας θελω με βαση αυτα τα στοιχεια που εδωσα.Αν ητανε να παρω εγω κατι απο αυτα,δεν θα εδινα την f 650.
    Αν ήθελα μηχανάκι και είχα αυτα τα χρήματα θα περίμενα λίγο να μαζεψω αλλα 200-300 να φτασουν στα 1500 ώστε να παρω ενα αξιοπρεπές μηχανάκι και να εχω και χρήματα να το μαζέψω αν χρειαστεί.
    Με 1000ρικο δεν νομίζω οτι παίρνεις μηχανακι απο αυτά που έβαλες και να αντέξει να κάνει χλμ.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #33
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Eversman Προβολή μηνύματος
    Ιδίως για το Freewind, τρέφω μία αδυναμία, το θεωρώ "απλό" και απέριττο, χωρίς τσιμπραγκαλίδια και φρού-φρού. Καθώς είμαι "παλιομοδίτης"[...]
    Χαίρομαι που βλέπω οτι δεν είμα ο μόνος! Συνήθως γελάνε όταν λέω freewind.

    ====

    Pan, έχεις κάποιο λόγο που αποστρέφεσαι το φαντουράκι; Τόβαλα δεύτερο, μόνο γιατί ακούω καλά λόγια.


    Επιμένω οτι τιγράκι - αν βρείς για χιλιάρικο - είναι μακράν η καλύτερη επιλογή.
    Αλλιώς τζουτζούκι, είτε το ένα είτε το άλλο, αναλόγως τί το θες.

  4. #34
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Aprilia PEGASO-650 ποτε ΞΑΝΑ!Suzuki και τα 2 δαγκωτο.

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Δεινόσαυρος Προβολή μηνύματος
    ====

    Pan, έχεις κάποιο λόγο που αποστρέφεσαι το φαντουράκι; Τόβαλα δεύτερο, μόνο γιατί ακούω καλά λόγια.
    ..................
    Ισα ισα εκανα πολλα και απροβληματιστα χλμ σε χωμα και ασφαλτο.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Αν ήθελα μηχανάκι και είχα αυτα τα χρήματα θα περίμενα λίγο να μαζεψω αλλα 200-300 να φτασουν στα 1500 ώστε να παρω ενα αξιοπρεπές μηχανάκι και να εχω και χρήματα να το μαζέψω αν χρειαστεί.
    Με 1000ρικο δεν νομίζω οτι παίρνεις μηχανακι απο αυτά που έβαλες και να αντέξει να κάνει χλμ.
    Δεν μας λειπουνε τα 300.Ο σκοπος ειναι να μπει στην αυλη ,μια μηχανη χαμηλου κοστους,για να μην σκουριασουνε τα κατσαβιδια μας.

  6. #36
    Ampari power Το avatar του/της Eversman
    Εγγραφή
    29/05/2014
    Μηνύματα
    1.536
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Δεινόσαυρος Προβολή μηνύματος
    Χαίρομαι που βλέπω οτι δεν είμα ο μόνος! Συνήθως γελάνε όταν λέω freewind.
    Δε βαριέσαι φίλε μου! Όλα υποκειμενικά είναι. Εμένα μια φορά, δεν με άφησε ποτέ, με πήγε σχεδόν παντού και δεν είδε άλλο μηχανικό εκτός από εμένα. Ξέρω και άλλους πάντως, που τους αρέσει εξίσου
    I'm the footprint on the sand ....

    Winterhater.

  7. #37

  8. #38
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Ισα ισα εκανα πολλα και απροβληματιστα χλμ σε χωμα και ασφαλτο.
    OK, σόρυ, παρεξήγησα την προηγούμενη ανάρτησή σου. Ωραίος!

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.461
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Στο θεμα των κυβικων μπηκε ενα οριο για να ειναι πιο ταξιδιαρικο.Με την ιδια λογικη υπαρχουνε και πολυ καλα 400αρια.

    Τωρα στο θεμα αξιοπιστιας το Kle ,αν και δεν ειναι επι του παροντος,δεν νομιζω οτι ειναι καλυτερο απο τα αλλα.

    Klr με 1000-1200 δεν ....
    απο οτι λες κρινω πως δεν εχεις οδηγησει ποτε κανενα απο τα παραπανω.. αν κανω λαθος πες μου. αλλα το kle ειναι 2κυλινδρο καμια σχεση λοιπον με ψωφιμια τυπου freewind και pegaso. (μιλαω στα λεφτα που λες και στις αντιστοιχες χρονολογιες.) τα kle μπορει να ειναι 500cc αλλα ειναι πολυ δυνατοτερα και πολυ πιο ξεκουραστα (ο κηνητηρας τους) αν θες να τα πας ταξιδι.οκ πρεπει να φτιαξεις την σελα αλλα δεν θα ασχοληθεις με τιποτα αλλο. οσο για βασικα προβληματα μονο βολαν και ΑΝ στο βγαλουν ποτε. ενω με τα αλλα θα εισαι πολυ συχνα συνεργειο ετσι εχω δει ως παλαιος κατοχος kle που ΠΟΤΕ δεν ειχα το παραμικρο προβλημα. καπου ειχα ξανα γραψει για τα kle (χωρις να τα συγκρινω προσπαθω να το αποφευγω στις μηχανες ειναι γουστο) ψαξε λιγο τα post μου και κατι σχετικο θαβρεις να παρεις μια αποψη.να μου πεις για τα φρενα να το συζητησουμε και να σου πω και την λυση, αλλα αν ειναι αξιοπιστο το pegaso ή το bmw σε σχεση με το kle?? να γελασω??

  10. #40
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Ισα ισα εκανα πολλα και απροβληματιστα χλμ σε χωμα και ασφαλτο.



    Δεν μας λειπουνε τα 300.Ο σκοπος ειναι να μπει στην αυλη ,μια μηχανη χαμηλου κοστους,για να μην σκουριασουνε τα κατσαβιδια μας.
    Σωστό και μου αρέσει αυτός ο τρόπος σκέψης.
    Ομως θα πρέπει να ψαξεις καλά και να παρεις αυτό που θα είναι στην καλύτερη κατασταση κινητήρα κυρίως.
    πχ το Tenere 660 στην αγγελία με τα 95000 χλμ δεν κάνει γιατί δεν φτανουν τα κατσαβίδια, θα χρειαστεί πολλά πράγματα το μοτέρ του σε σχετικά λίγα χλμ.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Ρε παιδιά έχετε καταλάβει ότι έχουμε 2015 και μιλάτε για μηχανάκια 20ετίας;;

    Με χιλιάρικο το μόνο αξιοπρεπές που μπορείς να αγοράσεις είναι παπάκι ή μοτοσυκλετάκι 125 κυβικά

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδιά έχετε καταλάβει ότι έχουμε 2015 και μιλάτε για μηχανάκια 20ετίας;;

    Με χιλιάρικο το μόνο αξιοπρεπές που μπορείς να αγοράσεις είναι παπάκι ή μοτοσυκλετάκι 125 κυβικά
    μια χαρα αξιοπρεπεια εχουν τα on off 20ετιας , για τα συγχρονα απο την αλλη δεν ειμαι και τοσο σιγουρος....

  13. #43
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    μια χαρα αξιοπρεπεια εχουν τα on off 20ετιας , για τα συγχρονα απο την αλλη δεν ειμαι και τοσο σιγουρος....
    Ακριβώς.
    Είχαμε super tenere 750 στο σώμα που έγραψαν χιλιάδες των χιλιάδων χιλιόμετρα.
    Και δεν σταμάτησαν να δουλεύουν ποτέ. ( Τα σημερινά που έχουμε άλλα λιγότερο αλλά περισσότερο, έχουν και είχαν τα θεματακια τους)
    Προσωπικά δεν τα πρόλαβα, αλλά ήταν ένας λόγος που κάποτε το 2004 το αγόρασα, και μια φορά ανεβαίνουμε Αλεξανδρούπολη για καφέ με cbr 1000/xx,dusa,r1 κλπ και εγώ με το παλιό ταπεινό ΧΤΖ,με πήγε άνετα, ακόμα και στις ευθείες πού κυνηγούσα τα τέρατα με 200+ .
    Φτάνουμε παραλία Αλεξανδρούπολης παρκάρουμε δίπλα δίπλα και καθόμαστε για καφέ, κάποια στιγμή έρχεται ένα ζευγάρι ( θα ταν 50+ σίγουρα τότε) βλεπουν το tenere κοντοστεκονται, πάνε γύρω γύρω, το κοιτάνε φωτογραφίζονται,μας ρωτάνε ποιανού είναι, λέω δικό μου.
    Να το χαίρεσαι νεαρέ μου ,είπαν και έφυγαν.
    Άρχισε μετά το πειραγμα < μαλάκα τέτοιο είχε ο μπάρμπας όταν την γνώρισε, με τέτοιο πήγαινε σχολείο, με τέτοιο την παντρεύτηκε > και άλλα τέτοια.
    Τελείωσε η καζούρα ήπιαμε τον καφέ, κάναμε βόλτα στην πόλη, φάγαμε και πήραμε τον δρόμο για πίσω, και άρχισαν οι racers που πειραζαν την γρια κουμπινα μου- Μήτσο, αλλάζουμε μέχρι Καβάλα, Θεσσαλονίκη κλπ έφαγα βάρυνα, η μέση μου ο κώλος μου, κουράστηκα κλπ.
    Εκεί επιβεβαιώθηκα για την γριά μου.Ειχε ψυχή
    Να είναι καλά όπου και αν βρίσκεται


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	hqdefault.jpg 
Προβολές:	231 
Μέγεθος:	9,9 KB 
ID:	332329
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	omadazita.gr.jpg 
Προβολές:	232 
Μέγεθος:	108,0 KB 
ID:	332327
    Και η γριά μου
    ]Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Image(421).jpg 
Προβολές:	230 
Μέγεθος:	38,9 KB 
ID:	332330
    Τελευταία τροποποίηση από SHOOTER045; 13/03/2015 στις 22:24.

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Φτάνουμε παραλία Αλεξανδρούπολης παρκάρουμε δίπλα δίπλα και καθόμαστε για καφέ, κάποια στιγμή έρχεται ένα ζευγάρι ( θα ταν 50+ σίγουρα τότε) βλεπουν το tenere κοντοστεκονται, πάνε γύρω γύρω, το κοιτάνε φωτογραφίζονται,μας ρωτάνε ποιανού είναι, λέω δικό μου.
    Να το χαίρεσαι νεαρέ μου ,είπαν και έφυγαν.
    αναμνήσεις... μ'ένα τέτοιο τους πήγαινε ο μπαμπάς για μπάνιο
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  15. #45
    Νέο μέλος Το avatar του/της textuadon
    Εγγραφή
    17/10/2013
    Μηνύματα
    15
    Όσο αφορά το 660 με τα 100.000χλμ όποιος ενδιαφέρεται μπορώ να τον φέρω σε επαφή με τον προηγούμενο ιδιοκτήτη στα χέρια του οποίου έκανε τις 96.000 απο αυτά.Είναι φίλος. Φοράει και μπροστινό απο S.Tenere 750 που εχει διπλά δισκόφρενα.

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μηχανή με budget max 1000
    από Alchimistis στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2012, 18:24
  2. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 09/08/2010, 14:13
  3. Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2009, 21:25
  4. 1000 Ευρώ!!!
    από DimChios στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2006, 10:19
  5. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2006, 09:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF