Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: Απο παπι σε μηχανη...παιδεμα

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/03/2015
    Μηνύματα
    21

    Question Απο παπι σε μηχανη...παιδεμα

    Γεια σε ολους! Αρχικα σορρυ που βαζω ενα ακομα ιδιο θεμα στο φορουμ αλλα εχω φαει το κεφαλι μου να διαβαζω θεματα και ακρη δεν βγαζω. Ειμαι 24 χρονων,οδηγω ενα address και μενω επαρχια. Σκεφτομαι να αγορασω μια μεταχ μηχανη. Οι αναγκες μου ειναι: καθημερινες μετακινησεις (με καλυπτει το παπι) αλλα θελω να μπορω να πηγαινω και καποιες βολτες στο βουνο (ασφαλτο παντα) και για μπανιο το καλοκαιρι σε καποιες παραλιες, ουτε ταξιδια ουτε χωμα ουτε τιποτα. Και εδω αρχιζουν τα βασανα.. Βασει ολων οσων εχω διαβασει κοιταω απο 250-400cc, απο πλευρας μου εχω καταληξει (γελανε και οι πετρες,καθε ωρα αλλαζω γνωμη) στα εξης: drz400-sm, d-tracker 250, klx 250 και xr250 (με λαστιχα δρομου) και σαν δευτερες επιλογες: xt600,ttr600,fmx,dr (κατι αρχαια). Θελω να δωσω 1500-2000 ευρω.Μηχανες τυπου kle,transalp κτλ δεν μου αρεσουν δυστυχως στο ματι και τις φοβαμαι λογω ογκου. Ρωταω λοιπον:
    1)Μας ενδιαφερει το βαρος της μηχανης αφου θα μαι μεσα στην πολη κυριως ; (αρα απορριπτω ολα τα 2α)
    2)Μας χαλανε τα πολλα κυβικα για τη δουλεια που το θελω;
    3)Ειμαι 1,80 και 70kg , μπορω να ανεβω στις ψηλες μηχανες με ασφαλεια (0 εμπειρια)
    4)Γιατι δεν υπαρχει κατι σε αυτο π θελω στα λεφτα που θελω;;;;;;;;
    5)Αξιζει η μηχανη για τη δουλεια που τη θελω η να μεινω με το παπι και να παω με το κτελ για μπανιο και στο βουνο (σαν γερος) ;;;

    Ελπιζω να μην κουρασα, εχω απελπιστει να κοιταω στο car.gr και ακρη να μην βγαζω. Ελπιζω να με βοηθησετε να παρω μια αποφαση επιτελους!

  2. #2
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Με όλα όσα αναφέρεις μπορείς να κανεαυτο που λες άνετα.
    Τι σου αρέσει εσένα πιο πολύ

  3. #3
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    DRZ400 μπορεί να σε ξαφνιάσει λίγο ωσπου να την μάθεις, αν πας κατευθείαν από address.
    Καλύτερα 250 για αρχή.

    Αφού όμως δεν θες για χώμα, γιατί είναι όλες οι επιλογές σου σε στυλ ον-οφ; Δεν σε τραβάει κάτι πιο street, που θα είναι πιο πρακτικό, ακόμα και στα 400;

  4. #4
    παναρχαιο μελος Το avatar του/της Dennis-
    Εγγραφή
    08/06/2003
    Μηνύματα
    505
    Αφου δεν θες χωμα καθολου δες και το cbf 250 !

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/03/2015
    Μηνύματα
    21
    Αρχικα ξεκινησα ψαχνοντας τι μου αρεσει σαν εμφανιση/στυλ γι αυτο δεν εχω στη λιστα κανενα street, θεωρησα πως για τους ελληνικους καροδρομους ειναι οτι πρεπει αυτο το ειδος που εγραψα. Δεν ξερω βεβαια και πολλα απο αξιοπιστια, σερβις, ανταλλακτικα και κατα ποσο πρεπει να παρω κατι που υπαρχει αφθονο στην αγορα για να περιορισω τα κλεφτρονια.

  6. #6
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    εισαι για καποιο xt 600με τα λεφτα που δινεις και για τους λογους που το θελεις.drz400-sm, d-tracker 250, klx 250, xr250 μπορει να χρειαστουν μαζεματα πολλα.

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/03/2015
    Μηνύματα
    21
    Αυτα που εγραψα περι υψους και βαρους μηχανης; Φανταζομαι για να μην εγραψε κανεις κατι δεν θα ειναι μεγαλο θεμα.. Ευχαριστω οσους μου απαντησανε!

Παρόμοια θέματα

  1. Συναγερμός από ebay σε μηχανή
    από panagath στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2011, 13:30
  2. από παπί σε R6;
    από g.volos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2009, 17:59
  3. Γιατί δεν πας από παπί σε ss..
    από epp1640 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2009, 14:07
  4. Από παπί σε fazer 600
    από mixalakis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 83
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2007, 08:54
  5. Μεταβαση απο παπι σε βοδι
    από A-Ge0 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2006, 15:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF