Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 67 από 67

Θέμα: Μπορώ να οδηγήσω όσο περιμένω να έρθει το δίπλωμα?

  1. #61
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    με την βεβαιωση μπορώ να κυκλοφορώ κανονικά,ελπίζω και να μπορώ να βγάλω ασφάλεια.δέν το γνωρίζω.
    Αν βγέι η βεβαίωση θα τα βγάλω όλα τα χαρτια και θα την κυκλοφορω.
    vespa ciao, honda dio, cpi tracker, yamaha townmate, typhoon 125, burgman 250, XT 660R

  2. #62
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    768
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 007mastras Προβολή μηνύματος
    με την βεβαιωση μπορώ να κυκλοφορώ κανονικά,ελπίζω και να μπορώ να βγάλω ασφάλεια.δέν το γνωρίζω.
    Αν βγέι η βεβαίωση θα τα βγάλω όλα τα χαρτια και θα την κυκλοφορω.
    Μπορεις. Βαζει ο ασφαλιστης σου και τον αριθμο πλαισιου στην αιτηση οταν δεν εχεις αδεια και απλα παιρνει ενα αντιγραφο της βεβαιωσης.

  3. #63
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Λοιπόν το δίπλωμα το πήρα εχθές.
    Με την βαιβαίωση μπορείς να κυκλοφορείς και να βγάλεις ασφάλεια κανονικά.
    Με την βαιβαίωση όμος αν πάς στο μηχανολογικό της περιχής σου (οχι απαραίτητα αυτο που έχει βγεί η άδεια εξαρχής) βγαίνει άδεια (κόλα Α4) η οποία θεωρείτε άδεια κανονική χωρίς κόστος κάποιου παράβολου επιτόπου πάς με την βαιβαίωση της αστυνομίας ταυτότητα αφμ κτλ και επιτόπου πέρνεις το χαρτί.(η βαιβαίωση απο την αστυνομία ειναι το μόνο που καθυστερεί και μέχρι να βγεί δέν μπορείς να οδηγάς το όχημα εμένα έκανε 7 μέρες)
    Με την άδεια αυτή κάνεις άν θέλεις και μεταβίβαση.
    vespa ciao, honda dio, cpi tracker, yamaha townmate, typhoon 125, burgman 250, XT 660R

  4. #64
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 007mastras Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν το δίπλωμα το πήρα εχθές.
    Με την βαιβαίωση μπορείς να κυκλοφορείς και να βγάλεις ασφάλεια κανονικά.
    Με την βαιβαίωση όμος αν πάς στο μηχανολογικό της περιχής σου (οχι απαραίτητα αυτο που έχει βγεί η άδεια εξαρχής) βγαίνει άδεια (κόλα Α4) η οποία θεωρείτε άδεια κανονική χωρίς κόστος κάποιου παράβολου επιτόπου πάς με την βαιβαίωση της αστυνομίας ταυτότητα αφμ κτλ και επιτόπου πέρνεις το χαρτί.(η βαιβαίωση απο την αστυνομία ειναι το μόνο που καθυστερεί και μέχρι να βγεί δέν μπορείς να οδηγάς το όχημα εμένα έκανε 7 μέρες)
    Με την άδεια αυτή κάνεις άν θέλεις και μεταβίβαση.
    Για κάντο ψιλά αυτό γιατί μάλλον μου έπεσε βαριά η κολοκυθόπιτα.

  5. #65
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Πήρα ένα χαρτί Α4 το οποίο είναι η προσορινή άδεια κυκλοφορίας μέχρι να βγεί η κανονική,που γράφει ε΄πάνω στιχεία μηχανής κτλ
    Αν εγώ θέλω να κάνω μεταβίβαση δέν χρειάζετε να περιμένω να βγεί η κανονική άδεια μπορώ να κάνω μεταβίβαση και με την προσορινή, με αυτό το χαρτί που μου δώσαν.
    vespa ciao, honda dio, cpi tracker, yamaha townmate, typhoon 125, burgman 250, XT 660R

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motoexelixis
    Εγγραφή
    11/08/2009
    Μηνύματα
    258
    δεν εχω διαβασει ολο το θρεντακι, αλλα εξηγησε μου τι σχεση εχει η αδεια οδηγησης με την αδεια κυκλοφοριας; εκτος αν κατι δε καταλαβα σωστα
    Καρτερ ημων το εν της μηχανης,αγιασθητω το βολαν σου,ελθετω η μπαταρια σου,γεμισθητωτο ρεζερβουαρ σου,ως εν λιπαντικον και επι της μηχανης,το στροφαλον ημων τον επιουσιον,σωσε ημην σημερον και αφες ημηναπο τα μικροπροβληματα των ηλεκτρικων,ως και ημεις αφιωμεν τις βαλβιδες ημων,στων αντιπροσωπων και τωνμηχανικων,αλλα ρησε ημας απο τα ιμιτασιον,
    AVIN

  7. #67
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Οχι δέν έχει κάποια σχέση.
    Η μηχανή είχε χαμένη άδεια κυκλοφορίας κάναμε αιτηση στην αστυνομία για να βγεί καινούρια και περιμέναμε 7 μέρες την βαιβαίωση της αστυνομίας για την χαμένη άδεια κυκλοφορίας.
    Με αυτήν τη βαιβαίωση βγάλαμε καινούρια (προσορινή) άδεια κυκλοφορίας με τη διαδικασία που ανέφερα.
    το οτι πήρα το δίπλωμα το ανέφερα ετσι να υπάρχει For the Record
    vespa ciao, honda dio, cpi tracker, yamaha townmate, typhoon 125, burgman 250, XT 660R

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2012, 10:30
  2. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2009, 09:11
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/01/2009, 17:22
  4. Δείτε το όλοι και περιμένω να με βοηθήσετε
    από Monas στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 56
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2008, 14:41
  5. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2006, 19:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF