Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: αντε πλυντηριο ρεεεεεεε !!!!!!!!!!!!

  1. #1
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062

    αντε πλυντηριο ρεεεεεεε !!!!!!!!!!!!

    Ελεος ρε π@π@ρ@ ριξε ενα πλυσιμο.
    Τι πραμμα ειναι κι αυτο ρε με τις αγγελιες ειδικα σε μηχανες μεγαλου κυβισμου και μεγαλυτερης αξιας.
    Μα να πουλας το μηχανακι σου και να αδικειται στις φωτογραφιες επειδη τσιγκουνευτηκες 5 ευρω να πας να την πλυνεις στο διπλανο βενζιναδικο και να φυγει ολη η μπιχλα???
    Καλα ρε παπαρα δεν καταλαβαινεις οτι με αυτη σου την κινηση θα δωσεις προστιθεμενη αξια στο μηχανακι παραπανω απο το 5ευρο που εδωσες???
    Τι να πω αλλο.
    Τι λετε και σεις ρε συνφουρμιτες ,εχω δικιο η τσαμπα τσαντιζομαι??
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    τσάμπα...
    ανανήψαντας

  3. #3
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Δίκιο έχεις...
    Give me fuel, Give me fire

  4. #4
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Αν δεν το νοιωθει ο καθε ενας.... τσαμπα τσαντιζεσαι.....

  5. #5
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.677
    Τσάμπα τσαντίζεσαι. Μπορεί για χίλιους δυο λόγους να μην προλαβαίνει να την πλύνει και για να είναι οι φωτό φρέσκες τη βγάζει όπως είναι, μάχιμη. Και προπάντων δεν την πλένουμε στο βενζινάδικο της γειτονιάς. Η πιθανότητα να είναι μεν "καθαρή" (το βάζω σε εισαγωγικά με τόσα χημικά που θα πέσουν) αλλά να μη λειτουργεί κάτι μετά είναι μεγάλη. Εγώ προσωπικά δεν εμπιστεύομαι το πλύσιμο σε τρίτους.
    Φύγαμε...

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Στις φωτογραφιες μιας αγγελιας, με ξενερωνει να εχει πλυνει τη μηχανη μολις εκεινη τη στιγμη ή απλα να την εχει 'περασει ενα νερο', σταζοντας ολοκληρη και απο κατω να εχει μιά λιμνη απο νερα. Τόσο δυσκολο ειναι να την σκουπισει ή να την αφησει να στεγνωσει και μετα να την βγαλει φωτογραφιες;

  7. #7
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Τσάμπα....

    Και, όσους σας χαλάει, απλως μην ψωνίζετε.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  8. #8
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Εμένα με χαλάει να μην έχει ρίξει κι ένα γυάλισμα/κέρωμα, μετά το πλύσιμο και το στέγνωμα.
    Life begins at 45°.

  9. #9
    πλυμενη μηχανη - γυαλισμένη - καθαρες φωτογραφιες (συνηθως πανω απο 3) - ο ιδιοκτήτης αγαπα την λεπτομέρεια, κάνει στην ωρα του τα σερβις προσέχει την μηχανή και θέλει να δείξει την άριστη κατάσταση που την έχει

    Πλυμενη επιφανειακά για την αγγελια νερα απο κατω - μια φωτο οχι καλη - ο ιδιοκτητης παει για σερβις οταν ακουει καποιο θορυβο ή αφου μεινει η μηχανη - θελει μαλλον να την ξεφορτωθει

    Απλυτη - δεν εχει παει ποτε για σερβις - σπρει για αλυσιδα δεν ξερει τι είναι - αφου την κακομεταχειριστηκε οσο μπορούσε την δίνει (αν δεν πουληθει στα @ρχ@δ@@ του θα την "πετάξει" - δεν την αγαπησε ποτε...
    aleaxzafeir

  10. #10
    Πλυμένη μηχανή = έχει κρύψει όλα τα προβλήματα (διαρροές λαδιού απο τσιμούχες, φίλτρα, καπάκια, κεφαλές, κλπ) ΑΛΛΑ και την χρήση της και γενικά ομορφαίνει την κατάσταση

    ΠΧ πλαστικά θαμπά, με το σωστο γυαλιστικό είναι σαν καινούργια αλλά για λίγο, όσο χρειάζεται για να πουληθεί

    Πλυμένη μηχανή δεν σημαίνει οτι ο ιδιοκτήτης την φροντίζει στα service γιατι μπορεί να ειναι μονο μούρη, πατηλίκια και service ΠΟΤΕ!

    Αλλωστε όσα μηχανάκια πλένονται συχνά και δει σε πλυντήρια έχουν και κουσούρια απο το πολύ και συνήθως κακού τρόπου πλύσιμο.

    Προσωπικά προτειμώ να τα βλέπω άπλυτα αλλά περι ορέξεως

  11. #11
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.677
    Πολύ μου αρέσουν τα προηγούμενα δύο ποστ, το ένα κάτω από το άλλο !

    Γι' αυτό καλό είναι να συναντηθεί κανείς με τον ιδιοκτήτη και να κουβεντιάσει, βλέποντας τη μηχανή από κοντά, όσο είναι δυνατόν βέβαια ή να στείλει κάποιον δικό του. Από φωτό κανείς δεν ψώνισε
    Φύγαμε...

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Οι φωτο δεν λενε σχεδον ποτε την αληθεια.
    Εχω ψαξει απειρα μηχανακια,και απο κοντα εμοιαζαν + 10 χρονια παλιοτερα απ'οτι εδειχναν στις φωτο.
    Μετραει ο ιδιοκτητης,ποσο γνωριζει τις λεπτομερειες για τη μοτο του,αν την φροντιζε,και φυσικα το εμπειρο ματι
    εχει τον καθοριστικο ρολο.

  13. #13
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexzafeir Προβολή μηνύματος
    πλυμενη μηχανη - γυαλισμένη - καθαρες φωτογραφιες (συνηθως πανω απο 3) - ο ιδιοκτήτης αγαπα την λεπτομέρεια, κάνει στην ωρα του τα σερβις προσέχει την μηχανή και θέλει να δείξει την άριστη κατάσταση που την έχει

    Πλυμενη επιφανειακά για την αγγελια νερα απο κατω - μια φωτο οχι καλη - ο ιδιοκτητης παει για σερβις οταν ακουει καποιο θορυβο ή αφου μεινει η μηχανη - θελει μαλλον να την ξεφορτωθει

    Απλυτη - δεν εχει παει ποτε για σερβις - σπρει για αλυσιδα δεν ξερει τι είναι - αφου την κακομεταχειριστηκε οσο μπορούσε την δίνει (αν δεν πουληθει στα @ρχ@δ@@ του θα την "πετάξει" - δεν την αγαπησε ποτε...
    σχετικό, εγώ όταν πούλησα την πρώτη μου μηχανή είπα να την πάω για ένα πλύσιμο πριν, ήταν η πρώτη φορά που πλενόταν έτσι, το αμορτισέρ άλλαξε χρώμα. Τι σημαίνε αυτό; τα σέρβις ήταν όλα στην ώρα τους και η η αλυσίδα πάντα περιποιημένη

  14. #14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cityfly Προβολή μηνύματος
    σχετικό, εγώ όταν πούλησα την πρώτη μου μηχανή είπα να την πάω για ένα πλύσιμο πριν, ήταν η πρώτη φορά που πλενόταν έτσι, το αμορτισέρ άλλαξε χρώμα. Τι σημαίνε αυτό; τα σέρβις ήταν όλα στην ώρα τους και η η αλυσίδα πάντα περιποιημένη
    Αποκλείεται κατι κρυβεις μαλλον την εδωσες σε κάποιον απο εδω και θελεις να δικαιολογηθεις

    Παιδια πλάκα κάνω δεν υπάρχουν κανόνες ... σε αγγελίες - λαχειο είναι - ελεγχο στα βασικά κτλ..
    aleaxzafeir

  15. #15
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Οταν αγοραζεις μηχανη ειναι σα να παντρευεσαι. Κι αν σου κατσει.....

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Άντε Καλημέρα....
    από powerphot στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 15/07/2004, 14:20
  2. Άντε.......
    από periklisk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2004, 16:26
  3. Πλυντήριο ΓΙΑ μηχανή
    από NLS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 19/03/2004, 15:51
  4. Kαλημέρα ρεεεεεεε
    από bikersonly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:03
  5. Αντε καλά να μας πάει και σημερις! Χαίρετε!
    από petridist στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2003, 10:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF