Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 46

Θέμα: Γιατί δε θέλω να ρωτάω κατευθύνσεις στην επαρχία.

  1. #1
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204

    Γιατί δε θέλω να ρωτάω κατευθύνσεις στην επαρχία.

    Όχι δε πάσχω από αυτό το σύνδρομο που κατηγορούν τον αντρικό πλυθησμό.

    Πρόσφατα (στο 36 ωρο) μου έτυχε κάτι που έχει ξανασυμβεί στο παρελθόν τουλάχιστον άλλες 2 φορές

    Αυτή τη φορά το σκηνικό έπαιξε στην Ελασσόνα. Σταματάω και ρωτάω για μια φωτογραφία που είχαμε να βγάλουμε, στην οποία ήταν ένα εκκλησάκι.
    - Γεια σας και συγνώμη για την ενόχληση. Ξέρετε που είναι αυτό το εκκλησάκι?
    - Εμμμμμμμμμ οχι δεν το έχω δει εδώ κοντά μισώ λεπτακι (φεύγει πάει προς τα πίσω σε ένα καφενείο και μπαίνει μέσα. εγώ τον ακολουθώ). Μαρία ξέρεις που είναι αυτό το εκκλησάκι?
    - Εμμμμμμμ όχι. Μισό λεπτάκι να ρωτήσω τον Γιώργο. Γιώργο να σου πώ λίγο.
    και βγαίνει από τη κουζίνα του καφενείου ένας που πρέπει να είχε πιει ίσαμε και με 3 κιλά κοκκινέλι. Δε κοιτάει καν το χαρτί με τη φωτογραφία. Αμέσως κοιτάει εμένα για να με κόψει.

    Επειδή τα 3 μπουκάλια κοκκινέλι είχαν πιάσει τόπο, το κόψιμο που μου έκανε πήρε ίσαμε και με 3 λεπτά. Για 3 λεπτά αμηχανία. Κοιταζόμασταν στα μάτια λές και ήταν καν έργο του Sergio Leone.

    https://myfavoritewesterns.files.wor...eones-eyes.jpg

    Κανένας δε μίλαγε τριγύρω. Προφανώς τους έχει ήδη στο τρόμο όλους εκεί στο μαγαζί οπότε άμα ο Γιώργος ήθελε να κάνει 3 λεπτά για να κόψει έναν άγνωστο τότε κανένας δε θα έλεγε τίποτα. καλα κάνει ο Γιώργος μας

    Έλα όμως που ο Γιώργος όντως ήξερε και αν και σουρωμένος μου εξήγησε. Όπα λέω ντάξει τουλάχιστον μάθαμε.

    - Ευχαριστώ πολυ αδερφέ να σε καλά. καλό μεσημέρι.

    Το πρόβλημα όμως δεν είναι αυτό. το πρόβλημα είναι ότι εσύ μπαίνοντας φουριόζος σε έναν χώρο μέσα και ρωτάς κατευθύνσεις για να φύγεις τρέχοντας πάλι, σε κάποιους και εδικά σε αυτούς που έχουν πιει 3 κιλά κοκκινέλι είναι λίγο προσβολή.

    Θέλω να πατήσετε μια παύση και να σκεφτείτε λίγο πριν το κρίνετε. Εγώ δε το κακολογώ. Που πας ρε καραμήτρο / λακέ / πρωτευουσιάνε τίγκα στον φουτουριστικό εξοπλισμό και τα ακριβά μηχανάκια, που μπήκες ξαφνικά στην καθημερινότητα μας, μας ρωτάς ερωτήσεις και βοήθεια και μετά απλά ανοίγεις το γκάζι και φεύγεις? Εμείς τι είμαστε δηλαδή εδώ? Για σου προσφέρουμε ευκολία στα ταξίδια σου? χωρίς να κάτσεις να σε γνωρίσουμε να μας γνωρίζεις να σε κεράσουμε να μας κεράσεις, πετάς μια ερώτηση στον αέρα και φευγεις τρέχοντας.

    Έτσι και ο Γιώργος που λέτε. Εγώ πάω να φύγω και βγαίνει έξω από το μαγαζί. Αποφασίζει να μην μου τη πέσει με το τσαμπουκά (αν και μάλλον με είχε) ίσως γιατι έδειχνα πιο τεράστιος με τις μπότες τα κράνη και τον εξοπλισμό αλλά ίσως και γιατί ήταν και ο συνοδοιπόρος (ο Άρης - Golden Arian) με την άλλη τη μοτό παρα δίπλα με παρόμοια εμφάνιση.

    Και με πιάνει από την αμασχάλη (ενώ εγώ ήμουν όντως πάνω στο μηχανάκι) και με τραβάει με το γνωστό μεθυσμένο ύφος
    - Έλα να σου δείξω κάτι
    - Αδερφέ βιάζομαι πρέπει να φύγω
    - Έλα να σου δείξω κάτι και φεύγεις (το τράβηγμα πιο έντονο και εγώ όρθιος πια για να μη χάσω το μηχανάκι)
    - Αδερφε αλήθεια λέω, βιάζομαι είμαι σε ένα αγώνα αυτή τη στιγμή
    - Έλα να σου δείξω κάτι που θα σε ενδιαφέρει και φεύγεις. (τώρα εγώ φανταζόμουν διάφορες συσκευές βασανισμού, από αυτές που έχουν κάτι τύποι σε ερημικές περιοχές στη Μοντάνα και φτιάχνονται οι ιστορίες τρόμου στο σινεμά)
    - Αδερφέ, αλήθεια σου λέω. Ξέρω ότι θα έχεις κάτι πολύ σπουδαίο να μου δείξεις, το οποίο μάλλον θα μετανιώσω που δεν θα δω αλλά πρέπει να με βοηθήσεις να συνεχίσω τον αγώνα να πάω καλά. Σε εσένα παίζεται αν θα πάω καλά.

    Κάπως έτσι τον έριξα, τον έπιασα στο φιλότιμο, αν και στα μάτια του το είδα που έλεγε:
    - Καλά ντάξει το ξέρω ότι με δουλεύεις τώρα αλλά δε μαμιέται θα σε φτιάξω την επόμενη φορά.

    Και με άφησε. Για αυτό σας λέω. Τι το θες και ρωτάς ….. βάλε κάτω τη κλάβα σου και βγάλτο με τη λογική και ένα χάρτη. Κρίμα είναι να μπούμε όλοι στη διαδικασία.

  2. #2



    πάντως , έπρεπε να κατέβαινες..

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.458
    "Ξέρω ότι θα έχεις κάτι πολύ σπουδαίο να μου δείξεις, το οποίο μάλλον θα μετανιώσω που δεν θα δω αλλά πρέπει να με βοηθήσεις να συνεχίσω τον αγώνα να πάω καλά. Σε εσένα παίζεται αν θα πάω καλά."...........και καταλαβε ΑΥΤΕΣ τις κουβεντες;Να μου πεις οτι του ειπες:καμαριμ....φουλιμ....σι μλες τα θκας, αλλα.................................να σε πιστεψω ρε spyro

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Mπινια του Κτηνου ητανε,για να σας στειλει......



    Σας κοβει ομως?........δεν σας κοβει.

  5. #5
    Νέο προς Παλιό μέλος Το avatar του/της georgemark
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    119
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    "Ξέρω ότι θα έχεις κάτι πολύ σπουδαίο να μου δείξεις, το οποίο μάλλον θα μετανιώσω που δεν θα δω αλλά πρέπει να με βοηθήσεις να συνεχίσω τον αγώνα να πάω καλά. Σε εσένα παίζεται αν θα πάω καλά."...........και καταλαβε ΑΥΤΕΣ τις κουβεντες;Να μου πεις οτι του ειπες:καμαριμ....φουλιμ....σι μλες τα θκας, αλλα.................................να σε πιστεψω ρε spyro
    Αν ο Γιώργης κατάλαβε αυτά τα λόγια του HR που σκέφτηκε (τα οποία άλλα λένε και άλλα εννοούν) και μάλιστα μετά από την 3λιτρη κατάποση εγώ θα πάω να τον βρω ώστε να μου ετοιμάσει ένα ppt για τα αποτελέσματα ενός επιτυχημένου επαγγελματία H.R μέσω της προσωπικής ωριμότητας και σφαιρικής γνώσης του.
    ...αξίζει να ζουν σαν παιδιά εκείνοι που έχουν καρδιά............

  6. #6
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Μπορώ να πω ότι σε καταλαβαίνω.

    Και καλά εσύ.
    Πήγες να την πατήσεις μέρα από τη Γιώργους το γκαφενετζή στην Ελασσόνα.

    Εγώ που είχα πάει να την πατήσω νύχτα από τον Φριτς (τυχαίο το όνομα, δε ρώτησα) τον νταλικιέρη στη Γερμανία?
    Που κατέβηκα από το αυτοκίνητο να ρωτήσω οδηγίες, και μου λέει δεν ξέρω κάτσε να ρωτήσουμε εδώ τα παιδιά, και πάμε δίπλα σε ένα πάρκινγκ που ήταν αραγμένες καμιά 10αριά νταλίκες με τους νταλικιέρηδες Γερμανούς να πίνουν και να γκαρίζουν λες κι ετοιμάζονταν να υπερασπιστούν τα δάση τους από τους Ρωμαίους?
    Αφού σκέφτηκα να "τον" δώσω εθελοντικά πριν μου τον πάρουν με τη βία

    Τελικά μια χαρά με βοηθήσανε και όλα καλά.

    Γι'αυτό που λες περί προσβολής, και κάτσε να πιεις μαζί μας κλπ, οκ ένα δίκιο μπορεί να το έχεις.
    Δηλαδή ένα δίκιο το έχουν και αυτοί που θέλουν να πούνε καμιά κουβέντα, γουστάρουνε να τα πιούνε και με καμιά άγνωστη φάτσα κλπ.
    Αλλά από την άλλη έχεις κι εσύ ένα δίκιο που έχεις το πρόγραμμά σου, θες να συνεχίσεις το δρόμο σου, ή στο φινάλε φοβάσαι μη ζήσεις καταστάσεις τύπου Hostel.

    Προς αποφυγή όλων αυτών, προσωπικά ακολουθώ πάντα μία συνταγή, είτε είμαι με αυτοκίνητο, είτε με μηχανή, είτε πόλη, είτε επαρχεία, είτε εξωτερικό.

    Δεν ξεπεζεύεις.-

    Δε λέω ούτε να είσαι μες στη βιασύνη, ούτε αγενής κλπ.
    Σβήνεις τον κινητήρα να μπορείς να μιλήσεις σαν άνθρωπος όχι λες και περιμένεις το κλεφτρόνι να βγει με το σάκο από την τράπεζα, σηκώνεις ζελατίνα και βγάζεις γυαλιά να υπάρχει οπτική επαφή όχι σαν τον ΔΙΑΣ που φοβάται μην τονε ματιάξουνε κλπ.

    Λες την καλημέρα σου, χαιρετάς κύριος.
    Ρωτάς τί θες να ρωτήσεις κι άμα ξέρουν να σου πουν έχει καλώς.
    Αν αρχίσουν τα "Κατέβα να πάμε στη Μαριγώ που ξέρει αυτούνη και να σε κεράσω και γάλα, τώρα το άρμεξα" και λοιπά, λες "συγγνώμη αλλά θα πέσουν τα πράγματα έτσι όπως τα έχω δέσει", "έχουν φύγει οι άλλοι μπροστά και θα τους χάσω", "έχω ξεχάσει το φαΐ στη φωτιά", καλημερίζεις, χαιρετάς ευγενικά πάλι κύριος και φεύγεις.


    Για να μην ξεχνιόμαστε, η αγένεια έχει να κάνει με πολλά πράγματα.
    Κάποιος μπορεί να είναι ευγενικός είτε δέχεται κάτι, είτε προτείνει κάτι, είτε αρνείται κάτι.
    Επίσης μπορεί να είναι αγενής κάνοντας ακριβώς τα ίδια πράγματα αλλά με άλλον τρόπο.

    Και το νεφρό σου να θέλεις να μου δώσεις σώνει και καλά, ενώ εγώ αρνούμαι ευγενικά να το πάρω, δεν είμαι εγώ ο αγενής

  7. #7
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από georgemark Προβολή μηνύματος
    Αν ο Γιώργης κατάλαβε αυτά τα λόγια του HR που σκέφτηκε (τα οποία άλλα λένε και άλλα εννοούν) και μάλιστα μετά από την 3λιτρη κατάποση εγώ θα πάω να τον βρω ώστε να μου ετοιμάσει ένα ppt για τα αποτελέσματα ενός επιτυχημένου επαγγελματία H.R μέσω της προσωπικής ωριμότητας και σφαιρικής γνώσης του.
    Για Γιώργη από την Ελασσόνα μιλάμε.

    Τα 3 λίτρα είναι για να κατέβει ο καφές.

  8. #8
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Νταξει η φράση αυτή ειπώθηκε σε πολλες στιχομυθίες όχι σε μια που για χάρη τη συζήτησης παρέθεσα.

    Το όλο θέμα με το κατέβα να σου δείξω όχι πρέπει να φύγω κράτησε πολυ περισσότερο

  9. #9
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    Νταξει η φράση αυτή ειπώθηκε σε πολλες στιχομυθίες όχι σε μια που για χάρη τη συζήτησης παρέθεσα.

    Το όλο θέμα με το κατέβα να σου δείξω όχι πρέπει να φύγω κράτησε πολυ περισσότερο
    Καλά ο συνοδοιπόρος τί έκανε?

    Δεν την είχε μυριστεί τη δουλειά να πετάξει κανένα "Έλα ρε συ βιαζόμαστε" κλπ να σιγοντάρει την κατάσταση?
    Ή γούσταρε και τράβαγε κανά βιντεάκι με το κινητό?

  10. #10
    επαρχία μάγκες... δεν το λέω για κάποιον συγκεκριμένα αλλά δε μπόρεσα να μην το διορθώσω....

    κατά τα άλλα ως κάτοικος της επαρχίας θα μπορούσα να βρω το νήμα έως και προσβλητικό αλλά νταξ' ,όλοι ίδιοι είμαστε?

    πριν 4 χρόνια έχασαν το δρόμο τους 2 γερμανοί με gs και σταμάτησαν για οδηγίες έξω απ'την αυλή μου στο χωριό. ξεπέζεψαν ,ήπιαν φραπέ στη σκιά του πλατανιού και πήραν λεπτομερείς οδηγίες για να φτάσουν από επαρχιακούς δρόμους στα σύνορα.προορισμός τους η Κωνσταντινούπολη. λες να έλεγαν εκείνη την ώρα "ρε κοίτα με τί παπάρα μπλέξαμε,σώνει και καλά να κατέβουμε...!!!":rotflmao::rotflmao::rotflmao:
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tycho Moon
    Εγγραφή
    13/11/2014
    Μηνύματα
    398
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    Όχι δε πάσχω από αυτό το σύνδρομο που κατηγορούν τον αντρικό πλυθησμό.

    Πρόσφατα (στο 36 ωρο) μου έτυχε κάτι που έχει ξανασυμβεί στο παρελθόν τουλάχιστον άλλες 2 φορές

    Αυτή τη φορά το σκηνικό έπαιξε στην Ελασσόνα. Σταματάω και ρωτάω για μια φωτογραφία που είχαμε να βγάλουμε, στην οποία ήταν ένα εκκλησάκι.
    - Γεια σας και συγνώμη για την ενόχληση. Ξέρετε που είναι αυτό το εκκλησάκι?
    - Εμμμμμμμμμ οχι δεν το έχω δει εδώ κοντά μισώ λεπτακι (φεύγει πάει προς τα πίσω σε ένα καφενείο και μπαίνει μέσα. εγώ τον ακολουθώ). Μαρία ξέρεις που είναι αυτό το εκκλησάκι?
    - Εμμμμμμμ όχι. Μισό λεπτάκι να ρωτήσω τον Γιώργο. Γιώργο να σου πώ λίγο.
    και βγαίνει από τη κουζίνα του καφενείου ένας που πρέπει να είχε πιει ίσαμε και με 3 κιλά κοκκινέλι. Δε κοιτάει καν το χαρτί με τη φωτογραφία. Αμέσως κοιτάει εμένα για να με κόψει.

    Επειδή τα 3 μπουκάλια κοκκινέλι είχαν πιάσει τόπο, το κόψιμο που μου έκανε πήρε ίσαμε και με 3 λεπτά. Για 3 λεπτά αμηχανία. Κοιταζόμασταν στα μάτια λές και ήταν καν έργο του Sergio Leone.

    https://myfavoritewesterns.files.wor...eones-eyes.jpg

    Κανένας δε μίλαγε τριγύρω. Προφανώς τους έχει ήδη στο τρόμο όλους εκεί στο μαγαζί οπότε άμα ο Γιώργος ήθελε να κάνει 3 λεπτά για να κόψει έναν άγνωστο τότε κανένας δε θα έλεγε τίποτα. καλα κάνει ο Γιώργος μας

    Έλα όμως που ο Γιώργος όντως ήξερε και αν και σουρωμένος μου εξήγησε. Όπα λέω ντάξει τουλάχιστον μάθαμε.

    - Ευχαριστώ πολυ αδερφέ να σε καλά. καλό μεσημέρι.

    Το πρόβλημα όμως δεν είναι αυτό. το πρόβλημα είναι ότι εσύ μπαίνοντας φουριόζος σε έναν χώρο μέσα και ρωτάς κατευθύνσεις για να φύγεις τρέχοντας πάλι, σε κάποιους και εδικά σε αυτούς που έχουν πιει 3 κιλά κοκκινέλι είναι λίγο προσβολή.

    Θέλω να πατήσετε μια παύση και να σκεφτείτε λίγο πριν το κρίνετε. Εγώ δε το κακολογώ. Που πας ρε καραμήτρο / λακέ / πρωτευουσιάνε τίγκα στον φουτουριστικό εξοπλισμό και τα ακριβά μηχανάκια, που μπήκες ξαφνικά στην καθημερινότητα μας, μας ρωτάς ερωτήσεις και βοήθεια και μετά απλά ανοίγεις το γκάζι και φεύγεις? Εμείς τι είμαστε δηλαδή εδώ? Για σου προσφέρουμε ευκολία στα ταξίδια σου? χωρίς να κάτσεις να σε γνωρίσουμε να μας γνωρίζεις να σε κεράσουμε να μας κεράσεις, πετάς μια ερώτηση στον αέρα και φευγεις τρέχοντας.

    Έτσι και ο Γιώργος που λέτε. Εγώ πάω να φύγω και βγαίνει έξω από το μαγαζί. Αποφασίζει να μην μου τη πέσει με το τσαμπουκά (αν και μάλλον με είχε) ίσως γιατι έδειχνα πιο τεράστιος με τις μπότες τα κράνη και τον εξοπλισμό αλλά ίσως και γιατί ήταν και ο συνοδοιπόρος (ο Άρης - Golden Arian) με την άλλη τη μοτό παρα δίπλα με παρόμοια εμφάνιση.

    Και με πιάνει από την αμασχάλη (ενώ εγώ ήμουν όντως πάνω στο μηχανάκι) και με τραβάει με το γνωστό μεθυσμένο ύφος
    - Έλα να σου δείξω κάτι
    - Αδερφέ βιάζομαι πρέπει να φύγω
    - Έλα να σου δείξω κάτι και φεύγεις (το τράβηγμα πιο έντονο και εγώ όρθιος πια για να μη χάσω το μηχανάκι)
    - Αδερφε αλήθεια λέω, βιάζομαι είμαι σε ένα αγώνα αυτή τη στιγμή
    - Έλα να σου δείξω κάτι που θα σε ενδιαφέρει και φεύγεις. (τώρα εγώ φανταζόμουν διάφορες συσκευές βασανισμού, από αυτές που έχουν κάτι τύποι σε ερημικές περιοχές στη Μοντάνα και φτιάχνονται οι ιστορίες τρόμου στο σινεμά)
    - Αδερφέ, αλήθεια σου λέω. Ξέρω ότι θα έχεις κάτι πολύ σπουδαίο να μου δείξεις, το οποίο μάλλον θα μετανιώσω που δεν θα δω αλλά πρέπει να με βοηθήσεις να συνεχίσω τον αγώνα να πάω καλά. Σε εσένα παίζεται αν θα πάω καλά.

    Κάπως έτσι τον έριξα, τον έπιασα στο φιλότιμο, αν και στα μάτια του το είδα που έλεγε:
    - Καλά ντάξει το ξέρω ότι με δουλεύεις τώρα αλλά δε μαμιέται θα σε φτιάξω την επόμενη φορά.

    Και με άφησε. Για αυτό σας λέω. Τι το θες και ρωτάς ….. βάλε κάτω τη κλάβα σου και βγάλτο με τη λογική και ένα χάρτη. Κρίμα είναι να μπούμε όλοι στη διαδικασία.
    Μάστορα, μπορεί να είχε να σου δείξει κάνα Ducati 750ss του '74... To σκέφτηκες αυτό??

  12. #12
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gixxerman Προβολή μηνύματος
    επαρχία μάγκες... δεν το λέω για κάποιον συγκεκριμένα αλλά δε μπόρεσα να μην το διορθώσω....
    Αφού δεν θέλει να του δείξεις :P

  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    [...]
    Και με άφησε. Για αυτό σας λέω. Τι το θες και ρωτάς ….. βάλε κάτω τη κλάβα σου και βγάλτο με τη λογική και ένα χάρτη. Κρίμα είναι να μπούμε όλοι στη διαδικασία.
    Γκλαβα ρε παλιοαθηναίε που θες να μιλησεις και βλαχικα
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Σου ευχομαι σε 2 εβδομαδες καποιος να ποσταρει οτι ταξιδευοντας , σταματησε να ρωτησει κατι κ πινοντας κοκκινελι με εναν Γιωργο απο Ελασσονα του χαρησε το παρακατω
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 2012_05_12_bikepics-2399708-full.jpg‎  

  15. #15
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Καλά ο συνοδοιπόρος τί έκανε?

    Δεν την είχε μυριστεί τη δουλειά να πετάξει κανένα "Έλα ρε συ βιαζόμαστε" κλπ να σιγοντάρει την κατάσταση?
    Ή γούσταρε και τράβαγε κανά βιντεάκι με το κινητό?
    Τον Γερμανό έκανε ο παλιο-αχαίρευτος



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tycho Moon Προβολή μηνύματος
    Μάστορα, μπορεί να είχε να σου δείξει κάνα Ducati 750ss του '74... To σκέφτηκες αυτό??
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από camen Προβολή μηνύματος
    Σου ευχομαι σε 2 εβδομαδες καποιος να ποσταρει οτι ταξιδευοντας , σταματησε να ρωτησει κατι κ πινοντας κοκκινελι με εναν Γιωργο απο Ελασσονα του χαρησε το παρακατω
    οπαγετε οπισω μου Σατανάδες


Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Δε ξέρω που θέλω να πάω...
    από zireous στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 27/09/2008, 02:57
  2. Δε θέλω να πάω σχολείο!!
    από Vegeta στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2008, 22:13
  3. δε θέλω να τον ξέρω....
    από Nostra στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2007, 16:06
  4. Θέλω να βάλω ουρά στην εξάτμιση !! ?
    από kiriakost στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2007, 03:09
  5. ένα απο τα καλά του να ζείς στην επαρχία...
    από TOMASKTM στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2007, 00:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF