Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 52

Θέμα: Φιλικο προς μοτο Κτεο θεσσαλονικη?

  1. #16
    πηγαινε στο ικτεο πυλαιας...
    καλη φαση

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Και εγω οταν πηγα ΚΤΕΟ τα λαστιχα μου ηταν προς τα τελειωματα τους αλλα το παλικαρι καταλαβε οτι ηταν ακομα ασφαλη και δεν μου εκανε θεμα...Για να σου κανει θεμα τετοιο ο μαστορας ή ειναι πολυ ιδιοτροπος ή σωστος επαγγελματιας, τεινω προς το δευτερο..Οσο για το αν ενα λαστιχο δεν φταιει για ατυχηματα, οταν στην Συγγρου ξαφνικα γινεται τροχαιο με μηχανη απο το πουθενα και υπαρχει διαμελισμενο σωμα τοτε αλλαζεις γνωμη ..γιατι τα λαστιχα του ηταν στην χειροτερη κατασταση..για αυτο και επιμενω στις αποψεις μου..

  3. #18
    βασικα δεν ητανε μαστορας αλλα υπαλληλος που εχει ενα check list , οταν του ειπα οτι το εκανα μοταρτ και εχω και μαμα λαστιχα δεν μπορουσε να καταλαβει τι ενοω με αυτο χαχαχαχαχα.....

    το λαστιχο ειναι αρκετα χμ απο τα λινα... δεν σκανε ετσι τα λαστιχα μην τρελαθουμε
    ORGIA!!!!!

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sv1000s
    Εγγραφή
    16/02/2014
    Μηνύματα
    374
    βαλε 2 λαστιχα βρε μαστορα που σου φταιει το κτεο που θελει να κανει τι δουλεια του.
    βγαινεις δημοσια και στο φορουμ και ρωτας που θα πας να σε περασουν αερα με το καραφλο το λαστιχο!
    αντε αλανια ολα εγω ξερω δεν γληστραει και το κτεο δεν ξερει και αλλα ομορφα!

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.852
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από astroman76 Προβολή μηνύματος
    βασικα δεν ητανε μαστορας αλλα υπαλληλος που εχει ενα check list
    Και έτσι πρέπει.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από astroman76 Προβολή μηνύματος
    οταν του ειπα οτι το εκανα μοταρτ και εχω και μαμα λαστιχα δεν μπορουσε να καταλαβει τι ενοω με αυτο
    Επίσης αυτό είναι το σωστό.

    Και για να μην το πάρεις προσωπικά, πιθανόν εσύ να γνωρίζεις και να έχεις στήσει το μηχανάκι καλύτερα και από τον αρχικό του σχεδιασμό.
    Αυτό όμως δεν μπορεί να το πιστοποιήσει το ΚΤΕΟ. Αυτοί ελέγχουν και μετρούν συγκεκριμένα πράγματα. Και μόνο αυτά.
    Αλοίμονο αν αποφάσιζε κάθε ΚΤΕΟ ή κάθε υπάλληλος ΚΤΕΟ για την ορθότητα των διάφορων μετατροπών.

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Να πας να βάλεις λάστιχα ρε φίλε, σκέφτηκες ποτέ ότι το λάστιχό σου μπορεί να είναι επικίνδυνο για σένα????

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Και αυτό με τα κονέ πιά έχει παραγίνει... δηλαδή εμείς που είμαστε τυπικοί βγαίνουμε μαλάκες??? Άντε με τον κάθε κάγκουρα πια...

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της andreaspetr
    Εγγραφή
    01/09/2014
    Μηνύματα
    470
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από menelaos46 Προβολή μηνύματος
    Να πας να βάλεις λάστιχα ρε φίλε, σκέφτηκες ποτέ ότι το λάστιχό σου μπορεί να είναι επικίνδυνο για σένα????
    και τους υπολοιπους στον δρομο...

  9. #24
    το οτι πρεπει αυτοκινητα κ μοτοσυκλετες να ειναι σωστα συντηρημενα για την ασφαλεια μας κ των γυρω μας εννοειται.αν ομως το λαστιχο εχει ακομη λιγη ζωη κ γινεται συνετη χρηση της μηχανης κ ο καθενας αναλογα με την τσεπη του καθυστερει λιγο την αλλαγη εφοσον δεν την κυκλοφορει συχνα δε νομιζω πως ειναι προβλημα.υπαρχουν πολλες μοτο που οδηγουν μπαρμπαδες κ ειναι με λαστιχα 10ετιας+.ουτε μπορεις να πεις στον αλλον αν δε το αντεχεις πουλα το κ παρε παπια.κ γω καποτε κυκλοφορουσα συχνα τη μηχανη κ τη συντηρουσα ακομη συχνοτερα τωρα ομως που αλλαξε η οικονομικη μου κατασταση την κυκλοφορω ελλαχιστα (2000χλμ το χρονο)κ κανω μονο τα απαραιτητα.κ δε μπορει κανεις να μου πει δωστην γιατι για να την αγορασω εκανα 2 δουλειες κ εφτυνα αιμα,δε μου τη χαρισε κανεις.αν ημασταν σαν τους γερμανους(τυχαιο το παραδειγμα) κ περναμε 2000-3000 μηνα θα επρεπε να μην υπαρχει το παραμικρο ψεγαδι τωρα ομως με 500 τη να πρωτοκανεις?ουτε μπορουμε να σταματησουμε να ονειρευομαστε η να κανουμε αυτο που μας ευχαριστει.αντι λοιπον να την πεφτουμε στο παιδι που ζοριζετε να αλλαξει λαστιχο ας την πεφταμε καλυτερα στα λαμογια που μας κυβερνουν μηπως αλλαξει κατι σ'αυτη τη χωρα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

  10. #25
    Οσο ψαχνουμε τροπους να προσπερασουμε/παρακαμψουμε τους ελεγχους και τους κανονισμους δεν προκειται να αλλαξει τιποτα σε αυτη τη χωρα
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  11. #26
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    ΚΤΕΟ γιατί θες να την περάσεις?

    Αφού λες ότι είσαι οκ και σε 2 μήνες θα αλλάξεις λάστιχα, άλλαξέ τα τότε, και πήγαινε να το περάσεις τότε το ΚΤΕΟ.

    Θα πληρώσεις ένα πρόστιμο (μικρό είναι αν θυμάμαι καλά) και είσαι οκ.

  12. #27
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Οσο ψαχνουμε τροπους να προσπερασουμε/παρακαμψουμε τους ελεγχους και τους κανονισμους δεν προκειται να αλλαξει τιποτα σε αυτη τη χωρα
    Όντως.
    Αν δεν τους αλλάξουμε μόνο προς το χειρότερο θα πηγαίνουμε.

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΘΑΝΟΣ27 Προβολή μηνύματος
    το οτι πρεπει αυτοκινητα κ μοτοσυκλετες να ειναι σωστα συντηρημενα για την ασφαλεια μας κ των γυρω μας εννοειται.αν ομως το λαστιχο εχει ακομη λιγη ζωη κ γινεται συνετη χρηση της μηχανης κ ο καθενας αναλογα με την τσεπη του καθυστερει λιγο την αλλαγη εφοσον δεν την κυκλοφορει συχνα δε νομιζω πως ειναι προβλημα..........

    ..................
    μηπως αλλαξει κατι σ'αυτη τη χωρα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.
    Τι λες ρε Θανο (και με το συμπαθιο),παλι οι αλλοι θα αλλαξουνε την χωρα?Εμεις θα κανουμε την λαμογια και τα πραγματα θα κουμπονουνε μονα τους?

  14. #29
    δεν ειμαι υπερ της λαμογιας αλλα οταν ο αλλος τα βγαζει περα δυσκολα νομιζω θα πρεπει να υπαρχει σε καποιες περιπτωσεις μια ανοχη.κ γω ζοριζομαι να αλλαξω λαστιχα αν κ δουλευω 15 ωρες ημερισιως γιατι παντα εχει προτερεοτητα κατι αλλο.ετσι μας εκαναν με το καλοστημενο κολπο τους.το ειπα κ πριν, ας παρει ο λαος αυτα που πρεπει κ τοτε η λαμογια να τιμωρηται κ μαλιστα πολυ αυστηρα για ολους.κ επειδη δεν εχω διαθεση να παρεξηγηθω με κανεναν το κλεινω εδω.κ δεν ειμαι κανενας καγκουρας.η μηχανη βγαινει μονο για εξορμησεις εκτος κ μεσα στην πολη παπακι.ευχαριστω που με ανεχτηκατε

  15. #30
    Οπως λεει το παιδι απλα αυτες τις μερες που πρεπει να περασω το κτεο δεν ειχα την δηνατοτια για αγοορα Ελαστικου δεν με κανει λαμογιο.... το προσθημο ειναι ανα 15 μερες οταν περασει στις 30 μερες παει πολλα παραπανω

    στο μηχανακι θα μπουνε γομες για πιστα αλλα θα γηνουν τον ιουλιο τωρα το περασα με ενα παλιο και ακαταληλο για εμενα που με τρομαζει (απο ενα TDM) ελαστικο αλλα σιγουρα καταληλο για το ΚΤΕΟ που προσεχει για την ασφαλεια μου ΛΟΛ!

    Αν θελουν να τα κανουν σωστα ας τα κανουν σαν τα Αγγλικα ΜΟΤ που βλεπουν τα παντα απο αναρτησεις μεχρι λαστιχα, εξατμησεις, αλυσιδες γραναζια κτλ... εκει θα εχει πλακα τα ποσα μηχανακια θα περσουν ΚΤΕΟ!


    Μενελαε θα σε σαμποταρω ρε!
    ORGIA!!!!!

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πλύσιμο μοτό στη Θεσσαλονίκη
    από dimokritos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2008, 03:11
  2. Προς μοντερατόρε για κλεμμένες μοτό.
    από gregorgeous89 στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2006, 15:23
  3. ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΟΤΟ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ?
    από tenx στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2006, 03:05
  4. Προς Βορειους- 18/12/2004, 14:00 Θεσσαλονικη
    από SvsGreek στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 90
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2005, 13:34
  5. Προς.... Μοτο-Μουσικούς
    από superfour στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2004, 19:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF