Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 110

Θέμα: Βαρέθηκα..............

  1. #61
    Εγώ πλήρωσα καινούργιο μηχανάκι που έβγαλε άδεια το 2009. Αν το βάλω αγγελία 2009 μοντέλο θα γράψω γιατί τότε το πήρα και θα ζητήσω ότι χρήματα γουστάρω. Ούτε είμαι υποχρεομένος, ούτε έχω καμία όρεξη να μάθω τι μοντέλο είναι το συγκεκριμένο. Εγώ τότε το πήρα και για τότε το πλήρωσα καινούργιο.

    Εσύ που θα ενδιαφερθείς κοίτα τι μοντέλο είναι από τα αυτοκόλητα, κοίτα ότι γουστάρεις γενικά και δες αν σε συμφέρει ή όχι να το αγοράσεις. Αν τα βρούμε καλώς, αν όχι κοίτα αλλού. Ποιο είναι το πρόβλημα δεν καταλαβαίνω???????? Όπως αναφέρθηκε ελεύθερη αγορά είναι, δεν υποχρεώνει κανένας να αγοράσει τίποτα. Δεν καταλαβαίνω γιατί υπάρχει γκρίνια.

  2. #62
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΛΙΑΣΚΤΜ Προβολή μηνύματος
    ελευθερη αγορα ναι της λογικης ομως.
    Η λογική η δική σου είναι διαφορετική από την δική μου οπότε απλά δεν γίνεται το deal. Το πρόβλημα που είναι?

  3. #63
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CIRUS Προβολή μηνύματος
    Εγώ πλήρωσα καινούργιο μηχανάκι που έβγαλε άδεια το 2009. Αν το βάλω αγγελία 2009 μοντέλο θα γράψω γιατί τότε το πήρα και θα ζητήσω ότι χρήματα γουστάρω. Ούτε είμαι υποχρεομένος, ούτε έχω καμία όρεξη να μάθω τι μοντέλο είναι το συγκεκριμένο. Εγώ τότε το πήρα και για τότε το πλήρωσα καινούργιο.

    Εσύ που θα ενδιαφερθείς κοίτα τι μοντέλο είναι από τα αυτοκόλητα, κοίτα ότι γουστάρεις γενικά και δες αν σε συμφέρει ή όχι να το αγοράσεις. Αν τα βρούμε καλώς, αν όχι κοίτα αλλού. Ποιο είναι το πρόβλημα δεν καταλαβαίνω???????? Όπως αναφέρθηκε ελεύθερη αγορά είναι, δεν υποχρεώνει κανένας να αγοράσει τίποτα. Δεν καταλαβαίνω γιατί υπάρχει γκρίνια.

    ουτε και να πουλήσεις σε υποχρεώνει κανένας όμως.Το πρόβλημα είναι να μην αναφέρεις τι μοντέλο είναι.Ετος.Όχι πότε έβγαλε άδεια.Πχ το τάδε μοντέλο πούλησε τόσο.Οχι το τάδε έτος ταξινομήθηκε μπλα μπλα.

    Πιο λιανά τώρα.Το ψ μοντέλο του 06,κόβεται στη μέση και έχει αυτό και αυτό το πρόβλημα.Αν εσύ πάρεις ένα του 05 το 2006 και πας να το πουλήσεις μετά ως μοντέλο του 06,αυτομάτως το βάζεις στη κατηγορία της προβληματικής φουρνιάς.Αν ξεκαθαρίσεις ο,τι είναι του 05 τότε είσαι εκτός προβληματικής φουρνιάς και παράλληλα εχεις πει την αλήθεια,η οποία,δίνει κύρος στον πωλητή.
    Φίου φίου φι φι φίου

  4. #64
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CIRUS Προβολή μηνύματος
    Εγώ πλήρωσα καινούργιο μηχανάκι που έβγαλε άδεια το 2009. Αν το βάλω αγγελία 2009 μοντέλο θα γράψω γιατί τότε το πήρα και θα ζητήσω ότι χρήματα γουστάρω. Ούτε είμαι υποχρεομένος, ούτε έχω καμία όρεξη να μάθω τι μοντέλο είναι το συγκεκριμένο. Εγώ τότε το πήρα και για τότε το πλήρωσα καινούργιο.

    Εσύ που θα ενδιαφερθείς κοίτα τι μοντέλο είναι από τα αυτοκόλητα, κοίτα ότι γουστάρεις γενικά και δες αν σε συμφέρει ή όχι να το αγοράσεις. Αν τα βρούμε καλώς, αν όχι κοίτα αλλού. Ποιο είναι το πρόβλημα δεν καταλαβαίνω???????? Όπως αναφέρθηκε ελεύθερη αγορά είναι, δεν υποχρεώνει κανένας να αγοράσει τίποτα. Δεν καταλαβαίνω γιατί υπάρχει γκρίνια.
    Οκ αλλα με τη δικη σου λογικη ο αλλος για 300 ευρα ακομα προσπαθει να το πουλησει..... Ενω αν ειχε μπει στη δικη μου θα ειχε τα φραγκα στην τσεπη εδω και διμηνο......

    (Αναφερομαι σε πραγματικη αγγελια)
    πουτσ@@@@@@@@@

  5. #65
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    ουτε και να πουλήσεις σε υποχρεώνει κανένας όμως.Το πρόβλημα είναι να μην αναφέρεις τι μοντέλο είναι.Ετος.Όχι πότε έβγαλε άδεια.Πχ το τάδε μοντέλο πούλησε τόσο.Οχι το τάδε έτος ταξινομήθηκε μπλα μπλα.

    Πιο λιανά τώρα.Το ψ μοντέλο του 06,κόβεται στη μέση και έχει αυτό και αυτό το πρόβλημα.Αν εσύ πάρεις ένα του 05 το 2006 και πας να το πουλήσεις μετά ως μοντέλο του 06,αυτομάτως το βάζεις στη κατηγορία της προβληματικής φουρνιάς.Αν ξεκαθαρίσεις ο,τι είναι του 05 τότε είσαι εκτός προβληματικής φουρνιάς και παράλληλα εχεις πει την αλήθεια,η οποία,δίνει κύρος στον πωλητή.
    εννοειται οτι δεν με υποχρεωνει κανεις αλλα αμα σαρεσει το περνεις αν οχι κοιτα αλλου.

    Το ψεμα ειναι κατακριτεο, ειναι απαραδεκτο να μου αποκρυψει καποιος πραγματα για το μηχανακι, δεν το υπερασπιστηκα αυτο. Αυτα που αναφερεις για προβληματικα μοντελα να τα βρει αυτος που ενδιαφερεται να αγορασει (και γω ειμαι αγοραστης ειμαι ετσι και για μενα ισχυει δεν βαζω την παρτη μου απεξω). Αυτος που πουλαει οφειλει να πει το ιστορικο του και την χρονια της πρωτης αδειας, το μοντελο δεν οφειλει ουτε χρειαζεται να το ξερει αυτο λεω.

  6. #66
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Οκ αλλα με τη δικη σου λογικη ο αλλος για 300 ευρα ακομα προσπαθει να το πουλησει..... Ενω αν ειχε μπει στη δικη μου θα ειχε τα φραγκα στην τσεπη εδω και διμηνο......

    (Αναφερομαι σε πραγματικη αγγελια)
    Αυτο ειναι προβλημα του. Αν εγω θελω 5000ευρω και ολοι το πουλανε 3000 εγω θα δυσκολευτω να το πουλησω και θα παρω τα @@ μου, εσενα τι σε μελει. Προβλημα δεν υφισταται

    εγω πουλαγα κατι αλλο και αργησα λιγο να το πουλησω αλλα το πουλησα εκει που θεωρουσα εγω σωστο. Αντιμετωπισα αυτη την λογικη που λες και σε ρωταω: ειπε κανενας οτι εχω αναγκη τα χρηματα φιλε μου και θα βγω στην ζητιανια, χεστηκα αν το πουλησω τωρα και βαλω τα λιγοτερα φραγκα στην τσεπη, προτιμω να το πουλησω στην τιμη που θεωρω εγω σωστη και ας τα παρω σε 3μηνες. Συζητηση κανουμε απλα και σου αναφερω και την αλλη αποψη. Αν εχω αναγκη χρηματα θα το κατεβασω
    Τελευταία τροποποίηση από CIRUS; 23/06/2015 στις 17:29.

  7. #67
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.677
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CIRUS Προβολή μηνύματος
    εννοειται οτι δεν με υποχρεωνει κανεις αλλα αμα σαρεσει το περνεις αν οχι κοιτα αλλου.

    Το ψεμα ειναι κατακριτεο, ειναι απαραδεκτο να μου αποκρυψει καποιος πραγματα για το μηχανακι, δεν το υπερασπιστηκα αυτο. Αυτα που αναφερεις για προβληματικα μοντελα να τα βρει αυτος που ενδιαφερεται να αγορασει (και γω ειμαι αγοραστης ειμαι ετσι και για μενα ισχυει δεν βαζω την παρτη μου απεξω). Αυτος που πουλαει οφειλει να πει το ιστορικο του και την χρονια της πρωτης αδειας, το μοντελο δεν οφειλει ουτε χρειαζεται να το ξερει αυτο λεω.
    Μα κρύβεις πράγματα αν δε λες και το μοντέλο. Γιατί να μη χρειάζεται να το ξέρει; Δηλαδή θα σου άρεσε να πας σε μαγαζί να πάρεις (και να πληρώσεις ; ) μηχανάκι καινούριο, 1η άδεια 2015, και αυτά να κατασκευάστηκε το 2010 ;
    Αν είναι κάποιος άσχετος εντελώς, δεν το έχει ψάξει, δεν ασχολείται κλπ., και στην τελική δεν τον νοιάζει, τότε δε θα το ψάξει, θα αγοράσει και θα "ξέρει" 2015. Η πραγματικότητα όμως είναι άλλη. (Αυτό θέλω να φανεί.)
    Αν τώρα ξέρει ότι το μηχανάκι είναι μοντέλο 2010 αλλά εξακολουθεί να λέει 2015, τότε εξαπατεί. Μπορεί κάλλιστα να γράψει μοντέλο 2010 με 1η άδεια 2015 και όλα ωραία!
    Φύγαμε...

  8. #68
    Το ότι κάποιος ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ να ξέρει το πότε φτιάχτηκε το μηχανάκι, απλά το αγόρασε καινούριο τότε που λέει η άδεια και άρα ως τέτοιας χρονιάς θα το πουλήσει, ανεξάρτητα αν πχ είναι στοκ 5ετίας (ναι εσένα κοιτάω Χόντα "προσφορές") το έχει σκεφτεί κανείς;

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    το 07 πηρα το cbf250
    υπηρχαν 2 μοντελα με μικρες αλλα εμφανεις εμφανισιακες διαφορες
    ο εξουσιοδοτημενος εμπορος μου πουλαγε το προηγουμενο ως τρεχον χωρις να αναφερθει καν σε διαφορετικα μοντελα

  10. #70
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CIRUS Προβολή μηνύματος
    Η λογική η δική σου είναι διαφορετική από την δική μου οπότε απλά δεν γίνεται το deal. Το πρόβλημα που είναι?
    ωπα!Αρπαζεσαι χωρις λογο,και αυτο δεν εχει λογικη.Πουλησα ενα μηχανακι πριν 15 χρονια και σημερα που ψαχνω να το βρω εχει την ιδια τιμη με τοτε.Αυτο ειναι το προβημα σιγα το τριμπουρδελο θα ελεγα και θα εψαχνα αλλου.Τελος προβληματος.

  11. #71
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    456
    Στην πρώτη μηχανή που αγορασα ήμουν τελείως άσχετος και κλασικά μου την πούλησαν για μοντέλο του 1998. Αρχίζοντας να ψάχνω την ιστορία της διαιστωσα ότι ήταν του 1994 παραεισαγωγη με 1η άδεια στην Ελλάδα το 98.

    Όταν την πουλησα σε κάθε υποψήφιο αγοραστή που ερχόταν να τη δει του εξηγουσα το πως και το γτ καθώς και πως θα καταλαβαίνει ποιας χρονολογίας είναι η κάθε παρόμοια μηχανή που θα κοιτούσε να αγοράσει...

    Ή ειλικρίνεια θεωρώ κερδίζει πάντα!! Εγώ την πουλησα σε τιμή ανώτερη από άλλες στο car και μέσα σε 2 εβδομάδες ενώ οι άλλοι ακόμα τις πουλάνε...

  12. #72
    Δηλαδή, να καταλάβω. Βγαίνει ένα μοντέλο από 2007 ως 2010, και το προς πώληση είναι 2010...άντε 2011 αν ήταν σε προσφορά. Τι θα γράψει στην αγγελία...μοντελο 2007?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    το σωστο ειναι στην αγγελια να γραφεται το ετος κατασκευης οπως αναγραφεται στο πλαισιο
    αν υπαρχει μεταγενεστερη αδεια κυκλοφοριας μπορει να αναφερθει σαν μπονους

  14. #74
    Ρε παίδες, να το πω απλά; Πάω σήμερα και δίνω 9300 για ένα CBF1000F ας πούμε. Προσφορά, μάλλον γιατί είναι παλιότερης χρονιάς. Στα παπάκια μου το να ψάξω το πλαίσιο, εγώ έδωσα 9300 και το πήρα τώρα.
    Και αν το πουλήσω μετά μιά 5ετία, θα γράψω CBF1000F με άδεια Ιούνιο 2015, τιμή τάδε. Και στον μπέο μου πότε παρήχθη.

    Και θα έρθει ένας κάποιος να με πει απατεώνα και θα γελάω με τα μούτρα του.

  15. #75
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.677
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Ρε παίδες, να το πω απλά; Πάω σήμερα και δίνω 9300 για ένα CBF1000F ας πούμε. Προσφορά, μάλλον γιατί είναι παλιότερης χρονιάς. Στα παπάκια μου το να ψάξω το πλαίσιο, εγώ έδωσα 9300 και το πήρα τώρα.
    Και αν το πουλήσω μετά μιά 5ετία, θα γράψω CBF1000F με άδεια Ιούνιο 2015, τιμή τάδε. Και στον μπέο μου πότε παρήχθη.

    Και θα έρθει ένας κάποιος να με πει απατεώνα και θα γελάω με τα μούτρα του.
    Το μαγαζί σου είπε ότι είναι παλαιότερης χρονιάς και το παίρνεις τόσο ; Δε θα το ρωτήσεις ;
    To CBF1000F του 2015 (το πραγματικό, λέμε τώρα) δε θα το πληρώσει κάποιος πιο ακριβά ;

    Θέλω να πω ότι δεν είναι κακό να το ψάχνει κανείς και να το λέει κιόλας. Διαχωρίζω τον άσχετο, αυτόν που δε θα το ψάξει, τον αθώο τέλος πάντων, και φυσικά θα δηλώσει μοντέλο 2015 επειδή αυτό "ξέρει" (γιατί πραγματικά πιστεύω ότι υπάρχουν και τέτοιες περιπτώσεις) και διαχωρίζω και τις περιπτώσεις που ενώ ξέρουν ότι έχουν μοντέλο 2013 το δηλώνουν σαν 2015 εκ του πονηρού.
    Για μένα το μοντέλο είναι έτος κατασκευής και ίσως κακώς δεν αναφέρεται σαν έτος κατασκευής που είπε κάποιος φίλος παραπάνω. Σίγουρα μπορεί μια εταιρία να βγάζει ένα μηχανάκι από το 2007 ως το 2010 και να μην έχει αλλάξει απολύτως τίποτα, αλλά το μηχανάκι που κατασκευάστηκε το 2007 είναι ένα χρόνο παλαιότερο από αυτό που κατασκευάστηκε το 2008, δύο χρόνια παλαιότερο από αυτό που κατασκευάστηκε το 2009 κοκ. Καταλαβαίνετε τι θέλω να πω πιστεύω.
    Φύγαμε...

Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΒΑΡΕΘΗΚΑ!!!!!!!!!!
    από iosif στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2007, 08:38
  2. Βαρέθηκα
    από bonepeeler στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 01/09/2005, 23:33
  3. Σας Βαρεθηκα Ολους.....
    από Valentino_Ptossi στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 09/08/2005, 00:56
  4. βαρεθηκα
    από wolfman13 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2005, 23:29
  5. Τους βαρέθηκα!
    από idi στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2004, 18:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF