Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 66

Θέμα: Πρόταση για αγορά μηχανής με σκοπό χαλαρά ταξιδάκια

  1. #31
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    M@λακια δεν ειναι ομως να το σκονιζεις αυτο το μηχανακι (versys);; Ή εμενα μου φαινεται;;
    Και συν τοις αλλοις πρεπει να εχεις και το νου σου λιγο, οσο να 'ναι.. Δεν γινεται να το πιεζεις στο χωμα (πηγαινωντας σβελτα, οχι αλματα και κοπανηματα εννοειται).
    MADE IN JAPAN 日本製

  2. #32
    Tricolore member Το avatar του/της alexxxcbr
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    1.204
    Και εγω προτεινω μονοκυλινδρο.Γιαυτα τα χιλιομετρα που θελει ο φιλος ειναι μια χαρα.

  3. #33
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Εννοειται,αλλα υποτιθεται θα το δουλευεις στο φασμα στροφων που του αναλογει
    Ίσως δεν το διατύπωσα σωστά!

    Τα μονοκύλινδρα δε συμπαθούν τις γυναίκες.
    Sent from me using a computer.

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    988
    Κάτι ειπώθηκε πιο πάνω για Τρανσαλπ και 300 χιλιόμετρα με ένα γέμισμα..
    ΔΕΝ, επαναλαμβάνω, ΔΕΝ ισχύει. Όυτε με το 600 που είχα, όυτε με το 650 τώρα έχω πιάσει αυτά τα χιλιόμετρα σε αυτονομία. Όσο οικονομικά και να πας τα 230-250 χιλιόμετρα είναι το μέγιστο που μπορεί να σε βγάλει. Στο 650 η κατανάλωση παίζει στα 6,8-7,2 στα δικά μου χέρια πηγαίνοντας νορμάλ και πάνω από τις μισές διαδρομές εντός πόλης και δικάβαλος.
    Αξιοπιστία και άνεση, ναι. 90.000 χλμ το ένα, 125.000 χλμ το άλλο. Αλλά αν πρόκειται να κάνεις απλές διασχίσεις σε πατημένους χωματόδρομους, δεν το χρειάζεσαι. Και με το Versys θα κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου.

  5. #35
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    αναλογα με την τσεπη σου Versys αν διαθετεις γυρω στα 4000 ευρω αν δεν διαθετεις το ποσο KLE με 1200-1300 ευρω, λαστιχα και ενα μαζεμα αν το θελει με 400 ευρω και ειναι αθανατο αλλα το παντρευεσαι,θα σε παει παντου θα κανει τα παντα αλλα ειναι ενα μετριο και παλαιας τεχνολογιας μηχανακι.Αν πας με τις ταχυτητες που λες η καταναλωση θα ειναι κοντα στα 5 λ/100 +/- με τα 12 λιτρα και 2 ρεζερβα υπολογισε 230/250 χλμ μαξιμουμ.Εννοειτι με καθαρα και ρυθμισμενα.

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από [B
    Bob_o_mastoras;2592875]M@λακια δεν ειναι ομως να το σκονιζεις αυτο το μηχανακι (versys);; Ή εμενα μου φαινεται;;
    Και συν τοις αλλοις πρεπει να εχεις και το νου σου λιγο, οσο να 'ναι.. Δεν γινεται να το πιεζεις στο χωμα (πηγαινωντας σβελτα, οχι αλματα και κοπανηματα εννοειται).
    [/B]

    Τετοια μηχανάκια Versus δεν σου παει η καρδιά να τα βάλεις χώμα, χώρια που μια πτώση θα κοστίσει ακριβά, στα υπόλοιπα, τίμιο, οικονομικό κτλ συμφωνό.

  7. #37
    Η χωμάτινες διαδρομές θα είναι τύπου πυροσβεστικών δρόμων, δεν το θέλω για ξερό και γενικά θα είναι σε περίοδο καλοκαιριού οπότε ούτε λάσπες θα παίζουν. Η ερώτηση μου είναι η εξής αν πάμε σε Versys Μπορούμε να βάλουμε κάποιο ποιο χωμάτινο λαστιχάκι χωρίς να χάσουμε σε οδηγική σταθερότητα? Και τέλος το BMW F650 δεν γνώριζα πως βγήκε σε δικύλινδρη έκδοση τα τελευταία χρόνια, πιστεύω πως και αυτό θα είναι καλή οι επιλογή αφού οι τιμές σε μεταχειρισμένο είναι κοντά στο Versys, από όσο διαβάζω και το BMW βγήκε πολύ αξιόπιστο και οικονομικό.
    Thinkgs go better with Rock...

  8. #38
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Tο f650 είναι ένα f800 με πιο φθηνά περιφεριακά.

    800 κυβικά δυκίλινδρο. Καμία σχέση με το παλιό f650, είναι δύο εντελώς διαφορετικές μηχανές.
    Sent from me using a computer.

  9. #39
    και ειναι απιθανα οικονομικο, χαμηλορροπο, ευκολο, ελαφρυ και.... οτι πρεπει για χαλαρα ταξιδαξια.

  10. #40
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    και ειναι απιθανα οικονομικο, χαμηλορροπο, ευκολο, ελαφρυ και.... οτι πρεπει για χαλαρα ταξιδαξια.
    Χυτες ζάντες,τηλεσκόπικο πηρούνι / συμβατικό μονός δίσκος εμπρός και ποιο αδύναμο από το μεγάλο.
    Αν κοιτάξεις αυτό κοίτα για το second generation που λένε ότι εξαλειφθηκαν οι παιδικές ασθένειες

  11. #41
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.961
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από est Προβολή μηνύματος
    Κάτι ειπώθηκε πιο πάνω για Τρανσαλπ και 300 χιλιόμετρα με ένα γέμισμα..
    ΔΕΝ, επαναλαμβάνω, ΔΕΝ ισχύει. Όυτε με το 600 που είχα, όυτε με το 650 τώρα έχω πιάσει αυτά τα χιλιόμετρα σε αυτονομία. Όσο οικονομικά και να πας τα 230-250 χιλιόμετρα είναι το μέγιστο που μπορεί να σε βγάλει. Στο 650 η κατανάλωση παίζει στα 6,8-7,2 στα δικά μου χέρια πηγαίνοντας νορμάλ και πάνω από τις μισές διαδρομές εντός πόλης και δικάβαλος.
    Συμφωνώ κι επαυξάνω... Είχα πάει ορεινή Κορινθία χαλαρή βολτούλα, εγώ με F650GS (το μονοκύλινδρο) δικάβαλος και ένα Τransalp 650 μονοκάβαλος, ψάχναμε να βρούμε στα ορεινά βενζινάδικο για το γυρισμό γιατί δεν τον έβγαζε και το είχε φουλάρει πριν ξεκινήσουμε, γλυκοκοίταζε τη μπέμπα μετά για την κατανάλωσή της.

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Συμφωνώ κι επαυξάνω... Είχα πάει ορεινή Κορινθία χαλαρή βολτούλα, εγώ με F650GS (το μονοκύλινδρο) δικάβαλος και ένα Τransalp 650 μονοκάβαλος, ψάχναμε να βρούμε στα ορεινά βενζινάδικο για το γυρισμό γιατί δεν τον έβγαζε και το είχε φουλάρει πριν ξεκινήσουμε, γλυκοκοίταζε τη μπέμπα μετά για την κατανάλωσή της.
    Πόσα χιλιόμετρα βγάζεις με ένα γέμισμα;

  13. #43
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από est Προβολή μηνύματος
    Πόσα χιλιόμετρα βγάζεις με ένα γέμισμα;
    Με μονοκιλυνδρο F650GS του 2001 μονομπουζο, φπυλ φορτωμενος στους επαρχιακους της Ισπανιας 380 χλμ.

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Με μονοκιλυνδρο F650GS του 2001 μονομπουζο, φπυλ φορτωμενος στους επαρχιακους της Ισπανιας 380 χλμ.
    Έχει τόσο μεγάλες κατηφόρες εκεί;
    4,5 λίτρα/100 μου λες δηλαδή. Πόσες φορές; Συνέχεια τόσο σου έβγαζε;
    Δε μιλάμε για ρεκόρ εδώ. Για την καθημερινότητα λέμε. Αλλιώς να ξέρω να πιάσω κανάν κατήφορο, να βάλω νεκρά, να το σπρώχνω, να το σβήσω και να λέω πως το Τρανσάλπ βγάζει 350άρες ΧΑ-ΛΑ-ΡΑ. :rotflmao:
    Θα φωνάξω τον σουπιά μου φαίνεται να βάλει τα πράγματα σε τάξη...

  15. #45
    επιβεβαιωνω καπου 400 με 450 εντος αθηνας, κυριως εθνικη οδο.

    το twin spark ειχε 4 λιτρα λιγοτερα ομως στο ντεποζιτο.(αν θυμαμαι σωστα)

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2009, 11:35
  2. Βοήθεια για αγορα μηχανης απο Κινα
    από Γιαννης2 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 16/04/2009, 06:45
  3. ερωτησεις για αγορα μηχανης
    από Stain στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2009, 06:42
  4. Τη γνώμη σας για αγορά μηχανής
    από ManosMoto στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2008, 21:06
  5. Χαρτιά για αγορά μηχανής
    από cartman στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2008, 11:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF