Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 35

Θέμα: Πώς θα νιώθατε αν ένας φτωχός σας έδινε λεφτά;

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912

    Πώς θα νιώθατε αν ένας φτωχός σας έδινε λεφτά;

    Όπως το λέει ο τίτλος παιδιά, ιδού το βίντεο το είδα 2-3 φορές γιατί δεν μπορούσα να πιστέψω ότι "έτσι θα αντιδρούσαν" οι περισσότεροι.

    https://www.youtube.com/watch?v=oZvYvOkqxA8

    Λέτε , σαν θέμα συζήτησης να φταίει , ότι όλοι πλεόν πάνε με βάση ότι ο ένας είναι ανώτερος από τον άλλον;

  2. #2
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Aμερικη φιλε... Το πιο σαπιο μερος του πλανητη... :a04:
    MADE IN JAPAN 日本製

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Aμερικη φιλε... Το πιο σαπιο μερος του πλανητη... :a04:
    Ενω η Ευρωπη ζουπεεερ!!!

    Τα μονα μερη που βρισκεις φιλοτιμο και ανθρωπια,ειναι τα πιο φτωχα

  4. #4
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Προσωπικά, κανένα πρόβλημα.Ευχομαι κάθε μέρα να βρω και μια βαλίτσα με χρήματα για να ΜΗΝ τη παραδώσω.
    Φίου φίου φι φι φίου

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Οι Τα Αμερικανάκια και οι Καναδοί είναι και γαμώ τα παιδιά σε πολύ μεγάλα ποσοστά! Ειλικρίνεια και ντομπροσύνη! Οι μαλάκες εκεί είναι αρκετά λιγότεροι από ότι εδώ και ας είναι εκεί τα πράγματα πιο σκληρά (ακόμα και αν το μέσο βιοτικό επίπεδο είναι καλύτερο από ότι στην Ελλάδα) Φυσικά οι πιο γαμάτοι από όλους είναι οι Ιρλανδοί Ok Τώρα αυτά που λέω μη τα δένεται και κόμπο, από προσωπικές εμπειρίες μιλάω και όχι στηριζόμενος σε κάτι πολύ πολύ ψαγμένο!

  6. #6
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.090
    Είδα το βίντεο και μετά από τα πρώτα 3-4 σκηνικά, το έψαξα παραπάνω γιατί οι αντιδράσεις μου φάνηκαν υπερβολικά μαλακισμένες για να είναι αληθινές. Αλλά τελικά είναι πραγματικό.

    Προσπάθησα να τους δικαιολογήσω, γιατί κι εγώ πιθανότατα θα τον αγνοούσα και θα προσπερνούσα, λόγω καχυποψίας, αλλά σίγουρα δε θα τον μείωνα ή θα τον έβριζα. "I could buy you"? "That's a C-class"? Really? Καμία δικαιολογία.

    Εξαιρετική η κοπέλα.
    Life begins at 45°.

  7. #7
    μου ετυχε το σκηνικο και εφυγα με ενα ''ειμαι καλα, σ'ευχαριστω'', χωρις να ανοιξω συζητηση και χωρις να προλαβω να καταλαβω καλα-καλα τι συνεβει.
    γιατι, συνηθως, οταν ανοιγεις συζητηση δεν εχει καλη καταληξη.
    αλλα η καχυποψια/απαθεια που με/μας χαρακτηριζει πια, απεναντι σε αστεγους, χρηστες, απατεωνισκους και ολους οσους ζητουν ελεημοσυνη, δεν δικαιολογει αυτους που τον βριζουν.
    δεν ξερω αν ειναι οντως τοσο σκατοψυχοι, αλλα ειναι το λιγοτερο αναγωγοι και φαντασμενοι.και μαλακες, αν ρωτας εμενα.

    παντως, σχετικα με το τσουβαλιασμα των αντιδρασεων, δεν νομιζω πως εχει τοση μεγαλη σημασια η χωρα, αλλα η περιοχη.
    οντως, εξαιρετικη η κοπελα.
    teenage angst has paid off well,now I'm bored 'n' old.......

  8. #8
    χαχαχα

    αυτός που πήρε τα φράγκα αλλά τον αποκάλεσε "prick" είναι εβραίος...... χαχαχαχαχαχαχαχαααααααααααααα

    υγ.... πείτε με αντισημίτη τώρα
    πουτσ@@@@@@@@@

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    προσωπικα δεν δινω λεφτα γιατι πιστευω οτι ετσι δεν τους βοηθαω
    αν ειναι παιδι σιγουρα το εκμεταλλευονται μπορει να του παρω κατι και να του ζητησω να το φαει μπροστα μου
    αν ειναι νεος ανθρωπος αρτιμελης πιστευω πως ειναι καλυτερα να ζοριστει και να δουλεψει
    μονο σε ανημπορους ηλικιωμενους εχει νοημα να δινεις
    οι αμερικανοι δεν ειναι κακοι ειναι επιτηδες αποχαυνωμενοι
    αυτο προσπαθει να κανει το συστημα στις δυτικοευρωπαικες κοινωνιες και με σε μας

  10. #10
    Λόγω της δουλειάς μου έχω γνωρίσει ανθρώπους με πολλά, πάρα πολλά λεφτά και ανθρώπους που ίσα τα βγάζουν πέρα.
    Δεν μου φαίνονται παράξενες οι αντιδράσεις των "πλουσίων".
    Οι περισσότεροι από αυτούς πιστεύουν πως επειδή έχουν χρήμα μπορούν να κάνουν τα πάντα.

    Αν είναι αληθινό το βίντεο και όχι σκηνοθετημένο, είναι αρκετά καλό.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αυτά τα "κοινωνικά πειράματα" από το κάθε παπάρι που θέλει να πλουτίσει μέσω των κλικ έχει καταντήσει αηδία...

  12. #12
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    Νομίζω έχει ξαναμπεί... https://www.youtube.com/watch?v=AUBTAdI7zuY

    Συμπτωματικά πάντως μου έλεγε προχτές η γυναίκα μου για ένα παρόμοιο περιστατικό αλλά αληθινό κι όχι κοινωνικό πείραμα. Είναι κάποιος ο οποίος επαιτεί σε κάποιο συγκεκριμένο φανάρι, αλλοδαπός μάλλον, καλοσυνάτη φυσιογνωμία, του δώσεις δεν του δώσεις λεφτά σ΄ευχαριστεί φέρνοντας το χέρι του στο ύψος της καρδιάς. Πριν λίγες μέρες κάποιος προφανώς για να σπάσει πλάκα ανοίγει το παράθυρο και του λέει "ρε φίλε βγάζεις καλό μεροκάματο εδώ, δώσμου κι εμένα τίποτα που δεν έχω" και αμέσως βγάζει από το πιατάκι που ζητιάνευε και του δίνει 4 ευρώ...

  13. #13
    Η φιλανθρωπία είναι κατακόρυφη, η αλλυλεγγύη είναι οριζόντια.

    Γι' αυτό τσαντίζονται οι κοστουμάτοι, τους χαλάει την αίσθηση ανωτερότητας και εξουσίας που έχουν. :a36:
    joy ride, (ˈdʒɔɪˌraɪd), noun: a ride with no particular goal, just for the pleasure of it.

  14. #14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Joyrider Προβολή μηνύματος
    Γι' αυτό τσαντίζονται οι κοστουμάτοι, τους χαλάει την αίσθηση ανωτερότητας και εξουσίας που έχουν. :a36:
    εγώ πάντως μιας και είμαι κουστουμάτος στη δουλειά πλέον, δεν έχω πρόβλημα, πάσα δωρεά δεκτή
    πουτσ@@@@@@@@@

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    επρεπε να κανουν το ιδιο πειραμα με τον ιδιο τυπο κουστουματο, να σταματαει με την αμαξαρα του και με 5-6 ντουκια απο πισω και καλα για ασφαλεια, να ανοιγε χαρτοφυλακα και να ελεγε: "this is your lucky day"...

    να δουμε τοτε αντιδρασεις απο τους: "και καλα πλουσιους"...

    και να ξερετε κατι...
    αυτοι που γεννηθηκαν μεσα στα λεφτα, και ειχαν γερο "τζακι", ειναι μια χαρα ανθρωποι...
    οι νεοπλουτοι ειναι οτι χειροτερο εχει υπαρξει ποτε...

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πώς θα εξακριβώσετε αν είστε έτοιμοι για παιδιά:
    από SeNNinhA στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 23/11/2007, 10:56
  2. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2007, 18:39
  3. Πώς θα εξακριβώσετε αν είστε έτοιμοι για παιδιά
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2006, 23:05
  4. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2004, 10:12
  5. Πώς θα εξακριβώσετε αν είστε έτοιμοι για παιδιά:
    από SSMPRINIS στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2004, 15:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF