Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: Αποριες σχετικα με 125cc scooter

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2014
    Μηνύματα
    3

    Αποριες σχετικα με 125cc scooter

    Καλησπερα σε ολους ειμαι καινουριος στο φορουμ ελπιζω να εβαλα το θεμα στη σωστη κατηγορια και να μην εκανα κατι λαθος. Σε κατι παραπανω απο 1 χρονο (δεν μπορω να περιμενω) γινομαι 18 και σκεφτομαι να παρω ενα scooter 125cc με κατι λεφτα που εχω μαζεμενα απο μικρος αφου βγαλω με το καλο το διπλωμα. Εχω καποιες αποριες αφου κανεις στην οικογενεια δεν εχει η ειχε ποτε του δικυκλο.
    1. Πρεπει να περναω ΚΤΕΟ οπως και με το αυτοκινητο?
    2. Πληρωνεις τελη κυκλοφοριας?
    3. Καθε ποτε κανουμε service και υπαρχουν ειδικα συνεργεια για μοτοσυκλετες τετοιου ειδους η τα συνεργεια των αυτοκινητων δεχονται και μοτοσυκλετες?
    4. Στα βενζιναδικα βαζεις μονος σου βενζινη και μετα απλα πληρωνεις η σου βαζει υπαλληλος? Γιατι εχω δει κατι ταινιες που βαζουν μονοι τους αλλα δεν εχει τυχει να δω μοτοσυκλετα σε βενζιναδικο ποτε για να δω πως γινεται η δεν θυμαμαι. (Ειδικα αυτη η ερωτηση θα σας φανει τελειως γελοια αλλα πραγματικα δεν ξερω )
    5. Καθε ποτε αλλαζουμε λαστιχα περιπου?
    6. Ειναι υποχρεωτικο για να περασεις το διπλωμα να εχει πληρη εξοπλισμο? (Κρανος, γαντια, ειδικο μπουφαν κτλ.)
    7. Στο περιπου ποσο θα πληρωνω για ασφαλεια το εξαμηνο? (Διαφερει αναλογα με την εταιρια για αυτο λεω περιπου)
    8. Επειδη λογικα μεταχειρισμενο θα παρω απο ποια χιλιομετρα και πανω ειναι πολλα? Στα αυτοκινητα πχ πανω απο 200.000 ειναι πολλα αλλα στα scooter και στις μοτοσυκλετες δεν νομιζω να υσχυει ο ιδιος αριθμος. Παιζει να βρω κανενα με οχι πολλα χιλιομετρα οχι πανω απο 4 με κατω απο 800 ευρω η μπα?
    Ευχαριστω και συγγνωμη για την "ασχετιλα" μου. Πολυ πιθανο να σας φαινονται χαζες οι ερωτησεις.

  2. #2
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Ποδηλατο ξερεις ;

    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2014
    Μηνύματα
    3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex14 Προβολή μηνύματος
    Ποδηλατο ξερεις ;

    Ναι!

  4. #4
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CosCan55 Προβολή μηνύματος
    1. Πρεπει να περναω ΚΤΕΟ οπως και με το αυτοκινητο?

    ναι

    2. Πληρωνεις τελη κυκλοφοριας?

    ναι

    3. Καθε ποτε κανουμε service και υπαρχουν ειδικα συνεργεια για μοτοσυκλετες τετοιου ειδους η τα συνεργεια των αυτοκινητων δεχονται και μοτοσυκλετες?

    υπάρχουν ειδικά

    4. Στα βενζιναδικα βαζεις μονος σου βενζινη και μετα απλα πληρωνεις η σου βαζει υπαλληλος? Γιατι εχω δει κατι ταινιες που βαζουν μονοι τους αλλα δεν εχει τυχει να δω μοτοσυκλετα σε βενζιναδικο ποτε για να δω πως γινεται η δεν θυμαμαι. (Ειδικα αυτη η ερωτηση θα σας φανει τελειως γελοια αλλα πραγματικα δεν ξερω )

    σου βάζουν

    5. Καθε ποτε αλλαζουμε λαστιχα περιπου?

    ανάλογα τα χλμ που κάνεις

    6. Ειναι υποχρεωτικο για να περασεις το διπλωμα να εχει πληρη εξοπλισμο? (Κρανος, γαντια, ειδικο μπουφαν κτλ.)

    δε νομίζω (παλιά μόνο κράνος ήθελε)

    7. Στο περιπου ποσο θα πληρωνω για ασφαλεια το εξαμηνο? (Διαφερει αναλογα με την εταιρια για αυτο λεω περιπου)

    Δεν είμαι σίγουρος, κάνα 60άρι 70άρι φαντάζομαι

    8. Επειδη λογικα μεταχειρισμενο θα παρω απο ποια χιλιομετρα και πανω ειναι πολλα? Στα αυτοκινητα πχ πανω απο 200.000 ειναι πολλα αλλα στα scooter και στις μοτοσυκλετες δεν νομιζω να υσχυει ο ιδιος αριθμος. Παιζει να βρω κανενα με οχι πολλα χιλιομετρα οχι πανω απο 4 με κατω απο 800 ευρω η μπα?

    πάνω απο 4 τι ;;;


    Ευχαριστω και συγγνωμη για την "ασχετιλα" μου. Πολυ πιθανο να σας φαινονται χαζες οι ερωτησεις.
    αυτά

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  5. #5
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CosCan55 Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα σε ολους ειμαι καινουριος στο φορουμ ελπιζω να εβαλα το θεμα στη σωστη κατηγορια και να μην εκανα κατι λαθος. Σε κατι παραπανω απο 1 χρονο (δεν μπορω να περιμενω) γινομαι 18 και σκεφτομαι να παρω ενα scooter 125cc με κατι λεφτα που εχω μαζεμενα απο μικρος αφου βγαλω με το καλο το διπλωμα. Εχω καποιες αποριες αφου κανεις στην οικογενεια δεν εχει η ειχε ποτε του δικυκλο.
    1. Πρεπει να περναω ΚΤΕΟ οπως και με το αυτοκινητο?
    2. Πληρωνεις τελη κυκλοφοριας?
    3. Καθε ποτε κανουμε service και υπαρχουν ειδικα συνεργεια για μοτοσυκλετες τετοιου ειδους η τα συνεργεια των αυτοκινητων δεχονται και μοτοσυκλετες?
    4. Στα βενζιναδικα βαζεις μονος σου βενζινη και μετα απλα πληρωνεις η σου βαζει υπαλληλος? Γιατι εχω δει κατι ταινιες που βαζουν μονοι τους αλλα δεν εχει τυχει να δω μοτοσυκλετα σε βενζιναδικο ποτε για να δω πως γινεται η δεν θυμαμαι. (Ειδικα αυτη η ερωτηση θα σας φανει τελειως γελοια αλλα πραγματικα δεν ξερω )
    5. Καθε ποτε αλλαζουμε λαστιχα περιπου?
    6. Ειναι υποχρεωτικο για να περασεις το διπλωμα να εχει πληρη εξοπλισμο? (Κρανος, γαντια, ειδικο μπουφαν κτλ.)
    7. Στο περιπου ποσο θα πληρωνω για ασφαλεια το εξαμηνο? (Διαφερει αναλογα με την εταιρια για αυτο λεω περιπου)
    8. Επειδη λογικα μεταχειρισμενο θα παρω απο ποια χιλιομετρα και πανω ειναι πολλα? Στα αυτοκινητα πχ πανω απο 200.000 ειναι πολλα αλλα στα scooter και στις μοτοσυκλετες δεν νομιζω να υσχυει ο ιδιος αριθμος. Παιζει να βρω κανενα με οχι πολλα χιλιομετρα οχι πανω απο 4 με κατω απο 800 ευρω η μπα?
    Ευχαριστω και συγγνωμη για την "ασχετιλα" μου. Πολυ πιθανο να σας φαινονται χαζες οι ερωτησεις.
    1. ναι κάθε δυο χρονια
    2. ναι 22€ για 125αρι
    3. αναλογα του τι προτεινει ο κάθε κατασκευαστης! υπαρχουν συνεργεια μοτο εξουσιοδοτημένα και ανεξάρτητα
    4. σου βαζει υπάλληλος όπως και στο αμαξι
    5. συνισταται να μη μενουν πανω από 2 χρονια εκτος και αν εν το μεταξυ λιωνουν νωρίτερα λογο χιλιομετρων για 125αρι σκουτερ υπολογιζεις από 120-160 ευρω αναλογα τη διασταση
    6. όχι μονο κρανος θελει αλλα για το καλο το δικο σου επιβάλλεται να προμηθευτείς ειδικο εξοπλισμο
    7. σιγουρα δεν ξερω, αλλα θα πρεπει να υπολογιζεις ότι θα πληρωνεις και προσαυξηση λογο νεου οδηγου μεχρι να κλεισεις τα 23..
    8. αν είναι σωστα και ευλαβικα συντηριμενο δεν παιζουν ρολο τα χιλιόμετρα.. αυτό που θα πρεπει να σε ανησυχει είναι τα λιγα χλμ σε παλιο μηχανακι και όχι το αντιθετο..
    στα λεφτα που αναφέρεις μονο ρημαδι θα βρεις

  6. #6
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Επόμενη ερώτηση
    1)μπορω να το κάνω μονομπρατσο?
    2)αν βάλω USD εμπρός θα κάνει εντο?
    3)τι χρειάζεται για ρολιγκ εντο?
    4)στο ρολιγκ μπερν άουτ θα την ακούσει το σκούτερ η όχι?
    5)εδω στην Κοζάνη έχει κάτι μεγάλες κατηφόρες,αν του βάλω νίτρο θα πηγαίνει?

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2014
    Μηνύματα
    3
    AristidisZ και mikes ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Και να προσέχεις τους Ζηταδες............ονόματα δεν λέμε οικογένειες δεν θίγουμε....

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Τα κορδόνια σου τα δένεις μόνος ή όχι ακόμα ???

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2010, 17:21
  2. Απορίες σχετικά με Suzuki Shogun 112
    από fouskoter στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2010, 02:30
  3. Απορίες σχετικά με τιμές
    από hidefnick στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2009, 11:51
  4. Σχετικα με τρομπες φρενου (αποριες)...
    από gcrook στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2008, 21:33
  5. Σχετικα με τις φωτοκλησεις!
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 10:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF