Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 89

Θέμα: SKODA CLUB:ΠΟΝΗΜΑ ΓΙΑ ΒΡΑΒΕΙΟ (ΑΝΟΙΧΤΗΣ ΠΑΛΑΜΗΣ ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ...)

  1. #46
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    το ξερω οτι δεν κολαει αλλα με τις π@π@ριες που διαβασα θυμηθηκα αυτο http://helmet.8m.net/kranos.htm
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  2. #47
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Μια φορά ημουν στην Εγνατία με το Skoda Octavia 1.8Τ που εχω από το 2004 και γυριζα απο Θρακη προς Αθηνα με συνοδηγό τον ανηψιό μου.
    Ειναι πολύ καλό αμαξι για τα λεφτά του, εχει και γκαζι.
    Είμαι στην αριστερή λοιπόν με καπου 150 και δεξιά εχει αυτοκίνητα που κινούνται πιο αργά και προσπερνάω.
    Συναντάω λοιπόν Varadero (οχι το 125 ) που κινείται στην αριστερή με καπου 130 και ειναι ψιλοσκυμένος και κατι κοιταει καπου στην δεξιά μανέτα, η ξυνει την μυτη του η κατι τετοιο τελος παντων.
    Εχει το κεφάλι του σε τετοια θεση που δεν μπορεί να δεί τους καθρέφτες οπότε δεν με βλέπει. Εχω κόψει και περιμένω κι εγω απο πίσω, και παμε ετσι για λίγο, αλλά αρχίζουν να ερχονται να περνανε οι αλλοι απο δεξια πλέον αφού πάμε με 130 στην αριστερή.
    Τότε ξυπνάει ο τύπος και καθεται κανονικά και με βλέπει κι εμενα που είμαι πίσω του. Του ανάβω φώτα να κανει δεξιά να περάσω, αλλά αυτός απλά επιταχύνει και συνεχίζει στην αριστερή λωρίδα. Ο δρόμος ειναι φαρδύς και ευθεία ατελείωτη σε εκείνο το σημείο.
    Ετιταχύνω κι εγώ λοιπόν και ειμαι πίσω του και του κανω πάλι σινιάλο. Συνεχίζει να επιταχύνει κι αλλο, αλλά δεν κανει δεξιά. Παμε πλέον 180+ και ο δρόμος άδειος αλλά αυτός αριστερα.
    Ξανακανω σινιάλο, παει 200, παει 200+ από πισω εγω. Καπου εκεί το Varadero αρχίζει μια ταλάντωση και εχει και σαμαρια στην θεση του συνοδηγού και όπως κουνάει το μηχανάκι κουνανε κι αυτα και πετανε μια το ενα μια το αλλο.
    Κόβω εγω γιατί λεω θα τσακιστεί ο τυπος για να μην κανει δεξιά, αλλά ψιλοχέστηκε φαίνεται και το αποφάσισε και μπήκε δεξιά κι εφυγα εγω.

    Τότε λοιπόν με ρωτάει κι ο ανηψιός γιατί κουναγε έτσι και του εξήγησα οτι γι αυτό λέγεται και Varkadero το μηχανακι.

    Τα συμπεράσματα δικά σας.
    Τελευταία τροποποίηση από sapila racing; 04/06/2015 στις 11:26.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #48
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    δεν ειναι θεμα οχηματος αλλα οδηγου
    ο παπαρας που οδηγει μηχανη με τροπο ενοχλητικο και επικινδυνο σιγουρα εχει και αυτοκινητο και εκει γινεται παπαρας Χ4 λογω ογκου
    αν μια μερα οι δικυκλοι σταματησουν τη διηθηση και κατσουν ο ενας πισω απο τον αλλο σαν αυτοκινητα οι τετρατροχοι θα κλαψουν με μαυρο δακρυ
    για το θεμα με το μηχανακι που μπαινει πρωτο στο φαναρι και μετα σερνεται ...........γελανε και οι πετρες
    συγγνώμη αλλά σε αυτό υπάρχουν περιπτώσεις που έχει δίκιο.
    εμένα μου χει τύχει πολλές φορές να υπάρχει είτε παπάπι είτε γενικά κάποιο χρέπι σε στενά δρομάκια ή σημεία που δεν μπορείς να προσπεράσεις και όταν τελικά τα καταφέρνεις λίγο πιο κάτω να ξαναχώνεται, αδιαφορώντας εντελώς για το ότι πάει με βία 25-30

    Γενικά είναι ένα κείμενο του στυλ αυτοί και εμείς, ντου να τους φάμε, πόλεμος κλπ
    αλλά η σωστή συμπεριφορά πρέπει να υπάρχει εκατέρωθεν και η παραπάνω πχ που αναφέρω δεν είναι σωστή συμπεριφορά.

  4. #49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    [....]
    Τα συμπεράσματα δικά σας.
    Aυτοι με τα οκταβια ειναι προκλητικοι καγκουρες

    (ψαχνομαι για μπαν )
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  5. #50
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Aυτοι με τα οκταβια ειναι προκλητικοι καγκουρες

    (ψαχνομαι για μπαν )
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  6. #51
    Σε τέτοιου είδους άρθρα που είναι εριστικά, θα πρέπει να βλέπουμε τα σωστά από αυτά που γράφονται μέσα και να κανουμε την αυτοκριτική μας και τα υπόλοιπα απλά τα αγνοούμε γιατί είναι κομπλεξισμός του γράφωντα.

    Η διήθηση πρέπει να γίνεται με προσοχή και όχι να περνάμε με 200 δίπλα από ένα όχημα που πάει με 60, λάθος?

    Τους κατηγορούμε ότι δεν κοιτάνε καθρέφτες και πολλοί από μας τους έχουμε βγάλει τελείως, λάθος?

    Για το αντίθετο ρεύμα και το κράνος δεν το σηζητάω καν τα λέμε πολλές φορές και μόνοι μας ότι είναι βλακεία.

    Τώρα για κάτι χαζομάρες ότι είμαστε οι άρχοντες του δρόμου ας δει κάνα ταρίφα, το δέχομαι μόνο για κάπους ντελιβεράδες, (όχι όλους). Καλα το άλλο που δικαιολογεί να ρίξει μια μοτοσυκλέτα κάτω όπως ξεπαρκάρει είναι το ελάχιστο ηλίθιο αυτό που γράφει.

  7. #52
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Aυτοι με τα οκταβια ειναι προκλητικοι καγκουρες

    (ψαχνομαι για μπαν )

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.280
    Μπορείτε να μου πείτε γιατί στο εξωτερικό είμαστε όλοι Παναγίες κ εδώ γινόμαστε όλοι κάφροι; Τι είναι αυτό που μας εμπνέει;

  9. #54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Μπορείτε να μου πείτε γιατί στο εξωτερικό είμαστε όλοι Παναγίες κ εδώ γινόμαστε όλοι κάφροι; Τι είναι αυτό που μας εμπνέει;
    ρώτα και τους ελβετούς που οδηγάνε στην ιταλία....
    πουτσ@@@@@@@@@

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.280
    Δεν έχει τύχει να παρατηρήσω, αλλά οι Ιταλοί αν κ κάφροι πάλι σαν εμάς δεν είναι (αμάλγαμα ΠακιστανοΤουρκοΙνδίας).

  11. #56
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Δεν έχει τύχει να παρατηρήσω, αλλά οι Ιταλοί αν κ κάφροι πάλι σαν εμάς δεν είναι (αμάλγαμα ΠακιστανοΤουρκοΙνδίας).
    σωστά...
    αναφέρομαι επίτηδες στους ελβετούς μιας και στην χώρα τους είναι Παναγίες και ρουφιάνοι ενώ όταν οδηγάνε στην Ιταλία είναι @ρχίδηδες....
    (αντίθετα με μας)
    πουτσ@@@@@@@@@

  12. #57
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    To octavia άνετα χωράει 2 πτώματα στο πορτ μπαγκαζ του πάντως.
    Φίου φίου φι φι φίου

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zizou
    Εγγραφή
    11/06/2011
    Μηνύματα
    401
    Panos76 Μπορείτε να μου πείτε γιατί στο εξωτερικό είμαστε όλοι Παναγίες κ εδώ γινόμαστε όλοι κάφροι; Τι είναι αυτό που μας εμπνέει;


    Για παναγίες η για κάφρους?

    Νομίζω οτι έχει να κάνει και το πλαίσιο στο οποίο κινείσαι.Για την Β.Ευρώπη μιλώντας έχοντας την εμπειρία δύο ταξιδιών με αυτοκίνητο,δρόμοι ίσιοι χωρίς λακκούβες,με καλή άσφαλτο,λογική χάραξη (από ελβετό ωρολογοποίο και όχι από έλληνα φραπεδοπότη),κομμάτια που επιτρέπεται και μπορείς να πας όσο θέλεις η όσο πάει αυτό που οδηγείς.Σέβονται τους κανόνες,δεν κινούνται ατάκτως και μπουλουκιδόν (αριστερά σε αυτοκ/μο με 80 και δεξιά με 180 κάνοντας σφήνες) και δεν παίρνουν τα διπλώματα πληρώνοντας.Αυτό είναι ενα καλό περιβάλλον που δεν σου δημιουργεί ένταση,νεύρα και δέν σε αναγκάζει να γίνεσαι και συ κάφρος παρότι είναι ενάντια στη λογική σου.
    Και υπάρχουν και λόγοι ιστορικό-κοινωνικό-ψυχολογικοί που δεν είναι του παρόντος,αν και μερικοί έχουν διατυπωθεί στο παρόν φλώρουμ από πολλούς καθότι διαθέτουμε και ποιότητα.

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Μια φορά ημουν στην Εγνατία με το Skoda Octavia 1.8Τ που εχω από το 2004 και γυριζα απο Θρακη προς Αθηνα με συνοδηγό τον ανηψιό μου.
    Ειναι πολύ καλό αμαξι για τα λεφτά του, εχει και γκαζι.
    Είμαι στην αριστερή λοιπόν με καπου 150 και δεξιά εχει αυτοκίνητα που κινούνται πιο αργά και προσπερνάω.
    Συναντάω λοιπόν Varadero (οχι το 125 ) που κινείται στην αριστερή με καπου 130 και ειναι ψιλοσκυμένος και κατι κοιταει καπου στην δεξιά μανέτα, η ξυνει την μυτη του η κατι τετοιο τελος παντων.
    Εχει το κεφάλι του σε τετοια θεση που δεν μπορεί να δεί τους καθρέφτες οπότε δεν με βλέπει. Εχω κόψει και περιμένω κι εγω απο πίσω, και παμε ετσι για λίγο, αλλά αρχίζουν να ερχονται να περνανε οι αλλοι απο δεξια πλέον αφού πάμε με 130 στην αριστερή.
    Τότε ξυπνάει ο τύπος και καθεται κανονικά και με βλέπει κι εμενα που είμαι πίσω του. Του ανάβω φώτα να κανει δεξιά να περάσω, αλλά αυτός απλά επιταχύνει και συνεχίζει στην αριστερή λωρίδα. Ο δρόμος ειναι φαρδύς και ευθεία ατελείωτη σε εκείνο το σημείο.
    Ετιταχύνω κι εγώ λοιπόν και ειμαι πίσω του και του κανω πάλι σινιάλο. Συνεχίζει να επιταχύνει κι αλλο, αλλά δεν κανει δεξιά. Παμε πλέον 180+ και ο δρόμος άδειος αλλά αυτός αριστερα.
    Ξανακανω σινιάλο, παει 200, παει 200+ από πισω εγω. Καπου εκεί το Varadero αρχίζει μια ταλάντωση και εχει και σαμαρια στην θεση του συνοδηγού και όπως κουνάει το μηχανάκι κουνανε κι αυτα και πετανε μια το ενα μια το αλλο.
    Κόβω εγω γιατί λεω θα τσακιστεί ο τυπος για να μην κανει δεξιά, αλλά ψιλοχέστηκε φαίνεται και το αποφάσισε και μπήκε δεξιά κι εφυγα εγω.

    Τότε λοιπόν με ρωτάει κι ο ανηψιός γιατί κουναγε έτσι και του εξήγησα οτι γι αυτό λέγεται και Varkadero το μηχανακι.

    Τα συμπεράσματα δικά σας.



    Έχει μεγάλη πλάκα να παίζεις με ανίδεους,ειδικά αν οδηγείς και το ταξί.
    The only easy day was yesterday.

  15. #60
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.148
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Aυτοι με τα οκταβια ειναι προκλητικοι καγκουρες

    (ψαχνομαι για μπαν )
    Μαζί σου, κάπτεν

    Ο λαός λέει, πριν πεις για την καμπούρα του άλλου τσέκαρε πρώτα την δική σου.... αυτό αρκεί για μένα
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. South Trails Enduro Club (Poll για το logo)
    από MikeG στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2010, 18:06
  2. 10+1 Ηλιθιοι Λογοι Για Να Μην Κοψετε Το Καπνισμα!!!
    από milaber στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2004, 01:20
  3. Για να μη χαλάσουμε το άλλο ποστ....
    από periklisk στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 29/06/2004, 08:19
  4. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 10/04/2004, 09:08
  5. Τι να πω για τον τύπο με το CBR το πρωί;
    από NLS στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2004, 04:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF