Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 22 από 22

Θέμα: Αγορα Πρωτης Μηχανης

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    για μενα ειναι τεραστιο φαουλ οτι δεν ειχες ποτε μηχανη και θες να ξεκινησεις απο supersport.

    αντιφατικο εντελως.

    ακομα πιο αντιφατικο οτι θες να παρεις supersport για χρηση εντος πολης.

    Αλλα με αυτα τα δεδομενα θα σου απαντησω σοβαρα:

    παρε hayabusa. μικρη διαφορα στις βενζινες και τα σερβις απο τα 600αρια ss και περιπου 100-200€ παραπανω το χρονο για τελη-ασφαλειες.

    δες και εδω ποσο κοστιζει να χρησιμοποιεις μια μηχανη και προβλεπω να μενεις με το αμαξι.
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  2. #17
    @Πάιπ δεν πρότεινα να πάρει σώνει και καλά αυτό, ο άνθρωπος έδωσε ένα στίγμα στο τι του αρέσει και πάνω σε αυτό απάντησα. Το ότι δεν το φτάνει οικονομικά, άλλο ζήτημα.

    Και μιλώντας λοιπόν για πολυχρηστικό τύπου SS το CBR250/ΖΧ250 που συζητάμε μιά χαρά είναι...
    Προσωπικά τα 2000-2500 θα τα έδινα για κάτι τύπου CBF500 ή 600 'η άλλο της κατηγορίας γιατί είναι σαφώς πιο "πολυτάλαντο" από το 250 και βολικό για τα όσα εκτός θελήσει να κάνει ο φίλος μας, αλλά δεν έχω ιδιαίτερη κάψα με τα SS έτσι και αλλιώς.

  3. #18
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    CBR 250 απλό λιτό για την πόλη μονοκύλινδρο με ότι συνεπάγεται(χαμηλή κατανάλωση,πιο απλό για ένα "αρχάριο") και τις εκδρομές σου θα μπορέσεις να της χαρείς και ελαφρύ μηχανάκι είναι.Τώρα αν σε ενδιαφέρει να κοιτάξεις για κάτι πιο "νευρικό" πας στο νιντζάκι το 250 που η ουσιαστική διαφορά σε ταχύτητα με το honda ειναι μ.ο. 8-9 χλμ στην τελική(τπτ το ιδιαίτερο δλδ).Σημαντικό βήμα κατέληξε σε 1-2-3 μηχανάκια και πήγαινε να τα "καβαλήσεις" να τα δείς απο κοντά,απο φωτογραφίες ότι και να δεις ή στο γουγλη ή σε αγγελίες δεν λέει απολύτως τπτ,ακόμα και η σέλα που λέει ο λόγος σε 1 μπορεί να μη σε βολεύει και να σε βολεύει σε κάποιο άλλο.

  4. #19
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    @Πάιπ δεν πρότεινα να πάρει σώνει και καλά αυτό, ο άνθρωπος έδωσε ένα στίγμα στο τι του αρέσει και πάνω σε αυτό απάντησα. Το ότι δεν το φτάνει οικονομικά, άλλο ζήτημα.

    Και μιλώντας λοιπόν για πολυχρηστικό τύπου SS το CBR250/ΖΧ250 που συζητάμε μιά χαρά είναι...
    Προσωπικά τα 2000-2500 θα τα έδινα για κάτι τύπου CBF500 ή 600 'η άλλο της κατηγορίας γιατί είναι σαφώς πιο "πολυτάλαντο" από το 250 και βολικό για τα όσα εκτός θελήσει να κάνει ο φίλος μας, αλλά δεν έχω ιδιαίτερη κάψα με τα SS έτσι και αλλιώς.
    Το καταλαβα τζων, γι'αυτο εφερα και το παραδειγμα με το φιλο μου.
    Κι αυτος στα ιδια λεφτα επαιζε κι εγω τις ιδιες αντιπροτασεις με σενα του εκανα, οπως CBF500, 600 κλπ.

    Τα 500, ισως επειδη ειναι λιγα, ειναι πιστευω λιγο τσιμπημενα.
    Τα 600 απλως θελουν αρκετο ψαξιμο.
    Αν κοιταξει για CBF600 μεχρι 2.500 (κατοπιν παζαριου) σιγουρα θα βρει κατι αξιολογο.

    Με λιγα λογια συμφωνω με οσα γραφεις, απλα εγω, οσο και ταφος να ειναι το CBF, θα προτιμουσα ενα 250αρι για εναν υπεραρχαριο.
    Τεσπα.

    ΥΓ. Μαστορα, τα οσα λεμε για CBF κλπ εαν κι εφοσον τα καλυπτει το διπλωμα σου και μονο.
    Δε θυμαμαι απ'εξω τι περιορισμους εχει η καθε κατηγορια. Εσυ δες το αυτο.

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	images.jpg 
Προβολές:	91 
Μέγεθος:	11,5 KB 
ID:	336885

  6. #21
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    CBR 250R παρε αυτο για πρωτη μηχανη και ασε τα αλλα μια χαρα θα εισαι και θα εχεις και ss.

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/06/2015
    Μηνύματα
    7
    Για αρχη ευχαριστω για τις απαντησεις , οποτε μπορω μπαινω και τα διαβαζω.
    Για το cbf500 δεν γινεται λογο διπλωματος . Δεν ξερω μιας και δεν εχω καποια εμπειρια αν αξιζει το cbf250 μιας και ειναι του 2007 με 35.000 χλμ.
    Για την ανεση που ο φιλος dizman απο εμφανιση μου αρεσουν , δεν ειναι η ανεση ο πρωτος λογος που τα ανεφερα . Αλλα πριν την τελικη κινηση θα εχω κανει ενα test-drive να δω με βολευει . Γιατι υπαρχει περιπτωση να μην μου αρεσει καθολου αυτο το στυλ.
    Περα απο super-sport μου αρεσουν και οι street . Μου αρεσει αρκετα και η Z250SL και η INAZUMA 250 αλλα ειναι καινουργια μοντελα αυτα.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. αγορα πρωτης μηχανης.......
    από andreew στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2008, 19:00
  2. Αγορά πρώτης μηχανής
    από Takis9 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 71
    Τελευταίο μήνυμα: 16/11/2007, 05:47
  3. Συμβουλές για αγορά πρώτης μηχανής στον νέο?
    από pontifikas στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2006, 13:57
  4. Αγορά πρώτης μηχανής
    από vayiokas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2004, 01:45
  5. Αγορά πρώτης μηχανής
    από vayiokas στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2004, 01:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF