Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 80 από 80

Θέμα: YBR250.. η επιστημη σηκωνει τα χερια..

  1. #76
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaspan Προβολή μηνύματος
    Παιδια δεν ξερω αν βρηκατε ακρη με τις τσιμουχες,αλλα επειδη και εγω μαλλον αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα,ψαχτηκα και τις βρηκα.
    Λοιπον,στις 10 αντιπροσωπειες που πηρα τηλ. οι 4 μου ειπαν οτι τις εχουν αμεσα η' μπορουν να τις παραγγειλουν και να ερθουν εντος 20 ημερων.Μαλιστα ο ενας μου ειπε οτι θα μπορουσε να στειλει Ε-mail σε στελεχος της Yamaha στα κεντρικα.γιατι ειχε συζητηθει να τακτοποιηθει το θεμα επειδη αρχισε να δημιουργειται προβλημα!
    Εγω τις πηρα μεσα σε 1 ημερα απο τον Παπαγεωργιου στην Μιχαλακοπουλου.Που ηταν και εξαιρετικα συνεργασημος...
    Το λεω αυτο γιατι τον πηρα τηλ. για να ρωτησω για καινουργιο σωμα-ποσο και ποτε-επειδη ο μηχανικος που πηγαινω μου προτεινε να το αγορασω ολοκληρο,γιατι και αυτος ηξερε οτι αυτες οι τσιμουχες δεν εισαγονται.Και με το που αρχισα να του λεω το στορυ μου ειπε,οτι δεν χρειαζεται να αγορασω ολοκληρο το σωμα γιατι πλεον υπαρχουν στην αγορα και μπορει να τις βρει.Μαλιστα και ο ιδιος εχει ενα Ybr 250 που του προεκυψε το ιδιο προβλημα και ετσι ψαχτηκε απο Αργεντινη!
    Λοιπον,εισαγονται εδω και 6 μηνες.Απλα αλλες αντιπροσωπειες το κανουν και αλλες οχι για ευνοητους λογους...
    Τωρα κατα ποσον ευθυνεται η Yamaha για μερικους καραγκιοζηδες που εχει σαν συνεργατες/αντιπροσωπους η οχι δεν το ξερω...
    Για να μην αναφερω αλλες περιπετειες με αποτυχημενα service κτλ.
    εξαιρετικα νεα! σε ευχαριστω για τη πληροφορια.. δυστυχως όταν την επαθα εγω, οι τσιμούχες δεν εισαγόντουσαν.. δεν ηταν θεμα ουτε της γιαμαχα ελλαδας αλλα ουτε και των συνεργατών της.. από την ολανδια ηταν το θεμα, δεν υπαρχουν καν στον part catalogue.. σε τι τιμη τα πηρες?

  2. #77
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/03/2016
    Μηνύματα
    3
    Και εγω σ'ευχαριστω γιατι αν δεν ειχα διαβασει στο forum τα σχετικα δεν θα ψαχνομουνα και θα την ειχα πατησει!Γι'αυτο ειπα και εγω να βοηθησω να μην την πατησουν και αλλοι...
    Τα αγορασα 22Ε.Στον part catalogue δεν υπαρχουν ακομα,γιατι ο ανθρωπος μου το εδειξε στον υπολογιστη.Δεν παρουσιαζεται σαν ανταλλακτικο.Τα εισαγουν μονο οσοι ξερουν και θελουν...
    Και μια ερωτηση,γιατι απ'οτι καταλαβα εισαι μηχανικος η' τουλαχιστον γνωριζεις.Ποσο πανε τα εργατικα για την αντικατασταση στις εν λογω τσιμουχες?Πληροφοριακα...

  3. #78
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaspan Προβολή μηνύματος
    Και εγω σ'ευχαριστω γιατι αν δεν ειχα διαβασει στο forum τα σχετικα δεν θα ψαχνομουνα και θα την ειχα πατησει!Γι'αυτο ειπα και εγω να βοηθησω να μην την πατησουν και αλλοι...
    Τα αγορασα 22Ε.Στον part catalogue δεν υπαρχουν ακομα,γιατι ο ανθρωπος μου το εδειξε στον υπολογιστη.Δεν παρουσιαζεται σαν ανταλλακτικο.Τα εισαγουν μονο οσοι ξερουν και θελουν...
    Και μια ερωτηση,γιατι απ'οτι καταλαβα εισαι μηχανικος η' τουλαχιστον γνωριζεις.Ποσο πανε τα εργατικα για την αντικατασταση στις εν λογω τσιμουχες?Πληροφοριακα...
    είμαι τεχικος, όχι όμως σε μηχανάκια, οποτε για τιμες εργατικων δε μπορω να σε βοηθησω δυστυχως.. αυτό όμως που μπορω να σου πω με βεβαιωτητα, είναι ότι για να αλλαχτουν αυτά τα δυο λαστιχάκια είναι πανευκολο και σχεδόν 5 λεπτα δουλεια! μπορεις να το κανεις και μονος σου αν ασχολείσαι λιγο! οποτε δε νομιζω να χρεωνουν πολύ τα συνεργεια..

  4. #79
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/03/2016
    Μηνύματα
    3
    Ok,ευχαριστω για την πληροφορια!Τωρα κατι ασχετο...Πως μπορω να ποσταρω ενα θεμα,γιατι δεν βρισκω ακρη...

  5. #80
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaspan Προβολή μηνύματος
    Ok,ευχαριστω για την πληροφορια!Τωρα κατι ασχετο...Πως μπορω να ποσταρω ενα θεμα,γιατι δεν βρισκω ακρη...
    ανοίγεις την αναλογη κατηγορια που θες να το βαλεις, και πατας "δημιουργια νεου θεματος"..

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456

Παρόμοια θέματα

  1. Moυσικη με τα χερια????
    από nickmonstro στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 19/01/2008, 19:23
  2. ΑΝ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ.....
    από Spike στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2007, 03:03
  3. Τα πλένουμε τα χέρια μας ε..!
    από lampros_fazer στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2006, 09:26
  4. άμα ποιάνουν τα χέρια σου
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2006, 14:25
  5. εμπρος,,,τα χερια κολλημενα στον τοιχο.....ολοι σας
    από death_stv στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2005, 09:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF