Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: Αντικλεπτικο ~

  1. #1
    Πλαστικά μόνο στα enduro. Το avatar του/της giannis113
    Εγγραφή
    25/02/2009
    Μηνύματα
    661

    Αντικλεπτικο ~

    Περίπου.
    Δηλαδή η σκέψη είναι ένα μικρότσιπ το οποίο θα κολλήθει πάνω στη μότο ας πούμε μέσα στο σκελετό σε ένα καλό σημείο.

    Σε περίπτωση κλοπής θα έχω τη δυνατότητα μέσω GPS να δω που είναι η μοτοσυκλέτα.

    Όλα αυτά στο περίπου διότι δεν έχω ιδέα τι θα είναι αυτό.

    Γιαυτό και ρωτάω για τι πρέπει να ψάξω.
    Υπάρχει και δυνατότητα μέσω eBay.

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Έχει συζητηθεί ξανά το θέμα. Μέσα στο σκελετό πως θα το κοτσαρεις? Κάποιο κρυφό σημείο εννοείς προφανώς. Ένα ζητήματακι είναι το ρεύμα, , άμα είναι συνέχεια σε λειτουργία θα σου ξεκάνει τη μπαταρία σε 2-3 μέρες ακινησία. Μετά οι άλλες λύσεις του eBay είναι κάτι συστηματακια που ενεργοποιουνται μόλις στείλεις sms αλλά κι εκεί πρέπει να φροντίσεις να έχει μονάδες η σιμ του τρακερ γιατί σου απαντάει με συντεταγμενες κλπ
    ΑΛΛΑ το κυριότερο πρόβλημα για μένα δεν κανένα απ τα παραπάνω. Αντε κ έγινε η ζημία, αντε κ δούλεψαν όλα. Κ σου δείχνει στην αγια σωτηρα μέσα στο μενιδι ή σε κανένα στρατόπεδο καποτά (πρώην καταυλισμος σεισμοπληκτων νην γκετο). Που έχει συμβεί δηλαδή. Ποιος πάει να πάρει την μοτο? Μην πεις η αστυνομία έχασες...

  3. #3
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Έχει συζητηθεί ξανά το θέμα. Μέσα στο σκελετό πως θα το κοτσαρεις? Κάποιο κρυφό σημείο εννοείς προφανώς. Ένα ζητήματακι είναι το ρεύμα, , άμα είναι συνέχεια σε λειτουργία θα σου ξεκάνει τη μπαταρία σε 2-3 μέρες ακινησία. Μετά οι άλλες λύσεις του eBay είναι κάτι συστηματακια που ενεργοποιουνται μόλις στείλεις sms αλλά κι εκεί πρέπει να φροντίσεις να έχει μονάδες η σιμ του τρακερ γιατί σου απαντάει με συντεταγμενες κλπ
    ΑΛΛΑ το κυριότερο πρόβλημα για μένα δεν κανένα απ τα παραπάνω. Αντε κ έγινε η ζημία, αντε κ δούλεψαν όλα. Κ σου δείχνει στην αγια σωτηρα μέσα στο μενιδι ή σε κανένα στρατόπεδο καποτά (πρώην καταυλισμος σεισμοπληκτων νην γκετο). Που έχει συμβεί δηλαδή. Ποιος πάει να πάρει την μοτο? Μην πεις η αστυνομία έχασες...
    Εχω την αίσθηση οτι έχουν δίκη τους μπαταρία. Πράγμα που σημαίνει οτι θα πρέπει καθε τοσο να το φορτίζεις όποτε θα πρέπει να ειναι και σε σχετικά προσιτό σημείο. Μην χρειάζεσαι 30 λεπτα να λύνεις πλαστικά για να το βρεις.
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  4. #4
    Πλαστικά μόνο στα enduro. Το avatar του/της giannis113
    Εγγραφή
    25/02/2009
    Μηνύματα
    661
    Αυτό δηλαδή να έχει δική του μπαταρία
    Προσωπικά δε με απασχολεί το θέμα να βγάλω ένα τεποζιτο πχ μια φορά το μήνα, επειδή ασχολούμαι πολύ με τη μότο.

    Άρα θέλουμε να είναι μικρό σε διαστάσεις σχετικά, με δική του μπαταρία και να μπορεί να δώσει συντεταγμενες όταν χρειαστεί.

    Όλα τα αντικλεπτικα είναι άχρηστα αφού η μότο κλαπει. Αυτό το σύστημα μας δίνει συντεταγμενες εκείνη την ώρα.

    Δε τη φέρνει πίσω αλλά είναι χρήσιμο.

  5. #5
    Πλαστικά μόνο στα enduro. Το avatar του/της giannis113
    Εγγραφή
    25/02/2009
    Μηνύματα
    661
    Όσον αφορά το θέμα πιος θα πάει να το πάρει, στη δική μου περίπτωση είμαι στην επαρχία αντέ σε καμία πόλη βόρεια Ελλάδα πιθανόν να βοηθήσει

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    το ξέρετε ότι και να βάλετε με GPS αν μπεί σε βαν με μόνωση δεν θα φαίνεται τίποτα ή υπόγειο...

  7. #7
    Πλαστικά μόνο στα enduro. Το avatar του/της giannis113
    Εγγραφή
    25/02/2009
    Μηνύματα
    661
    Το θέμα είναι το αν..
    Αν μπει σε βαν η σε υπόγειο.
    Πολύ πιθανό είναι. Αλλά υπάρχει και η περίπτωση να μη συμβεί αυτό γιατί να μην είμαστε καλυμενοι

  8. #8
    Και τα jammer μια χαρα τυφλωνουν τα gps.αμα θελει....δεν θα βρεις ουτε βιδες

  9. #9
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Με το gps θα σταθείς τυχερός αν οι κλέφτες το αφήσουν για μια ημέρα κάπου ξεμπαρκα, ώστε να δουν, αν εμφανιστεί ο ιδιοκτήτης, λόγω του gps. Πέραν αυτού του 24 ώρου, έχετε γειά βρυσουλες, λογγοι βουνά ραχουλες.

  10. #10
    Πλαστικά μόνο στα enduro. Το avatar του/της giannis113
    Εγγραφή
    25/02/2009
    Μηνύματα
    661
    Ωραία λοιπόν να τα αφήσουμε έτσι στο έλεος του Θεού.

  11. #11
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.677
    pm στον Billymuse για HPIs*













    (*) Holy Protective Items
    Φύγαμε...

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Είχα ξαναγράψει την άποψη μου πάνω στα αντικλεπτικά και είχα αποδομήσει Ο Λ Ε Σ τις ηλεκτρονικές μεθόδους προστασίας. Δεν τα ξαναγράφω για να μην κουράζω. Σε καμία περίπτωση δν λέω να το αφήσουμε έρμαιο όπως λέει ο άλλος αλλά πολύ πιο σημαντικό είναι να τους κάνεις όσο δυσκολότερη γίνεται τη ζωή στο να το πάρουν και όχι να προστατευτείς αφότου στο πάρουν. π.χ. μια αλυσίδα με μεγάλο HRC και ακριβό δυνατό λουκέτο (όχι του 50αρικου από 100 και βάλε) που δεν είναι τοποθετημένη κοντά στο έδαφος είναι ότι καλύτερο. Τώρα ο καθένας φυσικά κάνει ότι γουστάρει.

    Αληθινή ιστορία με gps: κλέβουν ένα ΚΤΜ 690 από Γκάζι και είχε gps. Τηλ στους μπάτσους ότι είναι στη Φυλής (τη γνωστή) οι μπάτσοι πάνε σε άγνωστη στον Πειραιά. Μετά στο τμήμα που πήγε ο ιδιοκτήτης για να δώσουν σήμα στα περιπολικά δεν είχαν ιντερνετ για να δούνε το gps

  13. #13
    Πλαστικά μόνο στα enduro. Το avatar του/της giannis113
    Εγγραφή
    25/02/2009
    Μηνύματα
    661
    Προσωπικά δεν έχω θέμα στο σπίτι ( μέχρι ένως σημείου βέβαια) το θέμα είναι να προστατεύτουμε στο παρκάρισμα κάπου αλλού. Όπου δε θα την έχω στο δωμάτιο μου.

    Οπότε πιστεύω αξίζει το κόπο $

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannis113 Προβολή μηνύματος
    Προσωπικά δεν έχω θέμα στο σπίτι ( μέχρι ένως σημείου βέβαια) το θέμα είναι να προστατεύτουμε στο παρκάρισμα κάπου αλλού. Όπου δε θα την έχω στο δωμάτιο μου.

    Οπότε πιστεύω αξίζει το κόπο $
    Εκεί προσπαθείς να μην τη χάνεις από τα μάτια σου και να την βάζεις σε σημεία πολυσύχναστα και δύσβατα για φορτηγάκι ή για να τη κουβαλήσουν/τσουλήσουν. Κατά τα άλλα Abus disklock και μετά και GPS και συναγερμό αν θες.

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lmb990
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    335
    Το τρακερ ειναι σαν να μην υπαρχει αν κοπει το σημα... με 30ευρω δηλαδη... κουκουλες ξεσκεπαζοντε τιμονια σπανε, λουκετα κοβοντε, disklock ξεκλειδωνουν, συναγερμοι βραχυκυκλωνουν, μηχανες τσουλανε... ειναι να μην στο βαλουν στο ματι... μια συμβουλη... το disklock στην πισω ροδα, και αν χωραει καλητερα στο γραναζι παρα στο δισκοφρενο... γιατι?? Αν το εχεις στην μπροστα ροδα σου πετανε μια νεκρα πιανουν απο ενα ατομο το καθε καγκελο και λιγο λιγο εφυγε σιγα σιγα... πισω ειναι βαρυ... επισης το μηχανακι χωρις δισκοφρενο πισω παει χωρις γραναζι δεν παει... εννοω αν το βαλουν μπρος...
    ΛΑΜΠΡΟΣ - lmb990 990ADV!!!!!!!!!!!

Παρόμοια θέματα

  1. Νο 1 ΑΝΤΙΚΛΕΠΤΙΚΟ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ
    από nktR στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2006, 15:02
  2. ΑΝΤΙΚΛΕΠΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ
    από kostasvar στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2006, 12:04
  3. νεο αντικλεπτικο
    από idi στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/07/2005, 09:00
  4. Αντικλεπτικό
    από sniper στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2004, 13:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF